Forum SG - IFP - Internetowe Forum Pograniczników
Zakaz planowania urlopów w lipcu 2016 - Wersja do druku

+- Forum SG - IFP - Internetowe Forum Pograniczników (http://forumsg.pl)
+-- Dział: Poza służbą (/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Dział: Luźne tematy (/forumdisplay.php?fid=10)
+--- Wątek: Zakaz planowania urlopów w lipcu 2016 (/showthread.php?tid=817)

Strony: 1 2


Zakaz planowania urlopów w lipcu 2016 - wojak - 04-12-2015 09:59

Czy wiadomo szanownym forumowiczom coś o zakazie planowania urlopów w 2016 r. w miesiącu lipcu?
Związane to jest ponoć ze szczytem Nato w Warszawie oraz Światowymi dniami młodzieży w Krakowie Cool


RE: Zakaz planowania urlopów w lipcu 2016 - krissg - 04-12-2015 10:11

Jest to polecenie KGSG- taki mały prezent na odchodne.Big Grin Na szczęście nie zabronił jeszcze chorowaćBig Grin


RE: Zakaz planowania urlopów w lipcu 2016 - marcell - 04-12-2015 13:26

Prewencyjnie zakazal. A i tak beda puszczac. Tak jak to bylo bodajze przed Euro2012.


RE: Zakaz planowania urlopów w lipcu 2016 - keyser soze - 04-12-2015 15:05

U mnie nie puszczali :/


RE: Zakaz planowania urlopów w lipcu 2016 - quasimodo1 - 10-12-2015 10:47

http://www.nszzfsg.org/attachments/article/288/odp.%20w%20sprawie%20urlop%C3%B3w%20w%20m.%20lipiec.pdf


RE: Zakaz planowania urlopów w lipcu 2016 - marcell - 10-12-2015 11:03

O malo sie nie poplakalem ;-) W tym calym kociokwiku zabraklo mi odniesienia sie do wiecznie dmuchanych cywili, ktorzy rowniez nie moga zaplanowac urlopu w tym kontrowersyjnym miesiacu.


RE: Zakaz planowania urlopów w lipcu 2016 - Ryan - 11-12-2015 11:13

Podobno na urlopy puszczać nas nie będą ale jak to krissg powiedział ... zachorować zawsze można Wink


RE: Zakaz planowania urlopów w lipcu 2016 - Człowiek - 12-12-2015 20:22

Drodzy funkcjonariusze, opamiętajcie się. Trochę dziwnie się czuję z uwagi na ten lament w sprawie braku urlopów w lipcu. Nie jestem bezkrytycznym zwolennikiem decyzji Komendanta Głównego, ale muszę przyznać, że podjął słuszną decyzję. Jest taka potrzeba (chyba nie ma tutaj wątpliwości co do wagi przedsięwzięcia jak i obecnych zagrożeń bezpieczeństwa w Europie oraz Polsce). W mojej ocenie ten wspomniany lament jest nie na miejscu (związki naprawdę maja o co walczyć jest tyle innych spraw, wystąpienie w tej sprawie uważam za największy błąd jakie popełniły "nasze" związki. Na koniec chcę tylko przypomnieć o naszej służebnej roli dla ojczyzny. To tak gdyby ktoś traktował służbę w Straży Granicznej, jako nie obrażając nikogo, zwykłą pracę.


RE: Zakaz planowania urlopów w lipcu 2016 - quasimodo1 - 12-12-2015 23:53

(12-12-2015 20:22 )Człowiek napisał(a):  Drodzy funkcjonariusze, opamiętajcie się. Trochę dziwnie się czuję z uwagi na ten lament w sprawie braku urlopów w lipcu. Nie jestem bezkrytycznym zwolennikiem decyzji Komendanta Głównego, ale muszę przyznać, że podjął słuszną decyzję. Jest taka potrzeba (chyba nie ma tutaj wątpliwości co do wagi przedsięwzięcia jak i obecnych zagrożeń bezpieczeństwa w Europie oraz Polsce). W mojej ocenie ten wspomniany lament jest nie na miejscu (związki naprawdę maja o co walczyć jest tyle innych spraw, wystąpienie w tej sprawie uważam za największy błąd jakie popełniły "nasze" związki. Na koniec chcę tylko przypomnieć o naszej służebnej roli dla ojczyzny. To tak gdyby ktoś traktował służbę w Straży Granicznej, jako nie obrażając nikogo, zwykłą pracę.

Rozsądny głos - a nie lament płaczków.


RE: Zakaz planowania urlopów w lipcu 2016 - marcell - 13-12-2015 00:15

Ja bynajmniej nie płaczę. Ja może podam fakty. Szczyt NATO jest 8-9 lipca w Warszawie. Towarzystwo przylatuje 7 a odlatuje 10 w niedziele i tyle napinki. Światowe Dni Młodzieży są w Krakowie w dniach 26-31 lipca. Między tymi terminami jest co najmniej 14 (słownie: czternaście) dni wolnych. Rozsądny Komendant wydałby polecenie o takim planowaniu urlopów, które uwzględniałoby ww. przeze mnie wydarzenia i ich terminy i miejsca. Swoje ukochane i umiłowane uprawnienia co do planowania urlopów scedowałby na swych podwładnych komendantów w terenie, którzy zapewne lepiej orientują się w sytuacji w której mogą się znaleźć w lipcu. Bo może PSG Świnoujście będzie mogła pójść na urlop???
Po pierwsze ZARZĄDZANIE!
Dziękuję.


RE: Zakaz planowania urlopów w lipcu 2016 - PlanetaX - 14-12-2015 17:34

(12-12-2015 23:53 )quasimodo1 napisał(a):  
(12-12-2015 20:22 )Człowiek napisał(a):  Drodzy funkcjonariusze, opamiętajcie się. Trochę dziwnie się czuję z uwagi na ten lament w sprawie braku urlopów w lipcu. Nie jestem bezkrytycznym zwolennikiem decyzji Komendanta Głównego, ale muszę przyznać, że podjął słuszną decyzję. Jest taka potrzeba (chyba nie ma tutaj wątpliwości co do wagi przedsięwzięcia jak i obecnych zagrożeń bezpieczeństwa w Europie oraz Polsce). W mojej ocenie ten wspomniany lament jest nie na miejscu (związki naprawdę maja o co walczyć jest tyle innych spraw, wystąpienie w tej sprawie uważam za największy błąd jakie popełniły "nasze" związki. Na koniec chcę tylko przypomnieć o naszej służebnej roli dla ojczyzny. To tak gdyby ktoś traktował służbę w Straży Granicznej, jako nie obrażając nikogo, zwykłą pracę.

Rozsądny głos - a nie lament płaczków.

Też jestem zdania, że nikomu krzywda dziać się nie będzie. Jednak już w okolicy lipca i w samym lipcu poszczególni Komendanci jednostek organizacyjnych SG będą mieli wgląd w sytuację zapotrzebowań kadrowych dotyczących zadań szczególnych i to właśnie oni powinni podejmować decyzje czy taki urlop f-szowi udzielić czy też nie. Trochę nielogicznie blokować wszystkich pomimo tego, że faktycznie nie będzie takiej potrzeby. Jednak miesiąc lipiec jest dosyć ważnym miesiącem dla osób posiadających dzieci a wiadomo, że wszyscy na urlop w sierpniu iść nie mogą.


RE: Zakaz planowania urlopów w lipcu 2016 - Matarez - 16-03-2016 13:44

Rozmawiałem dzisiaj z kolegą Policjantem i stwierdził, że u nich przywrócono możliwość udzielania urlopów w lipcu. On sam już napisał raport o urlop w lipcu i dostał zgodę. U nas po staremu ? Coś wiadomo na ten temat ?


RE: Zakaz planowania urlopów w lipcu 2016 - motoluka - 18-03-2016 13:12

Najlepiej to niech udąstępnią tylko luty i listopad... Współczuje Wam tej "pracy".


RE: Zakaz planowania urlopów w lipcu 2016 - Matarez - 18-03-2016 19:08

Przepraszam ale co wnosi Twój post do dyskusji ? Masz jakieś informacje to podziel się nimi, jak nie masz nic mądrego do powiedzenia to.....


RE: Zakaz planowania urlopów w lipcu 2016 - motoluka - 19-03-2016 12:07

To samo co Twój jak masz problem to PW bo jak widzę, Twój post nie wnosi niczego do dyskusji. W Policji odchodzą od pomysłu wstępnego, w SG prawdopodobnie też odejdą.


RE: Zakaz planowania urlopów w lipcu 2016 - Matarez - 19-03-2016 19:04

Syneczku...To chyba Ty masz jakiś problem...Nie mam zamiaru ukrywać się na PW i toczyć z Tobą "wojenki" ? Ja zadałem pytanie a Ty napisałeś co ci ślina przyniosła...W d.pie byłeś, g.wno widziałeś...Ile Wigilii, Świąt, nocek przepracowałeś ??? Stażu masz tyle co oranżada gwarancji...Zrób nam przyjemność i uwolnij SG od swojej osoby...Nie pozdrawiam...


RE: Zakaz planowania urlopów w lipcu 2016 - motoluka - 19-03-2016 23:11

Kup sobie słownik ortograficzny, bardzo Cię proszę... Może źle mnie zrozumiałeś (co akurat mnie nie dziwi), ale jestem przeciwny takim zakazom dot. planowania urlopów. Jest to oznaka paniki ze względu na słabe planowanie. Twoje przekleństwa też nie robią na mnie wrażenia, obrazują tylko słabość i bezradność. Nie przepracowałem prawdopodobnie tyle nocek co Ty bo nie musiałem/szybciej zmądrzałem/przyjąłem się na gorszych warunkach/miałem lepsze perspektywy. Niepotrzebne możesz skreślić. Jeśli myślisz, że jesteś od kogoś lepszy tylko i wyłącznie dla tego, że uparcie tkwisz w bagnie i owe bagno lepiej poznałeś to się mylisz. Jeśli przeszkadza Ci moja wypowiedź to zgłoś ją administracji, być może łamie regulamin, którego nie czytałeś?


RE: Zakaz planowania urlopów w lipcu 2016 - marcell - 28-07-2016 16:57

Proszę Państwa. Lipiec zbliża sie do końca. Jestem ciekaw jak u Państwa było z tym stosowaniem tytułowego polecenia KGSG. Polecenia, które u jednych znalazło zrozumienie i poparcie, u innych oburzenie, a u jeszcze innych ironiczny uśmiech. U mnie można było iść na urlopy w terminach, w których nie odbywały się przedmiotowe wydarzenia. Nie było większych problemów. A u Was?

Pytam się ponieważ mam poważne wątpliwości co do słuszności tego polecenia. KGSG, mając pod swoją rękę komórki operacyjne, analityczne, bóg wie jeszcze jakie, podejmuje tego typu decyzję, która w lipcu staje się dla wszystkich zwykłą "kłodą", przeszkadzającą w zarządzaniu.

Niestety dla nas wszystkich ale rację ma odżegnywany tutaj od czci i wiary kolega motoluka.


RE: Zakaz planowania urlopów w lipcu 2016 - lenek - 28-07-2016 21:54

Zero urlopów w lipcu. Plus Bravo od ubiegłego tygodnia.


RE: Zakaz planowania urlopów w lipcu 2016 - maciej_pk - 29-07-2016 07:54

W MOSGu wszyscy bez urlopów w lipcu. Za to w sierpniu i wrześniu na odwrót Smile