Forum SG - IFP - Internetowe Forum Pograniczników
Trwały uszczerbek na zdrowiu a emerytura - Wersja do druku

+- Forum SG - IFP - Internetowe Forum Pograniczników (http://forumsg.pl)
+-- Dział: Służba (/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Dział: Emerytura (/forumdisplay.php?fid=31)
+--- Wątek: Trwały uszczerbek na zdrowiu a emerytura (/showthread.php?tid=363)



Trwały uszczerbek na zdrowiu a emerytura - martinez - 18-02-2013 18:08

Witam, mam pytanie dotyczące trwałego uszczerbku na zdrowiu orzeczonego w związku z wypadkiem podczas służby - czy ma wpływ na wysokość przyszłej emerytury? W 2002 r. orzeczono u mnie takowy w wysokości 4%. W związku z tym że za kilkanaście miesięcy nabędę praw do emerytury w pełnym wymiarze - zastanawiam się czy w/w procenty według obecnie obowiązujących przepisów doliczane są z automatu czy może niezależnie od orzeczenia z 2002 r. musiałbym ponownie stawać na komisję lekarską?
Chodzi mi o obecny stan prawny, mam świadomość tego że za kilkanaście miesięcy sytuacja może być (i na pewno będzie) zupełnie inna.


RE: Trwały uszczerbek na zdrowiu a emerytura - sodc - 19-02-2013 00:18

(18-02-2013 18:08 )martinez napisał(a):  Witam, mam pytanie dotyczące trwałego uszczerbku na zdrowiu orzeczonego w związku z wypadkiem podczas służby - czy ma wpływ na wysokość przyszłej emerytury? W 2002 r. orzeczono u mnie takowy w wysokości 4%. W związku z tym że za kilkanaście miesięcy nabędę praw do emerytury w pełnym wymiarze - zastanawiam się czy w/w procenty według obecnie obowiązujących przepisów doliczane są z automatu czy może niezależnie od orzeczenia z 2002 r. musiałbym ponownie stawać na komisję lekarską?
Chodzi mi o obecny stan prawny, mam świadomość tego że za kilkanaście miesięcy sytuacja może być (i na pewno będzie) zupełnie inna.

Witaj.
Te procenty nie zostaną Ci doliczone do emki ponieważ za trwały wypadek w słuzbie otrzymałeś kaskę i firma sie z Toba rozliczyla. Komisja jednak jezeli będzie chciala moze zaliczyc Twoj wypadek jako " chorobe czy też schorzenie współistniejace " ale z procentów nici.


RE: Trwały uszczerbek na zdrowiu a emerytura - martinez - 19-02-2013 13:33

(19-02-2013 00:18 )sodc napisał(a):  
(18-02-2013 18:08 )martinez napisał(a):  Witam, mam pytanie dotyczące trwałego uszczerbku na zdrowiu orzeczonego w związku z wypadkiem podczas służby - czy ma wpływ na wysokość przyszłej emerytury? W 2002 r. orzeczono u mnie takowy w wysokości 4%. W związku z tym że za kilkanaście miesięcy nabędę praw do emerytury w pełnym wymiarze - zastanawiam się czy w/w procenty według obecnie obowiązujących przepisów doliczane są z automatu czy może niezależnie od orzeczenia z 2002 r. musiałbym ponownie stawać na komisję lekarską?
Chodzi mi o obecny stan prawny, mam świadomość tego że za kilkanaście miesięcy sytuacja może być (i na pewno będzie) zupełnie inna.

Witaj.
Te procenty nie zostaną Ci doliczone do emki ponieważ za trwały wypadek w słuzbie otrzymałeś kaskę i firma sie z Toba rozliczyla. Komisja jednak jezeli będzie chciala moze zaliczyc Twoj wypadek jako " chorobe czy też schorzenie współistniejace " ale z procentów nici.

Jasna sprawa, dziękuję.


RE: Trwały uszczerbek na zdrowiu a emerytura - Bond - 19-02-2013 21:09

A co w przypadku kiedy mamy orzeczone schorzenie w zwiazku ze słuzba i słuzymy dalej? Czy jest opcja utraty tych praw w momencie zmiany przepisów o chorobach zawodowych?