Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 4.5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Podwyżki 2018-2019-2020
03-01-2019, 21:56
Post: #381
RE: Podwyżki 2018?
https://legislacja.rcl.gov.pl/projekt/12319601
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-01-2019, 22:34
Post: #382
RE: Podwyżki 2018?
Projekt rozporządzenia Ministra SWiA zmieniającego rozporządzenie w sprawie uposażenia zasadniczego oraz dodatków do uposażenia funkcjonariuszy Straży Granicznej

https://www.gov.pl/web/mswia/projekt-roz...granicznej

520 pln brutto dla każdego f-sza SG do podstawy + 5,2 pln za każdy rok wysługi, którą aktualnie posiadacie. Przykład - macie 10 lat wysługi to otrzymacie 572 złote podwyżki (brutto) - 520 pln do podstawy plus 10 x 5,2 pln do wysługi. Generalnie im więcej macie wysługi tym wyższa będzie podwyżka. Kwotę nominalną ustaloną w negocjacjach czyli 604 brutto otrzymają osoby o 16 letnim stażu.

PozdrawiamSmile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-01-2019, 23:49
Post: #383
RE: Podwyżki 2018?
Mnożniki ok. Stracą Ci co mają mało % do wysługi. Ci co mają dużo, zyskają.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-01-2019, 13:40
Post: #384
RE: Podwyżki 2018-2019-2020
Konwent Dziekanów Korpusu Oficerów nie zaakceptował podwyżek zaproponowanych przez MON

http://portal-mundurowy.pl/index.php?opt...-przez-mon

http://nszzp.pl/komunikaty/konwent-dziek...przez-mon/

W MON-ie też spłaszczają strukturę płac co nie podoba się kadrze oficerskiej. Przyszłościowo doprowadzi to do tego, że człowiekowi będzie zależało tylko na tym aby się dostać w szeregi ..a później już tylko "być" i pobierać uposażenie plus dodatki wyczekując podwyżek. Tym na dole nie będzie się opłacało wysilać bo niezależnie od jakości czy awansują czy też nie i tak dostaną praktycznie to samo uposażenie. Tym na górze też nie będzie się chciało motywować tych na dole gdyż realnie otrzymują pensje w granicach błędu statystycznego tych co na dole. I tak wszystko będzie kwitło miesiąc w miesiąc czekając na "piniądz" przy jak najmniejszym wkładzie własnymSmile A jak przyjdzie konflikt zbrojny to przeciwnik zajmie nasz kraj prędkością manewrową czyli taką jaką jest w stanie przemieszczać wojska w czasie pokojuWink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-01-2019, 13:47
Post: #385
RE: Podwyżki 2018-2019-2020
Tym bardziej nie zatrzyma obcej armii wysoko wykwalifikowana kadra oficerska. Czyz tym wyrobnikom na dole nie nalezy się godziwa zaplata za to że w światek piątek pełnią służbę czy to noc czy dzień.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-01-2019, 16:09 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-01-2019 16:15 przez quasimodo1.)
Post: #386
RE: Podwyżki 2018-2019-2020
Tak sobie czytam , i kto wie tych hipotetycznych 5 stów może nie być w przyszłym roku

https://www.onet.pl/?utm_source=wiadomos...07&utm_v=2

650 tysięcy zatrudnionych w budżetówce minus 280 tysięcy służb mundurowych MSWiA , MS oraz MON to pozostaje jeszcze jakieś 370 tysięcy .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-01-2019, 16:14
Post: #387
RE: Podwyżki 2018-2019-2020
(11-01-2019 13:47 )pogranicznik napisał(a):  Tym bardziej nie zatrzyma obcej armii wysoko wykwalifikowana kadra oficerska. Czyz tym wyrobnikom na dole nie nalezy się godziwa zaplata za to że w światek piątek pełnią służbę czy to noc czy dzień.

Tylko, że mało kto powie, że zarabia godnie, do tego zdecydowana większość zapytana o zarobki zawsze stwierdzi, że ma za mało w stosunku do tego na co zasługujeWink W przypadku jak cała grupa populacyjna będzie zarabiała godnie (mniej więcej tyle samo) to nie będzie pracował nikt. Przykład komunizm. Wszyscy mieli pracę dostawali mniej więcej tyle samo ..a gospodarka przestała istnieć. To właśnie konkurencja i żądza by mieć więcej niż inni motywuje ludzi do wzmożonej aktywności czy to zawodowej czy biznesowej. To są podwaliny rozwoju gospodarczego....

Jak będziecie mieli okazję podpatrzcie sobie armię USA jakie tam są relacje i jak wygląda praca, obowiązki a zrozumiecie dlaczego USA jest potęgą a my marzymy o Forcie Trump na terytorium RPSmile

I jeszcze taka dygresja w nawiązaniu do cytatu:

Wedle ekspertów KPMG, przygotowujących coroczny raport na temat rynku dóbr luksusowych, zamożni i bogaci Polacy to osoby, których roczne dochody brutto to ponad 85 tys. złotych. Jest ich - zgodnie z wyliczeniami KPMG - w naszym kraju już ponad milion. Posługując się tymi kryteriami, za zamożnego może uznawać się każdy, kto miesięcznie zarabia ponad 7,1 tys brutto. Czyli minimum 5 tys. zł "na rękę".

Teoretycznie jeśli przyszłoroczna podwyżka (500 pln w 2020) wejdzie w życie to chor. na 04 grupie uposażenia z 15 letnim stażem po doliczeniu 1/12 13-tki przebije dolną granicę progu zamożnościWink A znając życie i tak dalej będzie lament, żeby dawać tylko najmniej zarabiającym co by godnie mogli żyć ..bo pozostali i tak nic nie robiąWink

Na dywizjonach dla osób otrzymujących dodatek morski progi zamożności pękną już w tym rokuWink Pozostaje postawić sobie pytanie czy teoretyczna zamożność w danej grupie osobowej jest równoznaczna z godnym zarabianiem czy może to jednak ciągle za mało?!

PozdrawiamSmile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-01-2019, 16:16
Post: #388
RE: Podwyżki 2018-2019-2020
(11-01-2019 16:09 )quasimodo1 napisał(a):  Tak sobie czytam , i kto wie tych hipotetycznych 5 stów może nie być w przyszłym roku

https://www.onet.pl/?utm_source=wiadomos...07&utm_v=2

Może i tak, jednak wtedy mogą się wysypać na emkę ludzie, którzy na chwilę obecną przesunęli swoje odejście na czas po podwyżkach, chociaż patrząc choćby na moje PSG, to ci, którzy chcą odejść nie patrzą ani na podwyżki ani na dodatki tylko stwierdzili, że cywil i basta...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-01-2019, 16:53
Post: #389
RE: Podwyżki 2018-2019-2020
U mnie jest to samo. Już teraz posypały się zwolnienia do cywila. Ciekawe co będzie w lutym...
Nikt nie wierzy w te pincet w przyszłym roku. Albo boją się, że rząd coś zakombinuje z emkami.

Szczęśliwe jest życie emeryta!!!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-01-2019, 22:53
Post: #390
RE: Podwyżki 2018-2019-2020
(11-01-2019 16:14 )PlanetaX napisał(a):  Tylko, że mało kto powie, że zarabia godnie, do tego zdecydowana większość zapytana o zarobki zawsze stwierdzi, że ma za mało w stosunku do tego na co zasługujeWink W przypadku jak cała grupa populacyjna będzie zarabiała godnie (mniej więcej tyle samo) to nie będzie pracował nikt. Przykład komunizm. Wszyscy mieli pracę dostawali mniej więcej tyle samo ..a gospodarka przestała istnieć. To właśnie konkurencja i żądza by mieć więcej niż inni motywuje ludzi do wzmożonej aktywności czy to zawodowej czy biznesowej. To są podwaliny rozwoju gospodarczego....

Zgadza się co do joty ale... w gospodarce a nie w budżetówce.
Służby mundurowe są po to aby działać tak samo bez względu na hossę lub bessę na giełdzie, bez względu na wzrost gospodarczy lub recesję i za to mają mieć godziwie zapłacone na tyle aby zapewnić godziwy byt swojej rodzinie. W przypadku konfliktu zbrojnego żołnierz/funkcjonariusz ma bronić kraju nawet z narażeniem życia i aby to wypełniać sumiennie powinien zarabiać godziwie na tyle aby wystarczało dla całej jego rodziny. A mechanizmy gospodarki wolnorynkowej zostawmy dla tych co potrafią w niej przetrwać - tak PRZETRWAĆ. Znam ludzi, którzy myśleli, że działalność gospodarcza to taki miód i srogo się "przejechali" ale to inny temat. Odnośnie tak mocno poniewieranego komunizmu (błędnie mylonego z socjalizmem) to służby mundurowe działały o wiele stabilniej, dlaczego? Ano dlatego, że w socjalizmie (mylonym z komunizmem) funkcjonariusz/żołnierz miał zapewnioną godziwą zapłatę za służbę miał realne prawo do kwatery; gdy była potrzeba dyslokacji z "pcimia" na południowej granicy do np. Warszawy na lotnisko to dostawał rozkaz o przeniesieniu ale także służbowe mieszkanie w Warszawie lub w okolicy ciężarówkę w celu zrealizowania przeprowadzki wynagrodzenie wystarczało na to aby żona nie pracowała tylko zajęła się domem i dziećmi a jak dzieci były odchowane i żona mogła pracować to często zatrudniana była np. jako pracownik cywilny w jednostce. Tak tak już słyszę ten lament zatrudnianie znajomych króliczka. Wywrócono ten system bo to relikt po socjalizmie i co mamy obecnie? Dyslokacja to pasmo kłopotów dla dowództwa jak również dla samych funkcjonariuszy dyslokowanych. Braki kadrowe bo nikt z młodych nie chce zwłaszcza w dużych aglomeracjach służyć w mundurze. Idź do dużego miasta i wynajmij mieszkanie, bo firma nie dysponuje służbowymi lokalami, dostaniesz 360 zł na rękę na wynajm (w miastach wojewódzkich ledwie wystarcza na tygodniówkę resztę bulisz z uposażenia) jeżeli żona też przeprowadzi się to musi szukać nowej pracy bo z pensji funka nie dadzą rady. Jak zostanie w poprzednim mieszkaniu sama to życie na dwa domy też drogo wychodzi a czasami kończy się po kilku latach rozpadem rodziny. Ale co to kogo obchodzi przecież funk jest ochotnikiem i ku chwale ojczyzny jest gotów na wiele poświęceń. A mieszkania służbowe opylimy to i dopływ gotówki i problem z utrzymaniem znika a i oszczędności są z tego tytułu.

A to że zawodowy żołnierz/funkcjonariusz będzie w grupie zamożnych to strasznie krzywdzące dla społeczeństwa co??? NIE !!! Społeczeństwo aby prawidłowo funkcjonować i najbardziej przedsiębiorczy biznesmeni mogli spokojnie robić uczciwe interesy potrzebują gwarancji skutecznej armii do obrony i służb wewnętrznych do pilnowania uczciwości wewnątrz kraju. A funkcjonariusze powinni na tyle dobrze zarabiać aby nie martwić sie czy wystarczy do 1-go czy żona znajdzie pracę czy nie, czy spłaci kredyt terminowo za mieszkanie, a może za 3 lata znowu go przeniosa w inny region kraju i albo drugi kredyt na drugie mieszkanie albo rezygnacja ze służby. Ale co to kogo obchodzi w sztabie i w komendach kadra oficerska dostanie więcej niż podoficerowie czy chorążowie to sobie poradzi a i dyslokacja nie jest taka powszechna a ponadto jak już oficer "załapie się" na takowa to komendant łaskawszym okiem popatrzy na niego i dodatki na maxa wywinduje.
Dobra kończę ten elaborat ale musiałem "wypłakać się" bo nie wytrzymuję jak jedni funkcjonariusze drugim "kibicują" aby dostali mniejsze podwyżki. Rozumiem niezadowolenie społeczeństwa ale nie funkcjonariuszy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-01-2019, 23:38
Post: #391
RE: Podwyżki 2018-2019-2020
(11-01-2019 22:53 )towarzysz napisał(a):  Dobra kończę ten elaborat ale musiałem "wypłakać się" bo nie wytrzymuję jak jedni funkcjonariusze drugim "kibicują" aby dostali mniejsze podwyżki. Rozumiem niezadowolenie społeczeństwa ale nie funkcjonariuszy.

I tu się mylisz - a Ci jedni i drudzy to skąd się wzieli - ze społeczeństwa . Chyby nie sądzisz ,że to kasta która spadła z księżyca .To społeczeństwo ukształtowało tych "jednych " i "drugich". Big Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-01-2019, 09:53
Post: #392
RE: Podwyżki 2018-2019-2020
Tutaj macie przykład, jak społeczeństwo nas postrzega:

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/list-do-...ja/l88hjb2

Szczęśliwe jest życie emeryta!!!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-01-2019, 16:19
Post: #393
RE: Podwyżki 2018-2019-2020
Osobiście twierdzę, że w każdych służbach ludzie pracujący z sztabach od 7:30 do 15:30 etc powinni zarabiać dużo mniejsze pieniądze niż na 1 linii. Nie będę się rozwodził dlaczego, każdy raczej to wie. Dlatego nie dziwię się, że ludzie się wkurzają jak wiedzą co dany 40 latek robił przez większość swojej "ciężkiej służby" (przewracanie papierów i picie kawy). Stąd powstają takie opinie jak pani Barbary. Praca biurowa jest taką samą praca jak "służba biurowa" i powinna być rozliczana w inny sposób. Wiem, że zaraz się posypią na mnie gromy ale walcie smiało Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-01-2019, 20:16
Post: #394
RE: Podwyżki 2018-2019-2020
Masz chłopie racje w 100%, ale Ty czy ja tego nie zmienimyConfused
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-01-2019, 21:29 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-01-2019 21:36 przez quasimodo1.)
Post: #395
RE: Podwyżki 2018-2019-2020
(12-01-2019 16:19 )ciapek napisał(a):  Osobiście twierdzę, że w każdych służbach ludzie pracujący z sztabach od 7:30 do 15:30 etc powinni zarabiać dużo mniejsze pieniądze niż na 1 linii. Nie będę się rozwodził dlaczego, każdy raczej to wie. Dlatego nie dziwię się, że ludzie się wkurzają jak wiedzą co dany 40 latek robił przez większość swojej "ciężkiej służby" (przewracanie papierów i picie kawy). Stąd powstają takie opinie jak pani Barbary. Praca biurowa jest taką samą praca jak "służba biurowa" i powinna być rozliczana w inny sposób. Wiem, że zaraz się posypią na mnie gromy ale walcie smiało Wink

I tak dla "cywila" jesteś darmozjadem ,bez różnicy czy robisz w linii czy w biurze.Jak sama Barbara w onetowskim liście. Smile zaznaczyła wojsko w czasie pokoju nic nie robi tylko przychodzi do jednostki. Dla osób spoza munduru nie liczy się co robisz , ale najważniejsze ,że po 25 latach idziesz na emke. Cywil musi robić do 60/65 roku życia po 45- 50 latach ciężkiej harówy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-01-2019, 19:02
Post: #396
RE: Podwyżki 2018-2019-2020
Zgodnie z informacją zamieszczoną na stronie MSWiA BIP planowany termin wydania rozporządzenia w sprawie podwyżek uposażeń funkcjonariuszy Straży Granicznej to luty 2019 roku.
Wykaz prac legislacyjnych Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji obejmujący projekty rozporządzeń, nad którymi będą prowadzone prace w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji 436 poniżej:
https://archiwumbip.mswia.gov.pl/bip/for...UjMsc8mkYA

Patrząc na tempo:-) prac dot. podwyżek, orientuje się ktoś kiedy będzie pierwsza wypłata z podwyżką(z wyr. od stycznia) jest szansa na 1 marca ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-01-2019, 13:23
Post: #397
RE: Podwyżki 2018-2019-2020
W MONie podwyżki już klepnięte:

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/podwyzki...e36V6EZJmE

Czyli jednak ten 1000 różnicy pomiędzy mon a msw nadal zostaje.

Szczęśliwe jest życie emeryta!!!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-01-2019, 20:43 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-01-2019 20:47 przez kabanos.)
Post: #398
RE: Podwyżki 2018-2019-2020
(12-01-2019 16:19 )ciapek napisał(a):  Osobiście twierdzę, że w każdych służbach ludzie pracujący z sztabach od 7:30 do 15:30 etc powinni zarabiać dużo mniejsze pieniądze niż na 1 linii. Nie będę się rozwodził dlaczego, każdy raczej to wie. Dlatego nie dziwię się, że ludzie się wkurzają jak wiedzą co dany 40 latek robił przez większość swojej "ciężkiej służby" (przewracanie papierów i picie kawy). Stąd powstają takie opinie jak pani Barbary. Praca biurowa jest taką samą praca jak "służba biurowa" i powinna być rozliczana w inny sposób. Wiem, że zaraz się posypią na mnie gromy ale walcie smiało Wink

Uważasz że jak zapieprzałem na 2.kat uposażenia przez 8 lat na granicy na 1 linii i żyłem tak jak w opisie "towarzysza" i teraz udało mi się przenieść do psg gdzie robimy od 7:30 do 15:30, to mam mniej zarabiać?

Znać drogę to jedno, a podążać nią, to zupełnie co innego.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-01-2019, 00:50 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-01-2019 00:52 przez Grubcio.)
Post: #399
RE: Podwyżki 2018-2019-2020
(28-01-2019 20:43 )kabanos napisał(a):  
(12-01-2019 16:19 )ciapek napisał(a):  Osobiście twierdzę, że w każdych służbach ludzie pracujący z sztabach od 7:30 do 15:30 etc powinni zarabiać dużo mniejsze pieniądze niż na 1 linii. Nie będę się rozwodził dlaczego, każdy raczej to wie. Dlatego nie dziwię się, że ludzie się wkurzają jak wiedzą co dany 40 latek robił przez większość swojej "ciężkiej służby" (przewracanie papierów i picie kawy). Stąd powstają takie opinie jak pani Barbary. Praca biurowa jest taką samą praca jak "służba biurowa" i powinna być rozliczana w inny sposób. Wiem, że zaraz się posypią na mnie gromy ale walcie smiało Wink

Uważasz że jak zapieprzałem na 2.kat uposażenia przez 8 lat na granicy na 1 linii i żyłem tak jak w opisie "towarzysza" i teraz udało mi się przenieść do psg gdzie robimy od 7:30 do 15:30, to mam mniej zarabiać?

Co to 8 lat ???? a jak niektórzy rypia 15 na zielonce z 2 grupą i co to znaczy ze maja zarabiać mniej niż ty bo oni są na 1-linii a ty za biurkiem ?? Ja uważam że każda robota ma swoje plusy i minusy chcesz za biurkiem siedziec masz mniejsze pobory chcesz orać granice i sie narazac to masz te pobory wieksze bo jestes wystawiony na wiecej szkodliwych warunkow atmosferycznych, insektow, choroby przenoszone droga kropelkowa i nie tylko bo chory podrozny tez sie zdarzyc moze na rozne dziwne ustrojstwa no i przemytasy badz inna dziwakiBig Grin ale za to ty zyskujesz dach nad glowa cieplo bez insektow bez mrozu i innych takich takie ludzkie warunki. Co innego dyzurni bo oni tez maja troszke roboty mimo ze siedza za biurkiem Wink tej kwestii wiec nie podnosze ale reszta pierdzistolkow .......
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-01-2019, 11:20 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-01-2019 11:26 przez Wolny.)
Post: #400
RE: Podwyżki 2018-2019-2020
(28-01-2019 20:43 )kabanos napisał(a):  
(12-01-2019 16:19 )ciapek napisał(a):  Osobiście twierdzę, że w każdych służbach ludzie pracujący z sztabach od 7:30 do 15:30 etc powinni zarabiać dużo mniejsze pieniądze niż na 1 linii. Nie będę się rozwodził dlaczego, każdy raczej to wie. Dlatego nie dziwię się, że ludzie się wkurzają jak wiedzą co dany 40 latek robił przez większość swojej "ciężkiej służby" (przewracanie papierów i picie kawy). Stąd powstają takie opinie jak pani Barbary. Praca biurowa jest taką samą praca jak "służba biurowa" i powinna być rozliczana w inny sposób. Wiem, że zaraz się posypią na mnie gromy ale walcie smiało Wink

Uważasz że jak zapieprzałem na 2.kat uposażenia przez 8 lat na granicy na 1 linii i żyłem tak jak w opisie "towarzysza" i teraz udało mi się przenieść do psg gdzie robimy od 7:30 do 15:30, to mam mniej zarabiać?

A uważasz jak ktoś pracował (a znam takich ludzi ) 15 lat z 2 kategorią na 1 linii, to ma mniej zarabiać od ciebie. Bo ty jesteś w biurze masz ciepełko, nocki, soboty i niedziele wolne i widocznie zapomniałeś już o "leciutkej" pracy na granicy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS