Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Anonimowość
03-10-2012, 00:09
Post: #1
Anonimowość
W związku z ożywioną dyskusją z Rebeliantem pytam Was co o sądzicie na temat:
Czy forum powinno być anonimowe, czy też użytkownicy powinni podpisywać się z imienia i nazwiska, a może też pisać coś o sobie (jednostka, stanowisko, umiejętności, zainteresowania)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-10-2012, 00:39
Post: #2
RE: Anonimowość
(03-10-2012 00:09 )lenek napisał(a):  W związku z ożywioną dyskusją z Rebeliantem pytam Was co o sądzicie na temat:
Czy forum powinno być anonimowe, czy też użytkownicy powinni podpisywać się z imienia i nazwiska, a może też pisać coś o sobie (jednostka, stanowisko, umiejętności, zainteresowania)

Nr legitymacji służbowej ,związkowej itp - od razu przenieśmy się na związkowe ,albo na pogaduchy GoldenLine . Zostawmy tak jak jest.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-10-2012, 06:05
Post: #3
RE: Anonimowość
To nie jest kwestia regulaminu, ani na forum, ani na służbie.

To kwestia wyczucia pewnych granic. Anonimowo można więcej, ale nie wszystko co wolno czynić, czynić przystoi. Ponadto anonimowość w pewnym stopniu kształtuje wiarygodność. Moim zdaniem anonimowo bardzo skutecznie, bo w poczuciu bezpieczeństwa, można sygnalizować poważne problemy i śmiało o nich dyskutować.

Ale już wszelkie postulaty konkretnych działań (na przykład - idźmy wszyscy na L-4) przy braku danych autora tracą na wiarygodności tak bardzo, że szkoda czasu na ich formułowanie.

Każdy ma prawo pozostać anonimowy, ale gdy widzę te tłumy "odważnych" w kominiarkach i pseudonimach, którzy szermują na forum błyskotliwymi banałami, to zawsze będę akcentował, że odwaga to wartość mierzalna.

Na przykład 12 stycznia 2012 roku na pikietach nikt pseudonimami się nie posługiwał. A tam wystąpiliśmy w obronie godności również tych, co teraz anonimowo brylują w wirtualnej przestrzeni.

MUNDUROWI DZIĘKUJĄ RZĄDOWI

LAWINA BIEG OD TEGO ZMIENIA
PO JAKICH TOCZY SIĘ KAMIENIACH
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-10-2012, 09:23 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-10-2012 09:32 przez ezech.)
Post: #4
RE: Anonimowość
załóżmy, że staje na tym, że mamy się podpisywać imieniem i nazwiskiem; to na tym forum zostanie z 5-10 osób i tyle
a co do bycia odważnym - to może tak podyskutujmy na wewnętrznym forum intranetowym zdaje się że coś takie jest czyż nie??? a tam już personalia łatwiuśko ustalić Smile z tego co mi się wydaje tamto forum też jest prawie martwe...

moja opinia - tak jak jest, jest dla mnie ok
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-10-2012, 09:47
Post: #5
RE: Anonimowość
Kolego Rebeliancie, porzuciłeś anonimowy charakter występowania na forach i chwała Ci za to. Lecz nie wymagaj tego od innych. Będąc majorem SG i jak myślę szanowanym wykładowcą masz już "ugruntowaną" pozycję w formacji i tak naprawdę nie wiele można Ci "zarzucić". Wysługa i stopień pozwalają ci na napisanie wszystkiego. Ja, niestety nie jestem w tak konfortowej sytuacji. Zamordyzm jaki panuje w moim środowisku nakazuje mi powstrzymać się od niektórych komentarzy. Na prawde chciałbym opisać cały ten syf wokół ale nie mogę. Bo po prostu chcę jeszcze pracować. Nie dawno Planetax podawał kto śledzi to forum, co jeszcze bardziej przekonuje by pozostać anonimowym.

Deklaruję, że porzucę nitkę anonimowości na rok przed emeryturą. To Ci moge obiecać.

Znam przypadek funka, którego znalazły psy gończe Komendanta i kazały odszczekać to co napisał pod groźbą wydalenia ze służby. Zarzut ujawnienia tajemnicy służbowej. Chłopak przeprosił za obraźliwe teksty i pracuje nadal.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-10-2012, 14:55
Post: #6
RE: Anonimowość
Weryfikacja personalna użytkowników forum, to nic innego jak knebel. Pomimo, że wiarygodność anonimowych dyskutantów jest często niska, to jednak bardzo wielu spośród tych, którzy mają dużo i mądrze do powiedzenia, nigdy nie zdobędzie się na wystąpienie pod własnym nazwiskiem. Powód jest prozaiczny, to obawa o własne bezpieczeństwo dyscyplinarne. Przełożeni są przecież ludźmi. A wśród ludzi czasem zdarzają się mściwe kanalie. Najczęściej pod własnym nazwiskiem na forum wypowiadają się albo nadworni „podnóżkowi”, albo odważni straceńcy, albo wysoko postawieni apologeci władzy, albo stateczni myśliciele, których opinie są tak wyważone, że aż zbędne. Niestety, prawdziwe problemy sygnalizowane są anonimowo, bo tylko dzięki anonimowości ludzie decydują się te problemy zgłaszać.

Cytat pochodzi z pewnego postu w INNYM WĄTKU TEGO FORUM

Jestem głęboko przekonany, że autor przytoczonych słów dość dobrze orientuje się w temacie Cool

To tak na zakończenie dyskusji, w której od początku nie było przeciwstawnych stron.

MUNDUROWI DZIĘKUJĄ RZĄDOWI

LAWINA BIEG OD TEGO ZMIENIA
PO JAKICH TOCZY SIĘ KAMIENIACH
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-10-2012, 19:09
Post: #7
RE: Anonimowość
(03-10-2012 00:09 )lenek napisał(a):  W związku z ożywioną dyskusją z Rebeliantem pytam Was co o sądzicie na temat:
Czy forum powinno być anonimowe, czy też użytkownicy powinni podpisywać się z imienia i nazwiska, a może też pisać coś o sobie (jednostka, stanowisko, umiejętności, zainteresowania)

Mamy demokrację i kto chce ten ujawnia swoje dane a kto nie chce pozostaje anonimowy. I nawet nie jest to kwestia boję się czy nie. Pamiętać należy jedynie o tym aby nawet z pozycji anonimo nie obrażać innych i oczywiście nie ujawniać tajemnic służbowych, o których pisze FSZ.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS