Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nowe podanie.
24-03-2018, 16:18
Post: #1
Nowe podanie.
Witam, mam pytanie, otoz w październiku mialem wariograf po którym w listopadzie dostalem list z zakończeniem mojej rekrutacji, a więc czy teraz mogę składać podanie do policji? Czy tez musze czekac az do października, jak to jest z tym wszystkim, bo slyszalem juz wiele na ten temat.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-03-2018, 18:13
Post: #2
RE: Nowe podanie.
SG a Policja są to dwie osobne formacje mundurowe i mają dwa osobne i różne procesy rekrutacyjne. Więc nie musisz czekać roku na złożenie dokumentów. Ale zapewne komisja rekrutacyjna Policji zapyta się co było powodem Twojego negatywnego wyniku na wariografie i skąd nagle taki przeskok motywacyjny z SG na Policję.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-03-2018, 18:46
Post: #3
RE: Nowe podanie.
Jesli mnie zapytają co bylo wynikiem mojego negatywnego wyniku na wariografie, to co można w takiej sytuacji odpowiedzieć? Mowilem zgodnie z prawda, wszystko wypisalem i bylo okej, aczkolwiek dostalem list z informacją o zakończeniu rekrutacji, bez podania powodu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-03-2018, 00:03
Post: #4
RE: Nowe podanie.
Jak trafisz na dobrego psychologa na multiselekcie to on dokładnie sprawdzi czy jesteś prawdomówny Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-03-2018, 00:39
Post: #5
RE: Nowe podanie.
A nie jest tak, ze policja ma dostęp do informacji, które mówiłem na wariografie, będą mogli sami wszystko zweryfikować.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-03-2018, 01:03 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-03-2018 01:06 przez Smok.)
Post: #6
RE: Nowe podanie.
Nie jest tak.
Policja nie ma do tego dostępu.
To jest trochę tak jak kandydujesz o pracę do firmy X a potem firmie Y - skąd firma Y ma mieć informacje o czym mówiłeś i o co byłeś pytany w firmie X.

Bardziej bym się tutaj obawiał kwestii motywacji - skąd nagle Twoja zmiana z SG na Policje. To są dwie osobne formacje i to nie jest tak że nagle masz kaprys... "nie mogę być Strażnikiem Granicznym ? a to se zostane Policjantem".

No chyba że dana formacja ma taki kryzys kadrowy, że to oleją i Cię łykną.

(24-03-2018 18:46 )harnas02 napisał(a):  aczkolwiek dostalem list z informacją o zakończeniu rekrutacji, bez podania powodu.

Powód pewnie był podany... że nie jesteś osobą co do której mają pewność że mówisz prawdę.

Ty możesz twierdzić że mówiłeś prawdę. Wario stwierdziło inaczej.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-03-2018, 10:44
Post: #7
RE: Nowe podanie.
Właśnie chodzi o to, ze dostalem tylko list z informacją "zakończyliśmy rekrutację wobec pańskiej osoby" no i to tyle co do wyjaśnień niestety..
Okej, dzięki za informacje. Miłej niedzieli zycze.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-03-2018, 11:07
Post: #8
RE: Nowe podanie.
(25-03-2018 01:03 )Smok napisał(a):  Bardziej bym się tutaj obawiał kwestii motywacji - skąd nagle Twoja zmiana z SG na Policje. To są dwie osobne formacje i to nie jest tak że nagle masz kaprys... "nie mogę być Strażnikiem Granicznym ? a to se zostane Policjantem".


Akurat w przypadku tych dwóch formacji moim skromnym zdaniem nie jest aż tak ciężko z tego wybrnąć. Gorzej by było jakbyś chciał składać np. Z SG do Służby Więziennej. Obydwie formacje pochodzą z tego samego resortu i mają bardzo podobne zadania, tyle że Straż Graniczna jako priorytet idzie w strone cudzoziemców a Policja obiera obszar bezpieczeństwa społecznego (czyli zwykłych obywateli).

Warto również wiedzieć ze w Niemczech Straż Graniczna wchodzi w skład formacji policyjnych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-03-2018, 13:58 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-03-2018 06:07 przez quasimodo1.)
Post: #9
RE: Nowe podanie.
(25-03-2018 11:07 )Diablo_94 napisał(a):  Warto również wiedzieć ze w Niemczech Straż Graniczna wchodzi w skład formacji policyjnych.

Raczej wchodziła - ponieważ Bundesgrenzschutz nie istnieje od 2005 roku i od tego momentu przepoczwarzył się w Bundespolizei.
I jest jedna istotna różnica pomiędzy BP a i innymi niemieckim formacjami policyjnymi . BPol jest federalną policją i podlega władzom rządowym , natomiast w terenie w poszczególnych landach istnieją policje landowe podlegające tylko władzom landowym i wykonujące swoje zadania tylko i wyłącznie na terenie macierzystego landu.
Istotną różnicą jest to ,że każdy land posiada swoje preferencje /zasady rekrutacji do swoich jednostek policyjnych - i taka istotną różnicą jest choćby kwestia obywatelstwa - do BPol tylko obywatelstwo niemieckie - a do takiej np policji landowej Brandenburgii można z obywatelstwem polskim nie posiadając obywatelstwa niemieckiego.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-03-2018, 06:11
Post: #10
RE: Nowe podanie.
(25-03-2018 11:07 )Diablo_94 napisał(a):  a Policja obiera obszar bezpieczeństwa społecznego (czyli zwykłych obywateli).

raczej bezpieczeństwa publicznego - bo od bezpieczeństwa społecznego jest ZUS czy Mops-y Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-03-2018, 09:35
Post: #11
RE: Nowe podanie.
(26-03-2018 06:11 )quasimodo1 napisał(a):  
(25-03-2018 11:07 )Diablo_94 napisał(a):  a Policja obiera obszar bezpieczeństwa społecznego (czyli zwykłych obywateli).

raczej bezpieczeństwa publicznego - bo od bezpieczeństwa społecznego jest ZUS czy Mops-y Wink

Racja, sorry. Masz racje Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS