Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 4 Głosów - 3.75 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Równoważnik za brak lokalu mieszkalnego.
31-08-2012, 14:42
Post: #21
RE: Równoważnik za brak lokalu mieszkalnego.
witam
jakie wieści z fronu kwaterowego ? zabieraja go czy nie ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-09-2012, 17:53
Post: #22
RE: Równoważnik za brak lokalu mieszkalnego.
(31-08-2012 14:42 )login napisał(a):  witam
jakie wieści z fronu kwaterowego ? zabieraja go czy nie ?

Od trzynastu lat słyszę, że mają zabrać.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-09-2012, 18:48
Post: #23
RE: Równoważnik za brak lokalu mieszkalnego.
Na szczęście nie słychać, że mają zabrać uposażenie za pełnioną służbę.
:-)

Sad
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-09-2012, 06:15
Post: #24
RE: Równoważnik za brak lokalu mieszkalnego.
u mmnie na placówce chodzi plotka że od nowego roku zabieraja brak kwatery, dojazdy i malowanie a na to konto ma byc podwyżka do uposazenia
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-09-2012, 18:17 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-09-2012 18:23 przez passengerLPG.)
Post: #25
RE: Równoważnik za brak lokalu mieszkalnego.
U mnie na placówce nie takie legendy chodzą Smile zresztą niech tam zabierają i likwidują wali mnie to, zrobią co mają zrobić Smile a my i tak nie mamy nic do powiedzenia w tym temacie jak i żadnym innym od KGSG w dół jesteśmy tylko wykonawcami (ważne słowo bo na kreowanie nie mamy wpływu) okreslonej polityki państwa i stanie pod urzędem wojewódzkim lub kprm nic nie da.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-09-2012, 07:40
Post: #26
RE: Równoważnik za brak lokalu mieszkalnego.
z takim podejściem napewno nic sie nie uda. Robia z nami co chcą bo im sie na to pozwala
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-09-2012, 06:17 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-09-2012 06:17 przez login.)
Post: #27
RE: Równoważnik za brak lokalu mieszkalnego.
a co z waloryzacją ?

§ 8. 1.Wysokość równoważnika pieniężnego za brak lokalu mieszkalnego wynosi:
1) dla funkcjonariusza posiadającego rodzinę - 12,40 zł dziennie,
2) dla funkcjonariusza samotnego - 6,20 zł dziennie.
2.Kwoty, o których mowa w ust. 1, podlegają corocznej waloryzacji o prognozowany w ustawie budżetowej na dany rok wskaźnik średniorocznego wzrostu cen towarów i usług konsumpcyjnych.
3.Podstawę waloryzacji stanowią kwoty równoważnika pieniężnego za brak lokalu mieszkalnego obowiązujące w roku poprzedzającym rok, w którym waloryzacja następuje.

4.Równoważnik pieniężny za brak lokalu mieszkalnego przysługuje w okresie od dnia powstania uprawnień do jego pobierania do dnia, w którym nastąpiła utrata tych uprawnień. Wypłata równoważnika następuje w okresach miesięcznych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-09-2012, 13:38
Post: #28
RE: Równoważnik za brak lokalu mieszkalnego.
wlasnie... mija 7 rok jak pobieram równoważnik i nie przypominam sobie zeby była jaka kolwiek waloryzacja.... wg. mnie sprawa nadaje sie na postępowanie bo co innego zamrozic wzrost uposazenia o wskaznik właściwym dokumentem czyt. budżet a co innego nie uznawac wzrostu zapewnionego w ustawie nie regulujac tego zadnym postanowieniem, decyzja itp......ale stanowisko osob mogacych cos zasygnalizowac w tej materii jest niestety takie że lepiej siedzieć cicho bo jeszcze zabiora
I tak oto zostaliśmy okrojeni przez te pare lat juz na ładna sumke
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-09-2012, 14:37
Post: #29
RE: Równoważnik za brak lokalu mieszkalnego.
<login> z którego aktu prawnego zacytowałeś ten paragraf?Huh
§ 8 rozporządzenia ministra SWiA w sprawie siana za bezdomność dotyczy nienależnie pobranego równoważnika. Natomiast wysokość równoważnika określa § 4 tego rozporządzenia którego pkt 2 po zmianie brzmi:
"2. Kwoty, o których mowa w ust. 1, mogą okresowo podlegać waloryzacji o wskaźnik określony w ustawie budżetowej."
Co nie zmienia faktu, że równoważnik ostatnio był waloryzowany 9 lat temu.Angry

