Forum SG - IFP - Internetowe Forum Pograniczników
Środek na komary i inne robale. - Wersja do druku

+- Forum SG - IFP - Internetowe Forum Pograniczników (http://forumsg.pl)
+-- Dział: Poza służbą (/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Dział: Luźne tematy (/forumdisplay.php?fid=10)
+--- Wątek: Środek na komary i inne robale. (/showthread.php?tid=577)

Strony: 1 2


Środek na komary i inne robale. - policeman - 28-05-2014 20:34

Witam, mam pytanie, głównie do strażników z zielonej granicy. Słyszałem (nie wiem ile w tym prawdy,dlatego pytam) że w SG używa się jakiegoś skutecznego środka na robactwo typu komary meszki i kleszcze, czy to prawda ze dostajecie jakiś środek po którym robactwo nie kąsa tak jak po tych ogólnodostępnych środkach?, jeśli tak to co to za specyfik? (jeśli to nie tajemnica służbowaBig Grin). Pozdrawiam.


RE: Środek na komary i inne robale. - quasimodo1 - 28-05-2014 23:01

(28-05-2014 20:34 )policeman napisał(a):  Witam, mam pytanie, głównie do strażników z zielonej granicy. Słyszałem (nie wiem ile w tym prawdy,dlatego pytam) że w SG używa się jakiegoś skutecznego środka na robactwo typu komary meszki i kleszcze, czy to prawda ze dostajecie jakiś środek po którym robactwo nie kąsa tak jak po tych ogólnodostępnych środkach?, jeśli tak to co to za specyfik? (jeśli to nie tajemnica służbowaBig Grin). Pozdrawiam.
Najlepsze to pół basa samogonu i sowieckie fajki Biełomorkanal Smile Ale tak na serio - gdy chodziłem po zielonej - najlepiej sprawdzał się olejek kontraktowy US Army, ponadto najlepsze są środki DEET-y (diethyltoluamidum) ale te które mają zawartość procentową jego powyżej 30-40%- na polskie lasy wystarczy - jest tylko zastrzeżenie -niewskazanie używania go przez dzieci i kobiety w ciąży .Ponadto partyzancki sposób - przed wyjściem dwie tabletki witaminy B - wydzielana z potem odstrasza komary. Czy w SG coś aplikują ? nie wiem . Wiem że w ramach profilaktyki szczepieni są tylko przewodnicy psów służbowych na odkleszczowe zapalenie opon mózgowych.


RE: Środek na komary i inne robale. - policeman - 29-05-2014 14:37

Dziękuję za odpowiedź quasimodo1Smile.


RE: Środek na komary i inne robale. - mateusz - 29-05-2014 14:58

Znajomy myśliwy polecał ULTRATON, jeszcze go nie testowałem deszczowa aura nie sprzyja na szczęście komarom.


RE: Środek na komary i inne robale. - oko_auron - 04-07-2014 22:30

Na komary najlepszy i najtańszy jest olejek rozmarynowy Smile


RE: Środek na komary i inne robale. - maniana - 30-10-2014 16:20

testował ktoś muggę?


RE: Środek na komary i inne robale. - ezech - 21-04-2016 14:27

a na kleszcze co polecacie?


RE: Środek na komary i inne robale. - wiedźma - 21-04-2016 15:06

Na kleszcze polecam (tylko sie nie smiejscie) srodki w postaci pudru badz kropli ktore stosuje sie dla zwierzat domowych. Wystarczy pare kropel na spodnie do wysokosci kolan plus rekawy.
Stosowalam i polecam. Napewno skuteczniejsze to niz te brosy etc.
Chociaz podstawa to raz na godzine obejrzec sie czy nie mamy na sobie niechcianego intruza.


RE: Środek na komary i inne robale. - Bond - 22-04-2016 13:11

Szkoda ze nie ma środka na głupotę przełożonego...


RE: Środek na komary i inne robale. - braeven - 22-04-2016 20:24

(22-04-2016 13:11 )Bond napisał(a):  Szkoda ze nie ma środka na głupotę przełożonego...

Szkoda również, że nie ma takiego na głupotę, leserstwo i tumiwisizm podwładnego...


RE: Środek na komary i inne robale. - keyser soze - 23-04-2016 08:50

... albo uczciwosc i sprawiedliwosc przelozonego...


RE: Środek na komary i inne robale. - wiedźma - 23-04-2016 12:19

Osobiście znam takie pasożyty, ze czym by sie moja jedynka nie smarowal to i tak mu ktoś w d... będzie wlazil Wink


RE: Środek na komary i inne robale. - LudzieLasu - 23-04-2016 13:51

(28-05-2014 23:01 )quasimodo1 napisał(a):  
(28-05-2014 20:34 )policeman napisał(a):  Witam, mam pytanie, głównie do strażników z zielonej granicy. Słyszałem (nie wiem ile w tym prawdy,dlatego pytam) że w SG używa się jakiegoś skutecznego środka na robactwo typu komary meszki i kleszcze, czy to prawda ze dostajecie jakiś środek po którym robactwo nie kąsa tak jak po tych ogólnodostępnych środkach?, jeśli tak to co to za specyfik? (jeśli to nie tajemnica służbowaBig Grin). Pozdrawiam.
Najlepsze to pół basa samogonu i sowieckie fajki Biełomorkanal Smile Ale tak na serio - gdy chodziłem po zielonej - najlepiej sprawdzał się olejek kontraktowy US Army, ponadto najlepsze są środki DEET-y (diethyltoluamidum) ale te które mają zawartość procentową jego powyżej 30-40%- na polskie lasy wystarczy - jest tylko zastrzeżenie -niewskazanie używania go przez dzieci i kobiety w ciąży .Ponadto partyzancki sposób - przed wyjściem dwie tabletki witaminy B - wydzielana z potem odstrasza komary. Czy w SG coś aplikują ? nie wiem . Wiem że w ramach profilaktyki szczepieni są tylko przewodnicy psów służbowych na odkleszczowe zapalenie opon mózgowych.

30-40 % DEET-a to wystarczy...ale jak wychodzisz na papierosa na balkon w mieście Big GrinBig GrinBig Grin. Nie wiem w jakich lasach pracowałeś ale, powyższy wskaźnik tej substancji nie pomoże Ci zbytnio nad rzeką graniczną. Osobiście polecam produkt o nazwie "REPEL 100". 97% zawartości DEET- przeznaczony m.in. dla krajów tropikalnych. Jak dotąd lepszego chyba nie wyprodukowano.


RE: Środek na komary i inne robale. - quasimodo1 - 23-04-2016 14:17

(23-04-2016 13:51 )LudzieLasu napisał(a):  30-40 % DEET-a to wystarczy...ale jak wychodzisz na papierosa na balkon w mieście Big GrinBig GrinBig Grin. Nie wiem w jakich lasach pracowałeś ale, powyższy wskaźnik tej substancji nie pomoże Ci zbytnio nad rzeką graniczną. Osobiście polecam produkt o nazwie "REPEL 100". 97% zawartości DEET- przeznaczony m.in. dla krajów tropikalnych. Jak dotąd lepszego chyba nie wyprodukowano.

Zgadza się - ale ja napisałem powyżej 30-40% Smile
Ten 97% to do lasów tropikalnych - swojego czasu chwalił się że takich tylko używa W.Cejrowski.
DEET-y używam już tylko sporadycznie - najlepszy partyzancki sposób to dawkowanie sobie witaminyB. Mi to pomaga Smile - i jeszcze jedno - nie dawkować przed samym wyjściem w komarze tereny - bo nie da to efektu ,tylko w sezonie komarzym codziennie dawkować po kilka tabletek.


RE: Środek na komary i inne robale. - Planies - 20-01-2017 19:59

Nie słyszałem o tym, że witamina B jest przeciwko komarom Big Grin


RE: Środek na komary i inne robale. - keyser soze - 21-01-2017 07:16

Ale po niej czlowiek troche "dziwnie" pachnie jak sie spoci Smile


RE: Środek na komary i inne robale. - Grubcio - 04-03-2017 21:58

Jeden jedyny sposób na komary i kleszcze przy naszej granicy to NAPALM !!! Smile Szybki i skuteczny Big Grin


RE: Środek na komary i inne robale. - DareqQ - 19-03-2017 13:14

Najlepiej jest siedzieć przy dobrze dymiącym ognisku Smile


RE: Środek na komary i inne robale. - wiedźma - 19-03-2017 15:13

Jeszcze lepiej w klimatyzowanym biurze. Zadne paskudztwo nie wleci Tongue[/u]


RE: Środek na komary i inne robale. - quasimodo1 - 19-03-2017 16:21

(19-03-2017 15:13 )wiedźma napisał(a):  Jeszcze lepiej w klimatyzowanym biurze. Zadne paskudztwo nie wleci Tongue[/u]

Jak firma ma kasę , bo jak nie to - nie czyszczą klimy co równa się infekcjom grzybicznym, czyli po kilku latach spijania kawy w klimie - pieczarka na głowie.
Do tego dorzuc sobie efekt suchego oka Wink