Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przyjęci do służby po 1.01.1999
10-09-2016, 22:01
Post: #121
RE: Przyjęci do służby po 1.01.1999
Nie cwaniakuje tylko się pogubiłem o co kaman.Angry
(09-09-2016 12:27 )Gryf napisał(a):  16 Lat plus 6 połówek co daje 21 Lat
16 lat służby i 6 lat z połówek to razem daje 22 lata a nie 21 lat wysługi. Rozrysuj to sobie może łatwiej zrozumiesz.
Zresztą mniejsza o matematykę. Bardziej chodziło mi o zwrócenie uwagi na często popełniany błąd czyli mylenie lat służby z latami wysługi.

Wszyscy funkcjonariusze SG są równi. ...ale stołeczni są równiejsi od innych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-09-2016, 09:07
Post: #122
RE: Przyjęci do służby po 1.01.1999
Ktoś to może nazwać dobrą zmianą. No bo w porównaniu do ostatnich 8 lat nie było nic, a nawet gorzej.
Więc:
http://www.nszzfsg.pl/aktualnosci/komuni...t-15a.html
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-11-2016, 19:13
Post: #123
RE: Przyjęci do służby po 1.01.1999
WITAM WSZYSTKICH
Jest tu wiele odpowiedzi, ale jeszcze więcej pytań???
Też mam takie nie do końca dla mnie jasne, mianowicie: rozmawiałem z kolegą ze służby więziennej który poinformował mnie że dwóch funkcjonariuszy służby więziennej ma doliczoną służbę nadterminową do emerytury.
Więc nie wiem czemu nasza firma nie chce tego doliczać?
Ja służbę zasadniczą pełniłem od 25.01.1996r, następnie służbę nadterminową do 31.12.1999r
Od 01.01.2000 do 31.10.2003 służbę kontraktową, a od 03.11.2003 rozpocząłem w straży granicznej, aż do dziś.
Może Wy wiecie jak to "ugryźć" bym miał wszystko zaliczone, bo przecież służbę pełnię bez przerwy od stycznia 1996r
Jubileuszówkę otrzymałem jakieś dwa lata temu więc nie wiem co jest grane czemu mi nie chcą zaliczyć całości???
Pozdrawiam.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-11-2016, 20:58 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-11-2016 21:02 przez quasimodo1.)
Post: #124
RE: Przyjęci do służby po 1.01.1999
(04-11-2016 19:13 )wiking napisał(a):  WITAM WSZYSTKICH
Jest tu wiele odpowiedzi, ale jeszcze więcej pytań???
Też mam takie nie do końca dla mnie jasne, mianowicie: rozmawiałem z kolegą ze służby więziennej który poinformował mnie że dwóch funkcjonariuszy służby więziennej ma doliczoną służbę nadterminową do emerytury.
Więc nie wiem czemu nasza firma nie chce tego doliczać?
Ja służbę zasadniczą pełniłem od 25.01.1996r, następnie służbę nadterminową do 31.12.1999r
Od 01.01.2000 do 31.10.2003 służbę kontraktową, a od 03.11.2003 rozpocząłem w straży granicznej, aż do dziś.
Może Wy wiecie jak to "ugryźć" bym miał wszystko zaliczone, bo przecież służbę pełnię bez przerwy od stycznia 1996r
Jubileuszówkę otrzymałem jakieś dwa lata temu więc nie wiem co jest grane czemu mi nie chcą zaliczyć całości???
Pozdrawiam.

Mają doliczaną służbę nadterminową do emki tak jak Ty.
Naliczaniem emki i lat wysługi zajmuje się ZER MSWiA a nie SG - ona tylko załącza do ZER MSWiA dokumentację dotyczącą twojej wysługi i wysokości Twojego ostatniego uposażenia
Na emke odchodzisz z art 15a ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy... czyli jako funkcjonariusz przyjęty do służby po 01.01.1999 - zasadnicza służba wojskowa oraz nadterminowa zasadnicza służba wojskowa nie jest traktowana jako służba zawodowa ( jako służba zawodowa traktowana jest tylko służba zawodowa w wojsku, policji itd oraz służba kandydacka w Policji i SG )
Do wysługi emerytalnej masz wszystko liczone włącznie z zasadniczą służbą wojskową oraz nadterminową zasadniczą służbą wojskową - ale jesteś traktowany jako funkcjonariusz z art 15a ( emerytura mundurowa naliczana tylko za lata w mundurze bez lat z cywila za które powinieneś otrzymać drugą emeryturę po ukończeniu 67 roku życia )a nie z art 15 ( tym funkcjonariuszom dolicza się do emki lata z cywila )
Jeśli otrzymałeś jubileuszówkę dwa lata temu to powinieneś mieć lata wysługi z cywila (2 lata )- pierwsza jubileuszówka jest wypłacana po przepracowaniu 20 lat (75% ostatniego uposażenia)
Wysługa za przepracowane lata to jedno a zasady naliczania wysługi emerytalnej to drugie
Jeszcze raz powtarzam
- do wysługi emerytalnej jako funk. z art15a masz liczone wszystkie lata w mundurze(zsw,nadt zsw,służba kontraktowa MON , służba w SG )
- do wysługi uprawniającej do jubileuszówki - to co zostało wyżej wymienione plus lata z cywila.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-11-2016, 21:06
Post: #125
RE: Przyjęci do służby po 1.01.1999
(04-11-2016 20:58 )quasimodo1 napisał(a):  
(04-11-2016 19:13 )wiking napisał(a):  WITAM WSZYSTKICH
Jest tu wiele odpowiedzi, ale jeszcze więcej pytań???
Też mam takie nie do końca dla mnie jasne, mianowicie: rozmawiałem z kolegą ze służby więziennej który poinformował mnie że dwóch funkcjonariuszy służby więziennej ma doliczoną służbę nadterminową do emerytury.
Więc nie wiem czemu nasza firma nie chce tego doliczać?
Ja służbę zasadniczą pełniłem od 25.01.1996r, następnie służbę nadterminową do 31.12.1999r
Od 01.01.2000 do 31.10.2003 służbę kontraktową, a od 03.11.2003 rozpocząłem w straży granicznej, aż do dziś.
Może Wy wiecie jak to "ugryźć" bym miał wszystko zaliczone, bo przecież służbę pełnię bez przerwy od stycznia 1996r
Jubileuszówkę otrzymałem jakieś dwa lata temu więc nie wiem co jest grane czemu mi nie chcą zaliczyć całości???
Pozdrawiam.

Mają doliczaną służbę nadterminową do emki tak jak Ty.
Naliczaniem emki i lat wysługi zajmuje się ZER MSWiA a nie SG - ona tylko załącza do ZER MSWiA dokumentację dotyczącą twojej wysługi i wysokości Twojego ostatniego uposażenia
Na emke odchodzisz z art 15a ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy... czyli jako funkcjonariusz przyjęty do służby po 01.01.1999 - zasadnicza służba wojskowa oraz nadterminowa zasadnicza służba wojskowa nie jest traktowana jako służba zawodowa ( jako służba zawodowa traktowana jest tylko służba zawodowa w wojsku, policji itd oraz służba kandydacka w Policji i SG )
Do wysługi emerytalnej masz wszystko liczone włącznie z zasadniczą służbą wojskową oraz nadterminową zasadniczą służbą wojskową - ale jesteś traktowany jako funkcjonariusz z art 15a ( emerytura mundurowa naliczana tylko za lata w mundurze bez lat z cywila za które powinieneś otrzymać drugą emeryturę po ukończeniu 67 roku życia )a nie z art 15 ( tym funkcjonariuszom dolicza się do emki lata z cywila )
Jeśli otrzymałeś jubileuszówkę dwa lata temu to powinieneś mieć lata wysługi z cywila (2 lata )- pierwsza jubileuszówka jest wypłacana po przepracowaniu 20 lat (75% ostatniego uposażenia)
Wysługa za przepracowane lata to jedno a zasady naliczania wysługi emerytalnej to drugie
Jeszcze raz powtarzam
- do wysługi emerytalnej jako funk. z art15a masz liczone wszystkie lata w mundurze(zsw,nadt zsw,służba kontraktowa MON , służba w SG )
- do wysługi uprawniającej do jubileuszówki - to co zostało wyżej wymienione plus lata z cywila.

Dzięki za informację pozdrawiam.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-02-2017, 23:54
Post: #126
RE: Przyjęci do służby po 1.01.1999
Podzespół d/s mundurowych RDS został poinformowany przez stronę rządową iż ewentualne zniesienie art.15a w przypadku MSWiA będzie kosztować budżet w 2019 roku 12, 3 mln zeta i będzie wzrastać tak iż w 2028 będzie kosztować 62,5 mln zeta.
Niby prace trwają ,wyliczyli koszta , a co dalej ? nie wiadomo ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-02-2017, 21:12
Post: #127
Shocked RE: Przyjęci do służby po 1.01.1999
Art 15a - no i co z obietnicą daną przed jak i zaraz po wyborach ?
minął rok i tylko wyliczenia $ hmm przecież te można zrobić w jedn dzień. Graja na zwłokę, coraz bardziej odnoszę wrażenie ze mają nas .......... Dla porównania w MON wiele się zmieniło i w zdecydowanie szybszym tempie dane obietnice wprowadzono w życie.

kogo ma ewent. objąć ewent. zmiana bo najbardziej niesprawiedliwy art 15 a jest dla f-szy odbywających przed 01.01.1999r. służbę zasadniczą w MON.

jeśli ktoś zna jakiekolwiek szczegóły proszę o inf.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-02-2017, 22:01 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-02-2017 22:02 przez quasimodo1.)
Post: #128
RE: Przyjęci do służby po 1.01.1999
(07-02-2017 21:12 )Reor napisał(a):  Art 15a - no i co z obietnicą daną przed jak i zaraz po wyborach ?
minął rok i tylko wyliczenia $ hmm przecież te można zrobić w jedn dzień. Graja na zwłokę, coraz bardziej odnoszę wrażenie ze mają nas .......... Dla porównania w MON wiele się zmieniło i w zdecydowanie szybszym tempie dane obietnice wprowadzono w życie.

kogo ma ewent. objąć ewent. zmiana bo najbardziej niesprawiedliwy art 15 a jest dla f-szy odbywających przed 01.01.1999r. służbę zasadniczą w MON.

jeśli ktoś zna jakiekolwiek szczegóły proszę o inf.

Jeśli chodzi o warunki finansowo - bytowe to wojsko rzeczywiście jest hołubione od kilkunastu lat.
Zmiany emerytalne - jadą na tym samym wózku co MSWIA .
Wszystko to gra polityczna
Zwróć uwagę , że wyliczenia podane przez stronę rządową odnoszą się do roku 2019 i lat późniejszych - czyli rok "kiełbasy wyborczej" i podejrzewam że szybciej te ewentualne zmiany nie wejdą albo w ogóle nie wejdą .
Dwa lata temu zapadł wyrok TK odnośnie niekonstytucyjności braku emek mundurowych dla celników - i żadnych efektownych ruchów strona rządowa nie wykonała , ba ograniczą liczbę uprawnionych wprowadzając od 01.03.2017 KAS.
Czyli pozostało obserwować bez żadnych złudzeń. A może ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-03-2017, 18:42
Post: #129
RE: Przyjęci do służby po 1.01.1999
SIEMA
Pytanie z innej beczki. Mianowicie z czego obecnie naliczana jest emerytura tj. z ost pensji czy moze z 3 ostatnich pensji lub może inaczej? I ile muszę być na stanowisku aby z niego mi policzyli emkę (szykuje mi się awans na 04 grupę)? Przyjęty do słuzby w 2000r.
pewnie na forum jest to poruszane ale nie mogę odszukać Sad
pozdr
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-03-2017, 19:31 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-03-2017 19:32 przez krissg.)
Post: #130
RE: Przyjęci do służby po 1.01.1999
(06-03-2017 18:42 )Olin napisał(a):  SIEMA
Pytanie z innej beczki. Mianowicie z czego obecnie naliczana jest emerytura tj. z ost pensji czy moze z 3 ostatnich pensji lub może inaczej? I ile muszę być na stanowisku aby z niego mi policzyli emkę (szykuje mi się awans na 04 grupę)? Przyjęty do słuzby w 2000r.
pewnie na forum jest to poruszane ale nie mogę odszukać Sad
pozdr
USTAWA o zaopatrzeniu emerytalnym

8) uposażenie — uposażenie zasadnicze wraz z dodatkami o charakterze stałym i nagrodą roczną, należne funkcjonariuszowi stosownie do przepisów o uposażeniu i nagrodach funkcjonariuszy;
Art. 5. 1. Podstawę wymiaru emerytury lub renty inwalidzkiej stanowi uposażenie należne funkcjonariuszowi na ostatnio zajmowanym stanowisku.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-03-2017, 19:58
Post: #131
RE: Przyjęci do służby po 1.01.1999
(06-03-2017 19:31 )krissg napisał(a):  
(06-03-2017 18:42 )Olin napisał(a):  SIEMA
Pytanie z innej beczki. Mianowicie z czego obecnie naliczana jest emerytura tj. z ost pensji czy moze z 3 ostatnich pensji lub może inaczej? I ile muszę być na stanowisku aby z niego mi policzyli emkę (szykuje mi się awans na 04 grupę)? Przyjęty do słuzby w 2000r.
pewnie na forum jest to poruszane ale nie mogę odszukać Sad
pozdr
USTAWA o zaopatrzeniu emerytalnym

8) uposażenie — uposażenie zasadnicze wraz z dodatkami o charakterze stałym i nagrodą roczną, należne funkcjonariuszowi stosownie do przepisów o uposażeniu i nagrodach funkcjonariuszy;
Art. 5. 1. Podstawę wymiaru emerytury lub renty inwalidzkiej stanowi uposażenie należne funkcjonariuszowi na ostatnio zajmowanym stanowisku.


Dzieki
rozumiem, że wystarczy jedna pensja z nowego etatu....Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-03-2017, 22:54
Post: #132
RE: Przyjęci do służby po 1.01.1999
(06-03-2017 19:58 )Olin napisał(a):  ....szykuje mi się awans na 04 grupę....
...rozumiem, że wystarczy jedna pensja z nowego etatu....Smile
Wystarczy jedna pensja.
O kurcze, awans i od razu taka decyzjaSmile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-04-2017, 11:54
Post: #133
RE: Przyjęci do służby po 1.01.1999
Witam. Mam pytanie, czy znacie jakąś osobę, która odeszła już na emeryturę a była przyjęta po 1.01.1999 roku a wcześniej odbywała służbę kandydacką w SG i miała przerwę między kandydacką a przygotowawczą? Znajomy policjant, który służył w kandydackiej w SG w 1997 roku i po 1999 roku przyjął się do policji mówił mi, że emeryturę chcą mu policzyć z art. 15a ponieważ miał przerwę. Z art. 15 policzyli by mu emkę w przypadku gdyby miał ciągłość między kandydacką a przygotowawczą. Już sam się pogubiłem w tych interpretacjach.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-04-2017, 12:09
Post: #134
RE: Przyjęci do służby po 1.01.1999
(07-04-2017 11:54 )Zajcev napisał(a):  Witam. Mam pytanie, czy znacie jakąś osobę, która odeszła już na emeryturę a była przyjęta po 1.01.1999 roku a wcześniej odbywała służbę kandydacką w SG i miała przerwę między kandydacką a przygotowawczą? Znajomy policjant, który służył w kandydackiej w SG w 1997 roku i po 1999 roku przyjął się do policji mówił mi, że emeryturę chcą mu policzyć z art. 15a ponieważ miał przerwę. Z art. 15 policzyli by mu emkę w przypadku gdyby miał ciągłość między kandydacką a przygotowawczą. Już sam się pogubiłem w tych interpretacjach.
Bzdury.
Pani z kadr KWP mu tak powiedziała?
Zajrzyj na stronę ZER MSWiA tam masz przedstawioną wykładnię przepisów.
Wystarczy sam fakt odbycia słuźby kandydackiej w formacjach mundurowych MSW, przerwa nie ma znaczenia.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-04-2017, 19:41
Post: #135
RE: Przyjęci do służby po 1.01.1999
Jeżeli przerwa między ukończeniem służby kandydackiej a przyjęciem do służby wynosiła więcej niż 3 miesiące, to wtedy przygotowawcza trwała 3 lata a nie rok - tylko wtedy przerwa miała znaczenie...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-04-2017, 05:02
Post: #136
RE: Przyjęci do służby po 1.01.1999
(06-03-2017 19:31 )krissg napisał(a):  
(06-03-2017 18:42 )Olin napisał(a):  SIEMA
Pytanie z innej beczki. Mianowicie z czego obecnie naliczana jest emerytura tj. z ost pensji czy moze z 3 ostatnich pensji lub może inaczej? I ile muszę być na stanowisku aby z niego mi policzyli emkę (szykuje mi się awans na 04 grupę)? Przyjęty do słuzby w 2000r.
pewnie na forum jest to poruszane ale nie mogę odszukać Sad
pozdr
USTAWA o zaopatrzeniu emerytalnym

8) uposażenie — uposażenie zasadnicze wraz z dodatkami o charakterze stałym i nagrodą roczną, należne funkcjonariuszowi stosownie do przepisów o uposażeniu i nagrodach funkcjonariuszy;
Art. 5. 1. Podstawę wymiaru emerytury lub renty inwalidzkiej stanowi uposażenie należne funkcjonariuszowi na ostatnio zajmowanym stanowisku.
Piszesz zevz ostatnio zajmowanego stanowiska a co jest w takim przypadku jak jestem na 4 a mam zachowanie grupy 7 z art. 107 ust. 2 i etatu kpt/chor to emka z jakiej grupy bedzie liczona pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-04-2017, 10:49
Post: #137
RE: Przyjęci do służby po 1.01.1999
Emka liczona nie jest z grupy tylko z kasy. Ważne co dostaniesz na ostatnim pasku. (chyba, że dodatek kończy Ci się w połowie miesiąca Smile )
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-06-2017, 18:32 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-06-2017 04:11 przez pchor_1.)
Post: #138
RE: Przyjęci do służby po 1.01.1999
(07-04-2017 19:41 )Matarez napisał(a):  Jeżeli przerwa między ukończeniem służby kandydackiej a przyjęciem do służby wynosiła więcej niż 3 miesiące, to wtedy przygotowawcza trwała 3 lata a nie rok - tylko wtedy przerwa miała znaczenie...

Czyli jeżeli kandydacką służbę wojskową na żołnierza zawodowego (podchorąży w WSO) rozpocząłem w sierpniu 1997r. i zakończyłem w lutym 1999r, a do SG przyjąłem się po długiej przerwie w grudniu 2002r. to znaczy, że żeby nabyć prawa emerytalne nie muszę czekać do grudnia 2017r, czyli pełnych 15 lat w SG?
Prawa powinienem nabyć już w połowie poprzedniego roku, jeżeli dobrze liczę.
Czyli do nabycia prawa emerytalnego długa (prawie 4 letnia) przerwa nie ma znaczenia? Sumuje się po prostu okresy tych służb?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-06-2017, 11:44
Post: #139
RE: Przyjęci do służby po 1.01.1999
okresy służby ci się sumują, więc już osiągnąłeś minimalny wiek emerytalny, poczytaj: http://www.zer.msw.gov.pl/zer/informacj/...-funk.html
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-07-2017, 17:45
Post: #140
RE: Przyjęci do służby po 1.01.1999
Dla zainteresowanych dwa meile z ZER MSWiA.
1. Odpowiedź na pytanie kiedy osiągam podstawową wysługę uprawniającą do emerytury policyjnej.
2. Czy przerwa między służbami w wojsku i w SG ma znaczenie.

1.
Szanowny Panie,

W odpowiedzi na pismo z dnia 23 czerwca 2017 r. uprzejmie informuję, iż organ emerytalny nie zajmuje się hipotetycznym ustalaniem prawa i wysokości świadczeń z zaopatrzenia emerytalnego. Rozstrzygnięcie uprawnień do emerytury dokonywane jest na podstawie złożonego wniosku o przyznanie emerytury policyjnej oraz dokumentów mających wpływ na prawo i wysokość ww. świadczeń.

Niemniej wyjaśniam, iż zgodnie z art. 12 ustawy z dnia 18 lutego 1994 r. o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, Biura Ochrony Rządu, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Więziennej oraz ich rodzin (Dz.U. z 2016 r., poz. 708 z późn. zm.) emerytura policyjna przysługuje funkcjonariuszowi przyjętemu do służby po raz pierwszy przed dniem 1 stycznia 2013 r., który w dniu zwolnienia ze służby legitymuje się 15 letnim okresem służby, z wyjątkiem funkcjonariusza, który ma ustalone prawo do emerytury określonej w ustawie z dnia 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (Dz. U. z 2016 r., poz. 887 z późn. zm.), obliczonej z uwzględnieniem okresów służby i okresów z nią równorzędnych wymienionych w art. 13 ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy Policji (…). Zgodnie z art. 13 ust. 2 ww. ustawy do wysługi emerytalnej zalicza się służbę wojskowa uwzględnianą przy ustalaniu prawa do emerytury wojskowej.

Jednocześnie informuję, iż zgodnie z art. 134 ust. 5 ustawy z dnia 11 września 2003 r. o służbie wojskowej żołnierzy zawodowych (Dz.U. z 2016 r., poz. 1726 z późn. zm.) w przypadku zwolnienia ze służby kandydackiej okres służby kandydackiej zalicza się do czasu trwania zasadniczej służby wojskowej.

Zatem w przypadku legitymowania się łącznym okresem służby w Policji i służby wojskowej wynoszącym 15 lat, nabędzie Pan prawo do emerytury policyjnej.

Wyjaśniam również, że w przypadku funkcjonariusza przyjętego do służby w formacjach wymienionych w tytule ww. ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy Policji (…) po raz pierwszy po dniu 1 stycznia 1999 r. spełniający warunek określony w art. 12 ustawy, który przed przyjęciem do służby pełnił przed dniem 1 stycznia 1999 r. zasadniczą służbę wojskową, będzie miał ustaloną wysokość świadczenia na podstawie art. 15a ww. ustawy.

Szczegółowe wyjaśnienia dotyczące interesujących Pana zagadnień dostępne są na stronie internetowej Zakładu http://www.zer.msw.gov.pl w zakładce informacje.


2.
Szanowny Panie,

W odpowiedzi na maila z dnia 6 lipca 2017 r. uprzejmie wyjaśniam, iż w przypadku legitymowania się łącznym okresem służby w Straży Granicznej i służby wojskowej wynoszącym 15 lat, nabędzie Pan prawo do emerytury policyjnej. Przerwa pomiędzy służbą wojskową a służbą w Straży Granicznej nie wlicza się w 15-letni okres wymagany do nabycia praw emerytalnych i nie ma wpływu na zaliczanie okresów służby do wysługi emerytalnej.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS