Forum SG - IFP - Internetowe Forum Pograniczników
Realia polskich służb mundurowych - Wersja do druku

+- Forum SG - IFP - Internetowe Forum Pograniczników (http://forumsg.pl)
+-- Dział: Poza służbą (/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Dział: Realia służb mundurowych RP (/forumdisplay.php?fid=17)
+--- Wątek: Realia polskich służb mundurowych (/showthread.php?tid=77)



RE: Realia polskich służb mundurowych - Bond - 16-06-2016 06:53

Panowie, ja nie oczekuje analizy co ma być i dlaczego, jedynie zapodałem temat do potwierdzenia faktu...


RE: Realia polskich służb mundurowych - PlanetaX - 21-06-2016 18:34

Sąd okręgowy zmienia wyrok i uniewinnia policjanta oskarżonego o zranienie kibica:

http://www.tvn24.pl/sad-uniewinnil-policjanta-oskarzonego-o-zranienie-kibica,654604,s.html


RE: Realia polskich służb mundurowych - ezech - 24-06-2016 19:16

brawo
http://natemat.pl/183187,ojciec-nie-mogl-dojechac-z-corka-do-szpitala-zadzwonil-na-policje-dzis-dziekuje-we-wzruszajacym-liscie


RE: Realia polskich służb mundurowych - PlanetaX - 22-07-2016 10:21

O jego wyczynach na wakacjach w Chorwacji mówiła cała Polska. To jeden z kierowników w więzieniu w Gorzowie:

http://gorzow.wyborcza.pl/gorzow/1,36844,20425255,o-jego-wyczynach-na-wakacjach-w-chorwacji-mowila-cala-polska.html#ixzz4EzPbeHBN

Incydent w Chorwacji. Polak, który nie chciał zapłacić za obiad, to strażnik więzienny. Został zawieszony

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Incydent-w-Chorwacji-Polak-ktory-nie-chcial-zaplacic-za-obiad-to-straznik-wiezienny-Zostal-zawieszony,wid,18433119,wiadomosc.html






RE: Realia polskich służb mundurowych - Patek666 - 25-07-2016 16:45

To był rohatyniec albo jelonek dębowy...


RE: Realia polskich służb mundurowych - ezech - 27-07-2016 07:55

a to niespodzianka ??!!
http://serwisy.gazetaprawna.pl/praca-i-kariera/artykuly/962827,wojsko-szeregowi-uciekaja-choc-moga-sluzyc-dluzej.html


RE: Realia polskich służb mundurowych - Rebeliant Szmarowski - 28-07-2016 08:14

Pojawiły się sygnały o złych warunkach na ŚDM. A ja podjąłem polemikę:

Cytat:Proszę państwa, w służbie bywa różnie. Raz się trafi lepiej, smaczne jedzonko, komfortowe kwatery. A raz trafi się dużo poniżej tego, co kiedykolwiek moglibyśmy sobie wyobrazić jako desygnat pojęcia nędza.

Zapraszam do lektury:

Link - Policja - pewnie bardzo się narażę


RE: Realia polskich służb mundurowych - marcell - 28-07-2016 16:02

(28-07-2016 08:14 )Rebeliant Szmarowski napisał(a):  Pojawiły się sygnały o złych warunkach na ŚDM. A ja podjąłem polemikę:

Cytat:Proszę państwa, w służbie bywa różnie. Raz się trafi lepiej, smaczne jedzonko, komfortowe kwatery. A raz trafi się dużo poniżej tego, co kiedykolwiek moglibyśmy sobie wyobrazić jako desygnat pojęcia nędza.

Zapraszam do lektury:

Link - Policja - pewnie bardzo się narażę
Pan Szmarowski, specjalista od usuwania ze swojego profilu na fejsie osób próbujących podjąć jakąkolwiek polemikę z nim, spłodził tekst na podstawie kilku memów. Ktoś wrzucił coś dla beki, a on się obruszyl. Skąd ta pewność, że to policjanci? Pamietam, że podczas szczytu Nato, to właśnie policjanci i borowicy dzielili się z sg suchym prowiantem. Pozdrawiam.


RE: Realia polskich służb mundurowych - Rebeliant Szmarowski - 28-07-2016 20:30

(28-07-2016 16:02 )marcell napisał(a):  Pan Szmarowski, specjalista od usuwania ze swojego profilu na fejsie osób próbujących podjąć jakąkolwiek polemikę z nim

Na swoim profilu na fejsie nie usuwam osób, tylko je blokuję, a robię to głównie wtedy, gdy komuś myli się polemika z prostactwem.

Jeśli chodzi o podstawę mojego tekstu, to proszę łaskawie zajrzeć na facebookowy profil Internetowego Forum Policyjnego, gdzie pod linkiem do artykułu rozgorzała emocjonalna dyskusja.

Druga dyskusja toczy się na profilu MDR.


RE: Realia polskich służb mundurowych - keyser soze - 29-07-2016 08:29

Widzisz rebeliancie, problem leży w tym, że dotyczy najniższej kasty mundurowych. Ty jako oficer z ośrodka, zapewne nigdy nie brałeś udziału w takich spędach.


RE: Realia polskich służb mundurowych - Rebeliant Szmarowski - 29-07-2016 09:42

(29-07-2016 08:29 )keyser soze napisał(a):  Widzisz rebeliancie, problem leży w tym, że dotyczy najniższej kasty mundurowych. Ty jako oficer z ośrodka, zapewne nigdy nie brałeś udziału w takich spędach.

Zanim trafiłem do ośrodka, robiłem co innego. Brałem udział w wielu przedsięwzięciach, także w licznych spędach. I znam doskonale warunki, w jakich można bytować podczas roboty na wyjeździe.


RE: Realia polskich służb mundurowych - Patek666 - 29-07-2016 22:22

Pan Szmirowski musi być kontrowersyjny bo inaczej wiałoby nudą na jego "blogu". Spec w każdym temacie...


RE: Realia polskich służb mundurowych - Rebeliant Szmarowski - 30-07-2016 02:11

(29-07-2016 22:22 )Patek666 napisał(a):  Pan Szmirowski musi być kontrowersyjny bo inaczej wiałoby nudą na jego "blogu". Spec w każdym temacie...

Jak widzę, odezwał się kolejny zawiedziony, któremu nie udało się narobić syfu na moim blogu, albo fejsowym profilu. Jakaż finezja. Jakaż anonimowa odwaga. A przede wszystkim - niebywale merytoryczny głos w dyskusji.


RE: Realia polskich służb mundurowych - wiedźma - 30-07-2016 07:14

Na pasach odprawia trzech funkow. Podoficer na dwojce. Chorazy na czworce. Oficer na siodemce.
Podoficer w myslach zadaje sobie pytanie: kiedy to ja bede chorazym dostane czworke?
Chorazy: kiedy to ja bede oficerem i dostane siodemke?
Oficer: co ja k... robie na tych pasach?
Oczywiscie wszyscy maja ten sam zakres obowiazkow.
Punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia.


RE: Realia polskich służb mundurowych - Rebeliant Szmarowski - 01-08-2016 07:40

Czy TVN24 zatrudnia pracowników na umowy śmieciowe?

Podczas Światowych Dni Młodzieży ekipa TVN24 próbowała stworzyć fakty medialne, mające skompromitować policjantów, biorących udział w zabezpieczeniu ŚDM.

Częstochowa, internat kwaterujący policjantów ze Szczecina. Dwaj panowie podrzucają butelki po piwie na śmietnik, gdzie swoje śmieci wyrzucali także policjanci.

"Dziennikarze" zostali przyłapani przez... policjantów.

Jeśli ktoś ma wątpliwości, co do intencji pracowników TVN24, to niech sobie uświadomi, że człowiek uczciwy w takim momencie pragnąłby jak najpełniej wyjaśnić motywy swojego działania.






RE: Realia polskich służb mundurowych - krissg - 01-08-2016 09:16

To się nazywa pseudo dziennikarstwo w pełnym wydaniu.


RE: Realia polskich służb mundurowych - keyser soze - 01-08-2016 10:02

A czego sie spodziewac po tvn czy wybiorczej?
Ci, ktorzy im placa, nie pragna silnej policji czy tez ogolnie panstwa, tylko szamba, by latwiej mogli realizowac swoj plan...


RE: Realia polskich służb mundurowych - krissg - 01-08-2016 10:09

(01-08-2016 10:02 )keyser soze napisał(a):  A czego sie spodziewac po tvn czy wybiorczej?
Ci, ktorzy im placa, nie pragna silnej policji czy tez ogolnie panstwa, tylko szamba, by latwiej mogli realizowac swoj plan...

Dlatego też to usilnie szukanie sensacji a oglądalność tvn i sprzedaż wybiorczej spada. Co mnie osobiście nie smuci.


RE: Realia polskich służb mundurowych - Bond - 01-08-2016 11:36

(01-08-2016 10:02 )keyser soze napisał(a):  A czego sie spodziewac po tvn czy wybiorczej?
Ci, ktorzy im placa, nie pragna silnej policji czy tez ogolnie panstwa, tylko szamba, by latwiej mogli realizowac swoj plan...
Widze ze masz niesamowita wiedze na ten temat i wiesz doskonale kto czego chceSmile
DOBRA ZMIANA wie jak sobie wyszkolić PretorianSmile
Bez urazy oczywiścieSmile haha


RE: Realia polskich służb mundurowych - niki - 01-08-2016 11:49

(30-07-2016 07:14 )wiedźma napisał(a):  Na pasach odprawia trzech funkow. Podoficer na dwojce. Chorazy na czworce. Oficer na siodemce. ...
Oficer na pasach?
Albo inaczej, czy to możliwe aby ktoś na 6 czy 7 grupie pracował na pasach jako kontroler?