Forum SG - IFP - Internetowe Forum Pograniczników
SG - masa upadłościowa, czy przyczajony tygrys? - Wersja do druku

+- Forum SG - IFP - Internetowe Forum Pograniczników (http://forumsg.pl)
+-- Dział: Służba - specjalizacje i rekrutacja (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Woda - Ląd - Powietrze (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Wątek: SG - masa upadłościowa, czy przyczajony tygrys? (/showthread.php?tid=79)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7


RE: SG - masa upadłościowa, czy przyczajony tygrys? - Alzheimer - 22-06-2012 16:29

Z punktu ewentualnych oszczednosci, to jest to moze i zasadne . Dla ludzi bedzie przykre.


RE: SG - masa upadłościowa, czy przyczajony tygrys? - passengerLPG - 22-06-2012 16:36

CIEKAWE kiedy bedzie publikacja efektow pracy Stachanczyka na kwicie, dzwonilem do znajomka ze Szczecina mowil, ze tam nikt forum sie nie przejmuje bo ich lacza od czasow zamkniecia pomorskiego i ciagle gadaja o laczeniu 2 placowek fizycznie z miasta Szczecina nic dotychczas nie zrobiono w strukturach dwuch psg szn. Teraz ludzie z Goleniowa pewnie maja niezla zawieche jak dowiaduja sie ze i oni do woreczka wrzuceni zostana. Heheh sg.gov.pl poprostu Wink


RE: SG - masa upadłościowa, czy przyczajony tygrys? - Alzheimer - 22-06-2012 18:38

Gadają, to połączą. U nas procesy zachodzą wolno, ale jednak. A Pan Stachańczyk, z całym szacunkiem dla wiedzy i doświadczenia, bardziej forsuje dla nas cywilne zadania. Coś na .kształt urzędu do spraw cudzoziemców. A my jesteśmy formacją umundurowaną i uzbrojoną. Zapoznałem się z jego proweniencją. Dla nas nie będzie zrozumienia. Szkoda.


RE: SG - masa upadłościowa, czy przyczajony tygrys? - artart100 - 22-06-2012 21:51

kolega ma niestety rację. Pamiętam czasy realnej granicy a teraz co - wskaźniki mierniki plantacje truskawek szkoda gadać formacja mundurowa siedząca w krzakach czająca Ukraińca czy zerwie tą truskawkę czy nie - żałosny pomysł na formację mundurową


RE: SG - masa upadłościowa, czy przyczajony tygrys? - Alzheimer - 22-06-2012 22:00

Kolega to ma dopiero rację.
Świetnie to ujął.


RE: SG - masa upadłościowa, czy przyczajony tygrys? - quasimodo1 - 22-06-2012 22:17

(22-06-2012 16:36 )passengerLPG napisał(a):  CIEKAWE kiedy bedzie publikacja efektow pracy Stachanczyka na kwicie, dzwonilem do znajomka ze Szczecina mowil, ze tam nikt forum sie nie przejmuje bo ich lacza od czasow zamkniecia pomorskiego i ciagle gadaja o laczeniu 2 placowek fizycznie z miasta Szczecina nic dotychczas nie zrobiono w strukturach dwuch psg szn. Teraz ludzie z Goleniowa pewnie maja niezla zawieche jak dowiaduja sie ze i oni do woreczka wrzuceni zostana. Heheh sg.gov.pl poprostu Wink
I dlatego między innymi wymieniono wiosną 01 SG. Gdy został mianowany nowy 01 - to pierwsze zdanie jakie padło z ust ministra Cichockiego mówiło iż zmiana ta ma bardziej zdynamizować działania reorganizacyjne w SG. Mineły dwa miesiące i jest już nowy plan reorganizacji SG - praktycznie prawie to samo z wyjątkami ( więcej likwidowanych/reorganizowanych PSG na wewnętrznej ) jak poprzedni z 2009 roku - tyle że cały ten plan został przyspieszony prawie dwa lata - zakończenie z końca 2015 na początek 2014. A zadania praktycznie te same - wewnętrzna ma się skoncentrować na legalności pobytu cudzoziemców ,natomiast zewnętrzna to samo co od kilkudziesięciu lat. Praktycznie to wg planu - po mojemu z prawie 1400 obecnych funków na zachodniej granicy redukcje dotkną ok 200 funków i 1 setki pracowników cywilnych.


RE: SG - masa upadłościowa, czy przyczajony tygrys? - artart100 - 22-06-2012 22:45

tak aby mnie dobrze zrozumieć nie mam nic przeciwko KLP ale teraz to czysta farsa np teoretyzując: mam firmę zatrudniam 5 Ukraińców płace im głodowe stawki lub lepiej nie płace po zakończeniu pracy daje cynk że tam a tam pracują sępy z SG się zlatują a że obecnie się liczą skuteczne wydalenia to kto się będzie przejmował czy dostali kase czy nie. W ostatecznym rozrachunku dostane kare rzadko te 3 tysiaki i tak się opłaca. Ktoś powie, że możemy wymóc aby cudz. otrzymał kase pytam się jak w realu to tylko teoria.


RE: SG - masa upadłościowa, czy przyczajony tygrys? - QQ_na_muniu - 22-06-2012 22:53

Na wewnętrznej tylko cudzoziemcy: kontrola legalności pobytu + kontrola legalności wykonywania pracy przez cudzoziemców, powierzania pracy cudzoziemcom, prowadzenia działalności gospodarczej przez cudzoziemców.


RE: SG - masa upadłościowa, czy przyczajony tygrys? - keyser soze - 23-06-2012 08:12

A niech już całkiem rozwiążą ten zmutowany twór zwany SG i nas przeniosą do psów. U mnie większość funków jest za - przynajmniej odpadną dojazdy.


RE: SG - masa upadłościowa, czy przyczajony tygrys? - quasimodo1 - 23-06-2012 08:50

(23-06-2012 08:12 )keyser soze napisał(a):  A niech już całkiem rozwiążą ten zmutowany twór zwany SG i nas przeniosą do psów. U mnie większość funków jest za - przynajmniej odpadną dojazdy.

Luda co wy z tymi dojazdami.Przecież jak się przyjmowaliście do SG to było wiadomo że trzeba dojechać. No chyba że każdy liczył na ssanie cyca przy komendzie OSG.


RE: SG - masa upadłościowa, czy przyczajony tygrys? - Alzheimer - 23-06-2012 08:55

(23-06-2012 08:12 )keyser soze napisał(a):  A niech już całkiem rozwiążą ten zmutowany twór zwany SG i nas przeniosą do psów. U mnie większość funków jest za - przynajmniej odpadną dojazdy.

To byloby chyba najrozsadniejsze na wewnetrznej.


RE: SG - masa upadłościowa, czy przyczajony tygrys? - quasimodo1 - 23-06-2012 09:06

(23-06-2012 08:55 )Alzheimer napisał(a):  
(23-06-2012 08:12 )keyser soze napisał(a):  A niech już całkiem rozwiążą ten zmutowany twór zwany SG i nas przeniosą do psów. U mnie większość funków jest za - przynajmniej odpadną dojazdy.

To byloby chyba najrozsadniejsze na wewnetrznej.

Co się tak czepiliście wewnętrznej. Przecież i tak na wewnętrznej pozostało raptem 25-30 % całej formacji. Zewnętrzna pozostaje bez zmian a jest tego około 9-10 tysięcy funka.


RE: SG - masa upadłościowa, czy przyczajony tygrys? - morski48 - 23-06-2012 10:25

(23-06-2012 08:50 )quasimodo1 napisał(a):  
(23-06-2012 08:12 )keyser soze napisał(a):  A niech już całkiem rozwiążą ten zmutowany twór zwany SG i nas przeniosą do psów. U mnie większość funków jest za - przynajmniej odpadną dojazdy.

Luda co wy z tymi dojazdami.Przecież jak się przyjmowaliście do SG to było wiadomo że trzeba dojechać. No chyba że każdy liczył na ssanie cyca przy komendzie OSG.

Pamiętaj kolego, że ludziom się w życiu zmienia. Ja przyjmując się do roboty miałem rzut beretem do PSG. Życie tak rozdało karty, że teraz mam do roboty 130km! I podejrzewam, że takich osób jest sporo więc podzielam zdanie kolegi na temat włączenia nas do policji; nawet miejscowościach ok 5 tys. są małe posterunki (co prawda mają być redukcje), zresztą w najgorszym wypadku większość pewnie miałaby do roboty nie więcej niż 20km - tyle co przez większe miasto przejechać lub do innej miejscowości.
Pozdrawiam


RE: SG - masa upadłościowa, czy przyczajony tygrys? - Alzheimer - 23-06-2012 11:51

(23-06-2012 09:06 )quasimodo1 napisał(a):  
(23-06-2012 08:55 )Alzheimer napisał(a):  
(23-06-2012 08:12 )keyser soze napisał(a):  A niech już całkiem rozwiążą ten zmutowany twór zwany SG i nas przeniosą do psów. U mnie większość funków jest za - przynajmniej odpadną dojazdy.

To byloby chyba najrozsadniejsze na wewnetrznej.

Co się tak czepiliście wewnętrznej. Przecież i tak na wewnętrznej pozostało raptem 25-30 % całej formacji. Zewnętrzna pozostaje bez zmian a jest tego około 9-10 tysięcy funka.

Te 20/30 procent tez chce miec stabilizacje, jak koledzy ze wschodnich rubiezy.


RE: SG - masa upadłościowa, czy przyczajony tygrys? - quasimodo1 - 23-06-2012 16:30

(23-06-2012 11:51 )Alzheimer napisał(a):  
(23-06-2012 09:06 )quasimodo1 napisał(a):  
(23-06-2012 08:55 )Alzheimer napisał(a):  
(23-06-2012 08:12 )keyser soze napisał(a):  A niech już całkiem rozwiążą ten zmutowany twór zwany SG i nas przeniosą do psów. U mnie większość funków jest za - przynajmniej odpadną dojazdy.

To byloby chyba najrozsadniejsze na wewnetrznej.

Co się tak czepiliście wewnętrznej. Przecież i tak na wewnętrznej pozostało raptem 25-30 % całej formacji. Zewnętrzna pozostaje bez zmian a jest tego około 9-10 tysięcy funka.

Te 20/30 procent tez chce miec stabilizacje, jak koledzy ze wschodnich rubiezy.

Prawdę mówiąc to o reorganizacji SG na zachodzie i południu było wiadomo od grudnia 2007.W 2008 opublikowano plan reorganizacji SG na lata 2009-2015 . Kto mógł i chciał to przeniósł się/ przenieśli po rozmowie kadrowej do innych PSG/komend OSG na wewnętrznej lub na zewnętrzną. Można było przenieść się także do innych służb MSWiA ( i był to najlepszy czas na przeniesienia - ze względu na posiadane kwalifikacje można było się zaczepić na porządny etat w policji, która wtedy cierpiała na braki kadrowe. ) O wszystkim było wiadomo wcześniej - reorganizacja po prostu została przyspieszona o 1,5 - 2 lata. Założę się że po E-12 wszyscy którzy chcą się przenieść za porozumieniem stron z SG do Policji otrzymają te zgody do 6 miesięcy. Najgorzej na tej reorganizacji wyjdą tylko pracownicy cywilni - im SG nic nie zaproponuje.I to będą najwięksi przegrani tych zmian.


RE: SG - masa upadłościowa, czy przyczajony tygrys? - artart100 - 23-06-2012 18:46

i to jest ważne funk i cywil z funkami nie będzie problemu bo zawsze to jakoś się ułoży część do POL część na emki a resztę się upcha a z cywilem co często mieszkają w miejscach z dużym bezrob.


RE: SG - masa upadłościowa, czy przyczajony tygrys? - morski48 - 23-06-2012 21:17

"Założę się że po E-12 wszyscy którzy chcą się przenieść za porozumieniem stron z SG do Policji otrzymają te zgody do 6 miesięcy" - quasimodo1 jeśli to się sprawdzi to chyba umówimy się na flaszkę Wink


RE: SG - masa upadłościowa, czy przyczajony tygrys? - quasimodo1 - 23-06-2012 22:46

(23-06-2012 21:17 )morski48 napisał(a):  "Założę się że po E-12 wszyscy którzy chcą się przenieść za porozumieniem stron z SG do Policji otrzymają te zgody do 6 miesięcy" - quasimodo1 jeśli to się sprawdzi to chyba umówimy się na flaszkę Wink

Tongue
Kłodzko czy Racibórz ? - coś mi się obiło o uszy że to pierwsze .


RE: SG - masa upadłościowa, czy przyczajony tygrys? - Alzheimer - 24-06-2012 15:00

A co z oficerami?
Gdzie mają się przeniesc?
Kto ich zechce?

:-)


RE: SG - masa upadłościowa, czy przyczajony tygrys? - morski48 - 24-06-2012 16:16

(24-06-2012 15:00 )Alzheimer napisał(a):  A co z oficerami?
Gdzie mają się przeniesc?
Kto ich zechce?

:-)

Mają na pagonie to niech myślą Big Grin