Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przeniesienie z SG do Policji
12-01-2013, 23:35
Post: #241
RE: Przeniesienie z SG do Policji
(12-01-2013 16:07 )superSG napisał(a):  Funki z SG też przechodzą na emkę policyjną, teraz i wcześniej i zaliczali im ten przelicznik, no to teraz też powinni. Napiszę maila do ZER. We wrześniu odpisali o zaliczeniu lat z cywila funkom przyjętym po 99r. ( warunek służba w SG kandydacka przed 99r.) , a jak wiadomo jeszcze niedawno była cisza i niepokój. Więc zapytam w mailu kierownika ZER co z tym latami. Co do ustawy, napisane jest że funkom z SG, bo przecież u nas funkcjonowało 1 za 1.5 a nie w policji.
Wszyscy funkcjonariusze MSW -czyli BOR,SG ,PSP przechodzą na emeryturę policyjną . Funki SG przechodzą na emke policyjną ale z ustawy o SG . Masz rację pisz do ZER - przetrzesz szlaki.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-01-2013, 15:55
Post: #242
RE: Przeniesienie z SG do Policji
Dla zainteresowanych: http://www.sejm.gov.pl/sejm7.nsf/Interpe...y=3F527699
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-02-2013, 21:05
Post: #243
RE: Przeniesienie z SG do Policji
Panowie czy mógłby mi ktoś wysłać wzór podania o przeniesienie???
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-02-2013, 17:55
Post: #244
RE: Przeniesienie z SG do Policji
Przeglądałem ten wątek a także czytałem rozporządzenie i nie wiem na jakiej podstawie piszecie, że uposażenie (grupa, kwatera, dodatek) zostają zachowane??? Może mi to ktoś wytłumaczyć???
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-02-2013, 11:34 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-02-2013 11:36 przez dziunio.)
Post: #245
RE: Przeniesienie z SG do Policji
powiem ci kolego że stopień i grupę mi zachowali jednak dodatek uwalili mi o 75% także lipa pozdr.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-02-2013, 12:10
Post: #246
RE: Przeniesienie z SG do Policji
(12-01-2013 23:35 )quasimodo1 napisał(a):  
(12-01-2013 16:07 )superSG napisał(a):  Funki z SG też przechodzą na emkę policyjną, teraz i wcześniej i zaliczali im ten przelicznik, no to teraz też powinni. Napiszę maila do ZER. We wrześniu odpisali o zaliczeniu lat z cywila funkom przyjętym po 99r. ( warunek służba w SG kandydacka przed 99r.) , a jak wiadomo jeszcze niedawno była cisza i niepokój. Więc zapytam w mailu kierownika ZER co z tym latami. Co do ustawy, napisane jest że funkom z SG, bo przecież u nas funkcjonowało 1 za 1.5 a nie w policji.
Wszyscy funkcjonariusze MSW -czyli BOR,SG ,PSP przechodzą na emeryturę policyjną . Funki SG przechodzą na emke policyjną ale z ustawy o SG . Masz rację pisz do ZER - przetrzesz szlaki.

gdzieś na forum ktoś wrzucił link do aktu który reguluje to że funkcjonariusze SG którzy przenieśli sie do POL i odchodza na emke maja zaliczony przelicznik 1 za 1,5 za okres służby w SG oczywiscie w okresie obowiazywania owego przelicznika a wiec do 31.12.2012r
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-02-2013, 01:17
Post: #247
RE: Przeniesienie z SG do Policji
(07-02-2013 12:10 )uznamczyk napisał(a):  
(12-01-2013 23:35 )quasimodo1 napisał(a):  
(12-01-2013 16:07 )superSG napisał(a):  Funki z SG też przechodzą na emkę policyjną, teraz i wcześniej i zaliczali im ten przelicznik, no to teraz też powinni. Napiszę maila do ZER. We wrześniu odpisali o zaliczeniu lat z cywila funkom przyjętym po 99r. ( warunek służba w SG kandydacka przed 99r.) , a jak wiadomo jeszcze niedawno była cisza i niepokój. Więc zapytam w mailu kierownika ZER co z tym latami. Co do ustawy, napisane jest że funkom z SG, bo przecież u nas funkcjonowało 1 za 1.5 a nie w policji.
Wszyscy funkcjonariusze MSW -czyli BOR,SG ,PSP przechodzą na emeryturę policyjną . Funki SG przechodzą na emke policyjną ale z ustawy o SG . Masz rację pisz do ZER - przetrzesz szlaki.

gdzieś na forum ktoś wrzucił link do aktu który reguluje to że funkcjonariusze SG którzy przenieśli sie do POL i odchodza na emke maja zaliczony przelicznik 1 za 1,5 za okres służby w SG oczywiscie w okresie obowiazywania owego przelicznika a wiec do 31.12.2012r

tu jest wszystko co do przechodzenia do policji i zaliczenia za 1rok 1,5. Nie wiem skąd data 31.12.2012r?

http://www.sejm.gov.pl/sejm7.nsf/Interpe...y=3F527699

[admin - poprawiłem link, który znajduje dokładnie 5 postów powyżej]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-02-2013, 17:45
Post: #248
RE: Przeniesienie z SG do Policji
SuperSG : Nie wiem skąd data 31.12.2012r?

ano stad ze od 01/01/2013 nie ma juz tego przelicznika
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-02-2013, 23:39 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-02-2013 23:42 przez superSG.)
Post: #249
RE: Przeniesienie z SG do Policji
Uznamczyk napisz mi gdzie to jest, a nie sypiesz mi tu ano tu, anu tam...podstawa!Chyba czytałeś link powyżej, nie znalazłem tam zapisu DO 31.12.2012r. oświeć mnie i rozwiej wątpliwości. A i wychodzi,że ludkom, którzy teraz zostali to pozabierali przelicznik i nie mają zaliczone, bo nie ma już 1 za 1,5!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-02-2013, 17:34
Post: #250
RE: Przeniesienie z SG do Policji
co do daty 31.12.2012 - data zaproponowana przez KGSG podczas wnoszenia poprawek do nowej ustawy emerytalnej a odnoszace sie dokladnie do wykreslenia art.74 ust.2 z USG i przeniesienia go do nowej ustawy zostala ta poprawka zaakceptowana i dlatego wg. nowej ustawy emerytalnej nie ma juz przelicznika 1/1,5 ostatnim dniem w ktorym on obowiazywal był wlasnie 31.12 a od dnia 01.01.2013 kazdy przepracowany rok liczony jest jako 1/1, caly okres przepracowany do dnia 31.12 jest przeliczny jako 1/1,5 i to bez znaczenie czy odchodzi sie na emke z SG czy z POL po wcześniejszym przeniesieniu sie z SG

a tu cytaty z linku przez ciebie zapodanego

" Mając powyższe na uwadze, w aktualnym stanie prawnym funkcjonariuszowi zwalnianemu ze służby stałej w Policji, który przed przeniesieniem do tej służby pełnił służbę w Straży Granicznej, w szczególności w warunkach, o których mowa w art. 74 ust. 2 ustawy z dnia 12 października 1990 r. o Straży Granicznej (t.j. Dz. U. z 2011 r. Nr 116, poz. 675, z późn. zm.), tj. w strażnicach, granicznych placówkach kontrolnych oraz w składzie etatowych załóg jednostek pływających Straży Granicznej, zostanie zaliczony do wysługi emerytalnej za jeden rok służby półtora roku służby wyłącznie w przypadku nabycia przez niego prawa do emerytury policyjnej (po 15 latach służby). "

"... wyciąg z akt osobowych funkcjonariusza Straży Granicznej przeniesionego do służby w Policji przekazywany jest właściwemu przełożonemu w tej formacji w celu dalszego prowadzenia w komórce właściwej w sprawach kadr, organ zwalniający funkcjonariusza ze służby w Policji posiada informacje o okresach jego służby, za które powinno zostać zaliczone mu do wysługi emerytalnej, za jeden rok służby półtora roku służby. "
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-02-2013, 17:57
Post: #251
RE: Przeniesienie z SG do Policji
(13-02-2013 17:34 )uznamczyk napisał(a):  co do daty 31.12.2012 - data zaproponowana przez KGSG podczas wnoszenia poprawek do nowej ustawy emerytalnej a odnoszace sie dokladnie do wykreslenia art.74 ust.2 z USG i przeniesienia go do nowej ustawy zostala ta poprawka zaakceptowana i dlatego wg. nowej ustawy emerytalnej nie ma juz przelicznika 1/1,5 ostatnim dniem w ktorym on obowiazywal był wlasnie 31.12 a od dnia 01.01.2013 kazdy przepracowany rok liczony jest jako 1/1, caly okres przepracowany do dnia 31.12 jest przeliczny jako 1/1,5 i to bez znaczenie czy odchodzi sie na emke z SG czy z POL po wcześniejszym przeniesieniu sie z SG

to to ja wiem....ze jest zaliczone do końca 2012 roku przelicznik 1 za 15.

a tu cytaty z linku przez ciebie zapodanego

" Mając powyższe na uwadze, w aktualnym stanie prawnym funkcjonariuszowi zwalnianemu ze służby stałej w Policji, który przed przeniesieniem do tej służby pełnił służbę w Straży Granicznej, w szczególności w warunkach, o których mowa w art. 74 ust. 2 ustawy z dnia 12 października 1990 r. o Straży Granicznej (t.j. Dz. U. z 2011 r. Nr 116, poz. 675, z późn. zm.), tj. w strażnicach, granicznych placówkach kontrolnych oraz w składzie etatowych załóg jednostek pływających Straży Granicznej, zostanie zaliczony do wysługi emerytalnej za jeden rok służby półtora roku służby wyłącznie w przypadku nabycia przez niego prawa do emerytury policyjnej (po 15 latach służby). "

"... wyciąg z akt osobowych funkcjonariusza Straży Granicznej przeniesionego do służby w Policji przekazywany jest właściwemu przełożonemu w tej formacji w celu dalszego prowadzenia w komórce właściwej w sprawach kadr, organ zwalniający funkcjonariusza ze służby w Policji posiada informacje o okresach jego służby, za które powinno zostać zaliczone mu do wysługi emerytalnej, za jeden rok służby półtora roku służby. "


Tylko nadal nie wiem gdzie jest napisane,że nie zaliczają przelicznika z SG, jeżeli dziś przechodzę do policji i np. po 2 latach mam 15 w mundurze to odchodzę dodając sobie lata z art.74. Od marca kumpel zawija się do Policji i dostanie z oddziału kwita o przepracowanych latach z uwzględnieniem 1,za 1,5. W momencie kiedy odejdzie na emkę doliczą mu np. 5 lat z przelicznika 1 za 1.5. i będzie miał nie 15 a 20 lat pracy. Tak czy nie???Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-02-2013, 21:11
Post: #252
RE: Przeniesienie z SG do Policji
Nie jest nigdzie napisane że nie zaliczają bo ZALICZAJA i o tym mówią przytoczone cytaty,
jest tak jak piszesz przechodzisz do POL pwiedzmy za 3 miechy dorabisz do emki np.3 lata i odchodzisz na podstawe czyli 15 lat z czego z 12 (pełne lata liczone do 31.12.2012 ) lat wyliczja ci pełne lata ( te w których byles na dłuugich kursach odpadaja ) powiedzmy wychodzi 10 lat to przeliczaja za 1,5 i masz 5 lat doliczone - i te lata nie sa zaliczne z art.74 bo go juz nie ma w nasze ustawie tylko z nowej ogólnej ustawy emerytalnej
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-02-2013, 11:13 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-02-2013 11:15 przez dast.)
Post: #253
RE: Przeniesienie z SG do Policji
Witam, mam pytanie (być może już się gdzieś pojawiła na nie odpowiedź, ale nie znalazłem) - czy ktoś się orientuje, czy jak przejdę z SG do Policji to muszę iść znowu na szkółkę? Pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-02-2013, 14:35
Post: #254
RE: Przeniesienie z SG do Policji
(21-02-2013 11:13 )dast napisał(a):  Witam, mam pytanie (być może już się gdzieś pojawiła na nie odpowiedź, ale nie znalazłem) - czy ktoś się orientuje, czy jak przejdę z SG do Policji to muszę iść znowu na szkółkę? Pozdrawiam

Nie musisz.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-03-2013, 19:52 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-03-2013 19:53 przez Mauer.)
Post: #255
RE: Przeniesienie z SG do Policji
Drodzy Państwo, orientuje się jak aktualnie wyglada sytuacja z przenosinami do Policji, tzn. SG wyraża zgodę czy odmawia? Opiszcie jak teraz wyglada ta kwestia ? Czy teraz to czysta formalność czy jak poprzednimi czasy obiekt, rzecz niemozliwa?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-03-2013, 23:20
Post: #256
RE: Przeniesienie z SG do Policji
(10-03-2013 19:52 )Mauer napisał(a):  jak aktualnie wyglada sytuacja z przenosinami do Policji, tzn. SG wyraża zgodę czy odmawia? Opiszcie jak teraz wyglada ta kwestia ? Czy teraz to czysta formalność czy jak poprzednimi czasy obiekt, rzecz niemozliwa?

Straż Graniczna aktualnie posiada blisko 1800 vacatów więc zapomnij, żeby Ciebie ktoś wypuścił Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-03-2013, 07:40
Post: #257
RE: Przeniesienie z SG do Policji
(10-03-2013 23:20 )Huzar napisał(a):  [quote='Mauer' pid='8769' dateline='1362941567']
jak aktualnie wyglada sytuacja z przenosinami do Policji, tzn. SG wyraża zgodę czy odmawia? Opiszcie jak teraz wyglada ta kwestia ? Czy teraz to czysta formalność czy jak poprzednimi czasy obiekt, rzecz niemozliwa?

Straż Graniczna aktualnie posiada blisko 1800 vacatów więc zapomnij, żeby Ciebie ktoś wypuścił Wink

ale zawsze można się powołać na pismo ministra Stachańczyka nie pamiętam dokładnie z którego dnia ale zacytuje zdanie z przedmiotowego pisma "w związku z reorganizacją nie planuje się zwolnień funkcjonariuszy, będą oni mogli pełnić służbę w innych placówkach SG lub służbach mundurowych MSW''
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-03-2013, 08:51
Post: #258
RE: Przeniesienie z SG do Policji
jak jesteś z zachodu/południa nie powinni Ci robić problemów.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-03-2013, 09:04
Post: #259
RE: Przeniesienie z SG do Policji
(11-03-2013 08:51 )lenek napisał(a):  jak jesteś z zachodu/południa nie powinni Ci robić problemów.

Z Nadwiślanki. PZDR
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-03-2013, 11:28
Post: #260
RE: Przeniesienie z SG do Policji
masz Pan pecha Sad
30/70
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS