Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Urlop wychowawczy a emerytura
30-03-2017, 21:42
Post: #1
Urlop wychowawczy a emerytura
Dziewczynie chodzi po głowie myśl o odejściu na emkę.


Ja nie potrafiłem jej odpowiedzieć na zadane pytanie.
Wykonałem telefon do zorientowanej w temacie osoby pracującej w kadrach ,lecz niestety jest na urlopie a zastępująca ją osoba nie była w stanie odpowiedzieć na moje pytanie.
I teraz pytanie do zorientowanych w temacie szanownych forumowiczów.

Funkcjonariuszka przyjęta do służby w 1999 roku . Podczas swojej służby po urodzeniu dziecka poszła na urlop macierzyński . No ale jak to w życiu - trafiła ją tragedia - ciężka choroba dziecka. Dziewczyna poszła na urlop wychowawczy bezpłatny - w jej przypadku trwał on 2 lata.
Czy urlop wychowawczy bezpłatny jest zaliczany do wysługi emerytalnej ?
Jeśli tak ,to jak jest liczony - jako okres składowych po 2,6 % za każdy rok czy jako okres bezskładkowy po 0,7% ?

Big Grin Proszę o odpowiedź z podstawami prawnymi.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-04-2017, 08:47
Post: #2
RE: Urlop wychowawczy a emerytura
Według mnie zaliczy się do wysługi i będzie miał wpływ na wysokość dodatku za wysługę lat. Do lat służby branych pod uwagę do emerytury już się nie zaliczy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-04-2017, 10:18
Post: #3
RE: Urlop wychowawczy a emerytura
Dziękuje za odpowiedzi .
W pewnym momencie zgłupiałem - ponieważ w ustawie o zaopatrzeniu emerytalnym służb mundurowych jest zapis ,że do wysługi emerytalnej zalicza się urlop wychowawczy (do 3 lat ) -ale jest jedno ale - dotyczy on tylko funkcjonariuszy przyjętych po raz pierwszy do służb mundurowych po 31.12.2012 roku - art 18c.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-07-2018, 22:59
Post: #4
RE: Urlop wychowawczy a emerytura
Teoretycznie tak, ale w dobie oszczędności (czyt. kombinowania jak wydymać funkcjonariusza przy każdej okazji) ja bym nie ryzykował i poszedł do jakiegoś dobrego (czyt. drogiego) papugi.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS