Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wyliczenie pelnej emerytury.
07-05-2012, 08:01
Post: #1
Wyliczenie pelnej emerytury.
Witam.
Z tego co mi wiadomo,emerytura jest wyliczana co do dnia.
Mam wiec prosbe,pytanie.Czy jest tu ktos,kto wyliczylby kiedy dokladnie osiagne pelna emeryture,ew.dał namiar na kogos takiego,kto sie tematem zajmuje?
Reszte proponuje uzgodnic na priv.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-05-2012, 09:24
Post: #2
RE: Wyliczenie pelnej emerytury.
Stary to proste w każdych kadrach jest osoba, która poda ci co do dnia twój staż służby ( nawet procentowo) wystarczy zadzwonić, wszystko mają powprowadzane do komputerów. A wtedy masz 2 kalkulatory w tym temacie http://forumsg.pl/showthread.php?tid=40 wpisujesz dochód brutto i już wszystko wiesz.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-05-2012, 10:31 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-05-2012 10:33 przez Cisco.)
Post: #3
RE: Wyliczenie pelnej emerytury.
W kadrach mojego oddziału takiej osoby nie znalazlem.Jak juz,to tak jak piszesz,staż sluzby co do dnia mi podano,natomiast procentów nikt tam nie chce nikomu liczyc.
Ja natomiast chce sie upewnic kiedy dokladnie osiagnalbym pelna emeryture.
Stad moj post.
Z relacji kolegow ktorzy juz odeszli wiem,ze kalkulator emerytalny na tym forum,ale ten w wersji 3 jest najbardziej dokladny.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-05-2012, 19:18
Post: #4
RE: Wyliczenie pelnej emerytury.
Cisco , no to dawaj ten bagaż wysługi.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-05-2012, 10:44
Post: #5
RE: Wyliczenie pelnej emerytury.
Koledzy mam pytanie. Właśnie dostałem decyzję z ZER i nie zaliczono mi paru miesięcy pracy w cywilu przed służbą z powodu braku potwierdzenia opłacenia składek na ubezpieczenie emerytalne i rentowe, skąd uzyskać takie potwierdzenie?

Lepiej to już było
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-05-2012, 11:03
Post: #6
RE: Wyliczenie pelnej emerytury.
(14-05-2012 10:44 )jarson napisał(a):  Koledzy mam pytanie. Właśnie dostałem decyzję z ZER i nie zaliczono mi paru miesięcy pracy w cywilu przed służbą z powodu braku potwierdzenia opłacenia składek na ubezpieczenie emerytalne i rentowe, skąd uzyskać takie potwierdzenie?
U płatnika składek- pracodawcy u którego w tym okresie byłes zatrudniony.
http://www.zus.pl/default.asp?p=4&id=387
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-05-2012, 11:10
Post: #7
RE: Wyliczenie pelnej emerytury.
(14-05-2012 11:03 )quasimodo1 napisał(a):  
(14-05-2012 10:44 )jarson napisał(a):  Koledzy mam pytanie. Właśnie dostałem decyzję z ZER i nie zaliczono mi paru miesięcy pracy w cywilu przed służbą z powodu braku potwierdzenia opłacenia składek na ubezpieczenie emerytalne i rentowe, skąd uzyskać takie potwierdzenie?
U płatnika składek- pracodawcy u którego w tym okresie byłes zatrudniony.
http://www.zus.pl/default.asp?p=4&id=387

A jeśli pracodawca już nie istnieje?

Lepiej to już było
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-05-2012, 12:47
Post: #8
RE: Wyliczenie pelnej emerytury.
pisz do ZUS podając jak najwięcej danych - tj. data zatrudnienia, nazwę pracodawcy ( te dane masz na świadectwie pracy), jezeli pracodawca cię nie oszukał to odprowadził skłądki i takie potwierdzenie dostaniesz . Rada dla wszystkich szykujących się na emki - jezeli pracowaliście u prywaciarzy , już teraz piszcie do zusu z prośbą o potwierdzenie odprowadzenia składek. Ja w ciągu 3 tygodni otrzymałem odpowiedź , na szczęście mnie nie oszukano.

od lutego 2013 szczęśliwy emeryt Smile i daję radę w cywilu Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-08-2012, 08:28
Post: #9
RE: Wyliczenie pelnej emerytury.
Witam kolegów.Czy mógłby mi ktoś udzielić odpowiedzi na nastepujące kwestie:
1.28 grudnia br nabywam prawa emerytalne i w związku z tym, czy mogę napisać raport o zwolnienie ze służby w związku z nabyciem praw emerytalnych na trzy miesiące(ustawowo) przed nabyciem tychże praw, czyli powiedzmy 30 września bo kadrowiec w oddziale powiedzial mi że wystarczy około miesiąc przed,czyli nawet na początku grudniaHuh
2. Z tego co wiem opłacanie składek KRUS nie wlicza sie do naliczania wysługi emerytalnej.A jak jest ze składkami ZUS, które opłacałem prowadząc działalność gospodarczą bo słyszałem-czytałem różne opinie na ten temat.Na forum policji czytałem ostatnio,że komuś tam liczyli to jako 1,3%.Huh
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-08-2012, 12:13 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-08-2012 12:17 przez quasimodo1.)
Post: #10
RE: Wyliczenie pelnej emerytury.
(23-08-2012 08:28 )nikita napisał(a):  Witam kolegów.Czy mógłby mi ktoś udzielić odpowiedzi na nastepujące kwestie:
1.28 grudnia br nabywam prawa emerytalne i w związku z tym, czy mogę napisać raport o zwolnienie ze służby w związku z nabyciem praw emerytalnych na trzy miesiące(ustawowo) przed nabyciem tychże praw, czyli powiedzmy 30 września bo kadrowiec w oddziale powiedzial mi że wystarczy około miesiąc przed,czyli nawet na początku grudniaHuh

A po co odchodzisz z końcem roku. Chyba że chcesz odejśc z procentami za utracone zdrowie i mieć jako jeden z ostatnich emeryturo-rente . Jeśli nie masz przyznanych procentów za zdrowie to lepiej odejść po pierwszym stycznia - załapiesz się na ekwiwalent za niewykorzystany urlop 2013 , ponadto nie będziesz miał problemów z przekroczeniem progu podatkowego.
(23-08-2012 08:28 )nikita napisał(a):  Witam kolegów.Czy mógłby mi ktoś udzielić odpowiedzi na nastepujące kwestie:
2. Z tego co wiem opłacanie składek KRUS nie wlicza sie do naliczania wysługi emerytalnej.A jak jest ze składkami ZUS, które opłacałem prowadząc działalność gospodarczą bo słyszałem-czytałem różne opinie na ten temat.Na forum policji czytałem ostatnio,że komuś tam liczyli to jako 1,3%.Huh

Po mojemu musisz postarać się o kwit z ZUS-u o odprowadzaniu składek emerytalno-rentowych i dołączyć go do ZER MSW - mogę się mylić ale nalepiej wykonaj telefon do ZER-u - tam udzieląci info.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-08-2012, 15:29
Post: #11
RE: Wyliczenie pelnej emerytury.
Może to Ci coś pomoże:
http://www.zer.msw.gov.pl/index.php?opti...&Itemid=10

http://www.zmieleni.pl/
https://www.youtube.com/watch?feature=pl...ckjYVki0-s
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-08-2012, 19:51
Post: #12
RE: Wyliczenie pelnej emerytury.
Dzięki bardzo,pomogło.Jak wynika z treści, prowadzącym działalność gospodarczą przed 1 stycznia 1999 r. ten okres nie wlicza do wysługi emerytalnej.Swoją drogą ciekawa ta nasza Ojczyzna. Opłacaleś składkę KRUS-owską nie wlicza się,opłacaleś składkę ZUS-owską też nie wlicza się. Trzeba było na zasiłku dla bezrobotnych siedzieć.
A rozważam odejście przed końcem roku, bo coraz szersze kręgi zatacza plotka o tym, że "kochany rząd"majstruje przy sposobie naliczania emek.I obawiam sie,że z plotki może wyjść samospełniająca się przepowiednia.A i na okręcie SG co bardziej wypasione szczury(te co mają na poborach 5 z przodu), sposobią się podobno do ewakuacji.Dziękuję za sugestie i podpowiedzi.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-08-2012, 20:57
Post: #13
RE: Wyliczenie pelnej emerytury.
Nie sposobią się Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-08-2012, 09:21
Post: #14
RE: Wyliczenie pelnej emerytury.
Pełna Emka wychodzi mi na koniec lutego 2013r. Mam taki dylemat czy zostać,czy odejść jeszcze w tym roku ...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-08-2012, 11:25
Post: #15
RE: Wyliczenie pelnej emerytury.
Zależnie co zyskujesz odchodząc w tym roku ?
Jeżeli % w związku ze służbą to bezpieczniej odejść w tym roku.
W innych przypadkach czekając zyskujesz nowy urlop i urlopowe, a być może i lepsze rozliczanie zaległego urlopu. I jak dostaniesz dobrą robotę to nie będziesz płacił haraczu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-08-2012, 21:38
Post: #16
RE: Wyliczenie pelnej emerytury.
(23-08-2012 19:51 )nikita napisał(a):  A i na okręcie SG co bardziej wypasione szczury(te co mają na poborach 5 z przodu), sposobią się podobno do ewakuacji.Dziękuję za sugestie i podpowiedzi.

Pffffffffffffffffffff, wypasione z piątką ? To jest komendowa middle class. Trza na rat-ców patrzeć, to są dopiero okazy Tongue
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-08-2012, 09:53
Post: #17
Podwyżki 2012
Proszę potwierdźcie,że to plotka która słyszałem "aby złapać się na podwyżkę trzeba przepracować co najmniej 2 tygodnie od 1 października" .Napisałem raport na 12 października.Gdyby się to potwierdziło musiałbym go wycofać i przepisać.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-08-2012, 10:41
Post: #18
RE: Podwyżki 2012
(28-08-2012 09:53 )qandrze napisał(a):  Proszę potwierdźcie,że to plotka która słyszałem "aby złapać się na podwyżkę trzeba przepracować co najmniej 2 tygodnie od 1 października" .Napisałem raport na 12 października.Gdyby się to potwierdziło musiałbym go wycofać i przepisać.

Wydaje mi się, że funkcjonariusz wypłacane ma uposażenie na miesiąc, a nie za miesiąc. W związku z tym otrzymujesz ostatnie uposażenie za cały miesiąc odchodząc 12. Jeśli będzie podwyższone o bonus ministra Cichockiego, to otrzymasz je właśnie z nim.
(28-08-2012 10:13 )qandrze napisał(a):  Proszę potwierdźcie,że to plotka która słyszałem "aby złapać się na podwyżkę trzeba przepracować co najmniej 2 tygodnie od 1 października" .Napisałem raport na 12 października.Gdyby się to potwierdziło musiałbym go wycofać i przepisać.

Panie niecierpliwy, spójrz Pan na swój poprzedni post Big Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-08-2012, 11:15
Post: #19
RE: Wyliczenie pelnej emerytury.
(28-08-2012 10:43 )Al.Capone napisał(a):  
(28-08-2012 10:13 )qandrze napisał(a):  Proszę potwierdźcie,że to plotka która słyszałem "aby złapać się na podwyżkę trzeba przepracować co najmniej 2 tygodnie od 1 października" .Napisałem raport na 12 października.Gdyby się to potwierdziło musiałbym go wycofać i przepisać.

Panie niecierpliwy, spójrz Pan na swój poprzedni post Big Grin

Pisałem to w jednym czasie bo nie wiedziałem gdzie moje pytanie zakwalifikować,Ale bardzo dzięki za info
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-08-2012, 12:16
Post: #20
RE: Podwyżki 2012
(28-08-2012 09:53 )qandrze napisał(a):  Proszę potwierdźcie,że to plotka która słyszałem "aby złapać się na podwyżkę trzeba przepracować co najmniej 2 tygodnie od 1 października" .Napisałem raport na 12 października.Gdyby się to potwierdziło musiałbym go wycofać i przepisać.
Jak masz złośliwego szefa to może Cię zwolnić 30 września i wtedy nici z podwyżki Sad.
Ale to przypadki ekstremalne Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS