Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Składniki do wyliczenia emerytury
20-11-2012, 08:38
Post: #1
Składniki do wyliczenia emerytury
Witam wszystkich .
Może moje pytanie zabrzmi banalnie ale kto pyta ten nie błądzi Wink
Jakie składniki uposażenia są brane do wyliczenia emerytury ? Czy tylko dodatek za brak kwatery nie jest wliczany czy moze coś jeszcze ?
Dziękuję z góry za odpowiedzi zwłaszcza te na temat .
Pozdrawiam wszystkich Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-11-2012, 08:59
Post: #2
RE: Składniki do wyliczenia emerytury
(20-11-2012 08:38 )renegat75 napisał(a):  Witam wszystkich .
Może moje pytanie zabrzmi banalnie ale kto pyta ten nie błądzi Wink
Jakie składniki uposażenia są brane do wyliczenia emerytury ? Czy tylko dodatek za brak kwatery nie jest wliczany czy moze coś jeszcze ?
Dziękuję z góry za odpowiedzi zwłaszcza te na temat .
Pozdrawiam wszystkich Smile

witam
Wszystkie składniki o charakterze stałym. Rzuć okiem na górną część paska.
Grupa uposażenia + stopień + wysługa lat + dodatek służbowy/funkcyjny + 1/12 "trzynastej pensji".
Jeśli masz % za zdrowie to jeszcze te procenty - na razie od 5 do 15 % max.

Pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-11-2012, 15:05
Post: #3
RE: Składniki do wyliczenia emerytury
(20-11-2012 08:59 )Valhalla49 napisał(a):  
(20-11-2012 08:38 )renegat75 napisał(a):  Witam wszystkich .
Może moje pytanie zabrzmi banalnie ale kto pyta ten nie błądzi Wink
Jakie składniki uposażenia są brane do wyliczenia emerytury ? Czy tylko dodatek za brak kwatery nie jest wliczany czy moze coś jeszcze ?
Dziękuję z góry za odpowiedzi zwłaszcza te na temat .
Pozdrawiam wszystkich Smile

witam
Wszystkie składniki o charakterze stałym. Rzuć okiem na górną część paska.
Grupa uposażenia + stopień + wysługa lat + dodatek służbowy/funkcyjny + 1/12 "trzynastej pensji".
Jeśli masz % za zdrowie to jeszcze te procenty - na razie od 5 do 15 % max.

Pozdrawiam

Tak myślałem , ale chciałem się upewnić . Dzięki .
Pozdrawiam .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-12-2012, 15:08
Post: #4
RE: Składniki do wyliczenia emerytury
Panowie, mam 3 lata z cywila, a później 2 lata przerwy. Czy te 3 lata policzą mi jako 2,6?

Sad
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-12-2012, 18:41
Post: #5
RE: Składniki do wyliczenia emerytury
Tak Alzheimer. Pierwsze 3 lata z cywila policzone Ci zostana razy 2,6%,kazdy nastepny m-c czy rok ponad te 3 pierwsze lata razy 1,3%.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-12-2012, 18:49
Post: #6
RE: Składniki do wyliczenia emerytury
(14-12-2012 18:41 )Cisco napisał(a):  Tak Alzheimer. Pierwsze 3 lata z cywila policzone Ci zostana razy 2,6%,kazdy nastepny m-c czy rok ponad te 3 pierwsze lata razy 1,3%.

Dzięki, watpliwosci mialem przez tę przerwę.

Sad
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-12-2012, 22:58
Post: #7
RE: Składniki do wyliczenia emerytury
(14-12-2012 15:08 )Alzheimer napisał(a):  Panowie, mam 3 lata z cywila, a później 2 lata przerwy. Czy te 3 lata policzą mi jako 2,6?

To zależy od daty wstąpienia do służby.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-12-2012, 16:03
Post: #8
RE: Składniki do wyliczenia emerytury
Alzheimer jeżeli przyjąłeś się do służby przed 1.01.1999 to będą ci policzone, jeżeli po to niestety ale będziesz mógł je doliczyć chyba ( zaznaczam chyba ) - jak osiągniesz 55 lat ale wtedy po 1,3 za każdy rok, pod warunkiem , że nie będziesz miał pełnej emerytury mundurowej

od lutego 2013 szczęśliwy emeryt Smile i daję radę w cywilu Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-12-2012, 19:38
Post: #9
RE: Składniki do wyliczenia emerytury
Jakie są warunki doliczania do wysługi emerytalnej okresów aktywności zawodowej po zwolnieniu ze służby?

W myśl art. 14 ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Straży Granicznej, Biura Ochrony Rządu, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Więziennej oraz ich rodzin (Dz. U. z 2004 r. Nr 8, poz. 67 z późn. zm.) emerytowi uprawnionemu do emerytury policyjnej dolicza się na jego wniosek do wysługi emerytalnej przypadające po zwolnieniu ze służby okresy zatrudnienia przed dniem 1 stycznia 1999 r. w wymiarze czasu pracy nie niższym niż połowa pełnego wymiaru czasu pracy oraz opłacania składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe po dniu 31 grudnia 1998 r. bądź ich nieopłacania z powodu przekroczenia w trakcie roku kalendarzowego kwoty rocznej podstawy wymiaru składek na te ubezpieczenia.

Doliczenie do wysługi emerytalnej okresu prowadzenia działalności gospodarczej przypadającego od dnia 1 stycznia 1999 r. możliwe jest tylko wprzypadku gdy opłacane były składki na ubezpieczenia emerytalne i rentowe.

W świetle regulacji cytowanego art. 14 brak jest natomiast podstaw do uwzględnienia w wysłudze emerytalnej okresu prowadzenia działalności gospodarczej przed 1 stycznia 1999 r. Przytoczony wyżej przepis bowiem wyraźnie wskazuje, iż jedyną formę aktywności zawodowej, która miała miejsce przed 1 stycznia 1999 r. i którą można uwzględnić w wysłudze emerytalnej, stanowi zatrudnienie.

W celu doliczenia do wysługi emerytalnej przypadającego po 31 grudnia 1998 r. okresu prowadzenia działalności gospodarczej należy złożyć w organie emerytalnym zaświadczenie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych potwierdzające okresy opłacania składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe.

Ponadto doliczenie okresu do wysługi emerytalnej możliwe jest tylko wówczas, gdy świadczeniobiorca spełnia pozostałe ustawowo określone warunki, tzn. jego emerytura wynosi mniej niż 75% podstawy jej wymiaru, ukończył 55 lat –mężczyzna a 50 lat - kobieta albo stał się inwalidą.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-01-2013, 14:19
Post: #10
RE: Składniki do wyliczenia emerytury
Co koledzy sadzą o zaczynających się pracach nad zmianą rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 8 lutego 2008 roku w sprawie uposażenia zasadniczego oraz dodatków do uposażenia funkcjonariuszy Straży Granicznej? W którą strone to zmierza i czym się to może dla nas skończyć, jakieś warianty optymistyczne lub pesymistyczne co do końcowego kształtu rozporządzenia.....
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-01-2013, 19:30
Post: #11
RE: Składniki do wyliczenia emerytury
(10-01-2013 14:19 )nikita napisał(a):  Co koledzy sadzą o zaczynających się pracach nad zmianą rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 8 lutego 2008 roku w sprawie uposażenia zasadniczego oraz dodatków do uposażenia funkcjonariuszy Straży Granicznej? W którą strone to zmierza i czym się to może dla nas skończyć, jakieś warianty optymistyczne lub pesymistyczne co do końcowego kształtu rozporządzenia.....

Nikita ??? bliżej . Coś słyszałem o tzw dodatkach operacyjnych , niby mają je zabierać ,ponieważ tłumaczenie jest takie że cudzoziemcy ich nie mają a robią robotę podobną do operacyjnych . Ale jak to wkońcu ma wyglądać to nie wiem ,może są to ploty . Daj coś wiecej na temat.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-01-2013, 19:43 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-01-2013 19:54 przez maluch.)
Post: #12
RE: Składniki do wyliczenia emerytury
(10-01-2013 14:19 )nikita napisał(a):  Co koledzy sadzą o zaczynających się pracach nad zmianą rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 8 lutego 2008 roku w sprawie uposażenia zasadniczego oraz dodatków do uposażenia funkcjonariuszy Straży Granicznej? W którą strone to zmierza i czym się to może dla nas skończyć, jakieś warianty optymistyczne lub pesymistyczne co do końcowego kształtu rozporządzenia.....

Przeglądałem pracę sejmowych komisji i nic nie znalazłem
Może jakieś źródło?
Przecież te rozporządzenie zmieniono we wrześniu 2012 aby wypłacić nam podwyżki w dodatku za stopień od 1 października 2012
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-01-2013, 20:18 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-01-2013 20:22 przez Alzheimer.)
Post: #13
RE: Składniki do wyliczenia emerytury
(10-01-2013 19:43 )maluch napisał(a):  
(10-01-2013 14:19 )nikita napisał(a):  Co koledzy sadzą o zaczynających się pracach nad zmianą rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 8 lutego 2008 roku w sprawie uposażenia zasadniczego oraz dodatków do uposażenia funkcjonariuszy Straży Granicznej? W którą strone to zmierza i czym się to może dla nas skończyć, jakieś warianty optymistyczne lub pesymistyczne co do końcowego kształtu rozporządzenia.....

Przeglądałem pracę sejmowych komisji i nic nie znalazłem
Może jakieś źródło?
Przecież te rozporządzenie zmieniono we wrześniu 2012 aby wypłacić nam podwyżki w dodatku za stopień od 1 października 2012

Będą zmiany, prace już są. Założenia rozesłano po oddziałach.
Zamiany (obniżenie stopnietat owych na stanowiskach, dodatki bez zwiększania, tylko o różnych wartościach itp) z pewnością nie będą lepsze. Coś tylko niby przy liczeniu wyslugi ma być jakoś inaczej po 20 latach.

Sad
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-01-2013, 20:59 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-01-2013 21:09 przez bosNS.)
Post: #14
RE: Składniki do wyliczenia emerytury
(10-01-2013 20:18 )Alzheimer napisał(a):  
(10-01-2013 19:43 )maluch napisał(a):  
(10-01-2013 14:19 )nikita napisał(a):  Co koledzy sadzą o zaczynających się pracach nad zmianą rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 8 lutego 2008 roku w sprawie uposażenia zasadniczego oraz dodatków do uposażenia funkcjonariuszy Straży Granicznej? W którą strone to zmierza i czym się to może dla nas skończyć, jakieś warianty optymistyczne lub pesymistyczne co do końcowego kształtu rozporządzenia.....

Przeglądałem pracę sejmowych komisji i nic nie znalazłem
Może jakieś źródło?
Przecież te rozporządzenie zmieniono we wrześniu 2012 aby wypłacić nam podwyżki w dodatku za stopień od 1 października 2012

Będą zmiany, prace już są. Założenia rozesłano po oddziałach.
Zamiany (obniżenie stopnietat owych na stanowiskach, dodatki bez zwiększania, tylko o różnych wartościach itp) z pewnością nie będą lepsze. Coś tylko niby przy liczeniu wyslugi ma być jakoś inaczej po 20 latach.

coś się spierdzieliło, aha z tą wysługą ma być tak aby powyżej 20 lat służby dalej za każdy następny rok liczono 1% do wysługi. a nie jak obecnie 0,5%, i to ma być motywacja !!!!!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-01-2013, 22:09
Post: #15
RE: Składniki do wyliczenia emerytury
Owszem, trwają prace nad zmianą unormowań płacowych pod katem ich zasadności i racjonalności...

W skrócie:
1. Dodatki uzaleznić od przełożonego.
2. Likwidacja zwiększeń tych dodatków
3. Dodatki od efektów a nie warunków służby
4. Zmniejszenie liczby oficerów
5. Weryfikacja stanowisk w oddziałach i placówkach
6. 1 % dodatku za wysługę rocznie po 20 latach służby (max 30%)

Będzie się działo...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-01-2013, 22:35
Post: #16
RE: Składniki do wyliczenia emerytury
(10-01-2013 22:09 )FSZ napisał(a):  Owszem, trwają prace nad zmianą unormowań płacowych pod katem ich zasadności i racjonalności...

W skrócie:
1. Dodatki uzaleznić od przełożonego.
2. Likwidacja zwiększeń tych dodatków
3. Dodatki od efektów a nie warunków służby
4. Zmniejszenie liczby oficerów
5. Weryfikacja stanowisk w oddziałach i placówkach
6. 1 % dodatku za wysługę rocznie po 20 latach służby (max 30%)

Będzie się działo...

1. Przecież to zawsze przełożony musiał wnioskować i umotywować zwiększenie dodatku 2. Czyli to co męczyło ministerstwo - czyli podkręcanie dodatków przed emką- zostanie definitywnie zlikwidowane 3. Pozytywne ale obawiam się że niemożliwe- no bo"znajomi królika " itd 4-5 . Generalnie reorganizacja całej SG - większość PSG na wewnętrznej leci na kategoriach a co się z tym wiąże od kierownika grupy wzwyż etaty tracą na uposażeniu , mniejsza liczba zastępców 01 PSG , kierowników grup i zespołów , zmniejszenie etatów w OSG na wewnętrznej - tych które zostaną 6. Pole do popisu dla związków zaw. - wnioskowali o to podczas prac nad reformą emerytalną i powinno być więcej niż max 30 lat - ponieważ nowi którzy przychodzą do służby od 01.01.2013 to mogą mieć perspektywę dłuższej służby niż 30 lat.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-01-2013, 23:14
Post: #17
RE: Składniki do wyliczenia emerytury
Ten punkt 6. 1% po 20 latach to ukłon do KGSG i oficerów do spraw niepotrzebnych na PSG ,"normalny" wyrobnik nie wytrzymuje dłużej !!!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-01-2013, 12:36 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-01-2013 12:44 przez maluch.)
Post: #18
RE: Składniki do wyliczenia emerytury
przydałby się nowy temat w dziale Finanse
Może tam wkleję również
zmiana rozporządzenia
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS