Forum SG - IFP - Internetowe Forum Pograniczników
Obciążenie serwera - Wersja do druku

+- Forum SG - IFP - Internetowe Forum Pograniczników (http://forumsg.pl)
+-- Dział: Kwestie techniczne (/forumdisplay.php?fid=20)
+--- Dział: Problemy (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- Wątek: Obciążenie serwera (/showthread.php?tid=340)



Obciążenie serwera - PlanetaX - 17-01-2013 09:31

Dostałem ostatnio od firmy hostingowej taką wiadomość:

Witam, kontaktuję się z Państwem w sprawie obciążeń serwera, jakie generuje Państwa strona. Poniżej znajdą Państwo listę przykładowych zapytań, które generują duże obciążenie - z tego powodu niestety zarówno Państwa strona, jak i strony pozostałych klientów na tym hostingu współdzielonym działają wolniej, niż jest to możliwe. Wyjścia z sytuacji są praktycznie rzecz biorąc dwa:

1.Optymalizacja zapytań. Poprawienie kodu strony, by wysyłane przez nią zapytania do serwera bazodanowego wykonywały się krócej, powinny zdecydowanie zmniejszyć obciążenie generowane przez Państwa strony - a co za tym idzie strony powinny funkcjonować lepiej.
2.Migracja na wyższy pakiet hostingowy lub cloud serwer. Wprowadziliśmy ostatnio nową ofertę na cloud serwery, maszynę z 1 rdzeniem procesora 2,5GHz i 1GB RAMu mogą Państwo u nas zamówić w cenie już od 90zł netto miesięcznie.

Poniżej lista, w razie pytań - czekamy na kontakt:

Count: 11 Time=11.18s (123s) Lock=0.00s (0s) Rows=0.0 (0), orange13[orange13]@main9
UPDATE mybb_sessions
SET `uid`='S', `time`='S', `location`='S', `useragent`='S', `location1`='S', `location2`='S', `nopermission`='S' WHERE sid='S' LIMIT N

Count: 7 Time=5.54s (38s) Lock=0.76s (5s) Rows=0.0 (0), orange13[orange13]@main9
DELETE FROM mybb_sessions WHERE ip='S'


Czy ktoś potrafi pomóc co można zrobić aby zmniejszyć liczbę zapytań do bazy danych a co za tym idzie zoptymalizować działanie forum? Zmniejszyłem już liczbę postów na stronie z 20 do 15, powyłączałem kto ogląda daną podstronę, ustawiłem limity obciążenia serwera NIX (server load) na 5.0, wyłączyłem google analitics.

Obecne statystyki oglądalności forum są następujące 50 tyś. odwiedzin, 250 tyś. wyświetleń - oba wskaźniki w zestawieniu miesięcznym.


RE: Obciążenie serwera - waldisg - 17-01-2013 11:41

Może skontaktuj się z Lenkiem? Jako fachmen z branży IT powinien Ci pomóc.


RE: Obciążenie serwera - lenek - 17-01-2013 21:23

Stronkami internetowymi nie zajmuję się już od kilkunastu lat Sad
W mojej ocenie usiłują wyciągnąć kasę, gdyż nigdy nie widziałem objawów wolnego działania forum - więc coś tu jest nie tak.
250 tysięcy odsłon na miesiąc to zaledwie kilkanaście na minutę zakładając 12 godzin używania.
Jeżeli jednak męczą admini intensywnie należy rozpocząć od najprostszych spraw - czyli przebudować indeksy i odświeżyć statystyki. Dopiero następnym ruchem byłoby stworzenie indeksu po przeszukiwanych kolumnach (sid, ip). Być może też gotowe narzędzie masz w swoim kombajnie.


RE: Obciążenie serwera - PlanetaX - 03-02-2013 10:01

Nałożyłem na forum pewną "wartość" ograniczającą obciążenie serwera stąd od czasu do czasu przy próbie wejścia może pojawiać się komunikat w stylu "Serwer przeciążony proszę spróbować za chwilę". Jest to działanie jak najbardziej prawidłowe, niestety wymuszone na mnie przez zarządzającego serwerem.