Forum SG - IFP - Internetowe Forum Pograniczników
Realia polskich służb mundurowych - Wersja do druku

+- Forum SG - IFP - Internetowe Forum Pograniczników (http://forumsg.pl)
+-- Dział: Poza służbą (/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Dział: Realia służb mundurowych RP (/forumdisplay.php?fid=17)
+--- Wątek: Realia polskich służb mundurowych (/showthread.php?tid=77)



RE: Realia polskich służb mundurowych - keyser soze - 20-12-2020 11:49

Doskonały artykuł omPolicji:

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/policja-jej-obecne-dzialania-wywiad-z-bylym-funkcjonariuszem-abw/4lxlm12,79cfc278


RE: Realia polskich służb mundurowych - PlanetaX - 05-01-2022 21:29

Sytuacje służbowe - Policjantki kompletnie nie potrafią zareagować...





Szeryf...





I jego szeryfka..





Jutuberowcy i im podobni cwaniacy sprawują władzę w tym krajuWink To się robi parodia...


RE: Realia polskich służb mundurowych - niepokorny - 05-01-2022 23:54

Filmy bezcenne. Big Grin
Jakbym widział niektórych harcerzyków z mojej placówki jak ich stawiają do pionu cudzoziemcy i ich pełnomocnicy. Mundurowy beton. Wstyd.


RE: Realia polskich służb mundurowych - PlanetaX - 18-01-2022 11:56

Panteon "odklejenia" ciąg dalszy. Zamieszczam to Również w celach szkoleniowych - gdyż tego typu sytuacje mogą spotkać każdego z nas w codziennej służbie.





I dosyć rzetelnie zrobiony materiał o "antymaseczkowcach" ..gdzie bardziej chodzi o zadymę i zyskanie atencji niż o samą epidemięWink Ostatnio nawet FB zablokował kanał konfederacji ...uznając go społecznie szkodliwy.






RE: Realia polskich służb mundurowych - PlanetaX - 23-01-2022 18:13

Stare Kiejkuty. Agencja Wywiadu podejmuje interwencję wobec audytora, a ten odmawia legitymowania





Jechałem tam zeszłą wiosną rowerem stanąłem na 10 sekund zrobiłem zdjęcie z ulicy tablicy Stare Kiejkuty bez specjalnego "czajenia się" bez jakiejś intencji prowokowania kogokolwiek ..ot płot, za płotem jezioroWink Chwilę później za mną duży czarny SUW (tu akurat jest szary mniejszy) i komandosi z Nawarony...

Dodam, że byłem tam stricte przypadkowo (turystycznie) nawet nie wiedziałem co to za cudo za tym płotem jestWink Teraz już wiemWink Zmuszono mnie do usunięcia tajnego zdjęcia z Tablicą drogową "Stare Kiejkuty". Całość infrastruktury "widok z drogi" i z "góry" jest ogólnodostępna na Google MapsWink

Widzę, że chłop miał rozmach i objechał większość obiektów wojskowych w Polsce by sobie bekę pokręcić z zakazu fotografowaniaWink Punktuje u f-szy wszystko włącznie z brakiem nakrycia głowy... Poniżej jeszcze jeden z wielu przykładów - f-sz ABW i oficjalna skarga na niego wraz z oficjalną odpowiedzią:









Materiał umieszczam w celach szkoleniowych ..być może chłop trafi i do nas z tym fotografowaniem z zewnątrzWink Na innych jego materiałach widać, że np. żandarmeria już wie z kim ma do czynienia i od razu "polubownie" zakańcza interwencję.


RE: Realia polskich służb mundurowych - PlanetaX - 23-01-2022 19:02

Drugi temat maseczki, legitymowanie, prawo RP - szeroko pojęta polemika -zamieszczam oczywiście stricte szkoleniowo (celowo przedstawiam dwa odmienne punkty widzenia). Generalnie problematyka pt. "trudny klient".














RE: Realia polskich służb mundurowych - realista - 24-01-2022 19:22

Coś tutaj dorzucę od siebie,
Na szkółkach powinien być ten film wałkowany, co do samej interwencji, jak i możliwości przejścia w klp, a nawet pójścia w stronę postępowania przyspieszonego, oczywiście ze wszystkimi konsekwencjami tychże.






RE: Realia polskich służb mundurowych - niepokorny - 25-01-2022 20:35

"Co za burdel w tym kraju, żeby człowiek ze wschodu pouczał polskich policjantów".
Komentarz mówi sam za siebie. Zaorał ich po mistrzowsku. Big Grin


RE: Realia polskich służb mundurowych - bravo - 26-01-2022 16:18

Białorusin pozamiatał.on chce mandat , ale po coRolleyes Telefony prywatne jako sluzbowa lacznosc.u mnie postepowanie robili ze niby fsz mial uzywac prywatny tel do sluzbowej lacznosci a on to zlal.warszawa finalnie ch wysmiala.uzywanie tel to nie dosc ze lamanie prawa drugie to tylko dobra wola funka ze uzycza ten do sluzby.ten tu chyba nawet kamere wlaczyl i filmuje.przepisy za somplikowane sa skoro we 4 nie ogarniaja.trzeba isc w uproszczenie przepisow skoro przyjmuje sie tylko z umiejetnoscia jrdzenia i spania.

https://youtu.be/W-YcyHlzWWI


RE: Realia polskich służb mundurowych - Home - 26-01-2022 19:56

To może jakaś agentura werbuje takich odklejeńców aby destabilizować państwo? Te YouTuby są teraz popularniejsze od tv i wpływają na młodych, radykalnych i niezdecydowanych. Ruskim w to grajSad U nas stary kazał w wolnym czasie oglądać te sytuacje suwereny, 2RP i analizować pod kątem służbowego wykorzystania.PozdroSmile


RE: Realia polskich służb mundurowych - keyser soze - 27-01-2022 10:58

(26-01-2022 19:56 )Home napisał(a):  ...U nas stary kazał w wolnym czasie oglądać te sytuacje suwereny, 2RP i analizować pod kątem służbowego wykorzystania.PozdroSmile

Niemozliwe, jakiś rozsądny przełożony?
Wow, zazdroszczę.


RE: Realia polskich służb mundurowych - PlanetaX - 29-01-2022 11:46

(24-01-2022 19:22 )realista napisał(a):  Coś tutaj dorzucę od siebie,
Na szkółkach powinien być ten film wałkowany, co do samej interwencji, jak i możliwości przejścia w klp, a nawet pójścia w stronę postępowania przyspieszonego, oczywiście ze wszystkimi konsekwencjami tychże.




Tu jest modelowo pokazana "jakość" adeptów sztuki mundurowej. Po prostu selekcjonerzy nie mają już z kogo wybierać a uzupełnić braki kadrowe trzeba. Stąd bierze się na zasadzie "sztuka dla sztuki" nieważne, że kandydat przewraca się o własne sznurówki. Nawet nie trzeba być rodowitym polakiem by sobie z nich łacha drzeć. Czy ten Policjant jest kumaty czy niekumaty i tak finalnie zarobi tyle samo analogicznie jak i u nas. A sam wstyd jest w mojej subiektywnej ocenie rzeczą względną...





Tu nawet sąd (zapewne opozycyjnie nastawiony do obecnie rządzących) wydaje werdykt w sprawie nielegalnego zgromadzenia antymaseczkowców ..ganiąc służby za podjęte działania. Później ktoś się dziwi, że osoby nie chcą się poddawać legitymowaniu skoro sędzina w przypływie potęgi swej mądrości rzecze, że jak ktoś czuje się niewinny to nie może być legitymowany przez aparat reżimu Jarosława WielkiegoBig Grin Zapewne wg. sędziny przestępca musi mieć na szyi tabliczkę z napisem jestem przestępcą i można mnie wylegitymowaćBig Grin Tysiące sprawców przestępstw ujawnia się właśnie w wyniku prostej procedury legitymowania ..której żaden uczciwy obywatel się nie boi. Kombinują głównie ci którzy mają coś na sumieniu. Z praktyki założę, że owa Pani w tłumie wyrażała się wulgarnie, nie miała maseczki, nie zachowała dystansu, zgromadzenie było nielegalne w związku z sytuacją epidemiologiczną, a nawet, że przypominała osobę poszukiwaną, do tego stawiała bierny/czynny opór ..to ciągle za mało?! Bareja wiecznie żywy...


RE: Realia polskich służb mundurowych - PlanetaX - 09-02-2022 18:26

Ziomkowi z Białorusi spodobała się popularność w związku z ośmiaszeniem służb ..i ciągle się rozwijaWink






RE: Realia polskich służb mundurowych - PlanetaX - 21-02-2022 13:27

Moja ulubienica (zapewne przesiedlona przez UFO mieszkanka Saturna), której żadne prawo morskie nie dotyczyWink W imię obrony międzygalaktycznej konstytucji poświęci nawet własne drzwi...





Najważniejszy jest imiennik i czapka zwłaszcza u Policjanta nieumundurowanegoWink I doskonale zna zapisy Konstytucji ..hmmmm ..że niby można wieszać przedstawicieli służb na żądanie obywatelaWink


RE: Realia polskich służb mundurowych - Lupus - 24-03-2022 15:41

...jeżeli naruszycie moją cieleśność Smile


RE: Realia polskich służb mundurowych - PlanetaX - 25-10-2022 17:31

Sensacja na skalę całego kraju czyli jak Komendant Policji stał się wrogiem publicznym nb. 1Big Grin W sumie też nauczka dla samych Komendantów oceniających poczynania innych, są oni równie kreatywni co społeczeństwoBig Grin Sama afera oczywiście stricte "koperkowa"... Jednak potęga mediów i siła przekazu podprogowego zrobiła swojeWink

https://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Miejski-komendant-policji-zatrzymany-na-kontrbuspasie-n171973.html

https://tvn24.pl/pomorze/gdynia-zlapali-komendanta-na-wykroczeniu-drogowym-zostal-tylko-pouczony-policja-publikuje-nagranie-6178419

Sprawa jest tak poważna, że Policja broni się nagraniami ze służbowych rejestratorówBig Grin

https://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Zatrzymanie-komendanta-Mamy-film-n172036.html

Teraz tylko czekać aż MSWiA się włączy ..i Komendant sam sobie mandat wystawi ..w trosce o pozytywny wizerunek PolicjiWink Idiokracja ..level hardBig Grin


RE: Realia polskich służb mundurowych - Przemo - 25-10-2022 22:01

Słabe to powyżej, nasza formacja ma lepszych asów też na wysokich stołkach ...

https://bielskobiala.wyborcza.pl/bielskobiala/7,88025,29065627,szef-strazy-granicznej-mial-oszukiwac-w-biedronce-drozsze-towary.html?fbclid=IwAR3Hs9H3dfzJ-22CnEmF4eyhw08F9mnzyaeevwiTzvvAOrKoJrKuMMv7uOk


RE: Realia polskich służb mundurowych - bravo - 26-10-2022 09:05

Już prawie emeryt. Nie trzeba być asem by robić karierę w SG wystarczy że mierny ale wierny. Intelektem jak widać też nie grzeszą.

https://www.onet.pl/informacje/onetslask/komendant-z-bielska-bialej-oszukiwal-w-sklepie-pilnie-przeszedl-na-emeryture/1y0scex,79cfc278


RE: Realia polskich służb mundurowych - Katia - 29-10-2022 18:31

https://tvn24.pl/wroclaw/opole-zastepca-naczelnika-drogowki-uslyszal-zarzut-i-wyleci-ze-sluzby-6183764

Kolejny pazerny naczelnik w mundurzeSad


RE: Realia polskich służb mundurowych - PlanetaX - 30-10-2022 15:44

Teoria vs. rzeczywistość. To też trochę z mojej perspektywy "admina"...