Forum SG - IFP - Internetowe Forum Pograniczników
Ustawa dezubekizacyjna. - Wersja do druku

+- Forum SG - IFP - Internetowe Forum Pograniczników (http://forumsg.pl)
+-- Dział: Służba (/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Dział: Emerytura (/forumdisplay.php?fid=31)
+--- Wątek: Ustawa dezubekizacyjna. (/showthread.php?tid=972)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27


RE: Ustawa dezubekizacyjna. - Patek666 - 07-08-2017 16:01

(07-08-2017 15:10 )Marwop napisał(a):  Zrozumiałaś tylko ostatnie zdanie? Cóż poprzednicy mieli rację. Z osobami upośledzonymi umysłowo nie należy wchodzić w polemikę.

Jestem z podobnej "fali", w Kętrzynie 85-89 potem zielona.I nie uważam,że pełniłem służbę dla czerwonych,ruskich czy jeszcze jak ich zwać. Jako młody chłopak po maturze chciałem służyć w formacjach granicznych i spełniłem swoje marzenia.To co? Miałem czekać niby "normalnych" czasów aż bohater(he he) wałęsa obali komunę? Żałosne wypowiedzi tej funkcjuszki. Co do stanu umysłowego to Marwop chyba masz rację>Big Grin


RE: Ustawa dezubekizacyjna. - lenek - 07-08-2017 16:06

(07-08-2017 13:58 )wiedźma napisał(a):  Ot porownanie. Mlodych chlopcow, ktorych zmuszano do odbycia obowiazkowej sluzby do osob, ktorzy swiadomie szli sluzyc Polsce Ludowej.
@Wiedźma nie odwracaj kota ogonem. Przecież to Ty użyłaś argumentu z przysięgą.
wiedźma napisał(a):"A pamietasz co ryczales w rocie przysiegi? Czego miales bronic?"
Trzeba być konsekwentnym, a nie wyjątek od wyjątku i jeszcze wyjątek.

Swoją drogą zastanawiam się jakbyś poszła na realizację z takim funkcjonariuszem trafionym ustawą. Nie głupio by Ci było jakby zabezpieczał Twoje życie?


RE: Ustawa dezubekizacyjna. - Marwop - 07-08-2017 16:54

Jak widać nie ważne komu przysięgałeś "...przysięgam Narodowi Polskiemu".
Nie ważne jakich wartości miałeś służąc przestrzegać "....nie splamić nigdy honoru i godności żołnierza polskiego. Przysięgam służyć ze wszystkich sił Ojczyźnie, bronić niezłomnie praw ludu pracującego, zawarowanych w Konstytucji"

Nie ma znaczenia co jest sednem przysięgi".....Przysięgam strzec niezłomnie wolności, niepodległości i granic Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej.
Nieistotny jest sposób w jaki przysięgaliśmy służyć ".... i w razie potrzeby nie szczędząc krwi ani życia mężnie walczyć w obronie Ojczyzny, o świętą sprawę niepodległości, wolności i szczęścia ludu."
Nie ma znaczenia za co miałbym być karany "....Gdybym nie bacząc na tę moją uroczystą przysięgę obowiązek wierności wobec Ojczyzny złamał".
Za to najważniejsze jest z kim w sojuszu i kto mnie na nie wywiązanie się z przysięgi będzie będzie karał.

Otóż, tak! nie wstydziłem się, nie wstydzę się i wstydzić nie mam zamiaru złożenia przysięgi w tej treści. Zawsze byłem jestem i zostanę patriotą.
Zresztą w tej rocie wystarczy obecnie zmienić PRL na RP, sojusznika na USA a rękę sprawiedliwości ludowej na rękę PIS i mamy gotowy tekst pod którym każdy pisior się podpisze obydwiema rękami.
Dalsza dyskusja na ten temat nie ma sensu, dlatego posty z odpowiedzią pozostaną bez echa. Pozdrawiam i proponuję wrócić do meritum jakim jest ustawa. Czy ktoś miał już sprawę sądową związaną z odwołaniem? Podobno w Gdańsku jakieś się już odbyły?


RE: Ustawa dezubekizacyjna. - wiedźma - 07-08-2017 17:00

Uderz w stół... Kazdy ma swoje zdanie i poglady. Nie uciszycie mnie a tym bardziej nie zakrzyczycie.
Marwop, zycze udanego wypoczynku w słonecznej Chorwacji.


RE: Ustawa dezubekizacyjna. - keyser soze - 07-08-2017 18:40

Chłopaki wypunktowali merytorycznie wiedźmę jak się patrzy Smile

Ale najlepsze jest to, że każda rewolucja pożera własne dzieci, więc za kilka lat jak pała przegnie się w drugą stronę, to dzisiejsi siepacze będą sobie pluć w brodę...


RE: Ustawa dezubekizacyjna. - nettai - 08-08-2017 06:17

Funkcjonariusz kobieta czuje się niedowartościowana w pracy więc zwala wszystko na PRL i ludzi którzy wybrali pracę w WOP.


RE: Ustawa dezubekizacyjna. - quasimodo1 - 08-08-2017 10:47

(05-08-2017 20:23 )wiedźma napisał(a):  Bo jaka jest roznica miedzy tym ktory plaszczyl sie miesiac przed PRLem i 20 lat chwalebnie sluzyl dla RP a tym co 20 lat chwalebnie sluzyl dla PRL 1 miesiac plaszczyl sie dla RP?

Emerytura z ZUS mordercy księdza Popiełuszki skazanego prawomocnym wyrokiem sądowym - kapitana SB Grzegorza Piotrowskiego na dzień dzisiejszy jest większa od jego kolegów trafionych ustawą 2016, którzy nie popełnili przestępstwa w trakcie swojej służby w SB . Składki za kilkanaście lat jego służby w SB przekazane do ZUS nie zostały urealnione do 0 .
Ba , nawet jak pracował w więzieniu to państwo płaciło za niego składki emerytalno -rentowe ,które także nie są urealnione do zera.

Także @wiedżma to jest ta różnica.Big Grin


RE: Ustawa dezubekizacyjna. - keyser soze - 08-08-2017 14:21

Pobyt w więzieniu jest traktowany jako 0,7% ......


RE: Ustawa dezubekizacyjna. - Marwop - 08-08-2017 14:37

(08-08-2017 14:21 )keyser soze napisał(a):  Pobyt w więzieniu jest traktowany jako 0,7% ......

Chichot losu. Ci co dokonywali rozbojów i włamań nie dość, że "uzbierali" na czarną godzinę, to po odsiadce 20 lat mają wyższą emeryturę od tych którzy ich zamykali.
Ale, ale,... zapomniałem, że kryminaliści nie składali przysięgi w czasach PRL i kradnąc przyczyniali się do upadku komuny - znaczy się kombatanci! Big Grin


RE: Ustawa dezubekizacyjna. - quasimodo1 - 08-08-2017 17:40

(08-08-2017 14:21 )keyser soze napisał(a):  Pobyt w więzieniu jest traktowany jako 0,7% ......

Nieprawda.Poczytaj ustawę o FUS.
Jeśli odbywa się karę pozbawienia wolności w ZK lub jest się osadzonym w AŚ i wykonuje się pracę za którą otrzymujesz wynagrodzenie to składki emerytalno- rentowe są odprowadzane.Jeśli pracuje się a nie otrzymuje wynagrodzenia to składki emerytalno - rentowe nie są odprowadzane.
Czyli tylko osadzony w AŚ lub pozbawiony wolności w ZK pracujący i otrzymujący za to wynagrodzenie ma prawo do emerytury za lata przepracowane w okresie tymczasowego aresztowania lub skazania wyrokiem pozbawienia wolności.
Państwo na swojego garba za skazanych lub tymczasowo aresztowanych bierze odpowiedzialność tylko w postaci składki zdrowotnej.
Lata za okres przebywania w AŚ lub ZK liczy się do wysługi mundurowej zgodnie z ustawą o zaopatrzeniu emerytalnym tylko tym osobom ,które "garowały" za działalność polityczną po 31.12.1955 roku.


RE: Ustawa dezubekizacyjna. - starszy sierżant - 08-08-2017 19:04

@Marwop
"...niechaj mnie dosiegnie surowa reka sprawiesliwosci ludowej"
i go dosięgła......


RE: Ustawa dezubekizacyjna. - keyser soze - 08-08-2017 20:51

(08-08-2017 19:04 )starszy sierżant napisał(a):  @Marwop
"...niechaj mnie dosiegnie surowa reka sprawiesliwosci ludowej"
i go dosięgła......

Tutaj wyjątkowo się z tobą zgodzę - dosiegla go socjalistyczna ręka obecnego socjalistycznego rządu ...


RE: Ustawa dezubekizacyjna. - Marwop - 10-08-2017 10:14

Taki nowy artykulik
https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/mon-emerytury-wojskowe-ustawa-degradacyjna,182,0,2353334.html


RE: Ustawa dezubekizacyjna. - nettai - 10-08-2017 11:08

Do czego ci ludzie dążą? Takiej mściwości to jeszcze nie było. Chyba, że po wojnie na faszystach.


RE: Ustawa dezubekizacyjna. - Marwop - 10-08-2017 11:45

Małymi ludźmi kierują niskie pobudki. Widzą wroga w każdym kto ma inną niż oni wizję wolnego państwa.
Bolszewizm czystej wody, dlatego tak zajadle wszystkim przypinają łatkę "komuchów", żeby w ich działaniu nikt nie dostrzegł postawy "komisarzy ludowych" z I sekretarzem KC - prezesem na czele.
Ale na szczęście wszystko mija nawet najdłuższa żmija a pycha kroczy przed upadkiem.


RE: Ustawa dezubekizacyjna. - Valhalla49 - 10-08-2017 18:40

Cierpliwości Panowie.
Przy urnach wyborczych zdecydujemy o tej pożal się Boże dobrej zmianie.


RE: Ustawa dezubekizacyjna. - starszy sierżant - 13-08-2017 19:15

@Valhalla49 o jakich ty urnach mówisz chyba cmentarnych, PIS będzie jeszcze przy władzy 10 lat albo i więcej......


RE: Ustawa dezubekizacyjna. - quasimodo1 - 13-08-2017 19:58

Przecież w RP nie ma demokracji ,to o jakich wyborach mówicie. Big Grin


RE: Ustawa dezubekizacyjna. - Marwop - 13-08-2017 20:07

(13-08-2017 19:15 )starszy sierżant napisał(a):  @Valhalla49 o jakich ty urnach mówisz chyba cmentarnych, PIS będzie jeszcze przy władzy 10 lat albo i więcej......

Optymista...hahaha. Po następnych wyborach zapomnimy o takiej formacji jak PIS i jego dobra zmiana.
A poważnie to na twoim miejscu modliłbym się żeby PIS nie wygrał wyborów. Wszyscy próbują zaklinać rzeczywistość i udawać, że nie wiedzą o obywatelskim projekcie ustawy mającym wejść w życie po 2020 r. zgodnie z którym, wszystkie emerytury mundurowe MSW mają zostać przesunięte do ZUS i ponownie przeliczone wskaźnikiem 1.3 za rok.
Boję się tylko, że zamiast konstruktywnej pracy na rzecz kraju, do władzy dorwie się następna nawiedzona i wszystkowiedząca ekipa, której jedynym celem będzie wymazanie wszystkich i wszystkiego na co padł choćby cień PIS.


RE: Ustawa dezubekizacyjna. - quasimodo1 - 13-08-2017 20:55

(13-08-2017 20:07 )Marwop napisał(a):  Wszyscy próbują zaklinać rzeczywistość i udawać, że nie wiedzą o obywatelskim projekcie ustawy mającym wejść w życie po 2020 r. zgodnie z którym, wszystkie emerytury mundurowe MSW mają zostać przesunięte do ZUS i ponownie przeliczone wskaźnikiem 1.3 za rok.

Aż się boję HuhSmile
Kolega to najpierw niech się zapozna z procesem legislacji .
To kolega mówi ,że ma wejść w życie w 2020 roku - a kto uchwalił tą ustawę ,że wejdzie w życie w 2020 roku ?
Trochę wysiłku
Wszystkie projekty ustaw znajdzie kolega tutaj
http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/page.xsp/przeglad_projust
Są dwie ustawy obywatelskie
-jedna już weszła w życie -dotyczy emek celników
-druga na zawiłych ścieżkach legislacji - pchana przez PSL - mówiąca o 40 latach pracy bez względu na osiągnięty wiek życia