Forum SG - IFP - Internetowe Forum Pograniczników
Jak zostać przewodnikiem psa? - Wersja do druku

+- Forum SG - IFP - Internetowe Forum Pograniczników (http://forumsg.pl)
+-- Dział: Służba - specjalizacje i rekrutacja (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Przewodnicy Psów Służbowych (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Wątek: Jak zostać przewodnikiem psa? (/showthread.php?tid=725)

Jak zostać przewodnikiem psa? - inkwizytor333 - 31-03-2015 18:58

Witam!
Właśnie złożyłem kwity do SG i chętne podejmę służbę na każdym stanowisku ale najbardziej chciałbym pracować z psami. W jaki sposób mogę zwiększyć swoje szanse na dostanie się na to stanowisko. Czy może ktoś ma namiar na jakiś kurs cywilny który podniesie moje notowania przy rekrutacji?

RE: Jak zostać przewodnikiem psa? - Oni - 01-04-2015 21:24

Jeżeli się dostaniesz, czego Ci życzę to musisz pójść na placówkę, gdzie posiadają wolny etat przewodnika psa służbowego i spełniać warunki tj. przynajmniej służba stała. Jeżeli chodzi o kwit to coś związanego z kynologią powinno Ci pomóc.

RE: Jak zostać przewodnikiem psa? - mlody kot - 03-04-2015 09:23

nie musisz mieć stałej.
u mnie kapral ma psa.

RE: Jak zostać przewodnikiem psa? - Oni - 03-04-2015 16:25

Dziwne rzeczy się dzieją u Ciebie na placówce, że kapral tj.rok służby dostaje się na przewodnika. Przewodnik to 4 grupa uposażenia, a kapral na pewno nie spełnia warunków na 4 grupę tj. 4 lata służby.

RE: Jak zostać przewodnikiem psa? - pogranicznik - 03-04-2015 17:54

U mnie w PSG plutonowy jest przewodnikiem na 02 grupie

RE: Jak zostać przewodnikiem psa? - Oni - 03-04-2015 18:59

Co oddział to obyczaj.

RE: Jak zostać przewodnikiem psa? - martinez - 05-04-2015 19:12

z tego co mi wiadomo - etat przewodnika psa służbowego w strukturach etatowych placówek SG to 4 gr. uposażenia ze stopniem etatowym st.chor. sztab. Sytuacja, o której pisze @Pogranicznik może miec miejsce bezpośrednio po powrocie f-sza z psem ze szkolenia specjalistycznego. Nie zmienia to faktu, że przewodnik po ukończeniu szkolenia powinien byc mianowany na 4 gr.

RE: Jak zostać przewodnikiem psa? - sierżant01 - 30-11-2015 01:19

Witam mam mały problem. Pytanie już zadawałem w dziale "Przeniesienie z Policji do SG" tzn. jakie mam szansę na przeniesienie służbowe do Straży Granicznej będąc przewodnikiem psa w Policji, jestem w tej chwili na 2 grupie. Podobno w SG potrzeba wyszkolonej kadry...sam z miłą chęcią zostałbym przewodnikiem w SG jeżeli byłaby taka możliwość...Czy znacie może przewodników w SG, którzy przed tem zajmowali się tym w Policji?

RE: Jak zostać przewodnikiem psa? - uznamczyk - 05-12-2015 22:45

jak chciałbyś przejsc ze swoim futrem tl moze byc problem bo to mienie Policji i najpierw beda szukać chętnego na przejęcie psiaka przez policjanta a jak nie znajdą to wycofaja go ze służby b oSG woli kuć nowego niz odkupić starego
jeżeli nie przejdzisz z psem a masz 2 to przejdzisz na 2 w SG i jak każdy inny bedzisz aplikowal na przewodnika, nikt z tytulu tego ze jestes przewodnikiem nie wrzuci cie na etat przewodnika czyli 4 bez szkolenia, przenosiny odbywają się zawsze na rownorzedna gr. zaszeregowania a to ze cie policja wydymala i na 2 pprzewodnikiem jesteś to juz SG nie obchodzi

RE: Jak zostać przewodnikiem psa? - sierżant01 - 07-12-2015 11:20

No niestety...u nas od razu 4 grupy się nie dostaję. Znam takiego jednego mł. asp. który na nią czekał 15 lat - to skandal...ale podobno teraz jest lepiej i szybciej się dostaję ...czas pokaże, gdyż jestem świeżo upieczonym przewodnikiem ;-)

RE: Jak zostać przewodnikiem psa? - Alan - 14-12-2015 09:21

Czyli nie ma gwarancji, że po skończonym kursie przewodnika psa dostanę 4 grupę?
Czy mogę żądać na piśmie od przełożonego , że gwarantuje mi grupę po ukończeniu kursu?

RE: Jak zostać przewodnikiem psa? - Ryan - 16-12-2015 10:19

Z dnia na dzień 4 grupy nie dostaniesz, ale z czasem na pewno. Żaden przełożony na piśmie Ci nie zagwarantuję, że dostaniesz 4 grupę - słownie owszem ... ale zazwyczaj od słowa do czynu do długa droga Wink

RE: Jak zostać przewodnikiem psa? - ghost - 22-01-2018 13:41

Powiedzcie jak to jest z teraz z zostaniem przewodnikiem psa służbowego. Łatwo się wkręcić czy to raczej wyższa sztuka ?

RE: Jak zostać przewodnikiem psa? - keyser soze - 22-01-2018 18:15

Teraz jest o wiele latwiej, bo zniknęły benefity wynikajace z faktu posiadania psa.
Powiem wiecej - u mnie był problem ze znalezieniem chętnego.

RE: Jak zostać przewodnikiem psa? - ghost - 13-02-2018 18:19

Jakimś wybitnym stażem w formacji trzeba się wykazać na to stanowisko czy służba przygotowawcza też jest brana pod uwagę ?