Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 4 Głosów - 3 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Opowiem wiem jak wygląda rekrutacja krok po kroku
08-02-2020, 07:34
Post: #1
Opowiem wiem jak wygląda rekrutacja krok po kroku
Cześć wszystkim,
Na wstępie chciałbym się podzielić swoimi doświadczeniami odnośnie rekrutacji do Straży Granicznej. Po kilku nieudanych próbach dostania się do Straży Pożarnej a w zasadzie na oblewaniu ciężkich testów fizycznych, zdecydowałem, że "aaaa co tam złożę do granicznej".
I ETAP
- Pojechałem w czerwcu na wschodnie kresy do NOSG złożyć papiery a szkoleń, kursów miałem od groma jeszcze z OSP co na pewno pomogło w zaproszeniu na rozmowę i miałem skończone studia na bezrobotnym kierunku.
- Na rozmowę nie czekałem długo bo jakiś tydzień może 2 tygodnie max i w tym samym czerwcu pojechałem na rozmowę kwalifikacyjną. Szczerze mówiąc trochę się przygotowywałem z zagadnień, które już mildyriard razy były tu wałkowane na forum. (Szengeny, Unie, NATO, Ustawy itp, itd). Przede mną było ze 4 osoby większość młodszych (podczas rekrutacji miałem 26/27 lat). Otwierają się drzwi i jedziemy. Komisja 3 osobowa i jak to na rozmowie w 'korpo' co robisz tutaj? Dlaczego straż? Jakie kwalifikacje? Potem już pytania branżowe czyli czym zajmuje się straż? Kto wydaje wizy i gdzie załatwiamy papiery aby wyjechać za granicę? Kiedy Schengen? i tyle pamiętam. Rozmowa była neutralna tzn, nikt z komisji nie chciał zadawać dużo pytań ale i coś tam musieli też o Tobie wiedzieć.
- Po dokładnie miesiącu czyli w lipcu otrzymuje telefon, że psycholog już czeka. I tak z tymi testami psychologicznymi miałem wczesniej do czynienia np. podczas okresowych badań do pracy bo jeździełem autem służbowym, więć PI x oko wiedziałem z czym to się ma. Testy są męczące psychicznie i musisz na prawdę nie kminić bóg wie ile tylko cyk pierwsza myśl jaka sie nasunie i odpowiadasz. Ja odpowiadałem zgodnie z prawdą nawet jeśli w tych pytaniach nie wypadłem dobrze. Testy z tego co pamiętam to najpierw ankieta do wypełnienia a potem już testy na komputerze czyli badanie IQ ktore nie jest łatwe a zwlaszcza juz pod koniec. Testy ze zgodnoscia pytan na ktore wczesniej odpowiadales aby sprawdzic czy odpowiadasz tak jak uwazasz a nie jak uwazasz ze powinienes odpowiadac xD. Na sam koniec rozmowa face to face z psychologiem i tutaj podobnie jak na rozmowie dlaczego straż? Jakie największe trudności pracy w straży? Czego oczekujesz od straży?. Moja rada to odpowiadanie zgodnie z samym sobą a nie z jakimś kluczem przeczytanym w internecie.
-W między czasie musiałem podjechać zostawić ABO. Z tym ABO długo zastanawiałem się czy wszystkie grzechy wpisać. Ale potem pomyslalem ze wpisze wszystkie co mi szkodzi a przy okazji rachunek sumienia zaliczę. Uwierzcie mi nie byłem osobą świętą i wiele głupot robiło się w liceum na studiach i po studiach już zdecydowanie mniej. Chodzi mi o to, że i trawe sie palilo i chlalo sie do nieprzytomnosci i w szpitalu sie lezalo jakies male zatargi z policja ale to wszystko nie waży na twojej kandydaturze. Jak przeginałeś z głową to wporządku. Istotne jest to, że musisz pisać prawdę w ABO bo wyjdzie to na kolejnym etapie czyli:
- Wariograf. Na to czekałem najdłużej bo od konca lipca az do grudnia. Stresowałem się mocno. Najpierw wizyta w Wafce, krótkie objasnienie przez kobitkę zasad badania poligrafem "nie przejmujcie sie i mowcie prawde i tylko prawde". Dostalem znowu obszerną ankietę do wypełnienia cos w stylu ABO i czekam na badanie. Wbijam do pokoju malego i bardzo konkretny i sympatyczny funkcjonariusz zaznajamia z urzadzeniem. Pozniej juz pyta... Trwalo to moze z 2 godziny moze i dluzej. Juz Ci nie wygodnie, juz Cie dupa boli, jestes spocony, zmeczony, glodny a tam dalej dociska srube. Badanie dla mnie bylo stresujace i meczace i wyszedlem jakby mnie ktos wyplul. Moja rada to zabranie jedzenia, wody, sluchanie polecen i mowienie prawdy.
II Etap
- Dostalem telefon ze w grudniu na II Etap. Pamietajcie o zaswiadczeniu lekarskim.
1. Testy wiedzy. Szczerze? Śmiech na sali. Pytania z podstawówki i każdy powinien to zaliczyc i dziwiłem się jak można uzyskać mniej niż 4 punkty.
2. Test z języka. Ja wybrałem angielski i tutaj test nie byl taki prosty. Mysle ze na poziomie B1/B2. Warto sie przygotowac z gramatyki. ja dostalem 4 pkt.
3. Test sprawnosci fizycznej dla mnie tez byl bardzo latwy bo mialem 5 pkt.
Jestem i bylem sprawny przed testami wiec tylko szlifowalem konkurencje miesiac przed.
-pompki w miesiac/moze dwa do zrobienia 35 powtorzen
-koperta no tutaj maja latwiej mniejsi bardziej sa zwinni. Ja mam 190 pare i musialem nisko na nogach biec. Czas jakies 24 sekundy z kawalkiem.
- skok w dal mialem 220 cm nie przygotowywalem sie do tego
- gibkosc czyli sklony dotknalem z wielkim trudem do podlogi. Warto sie rozciagac miesiac a nwet wczensiej przed testami.
-brzuszki 43 zrobilem z zapasem. Tutaj juz trzeba nad tym popracowac.
- 1000 m zalicylem w 4,15 wynik. Z tym dystansem trzeba sie przygotowac juz po psychologu najlepiej aby w te 3-4 miesiace byc pewnym swojej kondycji.
4. Rozmowa kwalifikacyjna to formalnosc kilka pytan i do domu. Lacznie mialem 20 punktow z calej rekrutacji.

Komisja lekarska.
I tutaj drodzy państwo bardzo przydatna rada. Jeśli przed przystąpieniem do rekrutacji masz jakieś wątpliwości co do zdrowia to idz sam prywatnie umow sie do lekarza i niech Cie zbada pod katem Rozporzadzenia ws ulomnosci, ktore kazdy kandydat powinien troche znac. Bo nic nie moze tak wkurzyc jak oblanie na komisji lekarskiej. Nawet jak jestes zdrowy to zrob sobie przed badania krwi z glukoza i cholesterolem. Pojdz do okulisty, laryngologa, kardiologa i sprawdz czy sa jakies watpliwosci. Bo juz widzialem osoby ktore potem siedza i placza bo sie nie dostaly przez lekarza. Lekarz taki i owaki bo nie przepuscil. Najczesciej z tego co wiem i widzialem to: Okulista oblewał za zeza, brak widzenia stereoskopowego, widzenie barw (tablica ishihary ale dostalem tylko 2 cyfry wiec mozna to jakos przebrnac) i slaby wzrok. Laryngolog oblewa za slaby sluch i moze przyczepic sie do przegrody. W dobie sluchawek to juz wiele osob ma pogorszony sluch wiec warto zrobic audiogram. Z badan za cholesterol i cukier.

Obiegowke dostajemy i lecimy po kolei:
- Badanie krwi i moczu
- Okulista czyli tablice na daltonizm, test muchy, cyferki na tablicy, sprawdzanie oka
- RTG
- EKG
- Laryngolog patrzy uszy, nos
- Neurolog kilka testow na stojaco jak "dotknij Pan z zamknietymi oczami nosa, jednym i drugim palcem", mloteczek na odbicie kolana itp
- Kardiolog z badaniami EKG, cisnienie
- Internista z badaniami RTG moczu i krwi ocenia
- Psychiatra kilka pytan i podbita pieczatka

Potem komisja jak jest wszystko ok to dziekuje i wychodzisz.
Zauważyłem ze niektorzy ludzie to jakby z choinki sie urwali albo totalnie nie kumaci. Rozumiem ze straz ma braki kadrowe ale niektorzy a zwlaszcza kobiety przepraszam to chyba pomylily drogi. Zreszta mam prawo oceniac to oceniam ale polowa osob ktore byly na tych komisjach i testach to sie nie nadawala do tej sluzby.


Dziekuje i pozdrawiam.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-02-2020, 19:37
Post: #2
RE: Opowiem wiem jak wygląda rekrutacja krok po kroku
Już w służbie czy dopiero szkółka? Bo jak szkółka to dopiero zobaczysz później co się dzieję Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-02-2020, 21:54
Post: #3
RE: Opowiem wiem jak wygląda rekrutacja krok po kroku
Mówisz, że niektórzy się nie nadają... Uwierz mi są tam garbusy i się i tak dostaną Big Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-09-2023, 18:32
Post: #4
RE: Opowiem wiem jak wygląda rekrutacja krok po kroku
Długo trwa pierwsza rozmowa kwalifikacyjna?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-09-2023, 09:09
Post: #5
RE: Opowiem wiem jak wygląda rekrutacja krok po kroku
Jak długo czeka się na wynik rozmowy kwalifikacyjnej? KoSG
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-09-2023, 15:07 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-09-2023 15:09 przez becbec.)
Post: #6
RE: Opowiem wiem jak wygląda rekrutacja krok po kroku
U mnie podobnie wszystko przebiegało do wariografu. Też się wyspowiadałem ze wszystkiego i niestety wynik negatywny po 2 tygodniach. Mówilem i pisałem prawdę i tylko prawdę. Pozniej od osob zeznajomionych z tematem otrzymałem raczej zupelnie inną ocenę podejścia- źle zrobilem, że wszystko wyłożyłem z mikroszczegolami, powinno się przyznawać do rzeczy sytuacji, które mocno wpłynęły, lub mogły wpłynąć na twoje życie. Moim zdaniem to nieprawda , że oby się przyznać i będzie dobrze. Dodam, że nie mialem zadnych problemow z prawem, jakies rzeczy się probowało, ale to kilkanaście lat temu ostatni raz. Wiec albo to juz bylo dla kogoś juz za dużo, albo wariograf błędnie ocenił, że coś dalej ukrywam. Szkoda, dodam że jestem grubo po 30 i mocno mi zależało(dobrze byłem przygotowany do II etapu, po cichu liczylem ze do niego podejdę), a tym negatywem mocno podcięli mi skrzydła i nie bardzo wierzę ,że w kolejnym podejściu nagle zmienią zdanie i pozwolą mi podejść do II etapu...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-09-2023, 16:02
Post: #7
RE: Opowiem wiem jak wygląda rekrutacja krok po kroku
Warto próbować drugi raz Smile Nie poddawaj się, są przypadki odrzucenie za pierwszym razem a za drugim udanej rekrutacji.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS