Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Z Polski
05-01-2017, 21:09
Post: #261
RE: Z Polski
No to 90 tysi już zebrał. Big Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-01-2017, 10:56 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-01-2017 11:14 przez quasimodo1.)
Post: #262
RE: Z Polski
(04-01-2017 20:39 )quasimodo1 napisał(a):  Polityczne bagno .
Kolejny bohater. Partia antykomunistyczna - był już towarzysz prokurator ,to teraz kolejny walczący z komuną .
Biogram z Encyklopedii Solidarności
- porównajcie życiorys do 1976 wg Encyklopedii ( zanim nie zmienią biogramu ) i wg Zeszytu Ewidencyjnego.
Gość nieżle nałgał podając swój biogram do encyklopedii.
Ciekawe ile jeszcze takich kwiatków wyjdzie - sami bohaterowie - malowani

http://www.encysol.pl/wiki/Leonard_Seweryn_Krasulski


http://www.mon.gov.pl/aktualnosci/artyku...017-01-04/
Wg ES
w XII 1970 był uczestnikiem wieców i manifestacji na Wybrzeżu
wg ZE
w tamtym okresie odbywał służbę wojskową
wg ES
w 1975 roku został kierownikiem browaru
wg ZE
w 1975 był szefem na kompanii medycznej w pułku

Wyj... za 20 litrową beczkę spirytusu ?


http://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/t...su/k7p058q

(04-01-2017 20:39 )quasimodo1 napisał(a):  Biogram z Encyklopedii Solidarności
- porównajcie życiorys do 1976 wg Encyklopedii ( zanim nie zmienią biogramu ) i wg Zeszytu Ewidencyjnego.
Gość nieżle nałgał podając swój biogram do encyklopedii.
Ciekawe ile jeszcze takich kwiatków wyjdzie - sami bohaterowie - malowani

http://www.encysol.pl/wiki/Leonard_Seweryn_Krasulski


http://www.mon.gov.pl/aktualnosci/artyku...017-01-04/
Wg ES
w XII 1970 był uczestnikiem wieców i manifestacji na Wybrzeżu
wg ZE
w tamtym okresie odbywał służbę wojskową
wg ES
w 1975 roku został kierownikiem browaru
wg ZE
w 1975 był szefem na kompanii medycznej w pułku

Życiorys w ES już skorektowany Smile

http://www.encysol.pl/wiki/Leonard_Seweryn_Krasulski
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-01-2017, 18:24
Post: #263
RE: Z Polski
warto robić zrzuty ekranu Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-01-2017, 18:28
Post: #264
RE: Z Polski
http://bialystok.onet.pl/bialystok-straz...ze/qr5nm2w

He he, u mnie tez w tym roku wstrzymano wspolprace na linii SG/WOSP.

Takiego strachu decydentow przed prezesem to ja jeszcze nie widzialem Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-01-2017, 21:49
Post: #265
RE: Z Polski
Nie jestem przeciwnikiem WOSP ale kiedyś się zastanawiałem jaki jest koszt organizacyjny tego przedsięwzięcia poniesiony przez służby i samorządy. Ale chyba nikt takich statystyk nigdy nie prowadził.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-01-2017, 22:36
Post: #266
RE: Z Polski
(13-01-2017 21:49 )krissg napisał(a):  Nie jestem przeciwnikiem WOSP ale kiedyś się zastanawiałem jaki jest koszt organizacyjny tego przedsięwzięcia poniesiony przez służby i samorządy. Ale chyba nikt takich statystyk nigdy nie prowadził.

Bo i po co. Cel uświęca środki.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-01-2017, 02:56
Post: #267
RE: Z Polski
Ja sie zawsze zastanawiam... Jak to jest ze kiboli eskortuje policja... Kluby za to placa czy ja dokladam sie do ich bezpieczenstwa??

Bez przesady z kosztami dla sluzb. Jeden dzien to nie tragedia, to zaledwie promil w calorocznym przepale... Jak gubisz 5zl to nie rozpaczasz, a tutaj jeszcze szczytny cel wiec mozna sie poswiecic raz w roku.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-01-2017, 07:12
Post: #268
RE: Z Polski
(14-01-2017 02:56 )marine napisał(a):  Ja sie zawsze zastanawiam... Jak to jest ze kiboli eskortuje policja... Kluby za to placa czy ja dokladam sie do ich bezpieczenstwa??

Bez przesady z kosztami dla sluzb. Jeden dzien to nie tragedia, to zaledwie promil w calorocznym przepale... Jak gubisz 5zl to nie rozpaczasz, a tutaj jeszcze szczytny cel wiec mozna sie poswiecic raz w roku.

Nic dodać nic ująć - w punkt Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-01-2017, 09:27
Post: #269
RE: Z Polski
(13-01-2017 18:28 )keyser soze napisał(a):  http://bialystok.onet.pl/bialystok-straz...ze/qr5nm2w

He he, u mnie tez w tym roku wstrzymano wspolprace na linii SG/WOSP.

Takiego strachu decydentow przed prezesem to ja jeszcze nie widzialem Smile

Podejrzewam, ze juz wkrotce swiatlo dzienne ujrza fakty zwiazane z powstaniem ww fundacji, tj. jej rzeczywistymi zalozycielami i celem Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-01-2017, 09:44
Post: #270
RE: Z Polski
Czyli?

Teraz pytam powaznie - zeby nie bylo jak z antkiem: "wiem, ale nie powiem".

Bo fakt, ze fundacja zakupila mase sprzetu dla szpitali jest niezaprzeczalny.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-01-2017, 12:18
Post: #271
RE: Z Polski
No chyba nie sadzisz ze prosta wiedzma da Ci odpowiedz na te pytanie. Wiedzma nie zna odpowiedzi.
Wiedzma jednak mysli, powiazuje pewne fakty, wraca do zdarzen z lat 90tych i wyciaga pewne wnioski.
Oczywiscie wiedzma nie podwaza ze srodki ze zbiorki przeznaczane byly na sprzet do ratowania zdrowia i zycia ludzkiego.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-01-2017, 12:57
Post: #272
RE: Z Polski
Wiedźma już powiązana Kod z podwyżkami, więc może najpierw uzupełni braki wiedzy z zakresu korelacji zdarzeń.
Żeby nie odkryła jak "rosyjscy uczeni" bezpośredniego nerwu łączącego odbyt z okiem ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-01-2017, 13:10
Post: #273
RE: Z Polski
Ojj, widze ze i co poniektorym userom forum "dobra zmiana" dala sie we znaki. Zabrali korytko? A moze kogos z rodziny odsuneli od korytka? Buu Big Grin jaka szkoda.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-01-2017, 14:48
Post: #274
RE: Z Polski
Zawsze zaznaczam ,że jest mi najdalej od jakiejkolwiek opcji politycznej.
Ale jeśli chodzi o traktowanie służb jak prywatnej menażerii cyrkowej , to akurat każda opcja polityczna nagina prawo na swoją stronę i robi z mundurowych chłopków pańszczyźnianych.
W przypadku Owsiaka stanę po stronie @wiedźmy nie w sprawie jako takiej WOŚP, ale w kwestii imprezy powiązanej z WOŚP czyli Przystanku Woodstock. Akurat zabieram głos , bo impreza odbywa się na "moim podwórku".
Jak do tej pory czyli do 2015 roku impreza ta była ochraniana przez grupy porządkowe wolontariuszy oraz bardzo duże siły policji i SG co generowało bardzo duże koszty dla tych formacji.Zgodnie z ustawą o ochronie imprez zbiorowych powinien to robić organizator - choćby poprzez wynajęcie stosownych sił firm ochroniarskich - do roku 2015 nie było to praktykowane - no bo byli - przepraszam za określenie - chłopki pańszczyźniane z Policji i SG.
Aż wreszcie w 2016 roku zmieniło się to .Takich sił mundurowych nie zaangażowano do ochrony tej imprezy.
No i pan Owsiak niestety musiał o 50% więcej zatrudnić ochroniarzy i to z kasy WOŚP.

Co nie zmienia faktu ,że obecna partia rządząca w stosunku do służb mundurowych nie zachowuje się inaczej - choćby konffetti , zaangażowanie śmigła SG do jego rozrzucenia czy doklejanie do mundurów skrzydeł aniołów.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-01-2017, 15:10
Post: #275
RE: Z Polski
Mi osobiście brakuje jeszcze przejrzystości finansów WSZYSTKICH, którzy zbierają pieniądze od społeczeństwa. I nie mam tu dla mnie znaczenia czy jest to WOSP, CARITAS mała fundacja czy kler.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-01-2017, 15:21 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-01-2017 15:23 przez keyser soze.)
Post: #276
RE: Z Polski
Nieprawidlowosci beda zawsze przy kazdej dzialalnosci charytatywnej - po prostu zawsze trafi sie jakis zlodziej, ktory czesc kasy ukradnie czy zdefrauduje. Ale grunt, zeby wiekszosc pieniedzy zostala wydatkowana zgodnie z przeznaczeniem. A ze przy okazji wosp np. taki Owsiak kupi sobie nowe auto czy poleci na wycieczke na karaiby traktuje jako "koszta wliczone" - popatrzcie ile milionow wydal na sprzet do szpitali.

Wieksze walki mam na swoim podworku - ostatnio w ekspresie reporterow byl program, jak dyrekcja celnikow przykrywa przepuszczanie tirow z fajkami przez bezledy - policzcie ile baniek kraj jest w plecy przez chocby jednego...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-01-2017, 16:26
Post: #277
RE: Z Polski
No i ta jawność jest potrzebna do utrudniania działalności tym nieuczciwym. Nie mam nic przeciwko temu aby prezes fundacji zarabiał przyzwoite pieniądze, bo jeśli dobrze wywiązuje się ze swoich obowiązków to ok. Ale jeśli powstaje fundacja i jej prezes zarabia jak prezes banku na co idzie większość zebranych pieniędzy to ludzie powinni o tym wiedzieć. Takie fundacje powinny mieć obowiązek składania ogólnodostępnych rozliczeń finansowych żeby zwykły Kowalski mógł wejść na stronę zobaczyć na co i w jakiej wysokosci poszły zebrane pieniądze i sam decydować czy dać kasę tej czy innej fundacji. A u nas od wielu lat robi się z tego wielką tajemnicę.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-01-2017, 17:09 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-01-2017 17:11 przez quasimodo1.)
Post: #278
RE: Z Polski
(14-01-2017 14:48 )quasimodo1 napisał(a):  W przypadku Owsiaka stanę po stronie @wiedźmy nie w sprawie jako takiej WOŚP, ale w kwestii imprezy powiązanej z WOŚP czyli Przystanku Woodstock. Akurat zabieram głos , bo impreza odbywa się na "moim podwórku".
Jak do tej pory czyli do 2015 roku impreza ta była ochraniana przez grupy porządkowe wolontariuszy oraz bardzo duże siły policji i SG co generowało bardzo duże koszty dla tych formacji.Zgodnie z ustawą o ochronie imprez zbiorowych powinien to robić organizator - choćby poprzez wynajęcie stosownych sił firm ochroniarskich - do roku 2015 nie było to praktykowane - no bo byli - przepraszam za określenie - chłopki pańszczyźniane z Policji i SG.
Aż wreszcie w 2016 roku zmieniło się to .Takich sił mundurowych nie zaangażowano do ochrony tej imprezy.
No i pan Owsiak niestety musiał o 50% więcej zatrudnić ochroniarzy i to z kasy WOŚP.

Żeby nie być gołosłownym w necie jest dostępne Wystąpienie Pokontrolne NIK Delegatury Zielonogórskiej z 2012 roku - gdzie wytknięto niedobory w ochronie PW
- NIK wytknął, że niedobory w ochronie zostały zniwelowane poprzez zaangażowanie do imprezy - i tutaj uwaga - Policja ,SG (Nadodrzański OSG), PSP,SOK - zaangażowały do zabezpieczenia w ciągu 3 dni trwania festiwalu - 1600 funkcjonariuszy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-01-2017, 22:04
Post: #279
RE: Z Polski
(14-01-2017 13:10 )wiedźma napisał(a):  Ojj, widze ze i co poniektorym userom forum "dobra zmiana" dala sie we znaki. Zabrali korytko? A moze kogos z rodziny odsuneli od korytka? Buu Big Grin jaka szkoda.
Ci co im zabrano korytko nie pisywali na forum, a nawet raczej stronili od komputerów. Od tego mieli asystentów Smile
Ale dobrze jest w coś wierzyć - nawet jak nie przekłada się to na rzeczywistość Smile Polecam Kult Cargo.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-01-2017, 12:24
Post: #280
RE: Z Polski
Jak obecny rząd jest taki wnikliwy to potrafi prześwietlić i Owsiaka. Jak się okazało, główny kod-orasta kraju też kryształowy nie jest. A co do zabezpieczeń imprez typu Orkiestra, dotychczas korona z głowy nie spadła pomagającym funkom. Jest natomiast faktem,że (jak napisał jeden z lekarzy z małego powiatowego szpitalika),żeby nie sprzęt z tej zbiórki to w szpitaliku tylko ciśnieniomierz i różaniec.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS