Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prośba o zwolnienie
05-05-2015, 18:42
Post: #21
RE: Prośba o zwolnienie
(04-05-2015 22:03 )lenek napisał(a):  1. Jak chcesz mieć potwierdzenie - 2 ezg.
2. Nie ma okresu ochronnego, jednak zwyczajowo osobom zwalniającym się nie robi się pod górkę. Wyjątkiem jest złamanie "dżentelmeńskiej umowy".
3. Może, ale musiałby mieć mocne podstawy. Poza tym on też ma swoich przełożonych, a nikt nie ma interesu tułać się po sądach.

Dzięki wielkie kolego. Są jeszcze jednak porządne jednostki w SG .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-06-2017, 15:45 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-06-2017 15:46 przez premeryt.)
Post: #22
RE: Prośba o zwolnienie
Witam,
Mam dwa ważne pytania:
1.Czy zwalniając się na p.o. dostanę emeryturę z p.o? Może to śmieszne pytanie, ale słyszałem, że odwołali funka z p.o. po rzuceniu kwitu i odwołał się w sądzie/wygrał.
2. Ile stracę odchodząc we wrześniu?

Dodam, że we wrześniu będzie 30 wysługi
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-06-2017, 17:40 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-06-2017 17:40 przez quasimodo1.)
Post: #23
RE: Prośba o zwolnienie
(22-06-2017 15:45 )premeryt napisał(a):  Witam,
Mam dwa ważne pytania:
1.Czy zwalniając się na p.o. dostanę emeryturę z p.o? Może to śmieszne pytanie, ale słyszałem, że odwołali funka z p.o. po rzuceniu kwitu i odwołał się w sądzie/wygrał.
2. Ile stracę odchodząc we wrześniu?

Dodam, że we wrześniu będzie 30 wysługi

1. Co Oddział to królestwo działające w oparciu o wytworzone na potrzeby dworu przepisy a raczej interpretacje prawa wytworzone przez nadwornego radcę prawnego.
2. A to zależy jakie osiągasz dochody ,czy rozliczasz się ze współmałżonką itp.
Wrzesień to dupiaty termin na odejście pod względem finansowym - no bo zassanych 9 pensji ,nagroda roczna ,ewentualne nagrody - dodaj do tego odprawę plus ewentualny równoważnik pieniężny za niewykorzystany urlop .
Razem do kupy niezły roczny dochód a co się z tym wiąże skala podatku dochodowego.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-06-2017, 21:44
Post: #24
RE: Prośba o zwolnienie
Ad. 1 Dostaniesz ... ale jeżeli Cię nie odwołają. Powierzenie obowiązków i odwołanie z powierzenia obowiązków nie podlegają odwołaniu.
Tylko dlaczego gościowi z taką cyfrą mieliby to robić ... Przecież Twoja emka nie obciąża finansowo jednostki. Chyba, że zawarłeś z 01 "dżentelmeńską umowę", a rzucając kwitem jej nie dotrzymujesz.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-03-2018, 22:44
Post: #25
RE: Prośba o zwolnienie
Jak widać czasami siła determinacji ze strony służbowej jest ogromna orzeczenie. Warto popatrzeć na daty.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-03-2018, 07:47
Post: #26
RE: Prośba o zwolnienie
Czyli zabrali mu p.o. i odszedł na emeryturę ze starszego sprcjalisty mimo tego, że p.o. miał jeszcze 3 miesiące? Przyznam, że nie czytałem wszystkiego Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-03-2018, 13:44
Post: #27
RE: Prośba o zwolnienie
Czytałem orzeczenie WSA w tej sprawie już wcześniej i nie mam wątpliwości, że postąpili z nim słusznie. Nie znam co prawda osoby i wszystkich okoliczności towarzyszących i moja opinia ukształtowała się wyłącznie na treści wyroku.
Funkcjonariusz przeniósł się z Policji do KGSG na stanowisko st. specjalisty i powierzono mu na rok obowiązki radcy. Po 7 miesiącach f-sz zgłosił wystąpienie ze służby. Odwołano go z powierzenia obowiązków radcy i na emeryturę odszedł ze stanowiska st. specjalisty.
Generalnie, w mojej ocenie, osoba zachowała się bardzo nie fair w stosunku do swoich przełożonych, a w zamian domagała się jak najlepszego traktowania. Osoby zaangażowane w przeniesienie osoby z Policji do SG z pewnością liczyły na wykorzystanie wiedzy i doświadczenia funkcjonariusza, a ten okazał się po prostu cwaniakiem. Ale cwaniactwa nie starczyło mu na to, żeby doczekać do mianowania na stanowisko radcy i wtedy odejść na emeryturę.
Oczywiście mogę być w błędzie, może sytuacja rodzinna doprowadziła do szybkiej decyzji o emeryturze, może wiedział że nie ma szans na mianowanie na stanowisko radcy lub kolejne powierzenie obowiązków, może .....
Wniosek jest z tego taki (co mi zawsze wydawało się oczywiste), że na powierzeniu obowiązków nie idziemy na emkę, czekamy mianowania i wtedy głowa jest spokojna.
Pozdro
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS