Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przeniesienie z SG do Policji
09-10-2012, 05:26
Post: #201
RE: Przeniesienie z SG do Policji
(08-10-2012 20:11 )lenek napisał(a):  to przeglądnij swój TAP

Tylko że to znów zajmuje trochę czasu - prośba, oczekiwanie na odpowiedź i dopiero można jechać do osg.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-10-2012, 08:51
Post: #202
RE: Przeniesienie z SG do Policji
Znowu sygnał o możliwym przejściu do Policji,cyt: "Likwidacja etatów będzie jednym ze skutków połączenia trzech szczecińskich placówek w jedną dużą jednostkę.

Dowództwo straży granicznej zwolnień jednak nie planuje. Wszyscy pogranicznicy dostaną ofertę pracy na granicy wschodniej lub przejścia do policji".

http://www.radioszczecin.pl/index.php?idp=1&idx=92018
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-10-2012, 13:31
Post: #203
RE: Przeniesienie z SG do Policji
(12-10-2012 08:51 )Jordan napisał(a):  Znowu sygnał o możliwym przejściu do Policji,cyt: "Likwidacja etatów będzie jednym ze skutków połączenia trzech szczecińskich placówek w jedną dużą jednostkę.

Dowództwo straży granicznej zwolnień jednak nie planuje. Wszyscy pogranicznicy dostaną ofertę pracy na granicy wschodniej lub przejścia do policji".

http://www.radioszczecin.pl/index.php?idp=1&idx=92018

Już widzę jak niektórym emerytom (którzy nie są pupilami 01) dadzą przejść do policji w miejscu gdzie obecnie pełnią służbę - żeby nie musieli tułać się na drugi koniec kraju. Zaproponują właśnie "psg czarna d..." i sytuacja sama się rozwiąże - taki funk idzie na emkę i zwalnia się miejsce. Część się przeniesie na wschód, część odejdzie nie mając lat a część faktycznie przejdzie do policji.
I tak w skali całego zachodu i południa sytuacja się wyklaruje.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-10-2012, 21:08
Post: #204
RE: Przeniesienie z SG do Policji
(12-10-2012 08:51 )Jordan napisał(a):  Wszyscy pogranicznicy dostaną ofertę pracy na granicy wschodniej lub przejścia do policji".

http://www.radioszczecin.pl/index.php?idp=1&idx=92018

No i masz wyjaśnioneBig Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-11-2012, 18:04
Post: #205
RE: Przeniesienie z SG do Policji
Co taka cisza w temacie?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-11-2012, 20:14
Post: #206
RE: Przeniesienie z SG do Policji
pytanie za 100 pkt! kiedy z zachodu na wschód mają przenosić f-szy ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-11-2012, 06:22
Post: #207
RE: Przeniesienie z SG do Policji
(07-11-2012 20:14 )makiGS napisał(a):  pytanie za 100 pkt! kiedy z zachodu na wschód mają przenosić f-szy ?
Pytanie za 200 pkt! A jaki jeleń przeniesie się na dziki wschód?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-11-2012, 08:43 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-11-2012 08:57 przez quasimodo1.)
Post: #208
RE: Przeniesienie z SG do Policji
(08-11-2012 06:22 )keyser soze napisał(a):  
(07-11-2012 20:14 )makiGS napisał(a):  pytanie za 100 pkt! kiedy z zachodu na wschód mają przenosić f-szy ?
Pytanie za 200 pkt! A jaki jeleń przeniesie się na dziki wschód?

Wtedy - kiedy ruszy operacja " Barbarossa " .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-11-2012, 19:27
Post: #209
RE: Przeniesienie z SG do Policji
(08-11-2012 06:22 )keyser soze napisał(a):  
(07-11-2012 20:14 )makiGS napisał(a):  pytanie za 100 pkt! kiedy z zachodu na wschód mają przenosić f-szy ?
Pytanie za 200 pkt! A jaki jeleń przeniesie się na dziki wschód?
No odpowiedź jest bardzo prosta jak życie zweryfikuje, że taki jeleń tylko w SG pracę znajdzie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-12-2012, 12:03
Post: #210
RE: Przeniesienie z SG do Policji
ponawiam co taka cisza w temacie??
ma może ktoś jakieś nowiny?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-12-2012, 14:00
Post: #211
RE: Przeniesienie z SG do Policji
(06-12-2012 12:03 )Gekon napisał(a):  ponawiam co taka cisza w temacie??
ma może ktoś jakieś nowiny?
Generalnie reorganizacja . Nikt na razie nie puszcza hurtowo funków do policji - może promilowe wyjątki - jest generalnie nastawienie aby redukować 1700 wakatów na wschodzie tymi z wewnętrznej. SG trochę kosztowało "wychowanie" funka . Najpierw interes formacji dopiero póżniej interes poszczególnych funkcjonariuszy. Jak znajdziesz się w grupie redukowanych funkcjonariuszy jeśli oczywiście jesteś z wewnętrznej i znajdziesz sobie odpowiedni etat w policji lub innej formacji a odrzucisz ofertę alokacji to może ,powtarzam może. Generalnie zewnetrzna jeśli chodzi o przenosiny do policji jest na straconych pozycjach .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-12-2012, 15:27
Post: #212
RE: Przeniesienie z SG do Policji
jestem ze wschodu, etat jeszcze "mam" w Policji tylko zgody kgsg brak
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-12-2012, 15:30
Post: #213
RE: Przeniesienie z SG do Policji
(06-12-2012 15:27 )Gekon napisał(a):  jestem ze wschodu, etat jeszcze "mam" w Policji tylko zgody kgsg brak

No to znasz odpowiedż . Oczywiście możesz pisać dalej kwity ale będzie to raczej przypominało pisanie listów na Berdyczów. Chyba że znajdziesz odpowiedniego .......
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-12-2012, 11:00 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-12-2012 11:01 przez JURIJ_77.)
Post: #214
RE: Przeniesienie z SG do Policji
(06-12-2012 15:27 )Gekon napisał(a):  jestem ze wschodu, etat jeszcze "mam" w Policji tylko zgody kgsg brak


nie ma szans na przeniesienie do Policji ze wschodniej granicy. Przynajmniej nie teraz. Znam z SG kilku ludzi, którzy piszą już od 3ch lat - bezskutecznie. Niektórzy nawet złożyli podania o przyjęcie do służby w Policji w toku normalnego postępowania kwalifikacyjnego - po pomyślnym zdaniu egzaminów i "gwarancji" zatrudnienia zwolnią się z SG, przyjmą do Policji zachowując tym samym ciągłość służby i uznanie stopnia. To chyba najszybsza droga obecnie - w sumie jak nie po dobroci, to dookoła Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-12-2012, 11:10
Post: #215
RE: Przeniesienie z SG do Policji
Panowie i panie mam jedno pytanie czy jezeli już mi się uda przenieść do policji będzie to prawdopodobnie marzec to czy nie będe szedł juz nowym systemem emerytalnym jako nowo przyjęty ?? Bo chodzą takie pogłoski że może tak być a ja mam 9 lat służby więc bedzie troche szkoda. Czy ktoś o tym słyszał??
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-12-2012, 11:35
Post: #216
RE: Przeniesienie z SG do Policji
raczej nie ponieważ masz zachowaną ciągłość służby i w sumie będziesz policjantem od momentu przyjęcia do SG
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-12-2012, 11:54
Post: #217
RE: Przeniesienie z SG do Policji
(07-12-2012 11:10 )funek napisał(a):  Panowie i panie mam jedno pytanie czy jezeli już mi się uda przenieść do policji będzie to prawdopodobnie marzec to czy nie będe szedł juz nowym systemem emerytalnym jako nowo przyjęty ?? Bo chodzą takie pogłoski że może tak być a ja mam 9 lat służby więc bedzie troche szkoda. Czy ktoś o tym słyszał??

Nie będziesz szedł nowym systemem emerytalnym - lecisz jako pokolenie art 15a ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym z 1994 jako przyjęty do służby po 01.01.1999 - do wysługi emerytalnej liczą Ci tylko lata w mundurze bez lat z cywila .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-12-2012, 20:39
Post: #218
RE: Przeniesienie z SG do Policji
a co z zaliczeniem wysługi 1,5 za 1 czy z chwila odejscia na emke po przeniesieniu do Pol czas służby w SG bedzie przeliczony po tym przeliczniku, sa jakies konkretne wytyczne lub opinioe prawne w tej kwestii ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-12-2012, 22:25
Post: #219
RE: Przeniesienie z SG do Policji
(08-12-2012 20:39 )uznamczyk napisał(a):  a co z zaliczeniem wysługi 1,5 za 1 czy z chwila odejscia na emke po przeniesieniu do Pol czas służby w SG bedzie przeliczony po tym przeliczniku, sa jakies konkretne wytyczne lub opinioe prawne w tej kwestii ?

Do tej pory funkcjonariusze innych służb a którzy wcześniej służyli w SG w bezpośredniej ochronie gp nie mieli tego okresu korzystnego 1,5 za 1 zaliczanego do wysługi emerytalnej - dyrektor ZER uzasadniał to iż odchodzą na emke z ustawy np policji PSP czy BOR a w nich nie było wzmianki o korzystnym przeliczniku 1,5 za 1 , był on umotywowany prawnie jako art 74 tylko w UoSG - i tylko należał się on funkcjonariuszom SG odchodzącym na emke z ustawy o SG . Jak będzie teraz to nie wiem - mowa o korzystnym przeliczniku będzie umotywowana prawnie od 01.01.2013 w nowej ustawie emerytalnej służb mundurowych - ale też jest "jedno ale " - zapis art.10 nowej ustawy emerytalnej zaczyna się słowami funkcjonariuszom Straży Granicznej ........ - no i tej SG może się czepiać po nowemu dyrektor ZER . Jest tylko jedna rada - próbować - czyli przed odejściem na emke z policji ,otrzymać z dawnego macierzystego OSG zaświadczenie o służbie w SG w bezpośredniej ochronie gp i dołączyć je do akt w macierzystej jednostce policji . A tak na marginesie to jeszcze nikt nie odchodził po nowemu - duże pole do popisu dla radców prawnych zatrudnionych przez zw.zawodowe lub samą zainteresowaną osobę.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-12-2012, 16:20
Post: #220
RE: Przeniesienie z SG do Policji
mój związkowiec był na zebraniu i powiedział O1 Mosg że przeniesienia mają być uruchomione w przyszłym roku. ma być ponoć jakieś spotkanie na szczycie KGSG i KGP bo ponoć w drugą stronę też są chętni.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS