Forum SG - IFP - Internetowe Forum Pograniczników
wypadek na służbie na kursie podstawowym - Wersja do druku

+- Forum SG - IFP - Internetowe Forum Pograniczników (http://forumsg.pl)
+-- Dział: Służba (/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Dział: Wypłakiwalnia (/forumdisplay.php?fid=28)
+--- Wątek: wypadek na służbie na kursie podstawowym (/showthread.php?tid=870)



wypadek na służbie na kursie podstawowym - alexis - 20-04-2016 08:24

Cześć wszystkim, mam pytanie czy zna ktoś lub sam miał wypadek na służbie podczas kursu podstawowego? zaliczyłam podstawówkę w innym terminie po urazie kolana, czekam teraz na kurs podoficerski i nie wiadomo jaki jest mój status pomiędzy kursami i nie mogę iść na służbę... :huh:


RE: wypadek na służbie na kursie podstawowym - krissg - 20-04-2016 20:54

(20-04-2016 08:24 )alexis napisał(a):  Cześć wszystkim, mam pytanie czy zna ktoś lub sam miał wypadek na służbie podczas kursu podstawowego? zaliczyłam podstawówkę w innym terminie po urazie kolana, czekam teraz na kurs podoficerski i nie wiadomo jaki jest mój status pomiędzy kursami i nie mogę iść na służbę... Huh

Jeśli dobrze zrozumiałem to czekasz na PSG aż będzie kolejny kurs podoficerski. Twój "status" etat to pewnie kursant.


RE: wypadek na służbie na kursie podstawowym - alexis - 21-04-2016 07:38

Właśnie mam przerwę pomiędzy kursami 1,5 miesiąca, nie miałam mianowania na stopień ( bo to następuje po 2 kursach) i formalnie nie mogę iść na służbę. Dojeżdzam do PSG 90 km i zaplanowali mi 8h w biurze. Chciałabym już nabyć praktyki na patrolach. Może ktoś słyszał o takiej sytuacji, że po podstawowym ktoś poszedł do pracy a pożniej robił podoficerkę?

Dzięki krissg za odpowiedźSmile


RE: wypadek na służbie na kursie podstawowym - krissg - 21-04-2016 09:54

(21-04-2016 07:38 )alexis napisał(a):  Właśnie mam przerwę pomiędzy kursami 1,5 miesiąca, nie miałam mianowania na stopień ( bo to następuje po 2 kursach) i formalnie nie mogę iść na służbę. Dojeżdzam do PSG 90 km i zaplanowali mi 8h w biurze. Chciałabym już nabyć praktyki na patrolach. Może ktoś słyszał o takiej sytuacji, że po podstawowym ktoś poszedł do pracy a pożniej robił podoficerkę?

Dzięki krissg za odpowiedźSmile

Problemem jest twój etat i zakres obowiązków. Porozmawiaj z przełożonym czy nie może Cię zaplanować jako 3 osobę w patrolu.


RE: wypadek na służbie na kursie podstawowym - mlody kot - 11-05-2016 15:12

przecież jako kursant na praktykach jest 2 w patrolu. więc co to za problem


RE: wypadek na służbie na kursie podstawowym - krissg - 11-05-2016 17:13

(11-05-2016 15:12 )mlody kot napisał(a):  przecież jako kursant na praktykach jest 2 w patrolu. więc co to za problem

Pewnie taki, że na praktykach masz broń z ośrodka a będąc w PSG nikt Ci czyjejś broni nie wyda.


RE: wypadek na służbie na kursie podstawowym - mlody kot - 12-05-2016 21:05

(11-05-2016 17:13 )krissg napisał(a):  
(11-05-2016 15:12 )mlody kot napisał(a):  przecież jako kursant na praktykach jest 2 w patrolu. więc co to za problem

Pewnie taki, że na praktykach masz broń z ośrodka a będąc w PSG nikt Ci czyjejś broni nie wyda.

nie masz broni z ośrodka?
tylko normalnie dostajesz swoje p - 99 w osg na stan.


RE: wypadek na służbie na kursie podstawowym - krissg - 12-05-2016 21:37

(12-05-2016 21:05 )mlody kot napisał(a):  
(11-05-2016 17:13 )krissg napisał(a):  
(11-05-2016 15:12 )mlody kot napisał(a):  przecież jako kursant na praktykach jest 2 w patrolu. więc co to za problem

Pewnie taki, że na praktykach masz broń z ośrodka a będąc w PSG nikt Ci czyjejś broni nie wyda.

nie masz broni z ośrodka?
tylko normalnie dostajesz swoje p - 99 w osg na stan.

Nie wiem co masz na myśli pisząc osg oddział czy ośrodek. Domyślam się, że chodzi o ośrodek i to że ta broń zostaje przydzielona f-szowi na stan nie zmienia faktu, iż w dalszym ciągu jest to broń z ośrodka. Mało prawdopodobne aby przełożony wydał taką broń f-szowi w celu przewiezienia do PSG lub zorganizował konwój dla jednej sztuki broni. Na PSG też raczej nikt się nie będzie bawił w przydzielanie broni kursantowi.


RE: wypadek na służbie na kursie podstawowym - mlody kot - 12-05-2016 22:06

na praktykach kursant pobiera w oddziale SG broń, która ma na stanie. posiadają ja podczas praktyk i po ich zakończeniu zdaje ja w oddziale i wraca na kurs.po zakończeniu kursu pobiera ja znow w oddziale i sluzy mu po wsze czasy.