Forum SG - IFP - Internetowe Forum Pograniczników
nowe granice - Wersja do druku

+- Forum SG - IFP - Internetowe Forum Pograniczników (http://forumsg.pl)
+-- Dział: Służba (/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Dział: Wypłakiwalnia (/forumdisplay.php?fid=28)
+--- Wątek: nowe granice (/showthread.php?tid=785)

Strony: 1 2 3 4


nowe granice - starypolicjant - 13-09-2015 18:40

Niemcy zamykają granice wszystkie ze szczególnych uwzględnieniem z Austrią, w zakresie prawa Schengen jest to jak najbardziej dozwolone, ale sygnał jest chyba jasny. Gratuluje mądrym, którzy od 2008r, restrukturyzują SG przez jej likwidacje na południu zachodzie i północy. Ciekawe jak będziemy wyglądać jak na południu stanie 250 tyś ciapatych zaprawionych w bojach "uchodźców". Proponuje kompanie odwodową zrobić z mądrych od restrukturyzacji, wtedy na pewno Syryjczycy prysną. Mam nadzieje, ze za kilka tygodni ich rozliczą, po kolei każdego


RE: nowe granice - FSZ - 13-09-2015 18:46

Jest w odwodzie 700 funków. Można spać spokojnie.


RE: nowe granice - starypolicjant - 13-09-2015 18:54

tak wiem, sprawdź skład tej ekipy i nie wierz w propagandę sukcesu z KG. Dlatego proponuje aby odwód zrobić z najmądrzejszych, którzy mieli wspaniały dar przewidywania biorąc apanaże od liberałów, a wtedy na pewno będę mógł spać spokojnie Smile Smile


RE: nowe granice - wiedźma - 13-09-2015 19:13

starypolicjant - skąd wiesz, że Niemcy przywracają kontrole na granicy?

P.S. Odrobiłam lekcje :
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Niemieckie-media-rzad-wprowadza-kontrole-na-granicy-z-Austria,wid,17843305,wiadomosc.html

No to jak tak, to cała rzesza uchodźców ruszy w kierunku Czech, Słowacji a potem...? Szykuje się gorąca jesień i upalna zima - wszystkie ręce na pokład!!!


RE: nowe granice - krissg - 13-09-2015 19:26

Nikt mi nie wmówi, że PSG, która ma 40 lub 60 osób jest w stanie sobie poradzbić z grupą chodźby 200 uchodźców. Szkodliwa reforma doprowadziła do tego, iż siły na granicy zewnętrznej są tak małe że jak najszybciej trzeba pozbyć się zdrajców działających na szkodę SG.


RE: nowe granice - wiedźma - 13-09-2015 19:34

Mówię wam tak. Po 11 listopada ryza papieru podań na emkę. Zaraz po awansach. No chyba, że coś się wcześniej zes.ra to i szybciej Big Grin


RE: nowe granice - Matarez - 13-09-2015 19:51

No to czas spadać...Dłużej nie będę nadstawiał karku za "tych z góry"....


RE: nowe granice - quasimodo1 - 13-09-2015 19:55

Od razu przepraszam za czcionke . Problem zwiniecia granic wewnetrznych to maja wszystkie kraje eurosojuzu a nie tylko polska SGSmile - Vide przyklad Wegier ,gdzie na granice sciagnieto wojsko. U Niemcow mimo ze bogaci i dwa razy wieksi od Polski ten sam problem - na granice z Austria ,Czechami i Polska rzucili 21 kompanii policji federalnej z osrodkow szkolenia i odzialow prewencji czyli okolo 2 tysiecy funkow . Niestety msci sie cala polityka ochrony granic eorosojuzu.Zastanawia mnie tylko jak dlugo germancy przywrocilii lotne kontrole graniczne - moga do 30 dni ,ale maja tez furtke ze wzgledow bezpieczenstwa okres ten przedluzac .

(13-09-2015 19:13 )wiedźma napisał(a):  No to jak tak, to cała rzesza uchodźców ruszy w kierunku Czech, Słowacji a potem...? Szykuje się gorąca jesień i upalna zima - wszystkie ręce na pokład!!!

Czechy przymierzaja sie do godziny W .


RE: nowe granice - wiedźma - 13-09-2015 20:07

No koleżanki i koledzy. Czas szykować niezbędniki, bo na jesień czeka Nas rajd po południowych rubieżach Polski... Kto nie lubi gór - ten będzie miał problem.


RE: nowe granice - starypolicjant - 13-09-2015 20:18

Pracowałem swego czasu z Niemcami , Niemcy nigdy tak naprawdę nie zlikwidowali swojej Straży Granicznej tylko zmienili im mundury są zbyt pragmatyczni nie to co nasi wybitni stratedzy, mogą w ciągu kilkunastu dni przywrócić granice, co do Shengen zmiana przepisów to pestka dla Niemców czy Francji itd. szczególnie teraz niech jeszcze Ukraińcy ruszą a zobaczycie, z Czeczenami już jest problem mega.


RE: nowe granice - krissg - 13-09-2015 20:24

No ale katechetka powiedziała , że jesteśmy przygotowani . I najgorsze jest to, że ta banda nieudacznaków wierzy w to co mówi.


RE: nowe granice - starypolicjant - 13-09-2015 20:41

sraczka już jest Kopaczowa na jutro wezwała Tracza i innych wybitnych strategów z MSW na konsultacje, nawet kampanie przerwała, hehe - jeszcze raz apeluje niech kompanie odwodową zrobią z Pań i Panów z Wawy czyli z fachowców wtedy ciapate czmychnął do Syrii, pogonimy ich dronami i wojem Smile . Nie będzie przez pewien czas zasranych dobrych praktyk, nowych modeli, i innych pierdoł, które tylko przeszkadzają normalnym funkom w robocie


RE: nowe granice - quasimodo1 - 13-09-2015 21:04

(13-09-2015 20:18 )starypolicjant napisał(a):  Pracowałem swego czasu z Niemcami , Niemcy nigdy tak naprawdę nie zlikwidowali swojej Straży Granicznej tylko zmienili im mundury są zbyt pragmatyczni nie to co nasi wybitni stratedzy, mogą w ciągu kilkunastu dni przywrócić granice, co do Shengen zmiana przepisów to pestka dla Niemców czy Francji itd. szczególnie teraz niech jeszcze Ukraińcy ruszą a zobaczycie,
Tutaj akurat się mylisz kolego - redukcja BGS dotknęła ponad 4,500 funkcjonariuszy ,do tego dodaj zlikwidowaną w 1998 roku Bawarską Policję Graniczną liczącą około 2 tysięcy funkcjonariuszy - część poszła na zieloną trawkę a część wcielono do policji landowej Bawarii - grube ryby z Monachium już żałują dzisiaj tej decyzji ,bo przydałaby się na przełęczy Brenner .

(13-09-2015 20:18 )starypolicjant napisał(a):  z Czeczenami już jest problem mega.

SmileSmileSmile gwożdzia w dupie to SG ma z nimi od ładnych kilkunastu lat a nie od dzisiaj .


RE: nowe granice - starypolicjant - 13-09-2015 21:20

wiem bo ich odprawiam Smile tylko teraz dopiero się o tym mówi głośno, a co do Niemców to pracowałem z nimi w Kołbaskowie świętej pamięci i źle to oni po tej reformie to nie mają
pozdro. dla tyrających funków, ale tylko dla nich a nie dla darmozjadów i liberałów


RE: nowe granice - quasimodo1 - 13-09-2015 21:32

(13-09-2015 21:20 )starypolicjant napisał(a):  wiem bo ich odprawiam Smile tylko teraz dopiero się o tym mówi głośno, a co do Niemców to pracowałem z nimi w Kołbaskowie świętej pamięci i źle to oni po tej reformie to nie mają
pozdro. dla tyrających funków, ale tylko dla nich a nie dla darmozjadów

Głośno to tylko w mediach ,bo przeciekł filmik z Terespola ,przecież tam tak wygląda co jakiś czas , a media teraz mają używkę . Od kilkunastu lat RP wpuściła ich z kilkadziesiąt tysięcy - 4/5 i tak wieje do swojej diaspory zza linię ODRY. Jeszcze raz powtarzam czka się cała dotychczasowa polityka ochrony granic eurosojuzu.

(13-09-2015 19:26 )krissg napisał(a):  Nikt mi nie wmówi, że PSG, która ma 40 lub 60 osób jest w stanie sobie poradzbić z grupą chodźby 200 uchodźców. Szkodliwa reforma doprowadziła do tego, iż siły na granicy zewnętrznej są tak małe że jak najszybciej trzeba pozbyć się zdrajców działających na szkodę SG.

Byki sztabowe , panie i panowie od przerzucania papierków i parzenia kaw , goście od tabelek ,wskażników i mierników dadzą sobie radę - najwyżej czas pracy przedłuży się o dobę - w końcu są z granicznych jednostek organizacyjnych . Wojsko i gmina co najwyżej wybuduje miasteczko namiotowe do którego wstawi się " kozę " na zimę .Zw.zaw. oraz grube ryby z rządu na okres zimy udostępnią swoje wychuchane ośrodki wypoczynkowe i będzie git. Jak by nie było to NSZZFSG w swoich ośrodkach wypoczynkowych znalazłaby z 200-300 miejsc noclegowych ( przy wariancie zagęszczenia) a i Nadwiślanka ze swoim sztandarowym Świdrem też by znalazła trochę miejsc.
(13-09-2015 19:34 )wiedźma napisał(a):  Mówię wam tak. Po 11 listopada ryza papieru podań na emkę. Zaraz po awansach. No chyba, że coś się wcześniej zes.ra to i szybciej Big Grin

Wiedżma Smile pod koniec roku nie opłaca się odchodzić na emke .

http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/265244-aktywistki-femenu-pobite-i-skopane-przez-muzulmanow-zaklocily-konferencje-we-francji-wideo chyba pasuje komentarz pod artykułem Trafił femen na islamiste


RE: nowe granice - starypolicjant - 13-09-2015 22:42

W necie to znalazłem dzisiaj wieczorem pod info. o zamykaniu granic, facet wie co mówi cyt:
Nie wiem czy wiecie ale POlska nie jest w stanie przywrócić kontroli na granicy zachodniej ani południowej.
PO stwierdziło, że "...granica jest bezpieczna jak nigdy wcześnie..." (A. Czerwiński)j i dlatego odchudzili (czytaj zlikwidowali) Straż Graniczną na zachodzie i południu (minister Stachańczyk).
Niby istnieją jakieś tam sztuczne twory ja Ośrodek Wsparcia itp. ale masę ludzi zmuszono do przejścia na emerytury albo do innych służb. Placówki i przejścia graniczne zlikwidowano, zamknięto lub sprzedano albo przekazano inny służbom. Nie ma takiej fizycznej możliwości, żeby przywrócić kontrolę na granicach. A niemiaszki nie popełniły tego błędu. Zmienili sposób działania swojej Straży Granicznej i teraz gdy jest taka konieczność bez problemu przywrócą kontrolę jak dawniej. hehe i wpadną do nas przybysze z imieniem allaha na ustach czy tego chcemy czy nie!!!


RE: nowe granice - quasimodo1 - 13-09-2015 22:54

(13-09-2015 22:42 )starypolicjant napisał(a):  W necie to znalazłem dzisiaj wieczorem pod info. o zamykaniu granic, facet wie co mówi cyt:
Nie wiem czy wiecie ale POlska nie jest w stanie przywrócić kontroli na granicy zachodniej ani południowej.
PO stwierdziło, że "...granica jest bezpieczna jak nigdy wcześnie..." (A. Czerwiński)j i dlatego odchudzili (czytaj zlikwidowali) Straż Graniczną na zachodzie i południu (minister Stachańczyk).
Niby istnieją jakieś tam sztuczne twory ja Ośrodek Wsparcia itp. ale masę ludzi zmuszono do przejścia na emerytury albo do innych służb. Placówki i przejścia graniczne zlikwidowano, zamknięto lub sprzedano albo przekazano inny służbom. Nie ma takiej fizycznej możliwości, żeby przywrócić kontrolę na granicach. A niemiaszki nie popełniły tego błędu. Zmienili sposób działania swojej Straży Granicznej i teraz gdy jest taka konieczność bez problemu przywrócą kontrolę jak dawniej. hehe i wpadną do nas przybysze z imieniem allaha na ustach czy tego chcemy czy nie!!!
eeetam damy radę i więcej medali na 11.11 Wink , a Fryce co ty gadasz - kilka więcej schengenbusów na Pommelen ,Frankfurt /Oder ,Guben i Goerlitz i to wszystko aha plus kilka patroli policji landowej . W jednym mają lepiej - są bogatsi i więcej u nich bazy noclegowej i lepsza dieta na michę dla imigranta . Część infrastruktury po swoich inspekcjach BPOL posprzedawali lub oddali społecznością lokalnym. Tacy sami pięknoduchy tyle tylko że z grubszą kabzą.

(13-09-2015 22:42 )starypolicjant napisał(a):  W necie to znalazłem dzisiaj wieczorem pod info. o zamykaniu granic, facet wie co mówi cyt:
A niemiaszki nie popełniły tego błędu. Zmienili sposób działania swojej Straży Granicznej i teraz gdy jest taka konieczność bez problemu przywrócą kontrolę jak dawniej. hehe i wpadną do nas przybysze z imieniem allaha na ustach czy tego chcemy czy nie!!!

Fachowiec - niech pojedzie do F/O , Guben ,Ludwigsdorfu ,Goerlitz i pokaże tą ich infrastrukturę graniczną Big Grin bełkot , infrastruktura graniczna czytaj przejścia graniczne rozebrane -coś tam zostało w Ludwigsdorfie .


RE: nowe granice - ezech - 14-09-2015 07:34

szumna kontrola na granicy AT-DE: mobilne posterunki - samochody policyjne, przewężenia na drodze i tyle, wyrywkowa kontrole busy, ciężarówki ; a i gównie autostrady a nie drogi lokalne, którymi można ten cały cyrk ominąć
no i brak tzw twardej infrastruktury (typowe przejścia) - pewnie po prostu jej nie ma ot co
ale zobaczymy jak to się rozwinie

a na naszym podwórku - wydaje mi się, że w okolicy Łysej Polany to jeszcze niedawno jakieś budynki to stały, chyba miały być sprzedane - ale może ktoś zorientowany lepiej naświetli co jest na granicy południowej (Cieszyn, Barwinek);
gdyby czynnik decyzyjny miał choć trochę oleju w głowie (a nie jedynie panikę w oczach i walkę polityczną), już by wytypował dwa -cztery główne dawne przejścia graniczne, przywrócił jako taką funkcjonalność i kanalizował potencjalną masę ludzką w te miejsca, żeby mieć choć trochę kontroli nad tym zjawiskiem; i tylko pytanie kto by miał tam robić...


RE: nowe granice - Greg - 14-09-2015 10:42

Ciekawy temat
http://www.fronda.pl/a/grecy-przechwycili-kontenery-broni-ktore-mialy-trafic-w-rece-uchodzcow-przebywajacych-na-terenie-europy,56794.html


RE: nowe granice - kszekosz - 14-09-2015 13:00

(14-09-2015 10:42 )Greg napisał(a):  Ciekawy temat
http://www.fronda.pl/a/grecy-przechwycili-kontenery-broni-ktore-mialy-trafic-w-rece-uchodzcow-przebywajacych-na-terenie-europy,56794.html

No czymś przecież "uchodźcy" muszą walczyć, dopóki są w EU w mniejszości... Za pół wieku będą już wystarczyć egzekucje maczetami tak jak na terenie IS.