Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przeniesienie z SG do Policji
29-05-2012, 20:44
Post: #101
RE: Przeniesienie z SG do Policji
Kolego Dziunio,
Do służb nie przyjmowałem się dla pieniędzy tylko dla jak mi się zdawało atrakcyjnej pracy i możliwości przejścia na emeryturę po 15 latach służby. Rozważyłem wszystkie za i przeciw i uznałem, że na tym przeniesieniu mogę tylko zyskać. Ciekawa praca na miejscu, brak męczących dojazdów czy co najważniejsze normalne godziny pracy a co za tym idzie spędzanie weekendów i świąt z rodziną. W obecnej PSG zmiany służb stają się nagminne a co za tym idzie nie jesteś w stanie często zaplanować sobie dnia na 2-3 dni w przód bo nigdy nie znasz dnia ani godziny, gdy jakiś "rozumny" zadzwoni z zaproszeniem na służbę, której miało nie być. Mam nadzieję, że nie pożałuje swojej decyzji i choć człowiek całe życie uczy się na błędach to mam nieskrywaną nadzieję, że po tych szopkach w SG w końcu los spojrzy na mnie łaskawszą ręką.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-05-2012, 22:10
Post: #102
RE: Przeniesienie z SG do Policji
ja powiem tak niewazne czy to SG czy POL wszedzie moze byc dobrze jak rozwniez wszedzie moze byc totalna h..nia, wszysko zalezy od tego na jaka placowke/komende trafimy, z jakimi ludzmi bedziemy pracowac jak rowniez od tego z jakimi problemami spotykamy sie w danym mejscu pelnienia sluzby - im trudniejsze do rozwiazania tym wieksza frustracja wsrod f-szy i trudniejsze kontakty z innymi bedece efektem owej frustracji i niemoznoscia podolania coraz trudniejszym wyzwananiom , to czy gdzies jest nam dobrze czy gorzej zalezy tez od tego na jakie stnowisko sie przenosimy, jednemu odpowiada to innemu tamto i niezawsze sie trafi tam gdzie sie chce co rowniez od razu wplywa na kreowanie opini o nowym stanowisku pracy takze przepychanie sie w slownych utarczkach ze gdzies jest jest lepiej gdzies gorzej jest zawsze subiektywne i nie powinno kreowac opini ogolu -stare przyslowie "wszedzie dobrze gdzie nas nie ma" , nie jest pozbawione sensu, kazdy ma wolna i wie co dla niego jest dobre a w wiekszosci przypadkow kieruje sie dobrem i wygoda rodziny, jezeli ktos pochodzi bezposrednio z granicy lub niedalekich okolic to wybierze SG (robota napewno milsza i łatwiejsza )jezli z dalszych okolic i dochodzi element dojazdow lub tez przeniesienia sie w 2 koniec kraju to zawsze moze wczesniej czy pozniej dosc jakas tesknota za rodzinna"ziemia" i bedzie sie staral wrocic i przeniesc do POL, czasami z powodu jakis konfliktow w pracy nastepuje migracja w jedna lub druga strone
Generalnie nie powinno sie kogos krytykowac za taka czy inna decyzje, niewazne skad dokąd sie przenosimy zasda pozostaje jedna obie sluzby sa w jednym resorcie podlegaja podobnym przepisom i rygorom a calala reszta to juz sprawy indwidualne uwarunkowane w skali makro...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-05-2012, 11:34
Post: #103
RE: Przeniesienie z SG do Policji
jeśli męczą cie dojazdy to jak najbardziej ale moim zdaniem zawsze trzeba taką decyzje przemyśleć. Ja porównując Sg i policję to w Sg mi się bardziej podobało to są jednak moje spostrzeżenia każdy może postrzegać te formację inaczej. Ja przeniosłem się nie z powodu że mi w SG źle było tylko ze względu na rodzinę i dojazdy, a w tej chwili mogę porównać obie formację i podzielić się moimi spostrzeżeniami. W każdym razie cokolwiek by się nie stało wszystkim życzę powodzenia i sukcesów zawodowych pozdrawiam.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-05-2012, 11:59
Post: #104
RE: Przeniesienie z SG do Policji
A ja w życiu bym nie wrócił do sg!!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-05-2012, 20:09
Post: #105
RE: Przeniesienie z SG do Policji
Che wszedzie dobrze gdzie nas nie ma ...
i nigdy nie zapominaj o tym co zacytowałes Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-05-2012, 21:13 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-05-2012 21:13 przez morski48.)
Post: #106
RE: Przeniesienie z SG do Policji
(30-05-2012 20:09 )ezech napisał(a):  Che wszedzie dobrze gdzie nas nie ma ...
i nigdy nie zapominaj o tym co zacytowałes Smile

Zgodzę się z tym przysłowiem ale za nim dojdę do takiego upodlenia w Policji jak w SG, to już będę emerytem i będzie mi wszystko jedno Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-05-2012, 20:23
Post: #107
RE: Przeniesienie z SG do Policji
Jeśli w Policji natrafię na równie duży syf i niekompetencje to pozostanie mi tylko jedno. Cywil.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-06-2012, 20:15
Post: #108
RE: Przeniesienie z SG do Policji
no i "cipa z bułą" Jacek poleciał w kulki i trzeba skladac jeszcze raz......poszedłem za ciosem kliklem "print" i jutro zanosze do stargo, nie ma na co czsu tracic na koniec wrzesnia bedzie odpowiedź
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-06-2012, 07:57
Post: #109
RE: Przeniesienie z SG do Policji
(20-11-2011 10:24 )Jordan napisał(a):  
(19-11-2011 18:52 )lenek napisał(a):  Oj przeszkadzało, przeszkadzało:
1. Jedna firma inwestowała w Twoje szkolenie, druga miała za darmo.
2. Sierżanci z Policji na pewno nie cieszyli się ze świeżego aspiranta.
Poza tym teraz Policja potrzebuje mięsa armatniego na euro do szkół i OPP. Takiego, które nie będzie marudzić i fikać tylko na rozkaz trzepać czereśnie. Strażnik graniczny, który nie ma doświadczenia w zakresie działań w oddziałach zwartych tymczasowo jest zbędny.
- Lenek, ale wytłumacz mi proszę jaki wpływ na przyjęcie funków z SG mają sierżańci z Policji??? Poza tym sytuacja jest analogiczna jeśli Policjant chce przejść do SG. Co Policjant wie o pracy funka z KRG???

A po drugie, jeśli przy zmianie barw jest Ci znane miejsce pracy, to chyba nie masz nic do gadania i w razie "W" pobierasz tarczę i zasuwasz na miasto. W końcu przy przyjęciu godzisz się na nowe warunki służby.


W Centrum Szkolenia SG był taki przypadek, Przyszedł sierżant z policji trochę posiedział zaliczył chorążówkę , oficerkę i wrócił do policji RolleyesTongue
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-06-2012, 13:13
Post: #110
RE: Przeniesienie z SG do Policji
Same negatywy ostatnio... chciałbym wierzyć w obiegową opinię, że to przez Euro. Nic tylko składać do skutku!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-06-2012, 13:35
Post: #111
RE: Przeniesienie z SG do Policji
no być może mój "stary" zgodnie z obietnica ma tym razem pozytywnie zaopiniować więc może jak sie dobrze zacznie to i dobrze sie skończy...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-06-2012, 16:46
Post: #112
RE: Przeniesienie z SG do Policji
Ja też mocno wierzę w to że to przez Euro, oby to tylko nie spodobało się i nie weszło w krew MSW i dalej klepali odmowy, bo myślę że Komendanci OSG mimo wszystko nie będą puszczać swoich f-uszy tak lekką ręką mimo że emocję związane z E12 już opadną i ten argument 01 że nie mogę pana puścić choć bardzo mocny lecz już nie aktualny, ale braki kadrowe dalej pozostają. Pozadrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-06-2012, 23:13
Post: #113
RE: Przeniesienie z SG do Policji
(16-06-2012 16:46 )fuszsg napisał(a):  Ja też mocno wierzę w to że to przez Euro, oby to tylko nie spodobało się i nie weszło w krew MSW i dalej klepali odmowy, bo myślę że Komendanci OSG mimo wszystko nie będą puszczać swoich f-uszy tak lekką ręką mimo że emocję związane z E12 już opadną i ten argument 01 że nie mogę pana puścić choć bardzo mocny lecz już nie aktualny, ale braki kadrowe dalej pozostają. Pozadrawiam
po E-12 bez problemów na wszystkich odcinkach granicy wewnętrznej - idą duże redukcje tych właśnie OSG do końca 2013 .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-06-2012, 08:19
Post: #114
RE: Przeniesienie z SG do Policji
@quasimodo1
granicę wewnętrzną z pewnością przerzeźbią. Do tego po d.. wyhaczy Lubań, może nawet Koszalin. Najpewniejsza robota to cudzoziemcy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-06-2012, 10:39
Post: #115
RE: Przeniesienie z SG do Policji
ktoś się orientuję jak to będzie z Nadwiślanką?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-06-2012, 10:54
Post: #116
RE: Przeniesienie z SG do Policji
Schetynowa nie ruszą, Koszalin ma dostęp do tanich wczasów nad morzem dla Warszawki. A może Kętrzyn- wystarczy stworzyć w Warmińskim zastępcę do spraw szkolenia, zlikwidować dublujące się wydziały ( kadry, prezydialny) i zmienić nazwę na coś związanego ze szkoleniem ale mniej centralnym od Centrum.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-06-2012, 16:09
Post: #117
RE: Przeniesienie z SG do Policji
coś mi się wydaje że temat zaczyna powoli zjeżdżać na nieco boczny tor zwany reorganizacją SG więc proponuje powrót do merytorycznego zagadnienia tego wątku.......czyli kiedy i komu co napisali, co-kto-od kogo słyszał o przeniesieniach itp itd
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-06-2012, 22:54
Post: #118
RE: Przeniesienie z SG do Policji
Witam na forum!

Exodus związany z przenosinami do Policji jest w ostatnim czasie prawdziwą bolączką kadrowców Straży Granicznej. Osobiście słyszałem o wielu przypadkach w MOSG-u w strukturach którego służyłem i w dalszym ciągu mam wielu przyjaciół od których czerpie rzetelne informacje z pierwszej ręki. Brak perspektyw związanych z pracą w SG, faworyzowanie przeciętniaków, pogardzanie funkcjonariuszami i pracownikami cywilnymi czy postępowania dyscyplinarne, które wszczynane są ostatnio w MOSG-u i za aprobatą pomniejszych komendantów placówek jawnie dowodzą brakiem profesjonalizmu, zakompleksieniem i zwykłym traktowaniem ludzi za nic.
Postępowanie można wytoczyć jak się okazuje już za paro minutowe opóżnienie funkcjonariusza ze zmianą miejsca pełnienia służby, brakiem oddania honoru do przełożonego (w stopniu mł.chorążego w służbie przygotowawczej) czy brudne buty (nie wspominając, iż funkcjonariusz dopiero co wrócił z patrolu pieszego, gdzie padał śnieg z deszczem). Chęć niszczenia ludzi kosztem własnej satysfakcji i spełnienia jest nader widoczna w pewnej PSG, która od jakiegoś czasu zarządzana jest przez nowego komendanta i przeraża mnie fakt, iż jest to tolerowane w Komendzie Oddziału. Gwarantuje Wam bowiem, iż przełożeni owego komendanta o wszystkim wiedzą, jednak reakcja była by niewygodna i mogłaby okazać się gwożdziem do trumny dla wielu prominentów z MOSG-u. Chciałbym dodatkowo zwrócić uwagę na absurdalną bierność władz związkowych i ludzi z BSW odpowiedzialnych za ujawnianie niekompetencji wyższych kadr. Niekompetencja, ignorancja względem osób ambitnych, wykształconych i pracowitych a gloryfikowanie miernot, których jedyną ambicją jest zaspokajanie próżności przełożonych - tak się niestety dzieje coraz częściej i szczerze powiedziawszy nie potrafię sobie przypomnieć większego skarłowacenia moralnego a służyłem ponad 25 lat... Cała ta sytuacja jawnie wpisuje się w realia lat Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej. Przed okresem transformacji ustrojowej również dochodziło do podobnych sytuacji, gdyż każdy w obawie przed niepewnym losem po transformacji chciał zaklepać sobie atrakcyjne stanowisko w nowej Polsce. Obecnie ta sytuacja się powtarza co niechybnie oznacza wcielenie Straży Granicznej do Policji. Wraz z emerytowanymi przyjaciółmi, którzy również jak ja patrzą na całą tą sytuację z trwogą zastanawiamy się jak bardzo upadł ten kraj i co nam dało ponad 20 lat wolności, skoro doszło do sytuacji identycznej jak ponad 20 lat temu? Zatraciliśmy wszelkie wartości a honor polskiego oficera jest opluwany i nic już nie znaczy. Wszystkim obecnie służącym funkcjonariuszom wyrażającym chęć przejścia do Policji życzę powodzenia. Straż Graniczna umiera śmiercią naturalną i wierzcie mi lub nie, ale to już jej ostatnie podrygi w służbie niepodległej Polsce.

Pozdrawiam serdecznie, emerytowany Płk.

Pułkownik Kurtz: Jesteś zabójcą?
Willard: Jestem żołnierzem.
Pułkownik Kurtz: Ani jednym, ani drugim. Jesteś chłopcem na posyłki wysłanym przez sklepikarzy z zaległym rachunkiem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-06-2012, 17:49
Post: #119
RE: Przeniesienie z SG do Policji
To w MOSG też taki cyrk? Myślałem, że przynajmniej tam jest inaczej... to znaczy normalniej..
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-06-2012, 19:03
Post: #120
RE: Przeniesienie z SG do Policji
(21-06-2012 17:49 )euro stranger SG napisał(a):  To w MOSG też taki cyrk? Myślałem, że przynajmniej tam jest inaczej... to znaczy normalniej..
Oczywiście, że tak. Przecież napisał to emerytowany Płk. [z kropką]
Najlepsze jest chyba to, że jedyny pułkownikowski etat z siedzibą w MOSG to [domyślcie się sami Smile Smile Smile]. Pozostałe to chyba komandorskie i admiralskie (mogę się mylić, więc nie obrażę się za sprostowania Smile).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS