Forum SG - IFP - Internetowe Forum Pograniczników
Pieniądze za remont na podstawie umowy najmu lokalu - Wersja do druku

+- Forum SG - IFP - Internetowe Forum Pograniczników (http://forumsg.pl)
+-- Dział: Służba (/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Dział: Finanse (/forumdisplay.php?fid=2)
+--- Wątek: Pieniądze za remont na podstawie umowy najmu lokalu (/showthread.php?tid=958)

Strony: 1 2


Pieniądze za remont na podstawie umowy najmu lokalu - SamKerrest - 31-10-2016 09:29

Witam, ostatnio dowiedziałem się, że tzw pieniądze na remont przysługują także osobie nie posiadającej własnego lokalu. Aby takie pieniądze otrzymać potrzebna jest umowa najmu lokalu. Akceptowana jest także umowa między rodzicem a synem, wiadomo, że mieszkając u rodziców co miesiąc dokłada się do czynszu. Podobno można uzyskać pieniądze na trzy lata wstecz. Czy to wszystko co napisałem jest prawdą? Jeśli tak gdzie składa się takie podanie? W oddziale czy w placówce? Jaką datę na umowie należałoby wpisać? Czy taką 3 lata wstecz czy datę przyjęcia do służby?


RE: Pieniądze za remont na podstawie umowy najmu lokalu - krissg - 31-10-2016 11:24

Prawdą jest, że o wszystkie należności można się starać trzy lata wstecz. Wnioski remontowe można złożyć w kancelarii na PSG u mnie na placówce również u szefa. Poniżej masz akt prawny, który reguluje tą kwestie
ROZPORZĄDZENIE MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI
z dnia 28 czerwca 2002 r.
w sprawie wysokości i warunków przyznawania funkcjonariuszom Straży Granicznej równoważnika pieniężnego za remont zajmowanego lokalu mieszkalnego oraz szczegółowych warunków jego zwrotu, a także sposobu postępowania w przypadku wystąpienia zbiegu uprawnień do jego otrzymania.


RE: Pieniądze za remont na podstawie umowy najmu lokalu - passengerLPG - 31-10-2016 18:45

Wystarczy, że przedstawisz zaległe umowy podnajmu w przypadku gdy mieszkasz u rodziców i podnajmujesz od nich pokój, lub umowy najmu samodzielnego M . Daty muszą obejmować okres za jaki się zwracasz o wypłatę.


RE: Pieniądze za remont na podstawie umowy najmu lokalu - chomop1 - 31-10-2016 20:01

Oczywiście najmujący w tamtym okresie zgłosił fakt odpłatnego najmu do US i odprowadził w tamtym czasie stosowny podatek...


RE: Pieniądze za remont na podstawie umowy najmu lokalu - Oni - 31-10-2016 21:18

Fakt odprowadzenia podatku w ogólne nie jest istotny i nie podlega sprawdzeniu przez SG. Co najwyżej SG może poprosić o sprawdzenie tego ale to i tak będzie kara nałożona na najmującego. Wynajmujący nie ma obowiązku zgłaszania, a tym bardziej sprawdzania najmującego czy ten podatek płaci.


RE: Pieniądze za remont na podstawie umowy najmu lokalu - chomop1 - 01-11-2016 17:49

(31-10-2016 21:18 )Oni napisał(a):  ..... ale to i tak będzie kara nałożona na najmującego....
Zgadza się.
Szczególnie gdy mówimy, o sytuacji funkcjonariusz - rodzic. Postawa godna pochwałyBig Grin


RE: Pieniądze za remont na podstawie umowy najmu lokalu - Oni - 01-11-2016 18:19

Przecież między rodzicem, a dzieckiem piszę się umowę najmu nieodpłatnego...


RE: Pieniądze za remont na podstawie umowy najmu lokalu - niki - 02-11-2016 08:53

(31-10-2016 20:01 )chomop1 napisał(a):  Oczywiście najmujący w tamtym okresie zgłosił fakt odpłatnego najmu do US i odprowadził w tamtym czasie stosowny podatek...
Sporo spraw załatwiłem poprzez umowę użyczenia - użyczający daje w bezpłatne używanie ble ble ble. Skarbówka się nie czepia bo i nie ma czego.
Ostatnio w umowie która zakłada sama w sobie jakąś wysokość czynszu wpisaliśmy że nic, umowa u notariusza. W teorii nie jest to umowa dzierżawy a w praktyce starcza na tyle aby instytucje państwowe nie miały podstaw do czepiania.

Wiele rzeczy się da w tym kraju jak się zna prawo Wink
Najem nieodpłatny też powinien przejść.


RE: Pieniądze za remont na podstawie umowy najmu lokalu - straznik123 - 02-11-2016 15:01

Najem nieodplatny albo mozna wpisac, ze za wynajem oplaca sie czynsz wolny (co jest rozumiane jako dokladanie sie do oplat itp).


RE: Pieniądze za remont na podstawie umowy najmu lokalu - SamKerrest - 03-11-2016 09:25

Szef nie wiedział za bardzo czy mogę się ubiegać o te pieniądze, więc udał się po poradę do oddziału. Tam natomiast powiedziano mu, że mogę ubiegać się o takie pieniądze tylko wtedy gdy zamieszkuje mieszkanie służbowe. Dla mnie trochę szok, bo w innych oddziałach nie ma z tym problemu i nie musi to być mieszkanie służbowe. Ma ktoś pomysł co z tym zrobić?


RE: Pieniądze za remont na podstawie umowy najmu lokalu - straznik123 - 03-11-2016 23:01

Bzdury. Bralem remontowe jak wynajmowalem mieszkanie i jak mam wlasne prywatne tez.


RE: Pieniądze za remont na podstawie umowy najmu lokalu - niepokorny - 04-11-2016 21:04

Streszczenie rozporządzenia dla tych którym nie chce się go przeczytać:
Albo funkcjonariusz oświadcza że nie ma lokalu, bierze siano za bezdomność i nie przysługuje mu remontowe.
Albo funkcjonariusz oświadcza że posiada lokal, bierze remontowe i nie przysługuje mu siano za bezdomność.
Wyjątek stanowi funkcjonariusz w służbie przygotowawczej który bierze remontowe mimo iż nie musi posiadać własnego lokalu (ale musi wynajmować - podnajmować).
Nie da rady brać jednocześnie siana za bezdomność i remontówki.
W rozporządzeniu jest napisane co to jest "lokal". Podpowiem, że nie musi to być mieszkanie służbowe.


RE: Pieniądze za remont na podstawie umowy najmu lokalu - SamKerrest - 05-11-2016 09:59

W tym przypadku chodzi o funkcjonariusza w służbie przygotowawczej. Pani tym się zajmująca zapiera się, że pieniądze te mi nie przysługują. Co mogę z tym zrobić?


RE: Pieniądze za remont na podstawie umowy najmu lokalu - keyser soze - 05-11-2016 11:06

Ja pierdole, chlopie, wszystkie twoje posty to placz jak wydymac system i zgarnac hajs...
Co za ludzi teraz przyjmuja...


RE: Pieniądze za remont na podstawie umowy najmu lokalu - niki - 05-11-2016 16:11

bawiąc się w adwokata diabła - a czy ten system nie chce nas także, jak to pięknie ująłeś, "wydymać"??


RE: Pieniądze za remont na podstawie umowy najmu lokalu - krissg - 05-11-2016 21:01

(03-11-2016 09:25 )SamKerrest napisał(a):  Szef nie wiedział za bardzo czy mogę się ubiegać o te pieniądze, więc udał się po poradę do oddziału. Tam natomiast powiedziano mu, że mogę ubiegać się o takie pieniądze tylko wtedy gdy zamieszkuje mieszkanie służbowe. Dla mnie trochę szok, bo w innych oddziałach nie ma z tym problemu i nie musi to być mieszkanie służbowe. Ma ktoś pomysł co z tym zrobić?

Należy zacząć od złożenia wniosku i wtedy Pani musi go rozpatrzyć i ewentualnie odmówić wypłaty podając podstawę prawną.


RE: Pieniądze za remont na podstawie umowy najmu lokalu - SamKerrest - 05-11-2016 21:35

(05-11-2016 11:06 )keyser soze napisał(a):  Ja pierdole, chlopie, wszystkie twoje posty to placz jak wydymac system i zgarnac hajs...
Co za ludzi teraz przyjmuja...

Skoro w innych oddziałach funkcjonariusze dostają te pieniądze to dlaczego ja miałbym ich nie dostać? A ja mam wrażenie, że w tej "robocie" chcą Cię z każdej strony wydymać na hajs. Co za ludzi teraz przyjmują? Może takich którzy potrafią nie przeklinać na forum i nie wyzywać ludzi od chłopów?

(05-11-2016 21:01 )krissg napisał(a):  Należy zacząć od złożenia wniosku i wtedy Pani musi go rozpatrzyć i ewentualnie odmówić wypłaty podając podstawę prawną.

Jasne, tak zrobię. Dzięki, dam znać jaką dostałem odpowiedź.


RE: Pieniądze za remont na podstawie umowy najmu lokalu - Greg - 06-11-2016 10:06

Do wniosku dołącz xero umów najmu i będzie ok.


RE: Pieniądze za remont na podstawie umowy najmu lokalu - wiedźma - 06-11-2016 12:37

A te remontowe to w jakiej wysokości wypłacaja?


RE: Pieniądze za remont na podstawie umowy najmu lokalu - straznik123 - 06-11-2016 13:50

Chyba cos ok 160 zl na osobe w rodzinie.