Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przeniesienie z SG do Policji
04-07-2012, 06:34 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-07-2012 06:54 przez morski48.)
Post: #141
RE: Przeniesienie z SG do Policji
(03-07-2012 22:48 )lenek napisał(a):  Aby w Policji dostać stopień mł. aspiranta należy się sporo natrudzić i dłuuuuuuuuuuuugo czekać na właściwy etat. W Straży Granicznej przez kilka lat uzyskiwało się go za wykształcenie po niecałym roku służby. Niby pomysł dobry, ściągało się ludzi bardziej wykształconych - ale jak czas pokazał - największe grono przenoszących się do Policji to "eurochorążowie". Przy przejściu ze stopniem kaprala nie byłoby to tak opłacalne. Niby wszystko zostaje w resorcie, ale za roczne szkolenie i wypłatę płaciła SG - a nie są to małe koszty.

Kiepskie tłumaczenie.Lenek czy ze swojej kieszeni płacisz? Skoro jest rozporządzenie odnośnie przenoszenie się do policji to ludzie korzystają i nie ma co ich za to ganić. Odnoszę wrażenie, że większość przełożonych tak właśnie podchodzi do zagadnienia: MÓJ FOLWARK, MOJE PIENIĄDZE, MOJE ROBOLE! A prawda jest taka, że gdyby nie robole to dowodzący sami by szukali pracy.
Dobrze zaznaczyłeś, że resort ten sam i kasa zostaje.
Z drugiej strony dlaczego chor. X czy Y ma "nosić" piętno bycia "eurochorążym"? Czy to jego wina, że takie były przepisy?On też może mieć pretensje, że kilka lat do tyłu za mgr dostawało się ppor.! Uważasz, że podoficer, który w miesiąc robi kurs chorążych nagle staje się bardziej zajebistym f-szem od tego eurochorążego? Nie! Jest takim samym funkiem, który "korzysta" z obowiązujących przepisów i również powiększa grono eurochorążych. I w cale nie są to podoficerowie (przynajmniej na tych placówkach, na których byłem) z wielkim stażem - wręcz przeciwnie:staż od 3 do 6 lat! A z doświadczenia wiem, że najgłośniej krzyczeli na eurochorążych, jednak gdy sami skończyli miesięczną chorążówkę ich głosy nagle ucichły (może zachłysnęli się 4 grupą w połączeniu z 6 "służbówki" Wink ).
Piszesz także, że przeniesienie ze stopniem kaprala nie byłoby opłacalne. Moim zdaniem jeśli ktoś dojeżdża do roboty 100 czy 200 km to uwierz, że nawet jak poleci na grupie i dodatku to przy takich odległościach zejście z kosztów paliwa, amortyzacji auta to i tak mniej więcej mu się wyrówna - nie mówiąc już o czasie jaki poświęca na dojazd (sam kiedyś dojeżdżałem to wiem).
A przeniesienie jest jakąś formą wyjścia dla ludzi rozczarowanych, mających inną wizję na swoje życie w mundurze, którzy nie mając jeszcze wysługi (i możliwości odejścia na emkę) ratują się przejściem do innej formacji (czasami może się okazać, że trafili z deszczu pod rynnę - cóż człowiek się nie dowie dopóki nie spróbuje).
Są to moje luźne przemyślenia jak również "historie" znajomych, którzy mają problemy wyżej opisane. Staram się zrozumieć tych co chcą się przenieść i tych co idą na emkę - każdy szuka "czegoś" lepszego - pytanie czy znajdzie?!
Pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-07-2012, 19:38
Post: #142
RE: Przeniesienie z SG do Policji
Owszem, większość przenoszących się to euro, ale to całkiem zrozumiałe. To są ludzie, którzy jakieś tam szkoły pokończyli w obecnych czasach kapitalizmu i doskonale rozumieją czasy, w których przyszło im żyć. Do SG przyszli m.in. dlatego, aby zdobyć prawo do szybszej emki (w razie gdyby odpukać coś w ich życiu poszło nie tak), a teraz kiedy widzą jaki bajzel mamy w firmie to bez żalu mówią "nara".
I przyznaję, że to rozumiem - jak zaczną ostro kombinować z emkami dla już służących to też robię wypad.
Jest tyle miejsc na świecie czekających na ludzi, którzy potrafią coś zrobić własnymi rękoma, że nic tylko wybieraćCool
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-07-2012, 17:12
Post: #143
RE: Przeniesienie z SG do Policji
(04-07-2012 06:34 )morski48 napisał(a):  Kiepskie tłumaczenie.Lenek czy ze swojej kieszeni płacisz?
Kocham takie teksty. Od jednego "kolegi" często to kiedyś słyszałem.A później ździwka, że samochód służbowy się sypie, a mundury nie nadają się do niczego. Bo ten "pan" co robił przetarg nie robił go ze swojej kieszeni.
(04-07-2012 06:34 )morski48 napisał(a):  Skoro jest rozporządzenie odnośnie przenoszenie się do policji to ludzie korzystają i nie ma co ich za to ganić.
Nikt ich nie gani. Każdy ma wolną wolę - niech nikt jednak nie dziwi się, że go nie chcą puścić. Zamiarem rozporządzenia było umożliwenie spokojnej wymiany kadr, a w żadnym wypadku nie miało prowadzić do drenażu służb - co w wyniku różnych systemów płacowych jest łatwe do osiągnięcia.
(04-07-2012 06:34 )morski48 napisał(a):  Dobrze zaznaczyłeś, że resort ten sam i kasa zostaje.
Tylko, że budżet SG jest różny od Policji.
(04-07-2012 06:34 )morski48 napisał(a):  On też może mieć pretensje, że kilka lat do tyłu za mgr dostawało się ppor.!
Ten temat już omawialiśmy - nigdy nie było obligu w przyznawaniu stopnia oficerskiego po ukończeniu studiów. Podane przypadki dotyczyły tylko i wyłącznie nielicznych garbów - co i istnieje do dziś.
A "Euro" dostawało się z urzędu.
(04-07-2012 06:34 )morski48 napisał(a):  Piszesz także, że przeniesienie ze stopniem kaprala nie byłoby opłacalne. Moim zdaniem jeśli ktoś dojeżdża do roboty 100 czy 200 km to uwierz, że nawet jak poleci na grupie i dodatku to przy takich odległościach zejście z kosztów paliwa, amortyzacji auta to i tak mniej więcej mu się wyrówna - nie mówiąc już o czasie jaki poświęca na dojazd (sam kiedyś dojeżdżałem to wiem).
Tutaj masz link pokazujący jak łatwo jest się przenieść wewnątrz Policji:
Przeniesienia w Policji
Nie dziw się zatem, że Twoi przełożeni nie cieszą się z "dezerterów".
Podsumowując nie mam do nikogo pretensji, że chce opuścić szeregi SG - to jest jego niezbywalne prawo. Natomiast nie chciałbym, aby ktoś miał pretensje do swoich przełożonych o to że mu utrudniają - to ich zbójeckie prawo.
W historii swojej służby kilka razy zmieniałem miejsce "zatrudnienia", raz przełożni byli ok, innym razem nic nie mieli do powiedzenia, a jeszcze innym razem gdy usłyszałem, że z formacji odchodzi się tylko przez komin to złożyłem tzw. wypowiedzenie Smile ( i tak wyszedłem na swoje).
Pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-07-2012, 17:59
Post: #144
RE: Przeniesienie z SG do Policji
(07-07-2012 17:12 )lenek napisał(a):  że z formacji odchodzi się tylko przez komin to złożyłem tzw. wypowiedzenie Smile ( i tak wyszedłem na swoje).
Pozdrawiam

GRU ? Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-07-2012, 21:08 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-07-2012 21:09 przez keyser soze.)
Post: #145
RE: Przeniesienie z SG do Policji
(07-07-2012 17:12 )lenek napisał(a):  ... Ten temat już omawialiśmy - nigdy nie było obligu w przyznawaniu stopnia oficerskiego po ukończeniu studiów. Podane przypadki dotyczyły tylko i wyłącznie nielicznych garbów - co i istnieje do dziś. ...

No kurwa chyba nie wytrzymam - to, że o czymś nie wiesz nie znaczy, że to nie istnieje - nie chce mi się sprawdzać w którym roku przyszedłeś do nas z policji, ale być może było to już po turbokursach i po prostu o nich nie wiesz, zresztą w 96r. tych kursów już chyba nie było, albo był to ostatni sezon.
A rzecz działa się na początku lat 90-tych, kiedy to mundur u ludzi budził jednoznacznie negatywne skojarzenia i ciężko było o inteligentnych i wykształconych ludzi i trzeba było jakoś ich zachęcić, żeby przyszli. Zresztą są jeszcze w formacji ludzie, którzy skorzystali z tych kursów i nadal u nas służą, więc nie będę rzucał ich nazwiskami - w każdym bądź razie były to regularne kursy, a nie specspędy jak to czasami kg robi.

PS. ja znam osobiście pięć takich osób, ale ze względu na to, że są to porządni ludzie, to nie będę podawał więcej szczegółów.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-07-2012, 21:41 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-07-2012 21:47 przez quasimodo1.)
Post: #146
RE: Przeniesienie z SG do Policji
(07-07-2012 21:08 )keyser soze napisał(a):  
(07-07-2012 17:12 )lenek napisał(a):  ... Ten temat już omawialiśmy - nigdy nie było obligu w przyznawaniu stopnia oficerskiego po ukończeniu studiów. Podane przypadki dotyczyły tylko i wyłącznie nielicznych garbów - co i istnieje do dziś. ...

No kurwa chyba nie wytrzymam - to, że o czymś nie wiesz nie znaczy, że to nie istnieje - nie chce mi się sprawdzać w którym roku przyszedłeś do nas z policji, ale być może było to już po turbokursach i po prostu o nich nie wiesz, zresztą w 96r. tych kursów już chyba nie było, albo był to ostatni sezon.
A rzecz działa się na początku lat 90-tych, kiedy to mundur u ludzi budził jednoznacznie negatywne skojarzenia i ciężko było o inteligentnych i wykształconych ludzi i trzeba było jakoś ich zachęcić, żeby przyszli. Zresztą są jeszcze w formacji ludzie, którzy skorzystali z tych kursów i nadal u nas służą, więc nie będę rzucał ich nazwiskami - w każdym bądź razie były to regularne kursy, a nie specspędy jak to czasami kg robi.

PS. ja znam osobiście pięć takich osób, ale ze względu na to, że są to porządni ludzie, to nie będę podawał więcej szczegółów.

Zapomniałeś że ci ludzie przyjmowani na początku lat 90 - tych ,mieli podstawy służby w mundurze, ponieważ byli podchorążymi rezerwy i mieli pokończone 12 lub 9 miesięczne Szkoły Podchorążych Rezerwy oraz że byli dla SG podoficerami do stopnia sierżanta z mgr przed nazwiskiem - wtedy wystarczył dla nich kurs lub roczna szkółka oficerska SG oraz w wiekszości rzut na głęboką wodę w postaci strażnicy lub krg w jakimś przesranym GPK.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-07-2012, 22:24 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-07-2012 22:29 przez morski48.)
Post: #147
RE: Przeniesienie z SG do Policji
(07-07-2012 17:12 )lenek napisał(a):  
(04-07-2012 06:34 )morski48 napisał(a):  Kiepskie tłumaczenie.Lenek czy ze swojej kieszeni płacisz?
Kocham takie teksty. Od jednego "kolegi" często to kiedyś słyszałem.A później ździwka, że samochód służbowy się sypie, a mundury nie nadają się do niczego. Bo ten "pan" co robił przetarg nie robił go ze swojej kieszeni.
(04-07-2012 06:34 )morski48 napisał(a):  Skoro jest rozporządzenie odnośnie przenoszenie się do policji to ludzie korzystają i nie ma co ich za to ganić.
Nikt ich nie gani. Każdy ma wolną wolę - niech nikt jednak nie dziwi się, że go nie chcą puścić. Zamiarem rozporządzenia było umożliwenie spokojnej wymiany kadr, a w żadnym wypadku nie miało prowadzić do drenażu służb - co w wyniku różnych systemów płacowych jest łatwe do osiągnięcia.
(04-07-2012 06:34 )morski48 napisał(a):  Dobrze zaznaczyłeś, że resort ten sam i kasa zostaje.
Tylko, że budżet SG jest różny od Policji.
(04-07-2012 06:34 )morski48 napisał(a):  On też może mieć pretensje, że kilka lat do tyłu za mgr dostawało się ppor.!
Ten temat już omawialiśmy - nigdy nie było obligu w przyznawaniu stopnia oficerskiego po ukończeniu studiów. Podane przypadki dotyczyły tylko i wyłącznie nielicznych garbów - co i istnieje do dziś.
A "Euro" dostawało się z urzędu.
(04-07-2012 06:34 )morski48 napisał(a):  Piszesz także, że przeniesienie ze stopniem kaprala nie byłoby opłacalne. Moim zdaniem jeśli ktoś dojeżdża do roboty 100 czy 200 km to uwierz, że nawet jak poleci na grupie i dodatku to przy takich odległościach zejście z kosztów paliwa, amortyzacji auta to i tak mniej więcej mu się wyrówna - nie mówiąc już o czasie jaki poświęca na dojazd (sam kiedyś dojeżdżałem to wiem).
Tutaj masz link pokazujący jak łatwo jest się przenieść wewnątrz Policji:
Przeniesienia w Policji
Nie dziw się zatem, że Twoi przełożeni nie cieszą się z "dezerterów".
Podsumowując nie mam do nikogo pretensji, że chce opuścić szeregi SG - to jest jego niezbywalne prawo. Natomiast nie chciałbym, aby ktoś miał pretensje do swoich przełożonych o to że mu utrudniają - to ich zbójeckie prawo.
W historii swojej służby kilka razy zmieniałem miejsce "zatrudnienia", raz przełożni byli ok, innym razem nic nie mieli do powiedzenia, a jeszcze innym razem gdy usłyszałem, że z formacji odchodzi się tylko przez komin to złożyłem tzw. wypowiedzenie Smile ( i tak wyszedłem na swoje).
Pozdrawiam

Pewnie gdybym był przełożonym to też nie dawałbym zgody na przeniesienie ale nim nie jestem. A ciężko kadrowcom w OSG usiąść na d... i zobaczyć po prośbach funków kto i gdzie chce iść? Może dałoby radę jakoś takich funków wymienić?!
Co do nielicznych garbów, które dostały ppor za mgr - proszę nie pisz takich rzeczy - mam wiarygodne info , ZE W MORSKIM OSG TAKICH OSÓB JEST NA PĘCZKI!!! I ZNAM TE OSOBY (NIEKTÓRYM SIĘ NALEŻY A INNI TRAKTUJĄ TO TYLKO JAKO CIEPŁA POSADKĘ - co to zrobić żeby się nie narobić a zarobić!)
Co do "płacenia ze swojej kieszeni" - jeśli przychodzi taki gamoń, który wali z ucha 01 i tylko to potrafi a sprzęt służbowy traktuje jak ścierwo a 01 mu na to pozwala to powiedz co ja czy inni mamy zrobić? Stary nic na niego nie da bo to jego ucho. Auta służbowe są niszczone i później naprawiane cichaczem po szemranych zakładach a 01 temu przyklaskuje, szczęśliwy, że nic się nie wydało albo fura poszła na inną PSG w ramach rotacji i niech się inni martwią. Uwierz - takie sytuacje są normalna rzeczą i żadne argumenty nie docierają - zresztą sam na bank też takie rzeczy widziałeś i nóż Ci się w kieszeni otwierał.
Co do przenosin - zapewne spore grono ludzi się rozczarowało. Pewnie wyobrażali sobie inną robotę niż pilnowanie prywaty lokalnych "biznesmenów"! Nie mówiąc już o gnojeniu, bo rozumiem dokręcać śrubę trzeba tam gdzie jest potrzeba ale niszczyć ludzi tylko dlatego, że jest się zakompleksionym ignorantem nie liczącym się z ludźmi to druga sprawa.
Ludzie też mają nerwy, które czasami mogą ich ponieść. Problemy prywatne mogą nałożyć się na te służbowe a to już mieszanka wybuchowa!!!
Aha, jeśli chodzi o budżet SG a Policji to widać to po podejściu do tematu podwyżek (w które osobiście nie wierzę! Big Grin) - tak na marginesie:temat rzeka!
Pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-07-2012, 07:39
Post: #148
RE: Przeniesienie z SG do Policji
Zwróćcie również uwagę na oficerów z MON-u służących w SG. Ludzie, którzy mają po 23-24 przychodzili do SG ze stopniami oficerskimi nie mając pojęcia o charakterystyce pracy SG. Na PSG, gdzie służę przez ładnych parę lat kadry opierały się właśnie na takich ludziach.
Po to są rozporządzenia żeby z nich korzystać. Za przeniesienia nie płaci SG czy Policja tylko państwo, więc nie widzę problemu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-07-2012, 15:11
Post: #149
RE: Przeniesienie z SG do Policji
rozmawiałem dziś ze swoim 01 powiedział że nie zaopiniuje mi pozytywnie prośby ze względu na stanowisko KGSG. i znowu jestem w czarnej p...e! a tu nie może mi nic zaproponować, oprócz tego, że koledzy dalej będą strzelać z ucha!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-07-2012, 18:05
Post: #150
RE: Przeniesienie z SG do Policji
Wieść niesie, że ze względu na wakaty na wschodzie nie będzie zgody KGSG na przeniesienia do Policji. Ostatnich klepniętnych podpisywał gen. Elas
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-07-2012, 19:35
Post: #151
RE: Przeniesienie z SG do Policji
(10-07-2012 18:05 )passengerLPG napisał(a):  Wieść niesie, że ze względu na wakaty na wschodzie nie będzie zgody KGSG na przeniesienia do Policji. Ostatnich klepniętnych podpisywał gen. Elas

A jaki to pożytek z takiego funka,którego nie chcą przenieść na własną prośbę do policji tylko go flancują na siłę gdzieś pod Wołosate.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-07-2012, 21:19
Post: #152
RE: Przeniesienie z SG do Policji
Niestety tu jest podobnie jak w MONie. Na siłę będą Cię uszczęśliwiać jakimiś g...ymi etatami.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-07-2012, 07:38 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-07-2012 07:42 przez morski48.)
Post: #153
RE: Przeniesienie z SG do Policji
(07-07-2012 17:12 )lenek napisał(a):  
(04-07-2012 06:34 )morski48 napisał(a):  Kiepskie tłumaczenie.Lenek czy ze swojej kieszeni płacisz?
Kocham takie teksty. Od jednego "kolegi" często to kiedyś słyszałem.A później ździwka, że samochód służbowy się sypie, a mundury nie nadają się do niczego. Bo ten "pan" co robił przetarg nie robił go ze swojej kieszeni.
(04-07-2012 06:34 )morski48 napisał(a):  Skoro jest rozporządzenie odnośnie przenoszenie się do policji to ludzie korzystają i nie ma co ich za to ganić.
Nikt ich nie gani. Każdy ma wolną wolę - niech nikt jednak nie dziwi się, że go nie chcą puścić. Zamiarem rozporządzenia było umożliwenie spokojnej wymiany kadr, a w żadnym wypadku nie miało prowadzić do drenażu służb - co w wyniku różnych systemów płacowych jest łatwe do osiągnięcia.
(04-07-2012 06:34 )morski48 napisał(a):  Dobrze zaznaczyłeś, że resort ten sam i kasa zostaje.
Tylko, że budżet SG jest różny od Policji.
(04-07-2012 06:34 )morski48 napisał(a):  On też może mieć pretensje, że kilka lat do tyłu za mgr dostawało się ppor.!
Ten temat już omawialiśmy - nigdy nie było obligu w przyznawaniu stopnia oficerskiego po ukończeniu studiów. Podane przypadki dotyczyły tylko i wyłącznie nielicznych garbów - co i istnieje do dziś.
A "Euro" dostawało się z urzędu.
(04-07-2012 06:34 )morski48 napisał(a):  Piszesz także, że przeniesienie ze stopniem kaprala nie byłoby opłacalne. Moim zdaniem jeśli ktoś dojeżdża do roboty 100 czy 200 km to uwierz, że nawet jak poleci na grupie i dodatku to przy takich odległościach zejście z kosztów paliwa, amortyzacji auta to i tak mniej więcej mu się wyrówna - nie mówiąc już o czasie jaki poświęca na dojazd (sam kiedyś dojeżdżałem to wiem).
Tutaj masz link pokazujący jak łatwo jest się przenieść wewnątrz Policji:
Przeniesienia w Policji
Nie dziw się zatem, że Twoi przełożeni nie cieszą się z "dezerterów".
Podsumowując nie mam do nikogo pretensji, że chce opuścić szeregi SG - to jest jego niezbywalne prawo. Natomiast nie chciałbym, aby ktoś miał pretensje do swoich przełożonych o to że mu utrudniają - to ich zbójeckie prawo.
W historii swojej służby kilka razy zmieniałem miejsce "zatrudnienia", raz przełożni byli ok, innym razem nic nie mieli do powiedzenia, a jeszcze innym razem gdy usłyszałem, że z formacji odchodzi się tylko przez komin to złożyłem tzw. wypowiedzenie Smile ( i tak wyszedłem na swoje).
Pozdrawiam

Lenek co do tych przenosin w policji: PODAJESZ LINK, KTÓRY ZAWIERA WYPOWIEDZI LUDZI Z 2006 R.!!!
Mam kolegów w policji, którzy przenieśli się między jednostkami i to bez problemów (nie musieli czekać aż ktoś na emkę pójdzie, żeby wskoczyć na jego miejsce). Przez 5-6 lat trochę się zmieniło. A przytaczanie przykładów z 2006r. to tak jakbyś chciał obecnie kupić euro czy dolca po kursie z 2006r. tłumacząc "bo jak wyjeżdżałem do Egiptu w 2006 to dolar tyle kosztował" Wink
Pozdrawiam


(10-07-2012 21:19 )QQ_na_muniu napisał(a):  Niestety tu jest podobnie jak w MONie. Na siłę będą Cię uszczęśliwiać jakimiś g...ymi etatami.
Smutna prawda. Etat etatem a atmosfera dalej kijowa. Nikt nie oczekuje czerwonego dywanu tylko chociaż trochę zwykłego szacunku (a nie traktowania jak bydło bo 01 leczy kompleksy)!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-07-2012, 09:52
Post: #154
RE: Przeniesienie z SG do Policji
"Smutna prawda. Etat etatem a atmosfera dalej kijowa. Nikt nie oczekuje czerwonego dywanu tylko chociaż trochę zwykłego szacunku (a nie traktowania jak bydło bo 01 leczy kompleksy)!"

....zmienić 01 i po problemach :-)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-07-2012, 11:12
Post: #155
RE: Przeniesienie z SG do Policji
(11-07-2012 09:52 )Valhalla49 napisał(a):  "Smutna prawda. Etat etatem a atmosfera dalej kijowa. Nikt nie oczekuje czerwonego dywanu tylko chociaż trochę zwykłego szacunku (a nie traktowania jak bydło bo 01 leczy kompleksy)!"

....zmienić 01 i po problemach :-)

Hehehehe. Żeby to było takie łatwe. Za wiele osób jest "kupionych" przez 01. Część osrana a tylko mała część jak to ktoś określił na forum odważnych straceńców Big GrinBig GrinBig Grin Zresztą nie na zawsze jesteśmy funkami a oni 01!!!
Zacisnąć zęby i do przodu. Żeby tylko takie problemy były Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-07-2012, 17:08
Post: #156
RE: Przeniesienie z SG do Policji
(07-07-2012 21:08 )keyser soze napisał(a):  No kurwa chyba nie wytrzymam
No właśnie. Reszte wytłumaczył Ci quasimodo. Dodatkowo dodam, że ukończenie SPR + chęć + udział w 1-2 ćwiczeniach dawały Ci stopień oficerski WP nawet jeżeli byłeś w cywilu.
@quasimodo1 - w oryginale był Oświęcim. Nie było to zbyt smaczne, ale przełożonych się nie wybiera.
(11-07-2012 07:38 )morski48 napisał(a):  Lenek co do tych przenosin w policji: PODAJESZ LINK, KTÓRY ZAWIERA WYPOWIEDZI LUDZI Z 2006 R.!!!
Mam kolegów w policji, którzy przenieśli się między jednostkami i to bez problemów (nie musieli czekać aż ktoś na emkę pójdzie, żeby wskoczyć na jego miejsce). Przez 5-6 lat trochę się zmieniło. A przytaczanie przykładów z 2006r. to tak jakbyś chciał obecnie kupić euro czy dolca po kursie z 2006r. tłumacząc "bo jak wyjeżdżałem do Egiptu w 2006 to dolar tyle kosztował" Wink
Pozdrawiam
Jaja se robisz ze mnie, czy nie umiesz posługiwać się przeglądarką ?
Kliknij w 49 stronę to dostaniesz posty z lipca bieżącego roku Smile Smile Smile Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-07-2012, 20:50
Post: #157
RE: Przeniesienie z SG do Policji
Z uporem maniaka produkujesz swoją wersję.
Nie chce mi się już pisać, ale doskonale wiem, iż można było przyjść z cywila i zaliczyć oficerkę z marszu - nie trzeba było mieć ukończonej SPR, zresztą część z tych osób nawet nie miało odbębnionej zasadniczej - bo to był czas przyjęć pierwszych kobiet do SG (część z nich dzisiaj nawet jest już w stopniu ppłk)
Dobra, kończę temat bo nie lubię dyskusji gdy ktoś usiłuje wmówić mi, że czarne jest białe.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-07-2012, 21:06
Post: #158
RE: Przeniesienie z SG do Policji
(11-07-2012 20:50 )keyser soze napisał(a):  Z uporem maniaka produkujesz swoją wersję.
Nie chce mi się już pisać, ale doskonale wiem, iż można było przyjść z cywila i zaliczyć oficerkę z marszu - nie trzeba było mieć ukończonej SPR, zresztą część z tych osób nawet nie miało odbębnionej zasadniczej - bo to był czas przyjęć pierwszych kobiet do SG (część z nich dzisiaj nawet jest już w stopniu ppłk)
Dobra, kończę temat bo nie lubię dyskusji gdy ktoś usiłuje wmówić mi, że czarne jest białe.

Potwierdzam. U nas w komendzie MOSG jest m. in. pełno kobiet (nie kończyły SPR Big GrinBig GrinBig Grin )obecnie w stopniu od por. do mjr. i są to osoby, które przyszły z cywila, poza tym sporo facetów, których "kariera" miała podobny przebieg.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-07-2012, 18:38
Post: #159
RE: Przeniesienie z SG do Policji
Witam, ciekawe czy zakazem 01 KGSG odnośnie przenoszenia się do policji są objęte tylko oddziały na wschodniej ścianie czy cała polska? jak macie jakieś info to piszcie,PS. ale jak się słyszy o takim podejściu naszych przełożonych to morale spadają i człek gdzieś ma już to wszystko, no ale czy tak to powinno wyglądać? PZDR.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-08-2012, 19:32
Post: #160
RE: Przeniesienie z SG do Policji
(16-07-2012 18:38 )fuszsg napisał(a):  Witam, ciekawe czy zakazem 01 KGSG odnośnie przenoszenia się do policji są objęte tylko oddziały na wschodniej ścianie czy cała polska? jak macie jakieś info to piszcie,PS. ale jak się słyszy o takim podejściu naszych przełożonych to morale spadają i człek gdzieś ma już to wszystko, no ale czy tak to powinno wyglądać? PZDR.
No niestety pomimo obowiązującego porozumienia w 95 % wstrzymane przez SG przeniesienia do policji - wytłumaczenie jedno - braki kadrowe na zewnętrznej - dotyczy to także w wielu przypadkach funków na wewnętrznej.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS