Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
powrót z długotrwałego zwolnienia
14-06-2012, 07:45
Post: #1
powrót z długotrwałego zwolnienia
Witam Brać Graniczną. Mam pytanie może ktoś zna z autopsji jak to jest po powrocie ze zwolnienia długotrwałego. W moim wypadku w połowie sierpnia mija mi rok od wypadku (i zwolnienia), obecnie kończę pewien etap leczenia i chcę wrócić w lipcu do pracy. Czeka mnie jeszcze jeden zabieg na dłoni ale jeszcze nie mam terminu. Tak więc nie wiem czego się spodziewać ze strony komisji, bo jak okaże się że będę musiał po powrocie do roboty znowu na jakiś czas iść na zwolnienie to co, a jak przekroczę rok o kilkanaście dni? Słyszałem że po długim zwolnieniu musi być 60 dniowa" karencja" w pracy przed następnym zwolnieniem? Sam nie wiem co robić i jakie są możliwe scenariusze. dzięki za pomoc i podpowiedzi
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-06-2012, 08:58
Post: #2
RE: powrót z długotrwałego zwolnienia
(14-06-2012 07:45 )Alf napisał(a):  Witam Brać Graniczną. Mam pytanie może ktoś zna z autopsji jak to jest po powrocie ze zwolnienia długotrwałego. W moim wypadku w połowie sierpnia mija mi rok od wypadku (i zwolnienia), obecnie kończę pewien etap leczenia i chcę wrócić w lipcu do pracy. Czeka mnie jeszcze jeden zabieg na dłoni ale jeszcze nie mam terminu. Tak więc nie wiem czego się spodziewać ze strony komisji, bo jak okaże się że będę musiał po powrocie do roboty znowu na jakiś czas iść na zwolnienie to co, a jak przekroczę rok o kilkanaście dni? Słyszałem że po długim zwolnieniu musi być 60 dniowa" karencja" w pracy przed następnym zwolnieniem? Sam nie wiem co robić i jakie są możliwe scenariusze. dzięki za pomoc i podpowiedzi
Po długotrwałym L-4 przełożony jest zobowiązany przed dopuszczeniem ciebie do wykonywania obowiązków służbowych uzyskać potwierdzenie twojej zdolności do służby wystawionym przez lekarza medycyny pracy ( będzie to najprawdopodobnie lekarz OSG lub lekarz z najbliższej polikliniki MSW ). Może również w przypadku wątpliwości co do stanu twojego zdrowia skierować ciebie na badania przez komisję lekarską.I wtedy okres pomiędzy od stawienia się do służby do momentu orzeczenia komisji lekarskiej uznawany jest za usprawiedliwioną nieobecność w służbie. Okres liczenia ciągłości L-4 w przypadku SG nie może mieć przerw krótszej niż 60 dni ( podstawa prawna art 47.2a UoSG ) . Komisja lekarska może także w twoim przypadku ze względu na twój stan zdrowia orzec częściową zdolność do pełnienia służby na określonych stanowiskach służbowych. Najważniejsze jest abyś zgłosił swoją gotowość do pełnienia służby - dalej zadecyduje komisja lekarska .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-06-2012, 10:38 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-06-2012 10:39 przez morski48.)
Post: #3
RE: powrót z długotrwałego zwolnienia
(14-06-2012 08:58 )quasimodo1 napisał(a):  
(14-06-2012 07:45 )Alf napisał(a):  Witam Brać Graniczną. Mam pytanie może ktoś zna z autopsji jak to jest po powrocie ze zwolnienia długotrwałego. W moim wypadku w połowie sierpnia mija mi rok od wypadku (i zwolnienia), obecnie kończę pewien etap leczenia i chcę wrócić w lipcu do pracy. Czeka mnie jeszcze jeden zabieg na dłoni ale jeszcze nie mam terminu. Tak więc nie wiem czego się spodziewać ze strony komisji, bo jak okaże się że będę musiał po powrocie do roboty znowu na jakiś czas iść na zwolnienie to co, a jak przekroczę rok o kilkanaście dni? Słyszałem że po długim zwolnieniu musi być 60 dniowa" karencja" w pracy przed następnym zwolnieniem? Sam nie wiem co robić i jakie są możliwe scenariusze. dzięki za pomoc i podpowiedzi
Po długotrwałym L-4 przełożony jest zobowiązany przed dopuszczeniem ciebie do wykonywania obowiązków służbowych uzyskać potwierdzenie twojej zdolności do służby wystawionym przez lekarza medycyny pracy ( będzie to najprawdopodobnie lekarz OSG lub lekarz z najbliższej polikliniki MSW ). Może również w przypadku wątpliwości co do stanu twojego zdrowia skierować ciebie na badania przez komisję lekarską.I wtedy okres pomiędzy od stawienia się do służby do momentu orzeczenia komisji lekarskiej uznawany jest za usprawiedliwioną nieobecność w służbie. Okres liczenia ciągłości L-4 w przypadku SG nie może mieć przerw krótszej niż 60 dni ( podstawa prawna art 47.2a UoSG ) . Komisja lekarska może także w twoim przypadku ze względu na twój stan zdrowia orzec częściową zdolność do pełnienia służby na określonych stanowiskach służbowych. Najważniejsze jest abyś zgłosił swoją gotowość do pełnienia służby - dalej zadecyduje komisja lekarska .

A jak moje zwolnienie będzie trwało 65 dni łącznie to mam czego się obawiać na komisji lekarskiej? Dodam, że chodzi o złamanie ręki i póki co wszystko jest ok więc wg mnie powinno być git.
Czy są jakieś progi (ilość dni)zwolnień i jakie trzeba po nich wykonać badania?
Czy zwyczajnie kierują mnie na komisję, tam zgłaszam gotowość do dalszej służby?
Proszę o odp bo nigdy nie byłem w takiej sytuacji.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-06-2012, 10:55 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-06-2012 10:57 przez quasimodo1.)
Post: #4
RE: powrót z długotrwałego zwolnienia
(14-06-2012 10:38 )morski48 napisał(a):  
(14-06-2012 08:58 )quasimodo1 napisał(a):  
(14-06-2012 07:45 )Alf napisał(a):  Witam Brać Graniczną. Mam pytanie może ktoś zna z autopsji jak to jest po powrocie ze zwolnienia długotrwałego. W moim wypadku w połowie sierpnia mija mi rok od wypadku (i zwolnienia), obecnie kończę pewien etap leczenia i chcę wrócić w lipcu do pracy. Czeka mnie jeszcze jeden zabieg na dłoni ale jeszcze nie mam terminu. Tak więc nie wiem czego się spodziewać ze strony komisji, bo jak okaże się że będę musiał po powrocie do roboty znowu na jakiś czas iść na zwolnienie to co, a jak przekroczę rok o kilkanaście dni? Słyszałem że po długim zwolnieniu musi być 60 dniowa" karencja" w pracy przed następnym zwolnieniem? Sam nie wiem co robić i jakie są możliwe scenariusze. dzięki za pomoc i podpowiedzi
Po długotrwałym L-4 przełożony jest zobowiązany przed dopuszczeniem ciebie do wykonywania obowiązków służbowych uzyskać potwierdzenie twojej zdolności do służby wystawionym przez lekarza medycyny pracy ( będzie to najprawdopodobnie lekarz OSG lub lekarz z najbliższej polikliniki MSW ). Może również w przypadku wątpliwości co do stanu twojego zdrowia skierować ciebie na badania przez komisję lekarską.I wtedy okres pomiędzy od stawienia się do służby do momentu orzeczenia komisji lekarskiej uznawany jest za usprawiedliwioną nieobecność w służbie. Okres liczenia ciągłości L-4 w przypadku SG nie może mieć przerw krótszej niż 60 dni ( podstawa prawna art 47.2a UoSG ) . Komisja lekarska może także w twoim przypadku ze względu na twój stan zdrowia orzec częściową zdolność do pełnienia służby na określonych stanowiskach służbowych. Najważniejsze jest abyś zgłosił swoją gotowość do pełnienia służby - dalej zadecyduje komisja lekarska .

A jak moje zwolnienie będzie trwało 65 dni łącznie to mam czego się obawiać na komisji lekarskiej? Dodam, że chodzi o złamanie ręki i póki co wszystko jest ok więc wg mnie powinno być git.
Czy są jakieś progi (ilość dni)zwolnień i jakie trzeba po nich wykonać badania?
Czy zwyczajnie kierują mnie na komisję, tam zgłaszam gotowość do dalszej służby?
Proszę o odp bo nigdy nie byłem w takiej sytuacji.
Przełożony może ciebie wysłać na komisję lekarską już po 30 dniach długotrwałego L-4 . Generalnie po wystawieniu obiegówki przez RKL OSG masz zwyczajowo do 1 mca termin na "zrobienie" badań i lekarzy wyszczególnionych w obiegówce.Generalnie po takim L-4 lub w trakcie jego( jeśli nie jesteś obłożnie chory lub hospitalizowany ) jak w twoim przypadku to kadry OSG kierują ciebie na komisje lekarską .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-06-2012, 12:02
Post: #5
RE: powrót z długotrwałego zwolnienia
Sytuacja jeszcze bardziej się skomplikowała dostałem właśnie jeszcze skierowanie z NFZ na leczenie poszpitalne do sanatorium (w ramach zwolnienia się jedzie 28dni) akurat w terminie jak minie mi rok od wypadku, tak więc nie wiem czy jechać(wówczas wracam do pracy po leczeniu na 2 tygodnie i do sanatorium) czy przesunąć wyjazd (jak jest to możliwe) za te ustawowe 60 dni po powrocie do pracy.
Po wystawieniu przez lekarza zaświadczenia o zakończeniu leczenia (przed upłynięciu 12 miesięcy zwolnienia), idę do kadr po skierowanie na badania profilaktyczne. Robię wyznaczone badania idę do lekarza oddziałowego, który (jak wszystko ok)wystawia zaświadczenie o zdolności do służby, a potem wyznaczony jest termin komisji lekarskiej. Do ilu dni można czekać na komisję lekarską? A jeżeli zwolnienie przedłuża się powyżej 1 roku to wówczas dostaje wezwanie na komisję lekarską? Muszę jakoś dotrwać do końca roku.
Trochę to zawiłe ale nie wiem co robić, najlepiej by było poradzić się lekarza w oddziale ale jestem obecnie uziemiony a czas nagli
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-06-2012, 12:58
Post: #6
RE: powrót z długotrwałego zwolnienia
(14-06-2012 10:55 )quasimodo1 napisał(a):  
(14-06-2012 10:38 )morski48 napisał(a):  
(14-06-2012 08:58 )quasimodo1 napisał(a):  
(14-06-2012 07:45 )Alf napisał(a):  Witam Brać Graniczną. Mam pytanie może ktoś zna z autopsji jak to jest po powrocie ze zwolnienia długotrwałego. W moim wypadku w połowie sierpnia mija mi rok od wypadku (i zwolnienia), obecnie kończę pewien etap leczenia i chcę wrócić w lipcu do pracy. Czeka mnie jeszcze jeden zabieg na dłoni ale jeszcze nie mam terminu. Tak więc nie wiem czego się spodziewać ze strony komisji, bo jak okaże się że będę musiał po powrocie do roboty znowu na jakiś czas iść na zwolnienie to co, a jak przekroczę rok o kilkanaście dni? Słyszałem że po długim zwolnieniu musi być 60 dniowa" karencja" w pracy przed następnym zwolnieniem? Sam nie wiem co robić i jakie są możliwe scenariusze. dzięki za pomoc i podpowiedzi
Po długotrwałym L-4 przełożony jest zobowiązany przed dopuszczeniem ciebie do wykonywania obowiązków służbowych uzyskać potwierdzenie twojej zdolności do służby wystawionym przez lekarza medycyny pracy ( będzie to najprawdopodobnie lekarz OSG lub lekarz z najbliższej polikliniki MSW ). Może również w przypadku wątpliwości co do stanu twojego zdrowia skierować ciebie na badania przez komisję lekarską.I wtedy okres pomiędzy od stawienia się do służby do momentu orzeczenia komisji lekarskiej uznawany jest za usprawiedliwioną nieobecność w służbie. Okres liczenia ciągłości L-4 w przypadku SG nie może mieć przerw krótszej niż 60 dni ( podstawa prawna art 47.2a UoSG ) . Komisja lekarska może także w twoim przypadku ze względu na twój stan zdrowia orzec częściową zdolność do pełnienia służby na określonych stanowiskach służbowych. Najważniejsze jest abyś zgłosił swoją gotowość do pełnienia służby - dalej zadecyduje komisja lekarska .

A jak moje zwolnienie będzie trwało 65 dni łącznie to mam czego się obawiać na komisji lekarskiej? Dodam, że chodzi o złamanie ręki i póki co wszystko jest ok więc wg mnie powinno być git.
Czy są jakieś progi (ilość dni)zwolnień i jakie trzeba po nich wykonać badania?
Czy zwyczajnie kierują mnie na komisję, tam zgłaszam gotowość do dalszej służby?
Proszę o odp bo nigdy nie byłem w takiej sytuacji.
Przełożony może ciebie wysłać na komisję lekarską już po 30 dniach długotrwałego L-4 . Generalnie po wystawieniu obiegówki przez RKL OSG masz zwyczajowo do 1 mca termin na "zrobienie" badań i lekarzy wyszczególnionych w obiegówce.Generalnie po takim L-4 lub w trakcie jego( jeśli nie jesteś obłożnie chory lub hospitalizowany ) jak w twoim przypadku to kadry OSG kierują ciebie na komisje lekarską .

Dzięki quasimodo1! Właśnie to chciałem wiedzieć. To w takim razie komisję w OSG przejdę bez problemu bo lekarz prowadzący mówi, że łapa już prawie w 100% wyleczona. No a po zwolnieniu to chyba nie będą mi przyrodzenia czy wzroku badać tylko tą łapę Wink
Pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-06-2012, 09:28
Post: #7
RE: powrót z długotrwałego zwolnienia
Witam nie wiem czy dobrze rozumiem art 47 pkt 2a ustawy o SG. Będąc na zwolnieniu w 2011r 1,5 miesiąca(kontuzja kolana), wracam na 10 dni do pracy idę na urlop i w 7 dniu ulegam wypadkowi, jestem na długim zwolnieniu. I tu moje pytanie czy zgodnie z w/w artykułem jeżeli okres między L4 jest krótszy od 60 dni to zwolnienie z kolana wlicza się do zwolnienia z wypadku? oto tu chodzi?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-06-2012, 09:43
Post: #8
RE: powrót z długotrwałego zwolnienia
(15-06-2012 09:28 )Alf napisał(a):  Witam nie wiem czy dobrze rozumiem art 47 pkt 2a ustawy o SG. Będąc na zwolnieniu w 2011r 1,5 miesiąca(kontuzja kolana), wracam na 10 dni do pracy idę na urlop i w 7 dniu ulegam wypadkowi, jestem na długim zwolnieniu. I tu moje pytanie czy zgodnie z w/w artykułem jeżeli okres między L4 jest krótszy od 60 dni to zwolnienie z kolana wlicza się do zwolnienia z wypadku? oto tu chodzi?
Tak . W przypadku SG jeśli okres pomiędzy zwolnieniami lekarskimi jest krótszy niż 60 dni ,to bez względu na to na jakie choroby jest wystawiane L-4 , wszystkie okresy L-4 są wliczane do ciągłości 12 miesięcznego zwolnienia lekarskiego. Na twoim miejscu wnioskując to co napisałeś na temat swojego zwolnienia lekarskiego skontaktowałbym się na tempa z macierzystymi kadrami oraz lekarzem z RKL OSG ,ponieważ zgodnie z prawem na podstawie art.45.2.8 UoSG grozi ci zwolnienie ze służby.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-06-2012, 11:36
Post: #9
RE: powrót z długotrwałego zwolnienia
Dzwoniłem do lekarza mam ustalony termin komisji na 18.07 to chyba do tego czasu nie zwolnią mimo że minie rok jak jestem na l4?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-06-2012, 20:35
Post: #10
RE: powrót z długotrwałego zwolnienia
Nie zastanawiaj się tylko rób to co radził Ci quasimodo1. Na podstawie terminów zwolnień opisu kadry ocenią Cię jako "kombinatora" i wystawią decyzję administracyjną o zwolnieniu ze służby. Oczywiście masz realne szanse powalczyć w sądzie, ale wynik jest niepewny, a nerwy kosztują. Jeżeli masz rozsądnych kadrowców to od tygodnia w lewo lub prawo nic się nie stanie, a komisja jednoznacznie określi Twoją dalszą przyszłość mundurową.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-07-2012, 10:00
Post: #11
RE: powrót z długotrwałego zwolnienia
Panowie cytowany art. ustawy ma w tekscie że "można" zwolnić funkcjonariusza, ale nie trzeba. Poza tym lekarz z komisji ma prawo wysłać funkcjonariusz na urlop zdrowotny który miedzy innymi jest na sanatorium itd. Znam przypadki dłuższych L4 niż 12 miesiecy i nie zwolniono funka wszystko zależy od sytuacji i od tego czy rokuje do zdolności do służby czy nie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-03-2018, 18:03
Post: #12
RE: powrót z długotrwałego zwolnienia
Niedługo kładę się do psychiatryka w Cieplicach. Coś wiadomo ile dni to trwa i jak potem z powrotem do służby? Jakaś komisja, przeciwwskazania do noszenia broni etc.? Bo po szpitalu chcę jeszcze trochę popracować.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-05-2018, 11:23
Post: #13
RE: powrót z długotrwałego zwolnienia
Witam czy ciaglosc zwolnienia l4 12 miesięcy zlicza sie bez tej przerwy 60 dni , ktore jeszcze nie minely np. L4 styczeń i marzec i musze iść znowu, czy podlicza mi tylko styczeń marzec czerwiec i prawdopodobnie zwolnienie będzie do końca roku
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-05-2018, 22:34
Post: #14
RE: powrót z długotrwałego zwolnienia
Przerwa nie wchodzi w okres choroby.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-05-2018, 22:58
Post: #15
RE: powrót z długotrwałego zwolnienia
No właśnie , a jak interpretować ten zapis?

2a. Do okresów choroby stanowiących przyczynę zaprzestania służby, o których mowa w ust. 1 i 2, wlicza się poprzednie okresy choroby stanowiące przyczynę zaprzestania służby, jeżeli przerwa między kolejnymi okresami nie przekraczała 60 dni
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-05-2018, 23:51
Post: #16
RE: powrót z długotrwałego zwolnienia
Chorujesz 3 miesiące. Wracasz do służby. Po miesiącu znowu idziesz na L4. Sumują Ci okresy choroby (przecież służby Ci do tego nie doliczą). Możesz chorować tylko 12 miesięcy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-06-2018, 05:46
Post: #17
RE: powrót z długotrwałego zwolnienia
(29-05-2018 23:51 )lenek napisał(a):  Chorujesz 3 miesiące. Wracasz do służby. Po miesiącu znowu idziesz na L4. Sumują Ci okresy choroby (przecież służby Ci do tego nie doliczą). Możesz chorować tylko 12 miesięcy.

Dzięki
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-06-2018, 16:43
Post: #18
RE: powrót z długotrwałego zwolnienia
A opieka na chore dziecko wlicza sie do tego okresu czy tylko choroba funkcjonariusza?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS