Forum SG - IFP - Internetowe Forum Pograniczników
Niebezpieczna broń - Walther P99 - Wersja do druku

+- Forum SG - IFP - Internetowe Forum Pograniczników (http://forumsg.pl)
+-- Dział: Służba (/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Dział: Wypłakiwalnia (/forumdisplay.php?fid=28)
+--- Wątek: Niebezpieczna broń - Walther P99 (/showthread.php?tid=938)

Strony: 1 2 3 4 5 6


Niebezpieczna broń - Walther P99 - PlanetaX - 24-09-2016 05:37

Kolejny wypadek podczas strzelań - ciężko ranny Policjant:

http://www.tvn24.pl/walther-p99-komendant-glowny-policji-wycofuje-bron,678547,s.html


RE: Niebezpieczna broń - Walther P99 - kabanos - 24-09-2016 18:18

Trafił się jeden wadliwy na X tys.


RE: Niebezpieczna broń - Walther P99 - wiosna - 24-09-2016 18:54

Ciekawe czy z iglicą w oku byś twierdził to samo? Ja tam jestem wstrząśnięta tym wypadkiem jednocześnie bardzo ciekawa reakcji naszych władz?


RE: Niebezpieczna broń - Walther P99 - quasimodo1 - 24-09-2016 19:59

(24-09-2016 18:54 )wiosna napisał(a):  Ciekawe czy z iglicą w oku byś twierdził to samo? Ja tam jestem wstrząśnięta tym wypadkiem jednocześnie bardzo ciekawa reakcji naszych władz?

SmileSmileSmile hahaha
Dopóki jest na wyposażeniu - temat wraca jak bumerang
Cztery lata temu problem ten sam i jeszcze wstecz.

Info z 2012 roku

http://www.defence24.pl/7864,policja-miala-kilka-tysiecy-wadliwych-pistoletow-p-99-z-radomia

http://www.fzzsm.pl/news_fzz-sm/wadliwe-walthery-p99

i co ? i ch...... ,kto jest potentatem tego towaru na rynku krajowym ? kogo rząd wspiera zgodnie z tendencją wspierania rodzimego przemysłu ?
Sama wyciągnij wnioski.


RE: Niebezpieczna broń - Walther P99 - niki - 25-09-2016 09:14

ech, i gość już nie popracuje w mundurze o ile coś w tym linku jest prawdą.


RE: Niebezpieczna broń - Walther P99 - Pałacowy moniuch - 25-09-2016 10:16

Tutaj jest opisana przyczyna tej awarii w pistoletach Walther P99. Krótko mówiąc nie można naciskać na spust jak w komorze nabojowej nie ma naboju lub zbijaka. Używamy wyłącznie przycisku zwolnienia iglicy. Inna sprawa, że jest to wada konstrukcyjna broni.
https://docs.google.com/viewerng/viewer?url=http://trybun.org.pl/wp-content/uploads/2016/09/19_pdfsam_PK_286-2.pdf&hl=pl
Pozdro


RE: Niebezpieczna broń - Walther P99 - niepokorny - 25-09-2016 18:01

"- Fabryka Broni dysponuje najwyższej jakości bronią dedykowaną służbom mundurowym." - powiedział 3 dni temu prezes FB Łucznik podpisując kontrakt na dostawę 1000 sztuk P99 dla policji. Angry


RE: Niebezpieczna broń - Walther P99 - braeven - 25-09-2016 18:18

(25-09-2016 10:16 )Pałacowy moniuch napisał(a):  Tutaj jest opisana przyczyna tej awarii w pistoletach Walther P99. Krótko mówiąc nie można naciskać na spust jak w komorze nabojowej nie ma naboju lub zbijaka. Używamy wyłącznie przycisku zwolnienia iglicy. Inna sprawa, że jest to wada konstrukcyjna broni.
https://docs.google.com/viewerng/viewer?url=http://trybun.org.pl/wp-content/uploads/2016/09/19_pdfsam_PK_286-2.pdf&hl=pl
Pozdro

I ten cytat dedykuję wszystkim fanom "strzału kontrolnego".


RE: Niebezpieczna broń - Walther P99 - maciej_pk - 25-09-2016 19:21

Nie wiem jak u Was ale ja jak tylko dostałem tą broń maiłem przykazane żeby zwalniać iglicę przyciskiem a nie poprzez język spustowy.


RE: Niebezpieczna broń - Walther P99 - Pałacowy moniuch - 25-09-2016 20:56

(25-09-2016 18:18 )braeven napisał(a):  I ten cytat dedykuję wszystkim fanom "strzału kontrolnego".

(25-09-2016 19:21 )maciej_pk napisał(a):  Nie wiem jak u Was ale ja jak tylko dostałem tą broń maiłem przykazane żeby zwalniać iglicę przyciskiem a nie poprzez język spustowy.

Rzeczywiście mówili żeby korzystać z przycisku zwolnienia iglicy zamiast naciskania na język spustowy. Ale miało to dotyczyć ochrony bijnika, a nie uszkadzania zamka. We współczesnej broni o kalibrze 9 mm Parabellum oddawanie tzw. strzałów na sucho nie wpływa nawet na iglicę, a co dopiero na niszczenie zamka. Generalnie im mniejszy kaliber pistoletu tym gorzej dla mechanizmu iglicznego kiedy jest używany na sucho. Niszczenie zamka jest wadą konstrukcyjną.
Ten artykuł z grudnia 2014 jest dla mnie sporą nowością, dotychczas byłem przekonany, że to wina zaślepki zamka z gównolitu. Do ćwiczenia ściągania języka spustowego w P99 bez zbijaka nie podchodź...


RE: Niebezpieczna broń - Walther P99 - marine - 26-09-2016 09:05

Dla mnie to trochę dziwne, najbardziej zajechana broń jest w CSSG, tam sie pstryka do bólu a i chyba gwoździe czesto nią wbijają i jeszcze nie bylo podobnych wypadków, choć pistolety zacinają sie na potęgę. A zadna tajemnica nie jest chyba ze bron służbowa ma przebieg podobny do samochodu na ekspozycji wiec w normalnej służbie to chyba szybciej "zardzewieje" niz sie zepsuje.

Zaiście, mówili zeby używać zwalniaka iglicy, choć z tego co obserwuje to niewielu wie do czego służy dekoker i uznają tylko strzał kontrolny. Nabój sie sam nie zmaterializuje po zamknięciu zamka skoro przed zamknięciem go tam nie bylo (a magazynek jest odłączony). Naleciałości jakies z PRL pewnie Smile


RE: Niebezpieczna broń - Walther P99 - niepokorny - 28-09-2016 07:38

Na placówkowej tablicy ogłoszeń zawisła informacja, że wstrzymane są wszystkie strzelania treningowe i egzaminacyjne z pistoletów P99.


RE: Niebezpieczna broń - Walther P99 - marine - 28-09-2016 17:21

Uuu... KGSG się poruszyło?? Kurde, teraz nie wiem czy odpowiadać ogniem i ryzykować trwałe kalectwo czy może miotać kule ręcznie. A może będziemy strzelać z biodra? Smile
Coś węszę jakiś spory przetarg i kasa znowu dla kogoś pewnie popłynie.


RE: Niebezpieczna broń - Walther P99 - quasimodo1 - 28-09-2016 17:35

(28-09-2016 17:21 )marine napisał(a):  Uuu... KGSG się poruszyło?? Kurde, teraz nie wiem czy odpowiadać ogniem i ryzykować trwałe kalectwo czy może miotać kule ręcznie. A może będziemy strzelać z biodra? Smile

Normalna procedura u wszystkich użytkowników walthera P99 - czyli SG i Policji.

A co służbę prowadzisz wymianę ognia ze swojego P99 ?


RE: Niebezpieczna broń - Walther P99 - krissg - 28-09-2016 17:37

(28-09-2016 17:21 )marine napisał(a):  Uuu... KGSG się poruszyło?? Kurde, teraz nie wiem czy odpowiadać ogniem i ryzykować trwałe kalectwo czy może miotać kule ręcznie. A może będziemy strzelać z biodra? Smile
Coś węszę jakiś spory przetarg i kasa znowu dla kogoś pewnie popłynie.
Niektórych to nie martwi dalej będą strzelać z ucha.Big Grin


RE: Niebezpieczna broń - Walther P99 - PlanetaX - 28-09-2016 17:38

Raczej nikt z decydentów nie chce później odpowiadać z powództwa cywilnego zdając sobie sprawę, że używanie tej broni może stanowić realne zagrożenie dla życia lub zdrowia f-szy. Nawet jeśli prawdopodobieństwo wystąpienia tego typu zdarzenia wynosi jedną milionową część procenta.....


RE: Niebezpieczna broń - Walther P99 - quasimodo1 - 28-09-2016 17:44

(28-09-2016 17:21 )marine napisał(a):  Coś węszę jakiś spory przetarg i kasa znowu dla kogoś pewnie popłynie.

Na dzień dzisiejszy to tylko Łucznik zgodnie z zasadą wspierania rodzimego przemysłu uzbraja formacje mundurowe MSW w swój wynalazek z kilkoma modyfikacjami na licencji niemieckiej .
Przetargi i zakupy na broń krótką już były
- w Policji kilka dni temu podpisano umowę na 1000 sztuk

- w SG w lipcu zakupiono około 400 sztuk


RE: Niebezpieczna broń - Walther P99 - Oni - 28-09-2016 20:20

Problemem jest to, że nasza instrukcja przewiduje trening bezstrzałowy. Nie da się inaczej ćwiczyć manualnej obsługi broni i pracy na języku spustowym. Jedynie w Lubaniu spotkałem sie z używaniem bijnikow, ale tylko dlatego, że służący tam instruktorzy strzelania to w moich oczach wielcy fachowcy. Polecam tam szkolenia z broni bo chłopy się znają.


RE: Niebezpieczna broń - Walther P99 - marine - 28-09-2016 20:47

(28-09-2016 17:35 )quasimodo1 napisał(a):  A co służbę prowadzisz wymianę ognia ze swojego P99 ?
Nie wszyscy łapią ironię, ale tak poważnie.
Załóżmy że już będziesz musiał się bronić, to masz kolejny dylemat... zginąć od własnej broni czy dać się zastrzelić.

Nie chce brnąć w temat używania broni służbowej, takie tematy lepiej zostawić do piwka przy ognisku.

Odniosę się jeszcze do tematu zbijaków.
WTF... to jednak w SG ktoś wie do czego to służy, tylko dlaczego nie dają tego każdemu na trening? ... Może dlatego że przerosło by formę nad treścią?? A może to celowe działanie żeby przyoszczędzić na emkach?? (wietrze tu spisek) Big Grin


RE: Niebezpieczna broń - Walther P99 - quasimodo1 - 28-09-2016 21:48

(28-09-2016 20:47 )marine napisał(a):  
(28-09-2016 17:35 )quasimodo1 napisał(a):  A co służbę prowadzisz wymianę ognia ze swojego P99 ?
Nie wszyscy łapią ironię, ale tak poważnie.
Załóżmy że już będziesz musiał się bronić, to masz kolejny dylemat... zginąć od własnej broni czy dać się zastrzelić.

Do służby pobieram dwie jednostki broni - i bardziej polegam na Glauberycie .