Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Protest 2018
20-07-2018, 06:07
Post: #21
RE: protest 2018
(19-07-2018 22:12 )keyser soze napisał(a):  Jakim przepisem to uzasadnili ?

Zadnym. U KZa lezy lista i masz sie podpisac ze sie zapoznales. Kropka.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-07-2018, 06:23
Post: #22
RE: protest 2018
Racja funkcjusz podejmuje decyzje czy nakłada mandat czy poucza i nikt nie może go zmusić do podjęcia konkretnego działania wątpie by jakiś idiota pod to się podkładał idiotyzm z tą listą
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-07-2018, 20:57
Post: #23
RE: protest 2018
A co grozi funkcjonariuszowi który odmówi podpisania listy? Karzą mu ciąć konfetti czy pełnić służbę z doczepionymi skrzydłami?
Przypomina mi to sprawę listu od Ryżego który był wręczany funkcjonariuszom za pokwitowaniem.

Wszyscy funkcjonariusze SG są równi. ...ale stołeczni są równiejsi od innych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-07-2018, 23:01
Post: #24
RE: protest 2018
Ooo, pamietam. Ależ była sraczka jak powiesiłem ten list na ścianie...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-07-2018, 16:53
Post: #25
RE: protest 2018
(20-07-2018 06:07 )wiedźma napisał(a):  
(19-07-2018 22:12 )keyser soze napisał(a):  Jakim przepisem to uzasadnili ?

Zadnym. U KZa lezy lista i masz sie podpisac ze sie zapoznales. Kropka.

To tylko w Podlaskim ta lista? A z innych Oddziałów nic takiego nie ma? No to pewnie Jaro nr 2 w swojej parafii daje przykład - a komediant ministrant( u prostych też są ministranty) na kolana, buźka w stułę Big GrinBig GrinBig Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-07-2018, 20:35
Post: #26
RE: protest 2018
O liście u KZ-ta wyczytałem z forum. U nas tego nie ma, a nawet gdyby było, to podejrzewam, że ludzie zabiliby śmiechem tego, kto kazałby im to podpisać... pozdrawiamWink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-07-2018, 20:47
Post: #27
RE: protest 2018
(21-07-2018 16:53 )Patek666 napisał(a):  
(20-07-2018 06:07 )wiedźma napisał(a):  
(19-07-2018 22:12 )keyser soze napisał(a):  Jakim przepisem to uzasadnili ?

Zadnym. U KZa lezy lista i masz sie podpisac ze sie zapoznales. Kropka.

To tylko w Podlaskim ta lista? A z innych Oddziałów nic takiego nie ma? No to pewnie Jaro nr 2 w swojej parafii daje przykład - a komediant ministrant( u prostych też są ministranty) na kolana, buźka w stułę Big GrinBig GrinBig Grin

Co mają księża do akcji protestacyjnej i skąd u Ciebie taki zwierzęcy antyklerykalizm?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-07-2018, 22:20 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-07-2018 22:23 przez keyser soze.)
Post: #28
RE: protest 2018
A co Ci przeszkadzają poglądy Patka? Póki co religia to sprawa osobista każdego człowieka.
Jak napiszę, że jestem Żydem to coś zmieni w dyskusji o proteście?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-07-2018, 18:24
Post: #29
RE: protest 2018
No to kolego kszegosz opiszę tu, skąd antykacycyzm. Do wiary nie mam absolutnie nic. Przez 8 lat byłem ministrantem.( nie,nie żadnego molestowania). Na początku lat 90-tych zdarzyło mi się być Komendantem Strażnicy,gdzie na odcinku służbowej odpowiedzialności była moja stara parafia a w niej plebanek będący kapelanem SG. O jego wpływach nadmienię tylko jedno- mówiło się ,że Kadry w Oddziale pracują do 15.00 a po tej godz.sprawy rekrutacji załatwia się u plebanka.Smile A na szwarcparadach(z racji stanowiska)to byłem tyle razy,że Ty kolego przez całe swoje życie w kościółku nie byłeś.Big GrinBig Grin Imprezki z udziałem purpuratów odbywały się bardzo często. I tu dochodzimy do sedna- wiara (jej założenia i przesłanki) a poczynania funkcjonariuszy Kościoła. Kilka przykładów- piątek w okresie Wielkiego Postu ale akurat przypada jakaś rocznica czegoś tam- ksiądz wstaje i udziela wszystkim dyspensy na spożywanie jadła i trunków(i hulaj dusza do rana), kolejna impreza-odsłonięcie pomnika jakiegoś biskupa a później raut(też akurat czas postu) na którym wóda leje się do bólu i odbywają się tańce z młodymi panienkami zainicjowane przez 2 biskupów. Imprezki na plebanii( a to rocznica święceń,a to awans)- jako kelnerki funkcjonariuszki SG i PolicjiTongue Pojazd służbowy ( z polecenia Knta Oddziału) zawsze na posługi plebanka, zdarzył się i śmigłowiec( co Urban opisał w "NIE"). To tylko promil mojej wiedzy i uczestnictwa w tej pożal się Boże posłudze- przykłady mógłbym mnożyć. I Ty mi tu piszesz o antyklerykalizmie.Big GrinBig GrinBig Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-07-2018, 19:33 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-07-2018 19:36 przez kszekosz.)
Post: #30
RE: protest 2018
Ok rozumiem patek o co Ci chodzi i współczuję, że tyle patologii widziałeś na własne oczy. Ja znowu znam w większości zajebistych księży, ale nie każdy ma tyle szczęścia.

Keyser, gdzie Ty słyszałeś, że antyklerykalizm to jest religia??? I co do tego mają Żydzi lol, absurd totalny. Antyklerykalizm w wykonaniu czarnych marszy etc. to chora z nienawiści postawa, którą się powinno tępić tak jak antysemityzm czy rasizm.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-07-2018, 20:19
Post: #31
RE: protest 2018
Aleś odleciał... pisałem ogólnie o religii - póki co żyjemy teoretycznie w państwie świeckim i każdemu wolno krytykować dowolną religię.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-07-2018, 21:04
Post: #32
RE: protest 2018
(22-07-2018 20:19 )keyser soze napisał(a):  Aleś odleciał... pisałem ogólnie o religii - póki co żyjemy teoretycznie w państwie świeckim i każdemu wolno krytykować dowolną religię.

Ja odleciałem?... Mylisz dwa różne systemy walutowe jak mówił Rysio w "Misiu".

Podobno można krytykować inne pochodzenie etniczne i religie. Sporo ludzi tak sądziło dopóki nie dostali wyroków za "nawoływanie do waśni na tle..."

kończymy bo offtopic;
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-07-2018, 13:21
Post: #33
RE: protest 2018
Wracając do tematu protestów - uważam, że mamy małe szanse że względu na to, ze zarówno wyborcy PO jak i PiS mają nas w dupie i po prostu nienawidzą. Szczerze współczuję tym, którzy będą musieli się męczyć w mundurowce za parę lat. Ja już mam swoje minimum i tylko zastanawiam się jaką datę wpisać i czy warto czekać do lutego, ale ci którym będzie brakowało do 15tki nie będą mieli lekko. Tym bardziej, ze ludzie z naborów po 2013 w ciągu kilku lat się pozwalniaja.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-07-2018, 14:31 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-07-2018 14:32 przez quasimodo1.)
Post: #34
RE: protest 2018
(23-07-2018 13:21 )keyser soze napisał(a):  Ja już mam swoje minimum i tylko zastanawiam się jaką datę wpisać i czy warto czekać do lutego,

Warto - odprawa za niewykorzystany urlop wypoczynkowy plus kapciowy za 2019 rok , ewentualne +3 stówy podwyżki od 01.01.2019 - a co się z tym wiąże wyższa odprawa i emka , zwolnienie w granicach 25 lutego - to ewentualne kilkadziesiąt zeta wyższej emki z powodu waloryzacji od 01.03.2019.
Odejścia na emke w końcówce drugiej połowy roku to zagrożenie wpadnięcia w drugi próg podatkowy - po prostu nie opłaca sie finansowo.
Także "zewrzyj pośladki" i wytrzymaj raptem te 6 miesięcy WinkBig Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-07-2018, 20:50
Post: #35
RE: protest 2018
A czy nie jest tak, że jednak trochę przesadzamy z tymi katastroficznymi tonami? Niejedna służba oraz wojsko w ciągu ostatnich trzech dekad przechodziła wielkie czystki i masowe odejścia lub była tworzona całkiem od nowa. Pomimo trudnych momentów przejściowych żadna się nie rozpadła i wykonują swoje ustawowe zadania. Jeżeli pozwalnia się kupa ludzi a rząd w końcu zrozumie, że trzyma rękę w nocniku i da po tysiąc złotych podwyżki, to służby się na nowo ukadrują.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-07-2018, 22:21 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-07-2018 22:25 przez Grubcio.)
Post: #36
RE: protest 2018
kszekosz sądzę, że nie przesadzamy w tej sytuacji wiadomo formacje się nie rozpadną jest zasadnicze jedno pytanie czy braki kadrowe mogą doprowadzić do zapaści w formacjach i trwałego ich osłabienia co będzie się wiązało z wzrostem przestępczości. Sądzę że małe ilości kadry na pewno w negatywny sposób wpłyną na pełnienie służb "brak ludzi" jak zwykle. Nie oszukujmy się duża część kadry to beton nie raz słyszałem teksty "na żołnierzu zmokło na żołnierzu wyschnie" albo - 20 czy - 30 stopni na dworze i kolejne komentarze kadry "zimniej bywało ale musicie iść z buta 9 godzin później będzie 2 godziny autem to odtajacie bo pasek musi być zrobiony zresztą macie ubranie na złą pogodę" Beton u nas jest i będzie bo młodzi oficerowie są nim przepojeni, a jak myślicie drodzy koledzy pokolenie słabych milenialsów będzie w stanie to wytrzymać no ja nie sądzę Smile PRL jest u nas wciąż żywy Big Grin ludzi coraz mniej a zarobki takie same co oznacza że gdzie się podziewa kasa za nie obsadzone etaty ?? Według mnie powinna być dzielona na tych ludzi co są i walczą w tych pierwszych szeregach ale niestety tak nie jest i nie będzie Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-07-2018, 22:52 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-07-2018 22:53 przez Smok.)
Post: #37
RE: protest 2018
Sądzę że nie będzie problemem zwolnienia, bo @kszekosz ma rację że gdy rząd się skapnie i rzuci kasa to kadry się odbuduja ale problemem będzie jakość tego odbudowania się i jakie osoby dotra na jakie stanowiska.

Co do minielalsow - to będzie co raz gorzej. Pracuje akurat w IT i mimo że sam jestem przedstawicielem tej epoki, trochę starszym ale jak przychodza do nas ludzie rocznik 95 w górę to ja się zastanawiam jak te osoby funkcjonują w dzisiejszym swiecie - proste zdania złożone dla nich są problemem nie mówiąc już podejściu do życia na zasadzie "daj". Przechodzenie na 8 do pracy? To jest dla życiowych porażek. Rekordzisci przychodzą 1-1,5 później a wychodząc o 16.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-07-2018, 20:32
Post: #38
RE: protest 2018
Mam nadzieję, że dostaną karę od życia za takie podejście. Jeśli nie zrozumieją problemu jaki ze sobą mają to gospodarka i my wszyscy będziemy mieli nielichy problem przez to.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-07-2018, 21:14
Post: #39
RE: protest 2018
https://www.money.pl/gospodarka/wiadomos...11786.html

Są pieniądze dla pielęgniarek po akcji L4.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-07-2018, 23:32
Post: #40
RE: protest 2018
(25-07-2018 20:32 )kszekosz napisał(a):  Mam nadzieję, że dostaną karę od życia za takie podejście. Jeśli nie zrozumieją problemu jaki ze sobą mają to gospodarka i my wszyscy będziemy mieli nielichy problem przez to.

Jak dla mnie to jest efekt bezstresowego wychowania. Ja pamiętam jeszcze czasy lat 93 w górę, gdzie był brud, postkomunizm i jako bachor z kumplami bawiłem się między śmietnikami i szczeniak się cieszył z każdego nowego pomysłu. Dzisiaj roczniki 2000 to są roczniki które pamiętają okres od 2005 w zwyż gdzie wszystko wracało do życia a Unia pompowanymi miliardami budowla nowe boiska, szkoły etc. więc oni tego dorobku nie pamiętają. Urodzili się gdzie już wszystko było, rodzice dawali na nowy telefon, komputer a na komunie dostajesz quada lub super wypasiony smartfon i oczywiście musi być najlepszy w klasie a nie łańcuszek, zegarek czy rower składka. Teraz jest era bezszczepionkowcow i dmuchana chuchania na Brajanka. A jak brajanek się źle uczy bo ma to w d.. To nauczyciel dostaje po głowie. Nie generalizuje i nie twierdzę że wszyscy ale znaczącą cześć... i wyobrażacie sobie ze taki ktoś ma stać o 5 nad ranem przy minus 20 stopniach na pasku z Ukraina na skraju Bieszczad?

Ale dobra, bo robię lekkie zejście z tematu.

Co do protestu.. To oprócz Rządu musi się obudzić społeczeństwo do którego musi dotrzeć ta świadomość że niedofinansowana i niezakadrowana służba mundurowa to jest niebezpieczeństwo dla nich. Ale dzisiaj retoryka typowego Polaka jest taka że nienawidzi Policji bo mu wystawili mandat bo przeszedł na czerwonym a SG bo mu zarekwirowala nadwyżkę fajek. Jest nieposzanowanie do prawa tak jak jest nieposzanowanie do służby mundurowej. Ale mam nadzieję że kilka pokoleń i się to zmieni.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS