Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Odejść czy zostać - za i przeciw.
21-11-2012, 16:37 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-11-2012 16:37 przez quasimodo1.)
Post: #41
RE: Odejść czy zostać - za i przeciw.
(21-11-2012 16:30 )piotrek1504 napisał(a):  
(21-11-2012 13:50 )quasimodo1 napisał(a):  3000 zlp i coroczną waloryzację w wysokości 2,5 % - po 30 latach jego emka wzrośnie o 75 % czyli za 30 lat jego emka wyniesie ok. 5200 zlp ( jest to suma przynajmniej ponieważ waloryzacja jest coroczna i co roku te 3 tysiaki rosną ).
Błąd w liczeniu Smile nie uwzględniłeś że rośnie % od doliczonych procentów i tak emka po 30 latach przy stawce początkowej 3 tyś i waloryzacji rocznej o 2,5% będzie wynosiła 6,292 tyś - wzrost o około 109%.

Smile Zaznaczyłem w poście że przynajmniej Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-11-2012, 16:56
Post: #42
RE: Odejść czy zostać - za i przeciw.
Tak tak Panowie.
Wszystko prawda, zakladając, że jakaś wredna, rządząca opcja polityczna nie wprowadzi waloryzacji kwotowej na stałe. Różnie bywa w RP.
Wink

Sad
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-11-2012, 17:19
Post: #43
RE: Odejść czy zostać - za i przeciw.
(21-11-2012 16:56 )Alzheimer napisał(a):  Tak tak Panowie.
Wszystko prawda, zakladając, że jakaś wredna, rządząca opcja polityczna nie wprowadzi waloryzacji kwotowej na stałe. Różnie bywa w RP.
Wink

Taaak ta "wredna, rządząca opcja polityczna" (jakakolwiek by nie była) będzie wkrótce odpowiedzialna za koniec świata (21.12.2012). Po co więc piszesz takie dyrdymały - chcesz służyć służ, kto inny może widzi sens w przejściu na emkę. Cytując klasyka "pieniądze to nie wszystko" wolę mieć mniej w kieszeni ale więcej w głowie.Shy
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-11-2012, 17:25 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-11-2012 17:56 przez Alzheimer.)
Post: #44
RE: Odejść czy zostać - za i przeciw.
No to będziesz miał też mniej w kieszeni.
Bo w głowie juz masz mało. :-)

A jeszcze kolegom dodam, że były w latach dziewięćdziesiątych lata zupelnie bez waloryzacji. :-)

(21-11-2012 13:50 )quasimodo1 napisał(a):  Alz ,słaby przykład - teraz weż zmieniając podany przez ciebie przykład na okres 30 lat pobierania emki przez funka z sumą 3000 zlp i coroczną waloryzację w wysokości 2,5 % - po 30 latach jego emka wzrośnie o 75 % czyli za 30 lat jego emka wyniesie ok. 5200 zlp ( jest to suma przynajmniej ponieważ waloryzacja jest coroczna i co roku te 3 tysiaki rosną ). Ponadto taki emeryt jak ma chęci i zdolności dorobi sobie jeszcze. Oczywiście czynny funk może liczyć na podwyżki oraz awanse na etacie co przełoży się na jego zarobki . Ale najbliższa zapowiedziana przez płemieła podwyżka uposażeń dla mundurowych może ,powtarzam może wg jego własnych słów w expose będzie w wysokości 3 stów pod koniec kadencji obecnego rządu czyli końcówka 2015 roku. Czyli pensja czynnego funka przez najbliższe 3 lata będzie stać w miejscu natomiast emeryta jeśli chodzi o jego emke wzrośnie 7,5 % czyli 225 zlp. Możesz tylko liczyć na awans - co przełoży się na twoje zarobki - czego Ci z całego serca życzę.

A dziękuję Panie kolego. Ja też życzę awansu. I satysfakcji z pracy.

Sad
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-11-2012, 18:07
Post: #45
RE: Odejść czy zostać - za i przeciw.
(21-11-2012 17:25 )Alzheimer napisał(a):  No to będziesz miał też mniej w kieszeni.
Bo w głowie juz masz mało. :-)

A jeszcze kolegom dodam, że były w latach dziewięćdziesiątych lata zupelnie bez waloryzacji. :-)

Kolega ma w głowie bardzo dużo - szczerze gratuluję inteligencji. Jako totalny głupek też "kolegom dodam", że podwyżek w służbach mundurowych nie było przez trzy lata - w tych samych latach emki były waloryzowane. A wróżąc z fusów tak jak mój przedmówca, myślę że "w dobie kryzysu finansów państwa w najbliższym czasie przewiduje się zamrożenie emerytur i rent, a także obniżenie zarobków pracowników administracji rządowej, funkcjonariuszy służb mundurowych, żołnierzy, itd...." Pofantazjować zawsze można. Pozdrawiam i jest to mój ostatni post - ja już zdecydowałem "odejść czy zostać" Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-11-2012, 18:16
Post: #46
RE: Odejść czy zostać - za i przeciw.
(21-11-2012 17:25 )Alzheimer napisał(a):  A jeszcze kolegom dodam, że były w latach dziewięćdziesiątych lata zupelnie bez waloryzacji. :-)

Bo te waloryzacje emek i rent są bodajże gwarantowane zapisami w ustawach od 2000 roku , natomiast mundurowi i cała budżetówka nie mają nawet gwarantowanych co roku podwyżek o wskażnik inflacji Oczywiście jest zagrożenie tym co zrobił rząd w tym roku - zamiast podwyżki procentowej zastosował kwotową. TK kilka lat temu w swoim orzeczeniu stwierdził że można tylko stosować waloryzację procentową emek i rent - czego świadoma była strona rządowa . I dlatego też w tym roku TK zabiera się do tego się jak pies do jeża . Jest za dużo do zwrócenia kasy emerytom - coś koło 1,8 mld . Świadomi tego rządzący nic już nie mówią o waloryzacji kwotowej - zapis w ustawie budżetowej wraca do waloryzacji procentowej.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-11-2012, 19:31 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-11-2012 19:33 przez Alzheimer.)
Post: #47
RE: Odejść czy zostać - za i przeciw.
Moją intencją było.wskazać, że emerytura w młodym wieku nie do końca jest czymś pozytywnym. Rzeczpospolita nie jest państwem stabilnym prawnie, ekonomicznie i poprawnością polityczną (patrz funkcjonariusze zwiadu WOP, którym zmniejszono emerytury). Cholera wie, co czeka jeszcze mundurowych emerytów w aurze cywilnej niechęci do ich przywilejów.

Sad
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-11-2012, 21:57
Post: #48
RE: Odejść czy zostać - za i przeciw.
(21-11-2012 18:07 )robdob napisał(a):  
(21-11-2012 17:25 )Alzheimer napisał(a):  No to będziesz miał też mniej w kieszeni.
Bo w głowie juz masz mało. :-)

A jeszcze kolegom dodam, że były w latach dziewięćdziesiątych lata zupelnie bez waloryzacji. :-)

Kolega ma w głowie bardzo dużo - szczerze gratuluję inteligencji. Jako totalny głupek też "kolegom dodam", że podwyżek w służbach mundurowych nie było przez trzy lata - w tych samych latach emki były waloryzowane. A wróżąc z fusów tak jak mój przedmówca, myślę że "w dobie kryzysu finansów państwa w najbliższym czasie przewiduje się zamrożenie emerytur i rent, a także obniżenie zarobków pracowników administracji rządowej, funkcjonariuszy służb mundurowych, żołnierzy, itd...." Pofantazjować zawsze można. Pozdrawiam i jest to mój ostatni post - ja już zdecydowałem "odejść czy zostać" Smile


"i jest to mój ostatni post - ja już zdecydowałem "odejść czy zostać" Smile"

Przecież nikt nie broni i nie zabroni emerytowi "zaglądać" na forum.
Pozdrawiam i życzę powodzenia w cywilu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-11-2012, 20:12
Post: #49
RE: Odejść czy zostać - za i przeciw.
(21-11-2012 16:56 )Alzheimer napisał(a):  Tak tak Panowie.
Wszystko prawda, zakladając, że jakaś wredna, rządząca opcja polityczna nie wprowadzi waloryzacji kwotowej na stałe. Różnie bywa w RP.
Wink
to samo można stwierdzić i napisać o uposażeniu funkcjonariuszy . Kto na 100% jest pewny, że nie będzie zmian w sposobie naliczania uposażenia zasadniczego itp. Oczywiście nie ma co panikować, decyzja o odejściu musi byc przemyślana i trzeba mieć sposób na życie. Nie chodzi tu tylko o dodatkową kasę, bo nie tylko to się liczy. Nuda niektórych emerytów zabija. Brak jakiegokolwiek zajęcia niszczy człowieka.
Ja osobiście decyzję podjąłem- 4.02.2013 zostanę tym wrednym emerytem mundurowym. Nie zamierzam nabijać sobie % zdrowiem, nie błagam o podniesienie dodatku, idę na roczną pensję z gołego uposazenia chorążego z 4 grupą , ale z pewnością nie będe się nudził. I tego każdemu życzę.

od lutego 2013 szczęśliwy emeryt Smile i daję radę w cywilu Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-11-2012, 23:12
Post: #50
RE: Odejść czy zostać - za i przeciw.
(22-11-2012 20:12 )piotrek1504 napisał(a):  Ja osobiście decyzję podjąłem- 4.02.2013 zostanę tym wrednym emerytem mundurowym.
Dleczego wrednym? Zasłużyłeś, wypracowałeś? To miej, żyj i odpoczywaj.
Ale jak ktoś jest emerytem to znaczy, że pracą jest zmęczony i dlaczego ma inną pracę podejmować i zabierać miejsca młodym nierozgarniętym, zaczynającym, szczególnie ktoś kto ma emeryturę wyższą niż płaca dla tych młodych zaczynających. Możecie mnie zlinczować ale ja jestem za ustawowym zakazem pracy dla emerytów - szczególnie tych mundurowych poniżej 45 roku życia - jak ktoś ma ochotę pracować to niech dalej pracuje (przepraszam według niektórych służy).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-11-2012, 05:52 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-11-2012 05:52 przez Alzheimer.)
Post: #51
RE: Odejść czy zostać - za i przeciw.
Można być zmęczony specyficzną sytuacją, ktora panuje w SG. A pójście na emeryturę, przynajmniej teoretycznie, umożliwia podjęcie innej pracy. Czy lepszej?

Sad
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-11-2012, 08:58
Post: #52
RE: Odejść czy zostać - za i przeciw.
(22-11-2012 23:12 )grzegorz napisał(a):  
(22-11-2012 20:12 )piotrek1504 napisał(a):  Ja osobiście decyzję podjąłem- 4.02.2013 zostanę tym wrednym emerytem mundurowym.
Dleczego wrednym? Zasłużyłeś, wypracowałeś? To miej, żyj i odpoczywaj.
Ale jak ktoś jest emerytem to znaczy, że pracą jest zmęczony i dlaczego ma inną pracę podejmować i zabierać miejsca młodym nierozgarniętym, zaczynającym, szczególnie ktoś kto ma emeryturę wyższą niż płaca dla tych młodych zaczynających. Możecie mnie zlinczować ale ja jestem za ustawowym zakazem pracy dla emerytów - szczególnie tych mundurowych poniżej 45 roku życia - jak ktoś ma ochotę pracować to niech dalej pracuje (przepraszam według niektórych służy).

Grzegorz nikt nie zabiera miejsca bo Ty jako emeryt zwalniasz przecież swoje miejsce. Wink czyli stosunek 1/1. A tak z przymrużeniem oka to naukowcy amerykańscy wręcz zalecają zmieniać pracę tak co 10 lat tylko Ty jako kandydat musisz ciągle pracować nad sobą i rozwijać inne umiejętności czyli tzw samodokształcanie i nie myślę teraz o filozofii.
Bo naprawdę jak mam słuchać nieszczęśliwego f-sza któremu jest ciągle źle i wszystkie plagi egipskie są temu winne to nawet wskazane jest by taki kolo spróbował się odnaleźć w innej rzeczywistości - a może trafi z powołaniem.
Pozdrawiam Hajmdal.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-11-2012, 15:50
Post: #53
RE: Odejść czy zostać - za i przeciw.
Bardzo ważne jest aby przed odejściem na emeryturę mieć już coś na oku. Na oku to znaczy mieć tą pewność że dalej będę coś robił. Najgorsza jest frustracja jak szuka się pracy i nie możemy jej znaleźć. Ale również nie chodzi też tak do końca o pracę bo można się realizować w tym w czym człowiek wcześniej nie miał czasu. Najważniejsze aby nie siedzieć przed TV, bo taki emeryt to udręka dla rodziny.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-12-2012, 22:57
Post: #54
RE: Odejść czy zostać - za i przeciw.
Dobrze że ja nie mam tych problemów. Służby więcej niż nie jeden komendant urlopu
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-12-2012, 20:00 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-12-2012 20:00 przez Valhalla49.)
Post: #55
RE: Odejść czy zostać - za i przeciw.
Mądre słowa.
Zaczerpnąłem z forum policji.

"Byłem poważny, ciężko tyrałem aż razu pewnego emeryturę dostałem.
Teraz żyję sobie na luzie i obym emeryturę odbierał jak najdłużej....
:-)"
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-01-2013, 13:23
Post: #56
RE: Odejść czy zostać - za i przeciw.
(19-11-2012 12:26 )quasimodo1 napisał(a):  
(19-11-2012 12:15 )Zmęczony97 napisał(a):  Też noszę się z zamiarem odejscia z tej ''elitarnej formacji'' w lutym 2013. Powiedżcie mi tylko na jakiej podstawie bedzie się odchodzić według nowej ustawy.
W starej jest zapis że po 15 latach f-sz nabywa prawo do emki a według nowej jak to jest?

Od nowego roku we wszystkich formacjach mundurowych objetych zaopatrzeniowym systemem emerytalnym bedą obowiązywać trzy systemy emerytalne a nawet cztery . "STARZY " - na zasadach pierwotnej ustawy emerytalnej z 1994 roku , " POKOLENIE ART 15A " - przyjęci do służby po 01.01.1999- do emki liczone lata tylko w mundurze ( za wyjątkiem tych którzy odbywali wcześniej służbę kandydacką w SG lub Policji , służbę zawodową w tych formacjach i mieli przerwę w cywilu- oni będą mieli liczone oprócz lat w mundurze także lata z cywila ) , " WIECZNIE MŁODZI " - przyjęci do służby po 01.01.2013 . No i czwarty system emerytalny - ci którzy mieli epizod służby w SB , ZWIAD WOP ( w tym służba w pionie KRG ówczesnych GPK do 1989 ) - za te okresy emka liczona jako lata bezskładkowe po 0,7 %.

Mam pytanie do kolegi o to naliczanie jak służba kandydacka była w SG w 1996, 1,5 roku przerwy i przyjęcie do służby po 1. 01.1999 roku. Czy naliczają lata z cywila przy odejściu na emkę, czy dopiero po 67 roku życia?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-01-2013, 14:55
Post: #57
RE: Odejść czy zostać - za i przeciw.
(10-01-2013 13:23 )Zajcev napisał(a):  
(19-11-2012 12:26 )quasimodo1 napisał(a):  
(19-11-2012 12:15 )Zmęczony97 napisał(a):  Też noszę się z zamiarem odejscia z tej ''elitarnej formacji'' w lutym 2013. Powiedżcie mi tylko na jakiej podstawie bedzie się odchodzić według nowej ustawy.
W starej jest zapis że po 15 latach f-sz nabywa prawo do emki a według nowej jak to jest?

Od nowego roku we wszystkich formacjach mundurowych objetych zaopatrzeniowym systemem emerytalnym bedą obowiązywać trzy systemy emerytalne a nawet cztery . "STARZY " - na zasadach pierwotnej ustawy emerytalnej z 1994 roku , " POKOLENIE ART 15A " - przyjęci do służby po 01.01.1999- do emki liczone lata tylko w mundurze ( za wyjątkiem tych którzy odbywali wcześniej służbę kandydacką w SG lub Policji , służbę zawodową w tych formacjach i mieli przerwę w cywilu- oni będą mieli liczone oprócz lat w mundurze także lata z cywila ) , " WIECZNIE MŁODZI " - przyjęci do służby po 01.01.2013 . No i czwarty system emerytalny - ci którzy mieli epizod służby w SB , ZWIAD WOP ( w tym służba w pionie KRG ówczesnych GPK do 1989 ) - za te okresy emka liczona jako lata bezskładkowe po 0,7 %.

Mam pytanie do kolegi o to naliczanie jak służba kandydacka była w SG w 1996, 1,5 roku przerwy i przyjęcie do służby po 1. 01.1999 roku. Czy naliczają lata z cywila przy odejściu na emkę, czy dopiero po 67 roku życia?
Pozwolę sobie odpowiedzieć na Twoje pytanie.
Otóż według interpretacji Dyrektora ZER MSWiA osoby, które odbyły służbę kandydacką przed 01.01.1999 r. traktowane są na równi z przyjętymi przed w/w terminem do służby stałej czy przygotowawczej, więc wysługa z tytułu wypracowanych lat z cywila zostanie Ci naliczona bezpośrednio po przejściu na emeryturę (Pismo ZER-AM-602/2150/12 z dn. 10.09.2012 r.)
Pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-01-2013, 15:02
Post: #58
RE: Odejść czy zostać - za i przeciw.
(10-01-2013 13:23 )Zajcev napisał(a):  
(19-11-2012 12:26 )quasimodo1 napisał(a):  
(19-11-2012 12:15 )Zmęczony97 napisał(a):  Też noszę się z zamiarem odejscia z tej ''elitarnej formacji'' w lutym 2013. Powiedżcie mi tylko na jakiej podstawie bedzie się odchodzić według nowej ustawy.
W starej jest zapis że po 15 latach f-sz nabywa prawo do emki a według nowej jak to jest?

Od nowego roku we wszystkich formacjach mundurowych objetych zaopatrzeniowym systemem emerytalnym bedą obowiązywać trzy systemy emerytalne a nawet cztery . "STARZY " - na zasadach pierwotnej ustawy emerytalnej z 1994 roku , " POKOLENIE ART 15A " - przyjęci do służby po 01.01.1999- do emki liczone lata tylko w mundurze ( za wyjątkiem tych którzy odbywali wcześniej służbę kandydacką w SG lub Policji , służbę zawodową w tych formacjach i mieli przerwę w cywilu- oni będą mieli liczone oprócz lat w mundurze także lata z cywila ) , " WIECZNIE MŁODZI " - przyjęci do służby po 01.01.2013 . No i czwarty system emerytalny - ci którzy mieli epizod służby w SB , ZWIAD WOP ( w tym służba w pionie KRG ówczesnych GPK do 1989 ) - za te okresy emka liczona jako lata bezskładkowe po 0,7 %.

Mam pytanie do kolegi o to naliczanie jak służba kandydacka była w SG w 1996, 1,5 roku przerwy i przyjęcie do służby po 1. 01.1999 roku. Czy naliczają lata z cywila przy odejściu na emkę, czy dopiero po 67 roku życia?

Masz tutaj odpowiedź ZER
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-01-2013, 23:45
Post: #59
RE: Odejść czy zostać - za i przeciw.
Koledzy w moim OSG "wielkie" poruszenie wśród wyższych przełożonych. Ploteczka niesie, że 01 oddziału, 02 oddziału ds. granicznych, naczelnik wydziału łaczności i informatyki a co najważniejsze naczelnik wydziału kadr i szkolenia podjęli a napewno Ci dwaj ostatni decyzje o odejściu na emke. Więc coś musi być na rzeczy skoro porzucają tak intratne stanowiska. Mozna się domyślać tylko, że https://skydrive.live.com/?cid=3240cef71...bDFtRG5ZwM moglo " zmusić " władnych mojego OSG do pilnej zmiany swojego stanowiska. A tak niedawno pamiętam jak co niektórzy z nich mówili, że przyszłość bedzie dla naszego OSG różowa ale zapomnieli dodać, że bez nich.
Czas pokaże co bedzie dalej.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-01-2013, 10:41
Post: #60
RE: Odejść czy zostać - za i przeciw.
(15-01-2013 23:45 )sodc napisał(a):  Koledzy w moim OSG "wielkie" poruszenie wśród wyższych przełożonych. Ploteczka niesie, że 01 oddziału, 02 oddziału ds. granicznych, naczelnik wydziału łaczności i informatyki a co najważniejsze naczelnik wydziału kadr i szkolenia podjęli a napewno Ci dwaj ostatni decyzje o odejściu na emke. Więc coś musi być na rzeczy skoro porzucają tak intratne stanowiska. Mozna się domyślać tylko, że https://skydrive.live.com/?cid=3240cef71...bDFtRG5ZwM moglo " zmusić " władnych mojego OSG do pilnej zmiany swojego stanowiska. A tak niedawno pamiętam jak co niektórzy z nich mówili, że przyszłość bedzie dla naszego OSG różowa ale zapomnieli dodać, że bez nich.
Czas pokaże co bedzie dalej.

Kolego, niestety wielka polityka . Zresztą w OSG który masz na myśli ,to kwity rzuca kto może - patrz brak miejsca etatowego w reorganizowanych samych PSG , oddziału cięcia etatowe także nie ominą. Zresztą 01 jeśli to prawda szykował się do tego manewru już od jakiegoś czasu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS