Forum SG - IFP - Internetowe Forum Pograniczników
Podwyżka 2016 - Wersja do druku

+- Forum SG - IFP - Internetowe Forum Pograniczników (http://forumsg.pl)
+-- Dział: Służba (/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Dział: Finanse (/forumdisplay.php?fid=2)
+--- Wątek: Podwyżka 2016 (/showthread.php?tid=550)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20


RE: Podwyżka 2016 - PlanetaX - 30-12-2015 17:31

Większe podwyżki dla funkcjonariuszy służb podległych MSWiA

https://msw.gov.pl/pl/aktualnosci/14031,Wieksze-podwyzki-dla-funkcjonariuszy-sluzb-podleglych-MSWiA.html


RE: Podwyżka 2016 - wiedźma - 30-12-2015 18:56

Miła wiadomość na zakończenie tych ponurych i mrocznych ośmiu lat Confused


RE: Podwyżka 2016 - krissg - 30-12-2015 19:12

Mam nadzieję, że ten trend zostanie podtrzymany w kolejnych latach a banda spod szyldu "by żyło się lepiej" nie wróci już do koryta.


Uposażenie oraz dodatki po nowemu - maluch - 14-01-2016 19:47

Projekt rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych
i Administracji zmieniającego rozporządzenie w sprawie uposażenia zasadniczego oraz dodatków do uposażenia funkcjonariuszy Straży Granicznej


Projekt rozporządzenia został opracowany w związku ze stwierdzoną potrzebą zmiany unormowań dotyczących uposażeń funkcjonariuszy Straży Granicznej wobec zapowiadanego przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej wzrostu tych uposażeń, planowanego od dnia 1 stycznia 2016 r.
W projekcie ustawy budżetowej na 2016 rok została ujęta kwota umożliwiająca podwyższenie uposażeń w Straży Granicznej o 5%, tj. o 203 zł na 1 etat.
W związku z założeniem, iż przedmiotową podwyżką nie zostaną objęci funkcjonariusze zajmujący stanowiska służbowe kursantów, kwota średniej podwyżki dla pozostałych funkcjonariuszy wzrasta do średniej wysokości 205 zł.
W związku z tym proponuje się aby środki finansowe przeznaczone na sfinansowanie skutku podwyżek uposażeń w formacji zostały przydzielone na wzrost dodatku za stopień
projekt https://onedrive.live.com/redir?resid=3240CEF71D3A7211!620&authkey=!APuLhzMn4_2zno8&ithint=file%2cdocx
OSR do projektu https://onedrive.live.com/redir?resid=3240CEF71D3A7211!619&authkey=!AN7YGo3n_922-oo&ithint=file%2cdocx


RE: Uposażenie oraz dodatki po nowemu - marcell - 14-01-2016 22:59

Poddaje się. Już nie będę komentował tych podwyżek do stopni. Daj boże zeby moj dodatek za stopien wkrótce stal sie wyzszy od kwoty za etat ;-)


RE: Uposażenie oraz dodatki po nowemu - Sebastian DOBROWOLSKI - 15-01-2016 08:13

Uwielbiam te uzasadnienia, które powielane są przez większość funkcjonariuszy. Nie ważnym jest, że udało się wywalczyć pieniądze na podwyżki.( bez różnicy w jakiej kwocie). Nie ważne kto i w jaki sposób się do tego przyczynił. Pytanie wszystkich ( lub zdecydowanej większości) zawsze brzmi tak samo -" DLACZEGO TAK MAŁO?!". Żeby nie wiem co człowiek robił i jak się starał zawsze będzie źle lub nie do końca dobrze. Zastanawiam się jakie będzie tłumaczenie WSZYSTKICH po tym jak uda się wprowadzić Ustawę Modernizacyjną ( przewidywana na lata 2017-19) czyli realne podwyżki na poziomie kilkuset złotych. Też będzie MAŁO!!! Przecież jeżeli komuś jest tak strasznie źle, to nikt w tej firmie nikogo nie trzyma na siłę. Świat stoi otworem. A stanowisko KKW w sprawie projektu nowego rozporządzenia płacowego jest procedowane i zostało przysłane do konsultacji. Jak zostanie wypracowana decyzja to na pewno przeczytacie ją na stronie związkowej. Pozdrawiam.


RE: Podwyżka 2016 - marcell - 15-01-2016 14:12

Sebastian, to do mnie ten wywód? Bo nie wiem czy mam się ustosunkowac. Nie podoba mi się system wrzucania podwyżek w dodatek za stopień i tyle. Mam prawo o tym pisać. Pozdrawiam.

Ps. No nie mogłem się oprzec :-) w rozporządzeniu dodano słowo "kwotowo", żeby po podwyzce zostały dodatki służbowe w tych samych wysokościach. To po co te procenty :-) Po co te tabelki, które przeliczaly stary sposób liczenia dodatków na nowy. To rozporządzenie stało się absurdalne nawet dla autora zmian w rozporzadzeniu, który ma problem zeby zrobić podwyżkę, i nie spowodować dodatkowych kosztów.
Proponuje wprowadzić nowy skladnik pensji. Dodatek podwyzkowy :-)))


RE: Podwyżka 2016 - nettai - 15-01-2016 17:45

Kiedyś Komendant obiektu przy ul.Obornickiej we Wrocławiu, płk.Stężała, powiedział do podchorążych WOP - malkonteci i narzekacze.
Ale z drugiej strony raczej nie wypada związkowcowi mówić ,,Przecież jeżeli komuś jest tak strasznie źle, to nikt w tej firmie nikogo nie trzyma na siłę. Świat stoi otworem." Raczej powinien wykazać się cierpliwością w tłumaczeniu dlaczego tak i dlaczego tak mało.


RE: Podwyżka 2016 - marcell - 15-01-2016 18:41

Eh, obserwując pikujacy kurs złotówki chyba więcej strace niż zyskam na tej zdobywającej popularność ustawie modernizacyjne 2017 ;-)


RE: Podwyżka 2016 - PlanetaX - 15-01-2016 18:58

Wrzucenie podwyżki w stopień jest konsekwencją decyzji "wszystkim po równo". Wiadomo, że "ważni" będą narzekać (patrz projekt płaczu procentowego jeszcze za czasów PO), ci na dole będą się cieszyć a tym po środku będzie wszystko jedno.

Generalnie część graniczna po zeszłorocznej obniżce uposażeń o 80 pln brutto realnie otrzyma około 100 pln brutto więcej aniżeli wynosiła ich pensja w roku 2014. Tylko część administracyjna formacji faktycznie dostanie podwyżkę w wysokości 200 pln - czyli ich pensja będzie wyższa od pensji z 2014 o około 200 pln brutto.

Jest jeszcze system tzw. "motywacyjny", który podobno motywuje ..hmmm ..do tego by robić jak najmniej ..bo najlepiej się na tym wychodziWink Jelenie które uczciwie pracują ..w nagrodę dostaną jeszcze więcej obowiązków plus szyderczy uśmiech ich boskiego szefa - gratisBig Grin

Osobiście uważam że podwyżka w tej formie jest najuczciwsza na jaką obecnie nas stać...


RE: Podwyżka 2016 - Oli - 15-01-2016 23:55

Podwyżka wliczona do stopnia może się kiedyś "odbić czkawką". Mam na myśli ewentualną zmianę naliczania emerytury np. tylko od podstawy bez żadnych dodatków (były już takie głosy żeby zrównać wysokość emerytur cywilnych z mundurowymi). Podwyżka dodana do uposażenia zasadniczego gwarantuje nam w przyszłości wyższą emeryturę. Poprzedni projekt (podwyżka do uposażenia zasadniczego) pomimo różnic kwotowych (nie tak znowu wielkich) na poszczególnych stanowiskach był chyba jednak lepszy. Przez "głupie " kilka złotych zamiast zwiększać uposażenie zasadnicze zwiększa się nam dodatki, które w przyszłości mogą nie być brane pod uwagę przy naliczaniu emerytury. Czy ktoś się z tym zgadza ??? Czy tylko ja mam takie przemyślenia???


RE: Podwyżka 2016 - Bond - 16-01-2016 08:29

Dokładnie bedzie tak jak napisałesHuh


RE: Podwyżka 2016 - PlanetaX - 16-01-2016 09:47

Obstawię, że szybciej doczekacie się odgórnego obniżenia świadczeń emerytalnych czy to procentowo czy do jakiejś tam kwoty i to już będąc na emeryturze ..gdyż system ekonomicznie tego nie uciągnie (czyt. skończą się jelenie z których można doić). Analogicznie dzieje się obecnie w Grecji.

Pamiętajmy, że nasza średnia emerytura jest dwukrotnie wyższa w porównaniu z emeryturą pozostałej części społeczeństwa i trzeba na nią pracować o połowę krócej. Obstawię również, że nikt w społeczeństwie (poza tymi którzy z tego korzystają) nie aprobuje takiego stanu rzeczy. Kwiatki zamieszczone w linku poniżej jeszcze bardziej antagonizują społeczeństwo tudzież motywują je do działania aby tą patologię ograniczać.

http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/509641,fakt-ujawnia-wysokie-emerytury-wojskowych-prokuratorow-ile-na-emeryturze-dostaje-prokurator.html

Osobiście jestem pewien, że zmiany w naszym systemie emerytalnym nastąpią. Pozostaje tylko pytanie kiedy i w jakiej formie. I szczerze wątpię by wrzucanie tegorocznej "podwyżki" w stopień miało jakiekolwiek logiczne powiązanie z przyszłą reformą emerytalną. Po prostu jest to najprostsza forma dania wszystkim po równo. 8 tyś. f-szy (gr. 2-4 czyli głównie część graniczna) na tym zyskają, 3 tyś. f-szy (gr. 6 i 7) ani nie stracą ani nie zyskają natomiast 3 tyś. f-szy (gr. 8 i wyżej) na tym stracą ..oczywiście wszystko w stosunkowym zestawieniu do projektu uprzedniej władzy bodajże z września 2015.


RE: Podwyżka 2016 - marcell - 16-01-2016 19:58

Planetax, nie podzielam twojego poglądu że podwyżka do uposażenia zasadniczego promuje "wazniakow". Różnica między wrzuceniem podwyzki w uposażenie zasadnicze a wrzuceniem jej w dodatek do stopnia to zwiekszajacy sie dodatek za wysługę lat. I to chyba dobra różnica. Przecież wszystkim powinno zalezec na tym by w firmie było dużo doświadczonych funkow? Żeby nie opłacało się zmykac do cywila wczesniej. Jeśli jest inna różnica między dwoma wspomnianymi sposobami podwyżek to proszę oswiec mnie, najlepiej na przykładzie.
Podzielam za to Twój pogląd o naszych emeryturach. Rzeczywiście, za 20 lat lub nawet wcześniej możemy nie mieć tych emerytur. Ale to nie oznacza że mamy sobie siedzieć i czekać co los przyniesie. Krytykujmy co jest zle, i chwalmy to co jest dobre. Przyklad: stworzmy taka strukture uposazenia zeby kazdy umial sobie wyliczyc pensje. A wtedy ci dublujacy sie kadrowcy i finansisci beda mogli wspomoc ochraniac granice zewnetrzna.
Czasami mam smutne wrażenie że nasza formacja i całe Państwo (patrząc na nasze prawodawstwo: decyzje, rozporzadzenia, ustawy) to znana z ostatnich newsow dryfująca w kierunku platformy wiertniczej barka, która nikt nie potrafi sterować.


RE: Podwyżka 2016 - PlanetaX - 17-01-2016 11:13

Tylko ja nigdzie nie napisałem, że podwyżka do uposażenia zasadniczego promuje "ważniaków" a przynajmniej nic mi o czymś takim nie wiadomo. Odniosłem się do projektu z września 2015 (jeszcze za czasów PO) w którym istniała opcja podwyżki uposażenia zasadniczego jednak widełki podwyżkowe wzrastały wraz z grupą i kształtowały się w zakresie od 156 pln brutto dla grupy 02 do 376 pln dla grupy najwyższej. W stosunku do tamtego projektu obecnie (projekt PIS) grupy niższe zyskają, a wyższe stracą.

W przypadku wrzucenia podwyżki w uposażenie zasadnicze dochodzą jeszcze kwestie wysługi i praktycznie nierealne jest danie wszystkim po równo gdyż trzeba by było każdemu indywidualnie ustalać tą podstawę (a władza stanowczo każe dać po równo). Obstawiam, że w przypadku indywidualnego ustalania podstawy trzymający władzę zawsze znajdą milion "ważnych" argumentów, żeby siebie przekonać, że ich podstawa powinna być wyższa ..analogicznie jak politycy wciągający "ośmiorniczki" za kilkanaście tysięcy którzy chwilę później na mównicy deklarują ..narodzie mój kochany trzeba zaciskać pasaWink Człowiek z natury jest chciwy ..a natury nie oszukaszWink


RE: Podwyżka 2016 - mk7547 - 17-01-2016 15:27

Pytanie kiedy? W marcu?


RE: Podwyżka 2016 - Przemo - 17-01-2016 15:42

Po wrzuceniu tych 200zł w dodatek za stopień nieznacznie wzrośnie też dodatek służbowy bo podstawa jego naliczania to płaca zasadnicza + dodatek za stopień.


RE: Podwyżka 2016 - marcell - 17-01-2016 16:26

PlanetaX tak odczytalem intencje Twojego postu o "ważnych". Jeżeli ona odnosi się tylko do jednej z opcji rozdzielenia kasy w 2012 to ok. Nie ma sprawy. W swoim poście napisałem juz o skutkach finansowych wrzucenia podwyzek w uposazenie zasadnicze w postaci zwiększonych dodatków za wysługę lat. I uważam ze to jest bardzo ok.

Przemo, nie będzie tego wzrostu o którym wspominasz. Patrz uzasadnienie projektu.


RE: Podwyżka 2016 - Artek_SG - 17-01-2016 16:57

(17-01-2016 15:42 )Przemo napisał(a):  Po wrzuceniu tych 200zł w dodatek za stopień nieznacznie wzrośnie też dodatek służbowy bo podstawa jego naliczania to płaca zasadnicza + dodatek za stopień.

Taaaa, zmienią Ci rozkaz i obniżą % za dodatek. Na starej V będziesz miał i tak 533


RE: Podwyżka 2016 - nettai - 18-01-2016 12:01

Gdzie są podwyżki nasze? Chociażby tu: w budżecie przewidziano 100 mln na Światowe Dni Młodzieży. Komisja administracji i spraw wewnętrznych chce zwiększyć dotację o kolejne 80 mln na te dni, dodatkowo chce zwiększyć Fundusz Kościelny o 17 mln na pokrycie składek emerytalno-rentowych misjonarzy przebywających za granicą. Tak, że z worka budżetowego to można będzie tylko kurz wytrzepać a nie pieniądze na lata 2017-2019.