Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przeniesienie z SG do Policji
17-11-2011, 17:34
Post: #1
Przeniesienie z SG do Policji
Witam,
na wstępie gratuluję Planetaxowi utworzenia tego forum. Mam nadzieję, że spełni ono swoją rolę.

A teraz do tematu.

Oficjalnie chciałbym zapytać co myślicie na temat "zaściankowego" dogadania się Komendanta Głównego SG z Komendantem Głownym Policji w sprawie przenosin do służby w Policji?

W chwili obecnej droga do służby w Policji jest zamknięta dla 99% funkcjonariuszy SG. Wiem, że zaraz odezwą się głosy, że mam co chciałem. Ale życie płata różne figle. Nic, co raz nam dane nie jest na zawsze. Obecnie wnioski o przeniesienie docierają już tylko do komórki kadrowej KG Pol i na tym etapie kończy się postępowanie. Od dawna wiadomo, że z "niewolnika" nie ma pracownika. Czyżby rzeczywiście tych wniosków o przeniesienie było tak dużo? Z drugiej strony dziwię się Komendantowi Głownemu Policji - w jego formacji obecnie jest wolnych prawie 8.000 wolnych etatów.

Nie jestem również przekonany, czy takie ustalenia nie stoją na bakier z prawem.

Tak ogólnie podjąłem ten temat, aby zaprosić Was do dyskusji.

Pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-11-2011, 18:51 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-11-2011 18:53 przez Fantomas.)
Post: #2
RE: Przeniesienie z SG do Policji
Ja tez dowiadywałem sie nieoficjalnie w kadrach jak to jest z tymi przenosinami...i nieoficjalnie zapewniono mnie ze po Euro wszystko ruszy z kopytaSmile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-11-2011, 18:38
Post: #3
Information RE: Przeniesienie z SG do Policji
A czy jest ktoś - kto w okresie ostatnich 4 miesięcy przeniósł się do Policji????

Na stronie KG POL umieszczono info, że Komendant Główny Policji dokonał modyfikacji limitów przyjęć do służby w Policji w 2011 r., w ramach procedury konkursowej oraz dla osób, które odbyły służbę kandydacką w oddziałach prewencji Policji, i wyznaczył na dzień 30 grudnia termin przyjęcia z limitem 1540 osób.

Nie kumam bazy.... skoro są przyjęcia z zewnątrz - tym bardziej dlaczego m.in. nie my???
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-11-2011, 22:18
Post: #4
RE: Przeniesienie z SG do Policji
Na miejscu 01 KGSG zastanowiłbym się czemu tak dużo funkcjonariuszy ucieka do innej formacji i wyciągnął z tego wnioski.

Wszyscy funkcjonariusze SG są równi. ...ale stołeczni są równiejsi od innych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-11-2011, 22:35 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-11-2011 22:50 przez grzegorz.)
Post: #5
RE: Przeniesienie z SG do Policji
Hmmm Niepokorny myślę, że 01 właśnie to czyta i jutro zarządzi całkiem nową koncepcję rozwoju SG.
Czytasz co piszą w prasie?
Słuchałeś Premiera?
Na jaką cholerę trzymać na siłę jak można Cię zwolnić i przyjąć do policji granicznej na nowych zasadach.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-11-2011, 15:36
Post: #6
RE: Przeniesienie z SG do Policji
(17-11-2011 17:34 )Jordan napisał(a):  Oficjalnie chciałbym zapytać co myślicie na temat "zaściankowego" dogadania się Komendanta Głównego SG z Komendantem Głownym Policji w sprawie przenosin do służby w Policji?
Zapobiega zbytniemu drenażowi kadr - w obydwie strony. Klasyczny przykład - do niedawna funk z wykszałceniem wyższym przyjmując się do SG dostawał po roku stopień mł.chorążego. W Policji musiałby na to pracować 8-10 lat i to pod warunkiem, że dostałby etat. Przechodząc stopień miał przepisywany.
(17-11-2011 17:34 )Jordan napisał(a):  Od dawna wiadomo, że z "niewolnika" nie ma pracownika. Czyżby rzeczywiście tych wniosków o przeniesienie było tak dużo?
Jeżeli ktoś jest bardzo mocno zdeterminowany, to ma gdzieś porozumienie i zwolni się, a następnie przyjmie do nowej firmy.
(17-11-2011 17:34 )Jordan napisał(a):  Z drugiej strony dziwię się Komendantowi Głownemu Policji - w jego formacji obecnie jest wolnych prawie 8.000 wolnych etatów.
Na 15 listopada tylko 6.000. Pytanie jest na ile wakatów ma limit ?
(17-11-2011 17:34 )Jordan napisał(a):  Nie jestem również przekonany, czy takie ustalenia nie stoją na bakier z prawem.
???? tzn. jakie przepisy są naruszane
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-11-2011, 18:52
Post: #7
RE: Przeniesienie z SG do Policji
(17-11-2011 17:34 )lenek napisał(a):  Zapobiega zbytniemu drenażowi kadr - w obydwie strony. Klasyczny przykład - do niedawna funk z wykszałceniem wyższym przyjmując się do SG dostawał po roku stopień mł.chorążego. W Policji musiałby na to pracować 8-10 lat i to pod warunkiem, że dostałby etat. Przechodząc stopień miał przepisywany
- Jakoś do końca zeszłego roku nikomu to nie przeszkadzało.... w chwili obecnej chorążowie z SG i tak w większości decydując się na zmianę barw rozpoczyna służbę w Policji na etatach podoficerskich / oczywiście nie piszę tu o garbatych/.

(17-11-2011 17:34 )lenek napisał(a):  Jeżeli ktoś jest bardzo mocno zdeterminowany, to ma gdzieś porozumienie i zwolni się, a następnie przyjmie do nowej firmy.

- chyba nikt z SG nie jest taki głupi żeby rozpoczynać procedurę kwalifikacyjną do Policji od samego początku jak ktoś z ulicy

(17-11-2011 17:34 )lenek napisał(a):  Na 15 listopada tylko 6.000. Pytanie jest na ile wakatów ma limit ?
- no trochę się chyba czepiasz....6.000 to też sporo - a do przyjęcia do końca 2011 r. jest 1540 głów
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-11-2011, 19:15 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-11-2011 19:16 przez passengerLPG.)
Post: #8
RE: Przeniesienie z SG do Policji
Policja Graniczna - czy tam wydział graniczny ze startem od 0
Myślę, że nie ma się co aż tak nakręcać - nawet jeśli powstanie taki twór to starych wcielą- ja bym nie szukał intrygi w każdym słowie Premiera.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-11-2011, 19:35
Post: #9
RE: Przeniesienie z SG do Policji
(19-11-2011 18:52 )Jordan napisał(a):  - Jakoś do końca zeszłego roku nikomu to nie przeszkadzało.... w chwili obecnej chorążowie z SG i tak w większości decydując się na zmianę barw rozpoczyna służbę w Policji na etatach podoficerskich
Oj przeszkadzało, przeszkadzało:
1. Jedna firma inwestowała w Twoje szkolenie, druga miała za darmo.
2. Sierżanci z Policji na pewno nie cieszyli się ze świeżego aspiranta.
Poza tym teraz Policja potrzebuje mięsa armatniego na euro do szkół i OPP. Takiego, które nie będzie marudzić i fikać tylko na rozkaz trzepać czereśnie. Strażnik graniczny, który nie ma doświadczenia w zakresie działań w oddziałach zwartych tymczasowo jest zbędny.
(19-11-2011 18:52 )Jordan napisał(a):  - chyba nikt z SG nie jest taki głupi żeby rozpoczynać procedurę kwalifikacyjną do Policji od samego początku jak ktoś z ulicy
Dlaczego? Ja barwy zmieniałem, kiedy nie było rozporzadzenia.
Jak komuś zależy to nic go nie powstrzyma.
(19-11-2011 18:52 )Jordan napisał(a):  - no trochę się chyba czepiasz....6.000 to też sporo - a do przyjęcia do końca 2011 r. jest 1540 głów
I to jest właśnie limit. Na resztę nie ma pieniędzy w budżecie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-11-2011, 10:24 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-11-2011 10:25 przez Jordan.)
Post: #10
RE: Przeniesienie z SG do Policji
(19-11-2011 18:52 )lenek napisał(a):  Oj przeszkadzało, przeszkadzało:
1. Jedna firma inwestowała w Twoje szkolenie, druga miała za darmo.
2. Sierżanci z Policji na pewno nie cieszyli się ze świeżego aspiranta.
Poza tym teraz Policja potrzebuje mięsa armatniego na euro do szkół i OPP. Takiego, które nie będzie marudzić i fikać tylko na rozkaz trzepać czereśnie. Strażnik graniczny, który nie ma doświadczenia w zakresie działań w oddziałach zwartych tymczasowo jest zbędny.
- Lenek, ale wytłumacz mi proszę jaki wpływ na przyjęcie funków z SG mają sierżańci z Policji??? Poza tym sytuacja jest analogiczna jeśli Policjant chce przejść do SG. Co Policjant wie o pracy funka z KRG???

A po drugie, jeśli przy zmianie barw jest Ci znane miejsce pracy, to chyba nie masz nic do gadania i w razie "W" pobierasz tarczę i zasuwasz na miasto. W końcu przy przyjęciu godzisz się na nowe warunki służby.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-11-2011, 22:00
Post: #11
RE: Przeniesienie z SG do Policji
(20-11-2011 10:24 )Jordan napisał(a):  - Lenek, ale wytłumacz mi proszę jaki wpływ na przyjęcie funków z SG mają sierżańci z Policji???
Polityk szemrana. "Komendancie, ja od 5 lat czekam na szkołę, a ten młody [...] ze Straży nie dość, że nic nie potrafi to jeszcze jest aspirantem. To niech ona zap... a ja poczekam"
(20-11-2011 10:24 )Jordan napisał(a):  Co Policjant wie o pracy funka z KRG???
Odkąd paszporty wyjechały ze służb, nie spotkałem byłego policjanta w KRG. (W innych pionach znam ich bardzo dużo)
(20-11-2011 10:24 )Jordan napisał(a):  A po drugie, jeśli przy zmianie barw jest Ci znane miejsce pracy, to chyba nie masz nic do gadania i w razie "W" pobierasz tarczę i zasuwasz na miasto. W końcu przy przyjęciu godzisz się na nowe warunki służby.
I co myślisz, że jak Ci dadzą pałę i kask to będziesz wiedział jak działać w oddziałach zwartych?
Twoja wartość jest tam równa prawie 0, a stopień powoduje problemy, bo dowódca drużyny to st. post.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-11-2011, 10:19 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-11-2011 12:14 przez Jordan.)
Post: #12
RE: Przeniesienie z SG do Policji
Wszystkich wsadzasz do jednego wora. Nie tylko chorążowie chcą zmienić barwy. W zdecydowanej większości są to właśnie nasi podoficerowie. W sumie jest dużo prawdy w tym co piszesz, choć trochę mijasz się z tematem. Temat brzmi, dlaczego blokowane są przejścia do Policji. Wiem, że Komendant Główny Policji może odmówić akceptacji wniosku, jeśli przeniesienie funkcjonariusza do służby w Policji nie jest uzasadnione potrzebami służby - ale czy rzeczywiście wszystkie wnioski zasługują na takie potraktowanie???
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-11-2011, 13:28
Post: #13
RE: Przeniesienie z SG do Policji
(21-11-2011 10:19 )Jordan napisał(a):  Wiem, że Komendant Główny Policji może odmówić akceptacji wniosku, jeśli przeniesienie funkcjonariusza do służby w Policji nie jest uzasadnione potrzebami służby - ale czy rzeczywiście wszystkie wnioski zasługują na takie potraktowanie???
1. Napisz, że chcesz przenieść się do OPP w Piasecznie - na pewno dostaniesz zgodę.
2. O to dlaczego KG Policji nie chce funkcjonariuszy SG w swoich służbach zapytaj jego. Na tym forum nikt Ci na to nie odpowie. Można najwyżej się domyślać.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-12-2011, 21:18
Post: #14
RE: Przeniesienie z SG do Policji
http://spoleczenstwo.newsweek.pl/co-wida...1,1,1.html[/url]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-01-2012, 20:58
Post: #15
RE: Przeniesienie z SG do Policji
witam
zSG ciężko się wyrwać natomiast odwrotnie juz nie
w Ketrzynie na początku stycznia jednego policjanta "przemalowali" na zielono/ W piątek puszczam kolejny raport powiem krótko mam dość...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-01-2012, 23:22
Post: #16
RE: Przeniesienie z SG do Policji
(11-01-2012 20:58 )Gekon napisał(a):  witam
zSG ciężko się wyrwać natomiast odwrotnie juz nie
w Ketrzynie na początku stycznia jednego policjanta "przemalowali" na zielono/ W piątek puszczam kolejny raport powiem krótko mam dość...
A może ten policjant posiadał szczególne kwalifikacje nabyte w poprzedniej służbie a niezbędne i bardzo pożądane w SG ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-01-2012, 12:18
Post: #17
RE: Przeniesienie z SG do Policji
Witam,zastanawia mnie fakt jak teraz będzie podchodzić nowa ekipa rządząca tj. nowe kierownictwo KGP i MSW do funkcjuszy SG chcących się przenieść do Policji a nie mających poparcia ze strony swoich przełożonych z SG. pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-01-2012, 14:20
Post: #18
RE: Przeniesienie z SG do Policji
Ja dzisiaj otrzymałem negatywną odpowiedź, której się zresztą spodziewałem ponieważ uprzedził mnie o niej naczelnik WKiS mojego oddziału. Stwierdzenie było proste "u nas też brakuje ludzi i teraz wszystko stoi" Ale taką decyzję dostają prawie wszyscy (prawie czyt. garb), którzy ślą pierwszą prośbę, wiem bo z mojego "kwadratu" czterem funkom się udało i bardzo sobie chwalą służbę w Policji. Dlatego podstawą jest się nie poddawać i słać jeden wniosek za drugim a w końcu się uda!! Ja jutro wysyłam kolejny wniosek i cierpliwie czekam a później.....następny i następnySmile Do skutku!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-01-2012, 14:44 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-01-2012 14:56 przez fuszsg.)
Post: #19
RE: Przeniesienie z SG do Policji
Wicia82a tą odmowę dostałeś od komendanta głównego policji czy od ministra SW, i czy była to odmowa od gen. Matejuka czy od gen. Działoszyńskiego a jeżeli od ministra to którego Millera czy Cichockiego. Jak możesz to odpisz na forum lub PW. i z jakiego oddziału jesteś.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-01-2012, 15:06 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-01-2012 15:10 przez wicia82.)
Post: #20
RE: Przeniesienie z SG do Policji
Odpowiedź otrzymałem z KGP ale z WKiS od naczelnika do spraw osobowych tego wydziału konkretnie. Czyli nasze starania o przeniesienie kończą się w tej chwili już tam. A jestem z NOSG.
fuszsg a ty również starasz się o przeniesienie do Policji?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS