Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
"Nowy" Komendant w CSSG itd
07-04-2018, 09:55 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-04-2018 09:59 przez Pireks.)
Post: #1
"Nowy" Komendant w CSSG itd
Siema wszyscy czytający!
Rozpoczęły się zmiany w strukturach SG. Znaczy na najwyższych stołkach. Zmiany Komendantów tj Komendanta CSSG na Komendanta MOSG a Komendant z Koszalina do Kętrzyna, nie mylić z WMOSG.
Informacja dla wszystkich zainteresowanych szkoleniami i kursami a także przeniesieniem do CSSG - to nie jest najlepsza pora. Będzie "szał pał". Gość z Koszalina ksywa "Skorupa " jest nieobliczalny. Jego sposób zarządzania to - strach, poprzez karanie za byle głupstwo, które w cywilizowanym świecie jest pozostawiane bez uwagi. Ja uważam, że to nie styl kierowania, tylko słabość "małego i zagubionego" człowieka. Jak rodzić jest bezsilny, nie daje sobie radę z dzieckiem to zaczyna go bić, katować, próbować ograniczyć swobodę a niekiedy nawet zabić - z bezsilności? I w CSSG nastał taki etap. W Koszalinie - będzie teraz normalnie - ludzie będą kreatywni - przepraszam - są tylko z tym człowiekiem zostało w nich - zabite. Zawsze im współczułem - że mają takiego komendanta. Mam nadzieję będą teraz wracać do normalności i będą chcieli coś jeszcze zrobić dla SG - dla Polski.
Etap powrotu do - no właśnie do czego? nastał. Do komuny - nie. Za komuny było tyle możliwości szkolenia -wopków że szok. Po 1990 - było dobrze. A teraz jest równia pochyła - staczamy się coraz bardziej. Szkolenia w CSSG nie będą takie same jak - tydzień wcześniej. Bo kreatywność, wprowadzanie nowości zostanie zatłuczona. Liczą się programy szkoleń - zagadnienia, itd. Nic do przodu. W programach starocia, bez podstaw, ale prowadzić zajęcia będzie trzeba zgodnie z programami. Piszę o tym bo wiem. Już w pieszy dzień pobytu w CSSG rozpoczął straszenie. To jest Komendant - menadżer - reprezentant nas - funkcjonariuszy SG. Możemy wszyscy podziękować Panu Komendantowi Głównemu SG, że kolejną szkołę SG rozpoczęto rozbrajać. Pan Nowy Komendant CSSG nie przeprowadził w szkole jednej godziny zajęć a co mówić o tygodniu - 7 godzin zajęć dziennie. Gdyby miał pojęcie to by wiedział i rozumiał tych na dole. Ale nie ma co się dziwić - nie chodzi o specjalistów - a stanowiska. Takie są fakty. Ludzie w SG są dla wyższej KASTY przedmiotami , popychadłami, często bez własnego zdania - JA Pan mam zdanie i rację? MASAKRA. Centrusy - Niech Bóg Będzie z Wami. (i to nie grzech - nie nadaremno).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-04-2018, 10:42
Post: #2
RE: "Nowy" Komendant w CSSG itd
Zawsze możecie się przenieść do wietnamskiego - wolnych miejsc w cholerę.

A co do tego straszenia to mam mieszane uczucia. Jak nastał u nas skowron, to pół sg straszyło nas jak to będziemy mieli przesrane. A tymczasem nic się nie zmieniło na gorsze, nie było żadnego zamordyzmu a może nawet było trochę lepiej. Nie wiem, może my mandżurzy jesteśmy twardzi, tępi i nie do zajebania, a może po prostu zawsze mieliśmy pod górkę i jesteśmy przyzwyczajeni...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-04-2018, 11:40
Post: #3
RE: "Nowy" Komendant w CSSG itd
(07-04-2018 10:42 )keyser soze napisał(a):  Nie wiem, może my mandżurzy jesteśmy twardzi, tępi i nie do zajebania, a może po prostu zawsze mieliśmy pod górkę i jesteśmy przyzwyczajeni...

Czym trwardszy z biegiem czasu tym trudniejszy do zajebania.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-04-2018, 11:48
Post: #4
RE: "Nowy" Komendant w CSSG itd
To prawda. Krwawy Roman też miał być krwawy, a płakali po nim.
No, historia lubi się powtarzać , ale mam przeczucie, ze nie w tym wypadku. Poczekamy zobaczymy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-04-2018, 14:08
Post: #5
RE: "Nowy" Komendant w CSSG itd
Nie znam historii "Krwawego Romana", bo nie służyłem w Kentucky, ale znam potencjał Wysportowanego Grzegorza. Straszyć nim nie ma co, bo to truizmy. Jest to kawał drania, który mózgu używa w trybie oszczędnym, dbając troskliwie o stan baterii.

Czy jest na niego sposób? Oczywiście. Nie bać się gnoja i twardo dawać odpór - z miejsca na drodze prawnej. Wszystko inne, to mrzonki. Jak ktoś wygaduje, że no się przeciwstawiał, ale tak szeptem, bo cośtam, to znaczy, że bał się w obecności Wysportowanego Grzegorza nawet przełknąć ślinę.

MUNDUROWI DZIĘKUJĄ RZĄDOWI

LAWINA BIEG OD TEGO ZMIENIA
PO JAKICH TOCZY SIĘ KAMIENIACH
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-04-2018, 16:38
Post: #6
RE: "Nowy" Komendant w CSSG itd
Tego pana co teraz będzie w Kętrzynie przede wszystkim powinno się rozliczyć za ostatnie lata dowodzenia Koszalinem a nie dopuszczać do kierowania kolejnym Ośrodkiem. Rozliczyć trzeba z wyprodukowania armii przedwczesnych emerytów. Wielu odeszło bo już nie miało siły kopać się z konikiem (czy to nie jest działanie na szkodę instytucji państwowej? - większość zamiast brać kasę z emki mogłaby pracować) Chamstwo, poniżanie funkcjonariuszy i pracowników. Zawiadomienia do prokuratury, postępowania dyscyplinarne to kolejne elementy do rozliczenia. Setki różnych decyzji i decyzji do decyzji tylko po to aby funkcjonariusz "łatwiej mógł popełnić błąd". Warszawa dostawała dużo sygnałów a reakcja powinna już być wtedy kiedy komendant GS ośmieszał wykładowców nakazując im szukania miejsca w samochodach słuchaczy aby mógł za darmola jeździć do domu. O tym żenującym spektaklu było głośno także w mediach. I nic. Teraz kiedy Warszawa doszła do wniosku, że Ośrodek utracił płynność dydaktyczną to ten pan będzie swoje pomysły realizował w innym Ośrodku.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-05-2018, 19:00
Post: #7
RE: "Nowy" Komendant w CSSG itd
No. Proszę Państwa. Już się zaczęło. Pierwszy, któremu postawił warunki nie do zniesienia opuścił grono Centrusów. To tzw. "Mysza" - Dowódca Poddziałów Szkolnych. Ale co do rozliczeń Pana Grzegorza to nikt nie zwraca uwagę na koszty, które zaczęła generować szkoła. Prozaika. W internecie jest setki stron dot. aktów prawnych. Nie wiesz czegoś siadasz i wujek Google znajdzie. Strony Sejmowe itd. A ten "gość" polecił drukować w każdej komórce setki aktów prawnych - ustaw, rozporządzeń, decyzji, poleceń itd. Możecie Państwo nie wierzyć ale tak jest. Papier idzie jak świeże bułeczki. Cofamy się do czasów gdy nie było internetu. Gdzie komórki kontrolne, które powinny zwrócić na to uwagę, nie pamiętam jak się to nazywa, a znalazłem "Odpowiedzialność urzędników za naruszenie dyscypliny finansów publicznych". Setki złotych idzie na papier, tonery, prąd, teczki, skoroszyty, koszulki foliowe, taśmy itd. Czy w Komendzie Głównej tego się nie zauważa? Jak widać - człowiek nie do ruszenia.
Ale to nie wszystko - zaczęła się produkcja tzw. Pakietów - czy jak kto woli konspektów do zajęć. Kolejne kartki zadrukowanego papieru, który nie jest potrzebny do zajęć. Są od tego prezentacje, filmy, akty prawne , internet - nie przykleić ustawę do Pakietu. Po co? Wtedy jest wiedza. SZOK! To początki, bo na razie go prawie nie ma. Pozdrawiam.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-05-2018, 20:20
Post: #8
RE: "Nowy" Komendant w CSSG itd
A ja mam inne pytanie (w stylu polityka):
Czy prawdą jest, że poskarżył się do K-ta mandzurskiego na jakiegoś oficera z oddziału, który mu nie zasalutowal? Pomimo braku podleglosci służbowej?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-05-2018, 20:47
Post: #9
RE: "Nowy" Komendant w CSSG itd
(10-05-2018 20:20 )keyser soze napisał(a):  A ja mam inne pytanie (w stylu polityka):
Czy prawdą jest, że poskarżył się do K-ta mandzurskiego na jakiegoś oficera z oddziału, który mu nie zasalutowal? Pomimo braku podleglosci służbowej?

@keyser pomijam jakość omawianego gościa - ale formalnie miał rację - regulamin wyrażnie mówi komu oddaje się honory - honory oddaje się stopniowi a nie człowiekowi który je nosi - oddaje się je przełożonemu , starszym i równym stopniem - podwładni i młodsi stopniem oddają honory pierwsi a równi stopniem jednocześnie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-05-2018, 21:22
Post: #10
RE: "Nowy" Komendant w CSSG itd
(10-05-2018 20:47 )quasimodo1 napisał(a):  
(10-05-2018 20:20 )keyser soze napisał(a):  A ja mam inne pytanie (w stylu polityka):
Czy prawdą jest, że poskarżył się do K-ta mandzurskiego na jakiegoś oficera z oddziału, który mu nie zasalutowal? Pomimo braku podleglosci służbowej?

@keyser pomijam jakość omawianego gościa - ale formalnie miał rację - regulamin wyrażnie mówi komu oddaje się honory - honory oddaje się stopniowi a nie człowiekowi który je nosi - oddaje się je przełożonemu , starszym i równym stopniem - podwładni i młodsi stopniem oddają honory pierwsi a równi stopniem jednocześnie.

A to się salutuje w SG ? Wink Nasza formacja już dawno utraciła "mundurowego" ducha i szczerzę wątpię ( a raczej wiem) by gdziekolwiek się salutowało poza ośrodkami szkolenia funków, no chyba że w zielonym domu ale tego nie wiem bo nie byłem tam i nie widziałem. Regulamin sobie a obyczaje sobie a szkoda bo zaciera się cały etos i honor noszenia orzełka na czapce.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-05-2018, 05:37
Post: #11
RE: "Nowy" Komendant w CSSG itd
(10-05-2018 20:47 )quasimodo1 napisał(a):  
(10-05-2018 20:20 )keyser soze napisał(a):  A ja mam inne pytanie (w stylu polityka):
Czy prawdą jest, że poskarżył się do K-ta mandzurskiego na jakiegoś oficera z oddziału, który mu nie zasalutowal? Pomimo braku podleglosci służbowej?

@keyser pomijam jakość omawianego gościa - ale formalnie miał rację - regulamin wyrażnie mówi komu oddaje się honory - honory oddaje się stopniowi a nie człowiekowi który je nosi - oddaje się je przełożonemu , starszym i równym stopniem - podwładni i młodsi stopniem oddają honory pierwsi a równi stopniem jednocześnie.

Zasady oddawania honorów znam, ale mi chodzi o co innego - skoro poczuł się urażony to powinien sam opierd..... gościa, a nie lecieć ze skargą jak dzieciak do mamy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-05-2018, 11:55
Post: #12
RE: "Nowy" Komendant w CSSG itd
(10-05-2018 19:00 )Pireks napisał(a):  No. Proszę Państwa. Już się zaczęło. Pierwszy, któremu postawił warunki nie do zniesienia opuścił grono Centrusów. To tzw. "Mysza" - Dowódca Poddziałów Szkolnych. Ale co do rozliczeń Pana Grzegorza to nikt nie zwraca uwagę na koszty, które zaczęła generować szkoła. Prozaika. W internecie jest setki stron dot. aktów prawnych. Nie wiesz czegoś siadasz i wujek Google znajdzie. Strony Sejmowe itd. A ten "gość" polecił drukować w każdej komórce setki aktów prawnych - ustaw, rozporządzeń, decyzji, poleceń itd. Możecie Państwo nie wierzyć ale tak jest. Papier idzie jak świeże bułeczki. Cofamy się do czasów gdy nie było internetu. Gdzie komórki kontrolne, które powinny zwrócić na to uwagę, nie pamiętam jak się to nazywa, a znalazłem "Odpowiedzialność urzędników za naruszenie dyscypliny finansów publicznych". Setki złotych idzie na papier, tonery, prąd, teczki, skoroszyty, koszulki foliowe, taśmy itd. Czy w Komendzie Głównej tego się nie zauważa? Jak widać - człowiek nie do ruszenia.
Ale to nie wszystko - zaczęła się produkcja tzw. Pakietów - czy jak kto woli konspektów do zajęć. Kolejne kartki zadrukowanego papieru, który nie jest potrzebny do zajęć. Są od tego prezentacje, filmy, akty prawne , internet - nie przykleić ustawę do Pakietu. Po co? Wtedy jest wiedza. SZOK! To początki, bo na razie go prawie nie ma. Pozdrawiam.

Koszty? Jakie koszty? Pisałem wyżej, że tego pana trzeba za to rozliczyć: za generowanie emerytów - już widać po miesiącu, że w Kentucky zaczęło się. Zamiast pracować będą ucieczki na emki, odprawy i emerytury. To są duże koszty, które ktoś musi pokryć. Podatnik. Oczywiście tylko SG ma w d..... podatnika. A pakiety to nie wszystko. Teraz będą kontrole pakietów i najmniejsze uchybienie np. błąd w dacie czy nieistotnym paragrafie będą wymagały wyjaśnień w formie pisemnej. Zresztą wszystko będzie wymagało formy pisemnej. Raporty, wyjaśnienia, wyjaśnienia do wyjaśnień. Będą powstawały dziesiątki decyzji np. dotyczące postawy podczas składania meldunku komendantowi bo "ciemna masa" nie wie, że w tym czasie obowiązuje "baczność". Cóż powiedzieć: Koszalin Was rozumie, musicie wytrwać!!!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-05-2018, 13:20
Post: #13
RE: "Nowy" Komendant w CSSG itd
(11-05-2018 05:37 )keyser soze napisał(a):  Zasady oddawania honorów znam, ale mi chodzi o co innego - skoro poczuł się urażony to powinien sam opierd..... gościa, a nie lecieć ze skargą jak dzieciak do mamy.

...ale do tego potrzebne są jaja ,a nie wydmuszki .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-05-2018, 21:35 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-05-2018 21:36 przez alien.)
Post: #14
RE: "Nowy" Komendant w CSSG itd
Jakże znamienny artykuł:

https://wiadomosci.wp.pl/17-policjantow-...671969921a
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-07-2018, 16:23
Post: #15
RE: "Nowy" Komendant w CSSG itd
Nowy. Ostatnio odwiedzałem się, ze "nowy" powiedział: Praktyki zawodowe to odbywa się w Podlaskim, Nadbużańskim albo w Bieszczadzkim. Nie było mowy o "Mandzurskim". Znaczy była, ale nie będę pisał. Sam maiłem kilka razy do czynienia z tym Panem. Pierwsze wrażenie: Ok!, bo było daleko. Przy kontakcie bezpośrednim: gbur, narcyz, arogancja, bezczelność, chamstwo, impulsywnośc, pogarda dla człowieka, nie pisze drugiego bo pierwszego nie zauważyłem, złośliwość i wiele innych. Teraz zacząłem obserwować co się dzieje w CS Kętaki. Jeżeli jakaś firma chciałaby, żeby ją roz...bać od środka to jest facet, który to potrafi zrobić. Nikt nie pcha się do jakiejkolwiek inicjatywy. Rozpoczął się czas wyczekiwania. Tak jak Koszalinie, chyba będzie, bo już niektórzy "starsi" zaczynają się zastanawiać. Biurokracja rozrosła się do niebotycznych rozmiarów, wszyscy zaczynają się gubić, co robią źle. Okazuje się, że to co dzisiaj jest dobrze to jutro jest do poprawy. A w Straży Granicznej jest tylu wartościowych ludzi - nie chodzi nawet o stopnie oficerskie, niech dowodzi kpr. ,chor., por. ale żeby miał odrobinę , ciutciut człowieczeństwa. Co dalej pisać??!!!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-07-2018, 18:55
Post: #16
RE: "Nowy" Komendant w CSSG itd
(02-07-2018 16:23 )BiBi napisał(a):  Nowy. Ostatnio odwiedzałem się, ze "nowy" powiedział: Praktyki zawodowe to odbywa się w Podlaskim, Nadbużańskim albo w Bieszczadzkim. Nie było mowy o "Mandzurskim". Znaczy była, ale nie będę pisał. Sam maiłem kilka razy do czynienia z tym Panem. Pierwsze wrażenie: Ok!, bo było daleko. Przy kontakcie bezpośrednim: gbur, narcyz, arogancja, bezczelność, chamstwo, impulsywnośc, pogarda dla człowieka, nie pisze drugiego bo pierwszego nie zauważyłem, złośliwość i wiele innych. Teraz zacząłem obserwować co się dzieje w CS Kętaki. Jeżeli jakaś firma chciałaby, żeby ją roz...bać od środka to jest facet, który to potrafi zrobić. Nikt nie pcha się do jakiejkolwiek inicjatywy. Rozpoczął się czas wyczekiwania. Tak jak Koszalinie, chyba będzie, bo już niektórzy "starsi" zaczynają się zastanawiać. Biurokracja rozrosła się do niebotycznych rozmiarów, wszyscy zaczynają się gubić, co robią źle. Okazuje się, że to co dzisiaj jest dobrze to jutro jest do poprawy. A w Straży Granicznej jest tylu wartościowych ludzi - nie chodzi nawet o stopnie oficerskie, niech dowodzi kpr. ,chor., por. ale żeby miał odrobinę , ciutciut człowieczeństwa. Co dalej pisać??!!!

Pamiętam gościa z Cieszyna gdzie pracował w szkoleniówce. Wydawał się normalny biały człowiek.
No popatrz co ta władza robi z ludzi.
A brata ma w porządku, też mundurowy.

Jeżeli jest taki be to kto go trzyma jeszcze na tym stanowisku???
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-09-2018, 21:14 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-09-2018 21:57 przez alien.)
Post: #17
RE: "Nowy" Komendant w CSSG itd
Sprawiedliwości stało się zadość. Aczkolwiek zdanie ze strony Aktualności COSSG tj. " .......... Gen. bryg. SG Jacek Bajger podziękował dotychczasowemu Komendantowi - płk. SG Grzegorzowi Skorupskiemu za sumienne wywiązywanie się z zadań i obowiązków służbowych" budzi jakby mieszane odczucia, przynajmniej w Koszalinie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-09-2018, 05:17
Post: #18
RE: "Nowy" Komendant w CSSG itd
Ale teraz bedziecie mieli wreszcie normalnego komendanta. Ech, farciarze...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-09-2018, 15:03
Post: #19
RE: "Nowy" Komendant w CSSG itd
Miejmy nadzieję, że będą mieli. Równie dobrze może się pojawić ktoś równie wybitny.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-09-2018, 19:39
Post: #20
RE: "Nowy" Komendant w CSSG itd
Karuzela się kręci Smile
http://www.strazgraniczna.pl/pl/aktualno...ia-SG.html
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS