Forum SG - IFP - Internetowe Forum Pograniczników
Jak wygląda praca na Lotnisku? - Wersja do druku

+- Forum SG - IFP - Internetowe Forum Pograniczników (http://forumsg.pl)
+-- Dział: Służba - specjalizacje i rekrutacja (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: SG na Lotniskach (/forumdisplay.php?fid=12)
+--- Wątek: Jak wygląda praca na Lotnisku? (/showthread.php?tid=788)



Jak wygląda praca na Lotnisku? - endrju - 24-09-2015 12:31

Witam znajome twarze! Piszę do was jako do pewnego rodzaju wyroczni która powie mi czy pomysł mój jest pomysłem dobrym czy może jednak nie. Chciał bym się dowiedzieć jak wygląda praca na lotnisku na 1-szej linii (KRG). Najbardziej interesuje mnie port w Krakowie gdyż docelowo tam mi najbliżej. Dotychczas tyram od 2 lat na jednym z tych wschodnich obozów pracy (dokładnie to na tym największym) troszkę już przez te dwa lata widziałem. Przerobiłem wszystkie możliwe art. z SIS, wszystkie możliwe EZ i całą resztę badziewia typu WYKAZ i bóg wie co jeszcze. Były już wtopy, rozmowy itd. Obecnie nie jestem w okresie żadnej banicji. Szczerze mówiąc wychodzi mi już bokiem ta robota. Odbija się to na psychice mojej oraz rodziny, atmosfera w pracy nie jest taka jak kiedyś - teraz to jest zwykłe. Klepać, klepać, klepać - byle by poniżej normy nie zejść. Mam już swoje lata i chciałbym troszkę ustabilizować swoje życie - chce w końcu trochę spokoju. Przychodzenie po robocie i ciągłe myślenie o tym co działo się na służbie jest trochę nie normalne. O ile na początku jakoś dawałem sobie rady to przy obecnym stanie rzeczy już (jak to mówią młodzi) nie ogarniam Blush . Wiem że sa wśród forumowiczów ludzie którzy co dzień klepią reksia w portach lotniczych. Dlatego też chce jak najwięcej się dowiedzieć o tym, gdyż jest to dla mnie rzecz zupełnie inna i nieznana. Warto starać się o przeniesienie czy raczej siedzieć na tyłku i dalej wykonywać syzyfową pracę?

Kolejnym problemem jest to że zupełnie nie mam pojęcia jak się za to zabrać. Do kogo pisać kwity, do kogo się umawiać na rozmowy itp.

Pozdrawiam, spokojnej!


RE: Jak wygląda praca na Lotnisku? - Rebeliant Szmarowski - 24-09-2015 13:06

No? I jak się powiodła kolejna prowokacja pod zmienionym pseudonimem?


RE: Jak wygląda praca na Lotnisku? - endrju - 24-09-2015 13:37

O co chodzi?


RE: Jak wygląda praca na Lotnisku? - PlanetaX - 24-09-2015 17:41

(24-09-2015 13:06 )Rebeliant Szmarowski napisał(a):  No? I jak się powiodła kolejna prowokacja pod zmienionym pseudonimem?

Nie gwarantuję, że osoba jest f-szem ale na pewno osoba nie jest prowokatorem.


RE: Jak wygląda praca na Lotnisku? - Rebeliant Szmarowski - 25-09-2015 01:58

(24-09-2015 17:41 )PlanetaX napisał(a):  
(24-09-2015 13:06 )Rebeliant Szmarowski napisał(a):  No? I jak się powiodła kolejna prowokacja pod zmienionym pseudonimem?

Nie gwarantuję, że osoba jest f-szem ale na pewno osoba nie jest prowokatorem.

Przepraszam.


RE: Jak wygląda praca na Lotnisku? - sap - 25-09-2015 06:34

"Mam już swoje lata i chciałbym troszkę ustabilizować swoje życie - chce w końcu trochę spokoju" - idź na emeryturę.


RE: Jak wygląda praca na Lotnisku? - PlanetaX - 25-09-2015 07:10

Osoba niedawno przyjmowała się do SG (post styczeń 2014):

(18-01-2014 17:11 )endrju napisał(a):  Witam szanownych forumowiczów, piszę do was z pewnym zapytaniem. Obecnie jestem w trakcie rekrutacji do BiOSG, przeszedłem pomyślnie rozmowę kwalifikacyjną i w piatek dostałem telefon z kadr z terminem jak to miły Pan określił ''psychologa''. Pytanie moje jest następujące: O co chodzi z tym psychologiem, jak to wygląda?

Czyli ani emerytura tu nie grozi ani tym bardziej 2 letnia wysługaSmile Można założyć, że osoba pracuje od roku w Biosg i chce się przenieść do Krakowa gdyż tam mieszka ewentualnie cały czas stara się o przyjęcie do SG. Czasami lepiej napisać coś "prosto z mostu" zamiast niepotrzebnie kombinowaćWink


RE: Jak wygląda praca na Lotnisku? - endrju - 25-09-2015 08:23

Napisałem ''Najbardziej interesuje mnie port w Krakowie gdyż docelowo tam mi najbliżej'' więc chyba nie trzeba być wyjątkowym intelektem żeby domyśleć się że: ''chce się przenieść do Krakowa gdyż tam mieszka''. Na mój post jest już 6 odpowiedzi - wiecie o czym? O d...pie marynie! Odpowie mi ktoś w końcu na to pytanie jak wygląda ta praca czy nie? Drogi ''sap'' w sformułowaniu mam już swoje lata chodziło mi o to że nie jestem jakimś 20 letnim gnojem co poszedł do SG bo mu się mundur podoba. Nie dam sobą poniewierać innym. Mam szacunek do tych co mają wiecej na pagonie niż ja ale wybacz, wyśmiewania przez szczyla z dwiema belkami na pagonie który jest 5 lat ode mnie młodszy to trochę żałosne. Miałem tą przyjemność służyć w MON-ie więc tam przynajmniej nauczono mnie szacunku do pagonu i do ludzi starszych. (Boże dopomóż żeby ta z-tka wróciła - niektórych niedorobionych by dorobiło) Troszkę życie mną sponiewierało i dlatego chce w końcu pier.... spokoju i stabilizacji - po to poszedłem do tej roboty. Nie dla pieniędzy, bo to co dostaje to ochłapy (szwagierka sprzedaje buty i zarabia więcej ode mnie) Zarabiałem dużo, pracowałem głównie za granicą i co z tego jak szwab do dzisiaj wisi mi 5 tyś Euro? Tutaj przynajmniej co miesiąc 1-szego te pieniądze wpływają i dają możliwość jako tako żyć. Mój drogi ''Sap'' nie każdy miał okazję przyjąć się do SG wtedy kiedy naliczane było rok za półtora a pogranicznik traktowany był z szacunkiem a nie opluwany więc i nie każdy ma taki przywilej żeby udać się na emeryturę, ktoś musi dzierżyć tą orkę po takich jak ty.


A teraz coś dot. P. Rebelianta - wiecie po kim poznać prawdziwego człowieka, człowieka który wie na czym stoi i z czego żyje? Potrafi zaj... z grubej rury jakieś pomówienia (bezpodstawne) a później przyznać się błędu i przeprosić. Takich ludzi szanuje i uważam że powinni zajmować jakieś wysokie stołki. Gdyby nasz najjaśniejszy był taki - toż praca w tej formacji to była by przyjemność. Przynajmniej nie musiał bym się plątać po całej polsce żeby się do SG przyjąć. Bo ktoś potrafił by publicznie przeprosić za to że roz... w drobny mak KOSG i przywrócić go na nowo.
Do Admina tego forum temat to zamknięcia i tak się tutaj nic nie dowiem więc szkoda wam serwery zaśmiecać.

P.S. Jak mam mieć tak sprany beret jak niektórzy tutaj to na prawdę coraz bardziej biorę pod uwagę kwestię zwolnienia. Nie dziwie się że cała ta struktura SG jest zbudowana z takich dekli jak niektórzy. Reprezentujecie styl i klasę swoimi wypowiedziami - nie ma co. Zapraszam Cię na Medykę, w szczególności w czwartkową upojną noc, kiedy jedzie wszystko - od fajki po broń palną. Po takiej nocy na pewno patrząc na konto pomyślisz że zarobek jest adekwatny do tego co zrobiłeś na tej nocy. Swoją drogą chętnie bym się zamienił- twoja wypłata za moją, moja robota za twoją, mój stopień za twój i ciekawe czy był byś wtedy taki hardy w odpowiedziach.

Tyle w temacie, dziękuję że mogłem poznać na prawdę pomocnych ludzi Big Grin


RE: Jak wygląda praca na Lotnisku? - PlanetaX - 26-09-2015 08:22

Jeśli mieszkasz w Krakowie i masz możliwość przeniesienia się na tamtejsze lotnisko to z tego skorzystaj (obstawię, że nie będziesz tej decyzji żałował). Też trochę nie rozumiem tego zmasowanego ataku gdyż każdy z nas bez wyjątku chce mieć lepiej ..i jeśli jest taka możliwość to się z opcji "lepiej" korzysta. Ideologia, ideologią a życie, życiem. Pozdrawiam.