Forum SG - IFP - Internetowe Forum Pograniczników
Bye bye el'komendantes ;) - Wersja do druku

+- Forum SG - IFP - Internetowe Forum Pograniczników (http://forumsg.pl)
+-- Dział: Poza służbą (/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Dział: Luźne tematy (/forumdisplay.php?fid=10)
+--- Wątek: Bye bye el'komendantes ;) (/showthread.php?tid=811)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37


RE: Bye bye el'komendantes ;) - chomop1 - 17-09-2016 19:26

W Podlaskim OSG trzech.


RE: Bye bye el'komendantes ;) - Grubcio - 19-09-2016 11:12

Według mnie przydała by się jeszcze większa miotła.


RE: Bye bye el'komendantes ;) - kszekosz - 19-09-2016 20:16

W sumie to nie miotła tylko przesunięcie z miejsca na miejsce, czyli bez zmian. Prawdziwa miotła, która mogłaby przynieść oczekiwane zmiany to wymiana wszystkich K.Oddziałów jak w Policji a następnie K. Placówek, którzy już mają ponad ćwierć wieku stażu...


RE: Bye bye el'komendantes ;) - Grubcio - 19-09-2016 20:51

Prędko to raczej nie nastąpi beton trzyma się dobrze.


RE: Bye bye el'komendantes ;) - quasimodo1 - 19-09-2016 20:53

(19-09-2016 20:16 )kszekosz napisał(a):  W sumie to nie miotła tylko przesunięcie z miejsca na miejsce, czyli bez zmian. Prawdziwa miotła, która mogłaby przynieść oczekiwane zmiany to wymiana wszystkich K.Oddziałów jak w Policji a następnie K. Placówek, którzy już mają ponad ćwierć wieku stażu...

Czy masz rację , może tak a może nie - ale nie generalizuj.
Na moim podwórku i w okolicy komendanci PSG - w większości to ludzie 40- 45 letni. Staż w granicach 18 - 25 lat w mundurze.
A kto ma wg Ciebie zostać komendantami ,gdy średnia wieku przychodzących do SG to 25-30 rok życia.
Dwudziestokilkulatek po 5 latach służby- który nie ma doświadczenia .
Oczywiście wzorzec powinien być taki - aby zostać komendantem trzeba przynajmniej kilkanaście lat pozapier..... po granicy , w międzyczasie pozarządzać większą grupą ludzi.


RE: Bye bye el'komendantes ;) - FSZ - 20-09-2016 10:11

Dobrze piszesz. Na czystki nie ma kadr. Dlatego jest tylko kosmetyka. Nawet na zastępców głównego nie ma kogo wziąć. Druga sprawa, że góra ma wspaniałe umiejętności przystosowawcze. Na każde pierdnięcie nowej władzy wali na pomniki i wieńce składa. Potem już tylko słit focia i na stronkę. Mistrzostwo. Tacy to 35 lat w firmie popracują.
Młody oficer polityczny, który kiedyś ( znam z opowieści) z zapałem ścigał za śluby kościelne i ochrzczenie dzieci, dziś w najlepsze jest Komendantem. Można? Można.


RE: Bye bye el'komendantes ;) - kszekosz - 20-09-2016 19:49

Oczywiście macie rację, ale nie sugeruję by sierżanci zostawali komendantami. Jest sporo ogarniętych poruczników i kapitanów, którzy mają inną mentalność, może nie zawsze moralność tradycyjnego oficera z dawnych czasów, ale jednak przynajmniej odpowiednie kompetencje. Na moim podwórku i w sąsiedztwie jednak weterani są bardzo widoczni i moje spostrzeżenia są takie, że z tych obecnych II** i II* już wiele dobrego formacja nie otrzyma.


RE: Bye bye el'komendantes ;) - quasimodo1 - 20-09-2016 22:27

Ja wiem , że co będzie w przyszłości to wróżenie z fusów , ale...
weż pod uwagę ,że za dekadę w formacji praktycznie zostaną ludzie ,którzy przyszli w mundur po 01.01.1999 oraz po 01.01.2013 to będzie blokada stanowisk - oni to dopiero zakitują wyższe stanowiska.
No bo jak odejść z formacji gdy ma się 20 lat służby w mundurze co daje ( ci co z art 15a ) trochę więcej niż 50 % emki albo się nie ma 55 lat i 25 lat służby i co najgorsze emka liczona jako średnia z ostatnich 10 lat służby ,to i dodatki na odchodne nie pomogą.
Teraz narzekasz na 45 letnich weteranów , będziesz miał leśnych dziadków Wink


RE: Bye bye el'komendantes ;) - endcos - 22-09-2016 17:54

Niestety minął 15 jutro minie 23. Wrony się myliły. Warszawa ma w nosie problem koszalińskiego Grzesia. Nie jest ważna ilość zwolnień lekarskich, próśb o przeniesienie, opinii słuchaczy Ważne jest natomiast aby to przedszkole trwało. Bo przecież ciągła kontrola pobierania kluczy czy czyhanie na funkcjonariusza, który minutę się spóźni do pracy jest najważniejszym celem funkcjonowania Shaolina. Brawo takich sukcesów nam potrzeba. Wiemy, że informacje z tego forum docierają do KG i wiemy, że w KG wiedzą, że endcos to nie jest jedna osoba a grupa osób, która od dłuższego czasu prosi o godne warunki pracy. Godne warunki to tylko jedno pracować bez stresu a nie bawić się w monowską szkółkę rodem z PRL-u.


RE: Bye bye el'komendantes ;) - wiedźma - 23-09-2016 06:32

endcos, bez urazy, ale wiesz gdzie KG ma problemy zwykłych wyrobnikow z COSSG? Właśnie tam...
I nawet jeżeli jakieś zmiany kadrowe nastąpią to nie dlatego że na górze będą chcieli Was wyzwolić od kacyka o którym piszesz ale dlatego aby wcisnąć tam innego - swego - kacyka.


RE: Bye bye el'komendantes ;) - Mario - 23-09-2016 20:21

(22-09-2016 17:54 )endcos napisał(a):  Niestety minął 15 jutro minie 23. Wrony się myliły. Warszawa ma w nosie problem koszalińskiego Grzesia. Nie jest ważna ilość zwolnień lekarskich, próśb o przeniesienie, opinii słuchaczy Ważne jest natomiast aby to przedszkole trwało. Bo przecież ciągła kontrola pobierania kluczy czy czyhanie na funkcjonariusza, który minutę się spóźni do pracy jest najważniejszym celem funkcjonowania Shaolina. Brawo takich sukcesów nam potrzeba. Wiemy, że informacje z tego forum docierają do KG i wiemy, że w KG wiedzą, że endcos to nie jest jedna osoba a grupa osób, która od dłuższego czasu prosi o godne warunki pracy. Godne warunki to tylko jedno pracować bez stresu a nie bawić się w monowską szkółkę rodem z PRL-u.

Stary chciałbym mieć takie problemy. Ja zawsze jestem gotowy do objęcia służby przed godz. 08.00. Nigdy się nie spoznilem (służę ponad 20 lat). Uważam, że spóźniane nie powinno mieć miejsca. Kończąc służbę wychodzę o godz 9 czasami 09.30 i nie mam tych godzin doliczanych do czasu służby. Czy ktoś z 8- godzinowców pozostaje dłużej nie wpisując sobie tych godzin. Szczerze mówiąc ,wątpię. Proponuje przychodzić 5 minut wcześniej i wychodzić 5 minut później i problemy z Komendantem same się rozwiążą.


RE: Bye bye el'komendantes ;) - Nemo - 23-09-2016 21:22

(23-09-2016 20:21 )Mario napisał(a):  
(22-09-2016 17:54 )endcos napisał(a):  Niestety minął 15 jutro minie 23. Wrony się myliły. Warszawa ma w nosie problem koszalińskiego Grzesia. Nie jest ważna ilość zwolnień lekarskich, próśb o przeniesienie, opinii słuchaczy Ważne jest natomiast aby to przedszkole trwało. Bo przecież ciągła kontrola pobierania kluczy czy czyhanie na funkcjonariusza, który minutę się spóźni do pracy jest najważniejszym celem funkcjonowania Shaolina. Brawo takich sukcesów nam potrzeba. Wiemy, że informacje z tego forum docierają do KG i wiemy, że w KG wiedzą, że endcos to nie jest jedna osoba a grupa osób, która od dłuższego czasu prosi o godne warunki pracy. Godne warunki to tylko jedno pracować bez stresu a nie bawić się w monowską szkółkę rodem z PRL-u.

Stary chciałbym mieć takie problemy. Ja zawsze jestem gotowy do objęcia służby przed godz. 08.00. Nigdy się nie spoznilem (służę ponad 20 lat). Uważam, że spóźniane nie powinno mieć miejsca. Kończąc służbę wychodzę o godz 9 czasami 09.30 i nie mam tych godzin doliczanych do czasu służby. Czy ktoś z 8- godzinowców pozostaje dłużej nie wpisując sobie tych godzin. Szczerze mówiąc ,wątpię. Proponuje przychodzić 5 minut wcześniej i wychodzić 5 minut później i problemy z Komendantem same się rozwiążą.

Stary chciałbym pracować tak jak TY. Przychodzić na godz. 08:00 i kończyć o 09:00 albo o 09:30. Co to za stanowisko?


RE: Bye bye el'komendantes ;) - stary - 23-09-2016 21:49

Nemo to pewnie jakiś bardo ważny decydent, dlatego się nie spóźnia i to od 20 lat ponadto bardzo poświecą się i dodaje sobie te 5 minut tyrania przed i po służbie nigdzie tego nie wykazując Smile Smile


RE: Bye bye el'komendantes ;) - jacekgrabow - 23-09-2016 21:54

pomieszkamy zobaczymy. Może tak lepiej będzie


RE: Bye bye el'komendantes ;) - Mario - 23-09-2016 23:23

(23-09-2016 21:22 )Nemo napisał(a):  
(23-09-2016 20:21 )Mario napisał(a):  
(22-09-2016 17:54 )endcos napisał(a):  Niestety minął 15 jutro minie 23. Wrony się myliły. Warszawa ma w nosie problem koszalińskiego Grzesia. Nie jest ważna ilość zwolnień lekarskich, próśb o przeniesienie, opinii słuchaczy Ważne jest natomiast aby to przedszkole trwało. Bo przecież ciągła kontrola pobierania kluczy czy czyhanie na funkcjonariusza, który minutę się spóźni do pracy jest najważniejszym celem funkcjonowania Shaolina. Brawo takich sukcesów nam potrzeba. Wiemy, że informacje z tego forum docierają do KG i wiemy, że w KG wiedzą, że endcos to nie jest jedna osoba a grupa osób, która od dłuższego czasu prosi o godne warunki pracy. Godne warunki to tylko jedno pracować bez stresu a nie bawić się w monowską szkółkę rodem z PRL-u.

Stary chciałbym mieć takie problemy. Ja zawsze jestem gotowy do objęcia służby przed godz. 08.00. Nigdy się nie spoznilem (służę ponad 20 lat). Uważam, że spóźniane nie powinno mieć miejsca. Kończąc służbę wychodzę o godz 9 czasami 09.30 i nie mam tych godzin doliczanych do czasu służby. Czy ktoś z 8- godzinowców pozostaje dłużej nie wpisując sobie tych godzin. Szczerze mówiąc ,wątpię. Proponuje przychodzić 5 minut wcześniej i wychodzić 5 minut później i problemy z Komendantem same się rozwiążą.

Stary chciałbym pracować tak jak TY. Przychodzić na godz. 08:00 i kończyć o 09:00 albo o 09:30. Co to za stanowisko?

Kończę służbę o godz 09.00 ale następnego dnia czyli po 25 godz służby. Stanowisko KZ dla zainteresowanych.

(23-09-2016 21:49 )stary napisał(a):  Nemo to pewnie jakiś bardo ważny decydent, dlatego się nie spóźnia i to od 20 lat ponadto bardzo poświecą się i dodaje sobie te 5 minut tyrania przed i po służbie nigdzie tego nie wykazując Smile Smile



RE: Bye bye el'komendantes ;) - stary - 24-09-2016 07:55

rozumiem też, że przez te 20 lat ani razu nie zmrużyłeś też oczka na służbie 24 godzinnej nawet na sekundkę


RE: Bye bye el'komendantes ;) - keyser soze - 24-09-2016 09:30

Na zmianach 24h przysluguje 4h snu.

A tak poza tym, to Nemo ma racje, a wy skonczcie wreszcie plakac.


RE: Bye bye el'komendantes ;) - krissg - 24-09-2016 09:44

(24-09-2016 09:30 )keyser soze napisał(a):  Na zmianach 24h przysluguje 4h snu.

W rozporządzeniu odnośnie rozkładu czasu służby jest napisane że do zmiany trwającej 24h wlicza się 60 minut przerwy. Możesz podać akt prawny który mówi że przysługuje 4 godziny snu.

A co do spoznień to życzę wszystkim aby ich jedynym problemem z przełożonym było to czy punktualnie przychodzą do służby.


RE: Bye bye el'komendantes ;) - marine - 27-09-2016 06:04

Nie poda bo to "po staremu wojskowemu" gdzie na warcie przysługiwało 4h snu. Obecnie jest to 1h, przy czym wiadomo, każdy jest tylko człowiekiem.
Życzę temu kto to wymyślił jakiejś grubszej akcji w 22 godzinie służby oraz zachowania wtedy 100% skuteczności działania.


RE: Bye bye el'komendantes ;) - civic07 - 27-09-2016 07:49

Nie bardzo się orientuję o co chodzi w tym dziale, czy jest to temat czasu służby ? ( gdzie jest moderator ?)