Wszyscy funkcjonariusze SG są równi. ...ale stołeczni są równiejsi od innych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-09-2012, 14:57
Post: #30
RE: Równoważnik za brak lokalu mieszkalnego.
i nie prędko będzie..bo jak wczesniej wspomniałem kohones tych ktorzy moga cos zrobic sa wielkosci ziarnka piasku
9 lat temu to ta kwota rekompensowała jak nie w całosci to w znacznej wiekszosci koszt wynajmu jakiegos niewielkiego mieszkanka ( wiadomo rozne miejscowosci rozne ceny ) a teraz to mozna sobie i to nie wszedzie pokoj wynajac ZENADA!!!
w armii maja ok.780pln (3 osoby ) za bezdomnośc........ ba ostatnio wywalczyli ze od tej należnosci nie odciąga sie podatku malo tego zwrocili im wczesniej pobrany podatek a na deser ci ktorzy sa zawodowi odchodzac na emke zgarna normy mieszkaniowe - ok.40tys na łeb
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-09-2012, 18:25 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-09-2012 18:26 przez morski48.)
Post: #31
RE: Równoważnik za brak lokalu mieszkalnego.
(10-09-2012 14:57 )uznamczyk napisał(a):  i nie prędko będzie..bo jak wczesniej wspomniałem kohones tych ktorzy moga cos zrobic sa wielkosci ziarnka piasku
9 lat temu to ta kwota rekompensowała jak nie w całosci to w znacznej wiekszosci koszt wynajmu jakiegos niewielkiego mieszkanka ( wiadomo rozne miejscowosci rozne ceny ) a teraz to mozna sobie i to nie wszedzie pokoj wynajac ZENADA!!!
w armii maja ok.780pln (3 osoby ) za bezdomnośc........ ba ostatnio wywalczyli ze od tej należnosci nie odciąga sie podatku malo tego zwrocili im wczesniej pobrany podatek a na deser ci ktorzy sa zawodowi odchodzac na emke zgarna normy mieszkaniowe - ok.40tys na łeb

Zgadzam się z Tobą kolego, wojsko ma sporo różnych dziwnych dodatków i to o wiele wyższych niż inne służby. w zależności od garnizonu za brak kwatery są to kwoty nawet blisko 1000zł! (np. Gdynia ok 900zł).
Z drugiej strony skoro mają tak z@jebiście to co my robimy w SG? Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-09-2012, 20:05
Post: #32
RE: Równoważnik za brak lokalu mieszkalnego.
każdy wybrał to co uważał za najlepsze dla siebie...MON to jednak troche inna bajka i nie trzeba nikogo uswiadamiac cięższa niż nasza harcerka w SG, pozatym służba w armii to tez ciagła niepewność i częsta migracja i misje a pozatym pewnie mogą się czuc tylko ci którzy mają etat zawodowgo bo wszyscy kontraktowi to jak wiadomo 3 kontrakt 12 lat służby i soczysty kopniaczek na daswidania....i zapomnij o wojskowej emce

a tak z drugiej strony skoro w jednej instytucji finansowanej przez budżet nie odciaga sie podatku od danego świadczenia to dlaczego w innych się to czyni - chyba reguluja to jedne przepisy
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-09-2012, 07:33 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-09-2012 07:34 przez login.)
Post: #33
RE: Równoważnik za brak lokalu mieszkalnego.
http://prawo.legeo.pl/prawo/rozporzadzen...o-za-brak/

http://www.lex.pl/du-akt/-/akt/dz-u-1999-106-1213
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-09-2012, 13:27
Post: #34
RE: Równoważnik za brak lokalu mieszkalnego.
(11-09-2012 07:33 )login napisał(a):  http://www.lex.pl/du-akt/-/akt/dz-u-1999-106-1213
Akt prawny uchylony. Zastąpiony przez:
http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?i...0021181014

(11-09-2012 07:33 )login napisał(a):  http://prawo.legeo.pl/prawo/rozporzadzen...o-za-brak/
Akt prawny jak najbardziej aktualny z tym że do aktu są zmiany:
http://isap.sejm.gov.pl/RelatedServlet?i...isNew=true

Sejmowy ISAP co prawda też nie jest źródłem prawa ale jest o niebo lepszy niż jakiś tam lex czy legeo.
Wiesz co <login>. Ręce mi opadają...

Wszyscy funkcjonariusze SG są równi. ...ale stołeczni są równiejsi od innych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-09-2012, 16:11
Post: #35
RE: Równoważnik za brak lokalu mieszkalnego.
wszystko fajnie koledzy zapodali linki do aktów regulujacych kwestie przyznawania rownoważnika, wiadomo że powinien podlegać on okresowej waloryzacji tyle tylko że mnie chodziło o kwestie odlicznia podatku od tego rownoważnika a dokladnie dlaczego MON nie odlicza a MSW odlicza
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-09-2012, 18:27
Post: #36
RE: Równoważnik za brak lokalu mieszkalnego.
(11-09-2012 13:27 )niepokorny napisał(a):  
(11-09-2012 07:33 )login napisał(a):  http://www.lex.pl/du-akt/-/akt/dz-u-1999-106-1213
Akt prawny uchylony. Zastąpiony przez:
http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?i...0021181014

(11-09-2012 07:33 )login napisał(a):  http://prawo.legeo.pl/prawo/rozporzadzen...o-za-brak/
Akt prawny jak najbardziej aktualny z tym że do aktu są zmiany:
http://isap.sejm.gov.pl/RelatedServlet?i...isNew=true

Sejmowy ISAP co prawda też nie jest źródłem prawa ale jest o niebo lepszy niż jakiś tam lex czy legeo.
Wiesz co <login>. Ręce mi opadają...

co nie zmienia faktu że powinna być waloryzacja
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-09-2012, 19:50
Post: #37
RE: Równoważnik za brak lokalu mieszkalnego.
(11-09-2012 18:27 )login napisał(a):  co nie zmienia faktu że powinna być waloryzacja
Wiesz co <login> miałem już nie odpisywać na twoje posty. Ale nie wytrzymam. Podaj mi z łaski swojej podstawę prawną na jakiej "powinna być waloryzacja". Przecież przytoczyłem ci przepis który wyraźnie mówi, że "może okresowo podlegać waloryzacji". Paragraf mówiący o tym, że "podlegają corocznej waloryzacji" został zmieniony.
Swoimi postami w tym temacie wprowadzasz w błąd i niepotrzebnie nakręcasz innych forumowiczów.

Wszyscy funkcjonariusze SG są równi. ...ale stołeczni są równiejsi od innych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-09-2012, 20:35
Post: #38
RE: Równoważnik za brak lokalu mieszkalnego.
zostawmy kolege <logina> z przekonaniem ze waloryzacjia musi byc i basta ja proponuje skupic sie na rozwiazaniu kwestii o ktorej wspomniałem bo tu jest fajna kaska ktora przechodzi nam kolo nosa........pewnie ze optymalnym rozwiazaniem bylaby waloryzacja ktora zwiekszyła by kwote rownoważnika od ktorej następnie nie odciagano by podatku a tak 4 m-ce jest oki a od maja juz nas kroją

ja ze swojej strony postaram sie dowiedziec cos wiecej np. jakie byly podstawy prawne dochodzenia takiego roszczenia, tryb w jakim tego dochodzono itp. ale nic nie obiecuje bo sąsiad zmienił miejsce zamieszkania i może być cieżko na się trafić
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-09-2012, 20:12
Post: #39
RE: Równoważnik za brak lokalu mieszkalnego.
Koledzy proszę o porade
Otrzymałem dziś zawiadomienie o wszczęciu postępowania administracyjnego w sprawie przydziału lokalu mieszkalnego. Pouczono mnie w niniejszym zawiadomieniu iż nie zajęcie stanowiska w ciągu 7 dni będzie traktowane jako brak zgody na prowadzenie postępowania i będzie miało wpływ na ustalenie uprawnień do równowaznika pieniężnego za brak lokalu.
Zaproponowano mi lokal w miejscowości oddalonej od miejsca gdzie pracuje ok 15-20 km. Obecnie tam gdzie mieszkam do pracy mam ok 30 km. Nie posiadam mieszkania wlasnosciowego. Na proponowane warunki zgodzić się ani nie mogę ani nie chce. Może ktoś miał podobna sytuacje i podpowie jak skutecznie odmówić przyjęcia lokalu i jednocześnie nie stracić prawa do równowaznika za brak lokalu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-09-2012, 22:35
Post: #40
RE: Równoważnik za brak lokalu mieszkalnego.
Obecnie pobieram równoznacznik za brak kwatery i buduje dom. Byłem się dziś spytać jak wygląda sprawa z przyznaniem pomocy finansowej na budowę domu. Jeżeli w tej chwili bym z niej skorzystał to automatycznie zabierają mi brak kwatery. Myślałem, że dopiero po odbiorze budynku zrzeknę się z braku kwatery. Budując dom nadal nie mam własnej kwatery gotowej do zamieszkania i nadal muszę wynajmować.
Czy przerabiał już ktoś podobny temat? Wszędzie jest tak samo?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS