Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Środek na komary i inne robale.
28-05-2014, 20:34
Post: #1
Środek na komary i inne robale.
Witam, mam pytanie, głównie do strażników z zielonej granicy. Słyszałem (nie wiem ile w tym prawdy,dlatego pytam) że w SG używa się jakiegoś skutecznego środka na robactwo typu komary meszki i kleszcze, czy to prawda ze dostajecie jakiś środek po którym robactwo nie kąsa tak jak po tych ogólnodostępnych środkach?, jeśli tak to co to za specyfik? (jeśli to nie tajemnica służbowaBig Grin). Pozdrawiam.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-05-2014, 23:01 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-05-2014 23:03 przez quasimodo1.)
Post: #2
RE: Środek na komary i inne robale.
(28-05-2014 20:34 )policeman napisał(a):  Witam, mam pytanie, głównie do strażników z zielonej granicy. Słyszałem (nie wiem ile w tym prawdy,dlatego pytam) że w SG używa się jakiegoś skutecznego środka na robactwo typu komary meszki i kleszcze, czy to prawda ze dostajecie jakiś środek po którym robactwo nie kąsa tak jak po tych ogólnodostępnych środkach?, jeśli tak to co to za specyfik? (jeśli to nie tajemnica służbowaBig Grin). Pozdrawiam.
Najlepsze to pół basa samogonu i sowieckie fajki Biełomorkanal Smile Ale tak na serio - gdy chodziłem po zielonej - najlepiej sprawdzał się olejek kontraktowy US Army, ponadto najlepsze są środki DEET-y (diethyltoluamidum) ale te które mają zawartość procentową jego powyżej 30-40%- na polskie lasy wystarczy - jest tylko zastrzeżenie -niewskazanie używania go przez dzieci i kobiety w ciąży .Ponadto partyzancki sposób - przed wyjściem dwie tabletki witaminy B - wydzielana z potem odstrasza komary. Czy w SG coś aplikują ? nie wiem . Wiem że w ramach profilaktyki szczepieni są tylko przewodnicy psów służbowych na odkleszczowe zapalenie opon mózgowych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-05-2014, 14:37
Post: #3
RE: Środek na komary i inne robale.
Dziękuję za odpowiedź quasimodo1Smile.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-05-2014, 14:58
Post: #4
RE: Środek na komary i inne robale.
Znajomy myśliwy polecał ULTRATON, jeszcze go nie testowałem deszczowa aura nie sprzyja na szczęście komarom.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-07-2014, 22:30
Post: #5
RE: Środek na komary i inne robale.
Na komary najlepszy i najtańszy jest olejek rozmarynowy Smile
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-10-2014, 16:20
Post: #6
RE: Środek na komary i inne robale.
testował ktoś muggę?

Galeria handlowa Bielsk Podlaski. Wielkie otwarcie!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-04-2016, 14:27
Post: #7
RE: Środek na komary i inne robale.
a na kleszcze co polecacie?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-04-2016, 15:06
Post: #8
RE: Środek na komary i inne robale.
Na kleszcze polecam (tylko sie nie smiejscie) srodki w postaci pudru badz kropli ktore stosuje sie dla zwierzat domowych. Wystarczy pare kropel na spodnie do wysokosci kolan plus rekawy.
Stosowalam i polecam. Napewno skuteczniejsze to niz te brosy etc.
Chociaz podstawa to raz na godzine obejrzec sie czy nie mamy na sobie niechcianego intruza.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-04-2016, 13:11
Post: #9
RE: Środek na komary i inne robale.
Szkoda ze nie ma środka na głupotę przełożonego...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-04-2016, 20:24
Post: #10
RE: Środek na komary i inne robale.
(22-04-2016 13:11 )Bond napisał(a):  Szkoda ze nie ma środka na głupotę przełożonego...

Szkoda również, że nie ma takiego na głupotę, leserstwo i tumiwisizm podwładnego...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-04-2016, 08:50
Post: #11
RE: Środek na komary i inne robale.
... albo uczciwosc i sprawiedliwosc przelozonego...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-04-2016, 12:19
Post: #12
RE: Środek na komary i inne robale.
Osobiście znam takie pasożyty, ze czym by sie moja jedynka nie smarowal to i tak mu ktoś w d... będzie wlazil Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-04-2016, 13:51 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-04-2016 14:02 przez LudzieLasu.)
Post: #13
RE: Środek na komary i inne robale.
(28-05-2014 23:01 )quasimodo1 napisał(a):  
(28-05-2014 20:34 )policeman napisał(a):  Witam, mam pytanie, głównie do strażników z zielonej granicy. Słyszałem (nie wiem ile w tym prawdy,dlatego pytam) że w SG używa się jakiegoś skutecznego środka na robactwo typu komary meszki i kleszcze, czy to prawda ze dostajecie jakiś środek po którym robactwo nie kąsa tak jak po tych ogólnodostępnych środkach?, jeśli tak to co to za specyfik? (jeśli to nie tajemnica służbowaBig Grin). Pozdrawiam.
Najlepsze to pół basa samogonu i sowieckie fajki Biełomorkanal Smile Ale tak na serio - gdy chodziłem po zielonej - najlepiej sprawdzał się olejek kontraktowy US Army, ponadto najlepsze są środki DEET-y (diethyltoluamidum) ale te które mają zawartość procentową jego powyżej 30-40%- na polskie lasy wystarczy - jest tylko zastrzeżenie -niewskazanie używania go przez dzieci i kobiety w ciąży .Ponadto partyzancki sposób - przed wyjściem dwie tabletki witaminy B - wydzielana z potem odstrasza komary. Czy w SG coś aplikują ? nie wiem . Wiem że w ramach profilaktyki szczepieni są tylko przewodnicy psów służbowych na odkleszczowe zapalenie opon mózgowych.

30-40 % DEET-a to wystarczy...ale jak wychodzisz na papierosa na balkon w mieście Big GrinBig GrinBig Grin. Nie wiem w jakich lasach pracowałeś ale, powyższy wskaźnik tej substancji nie pomoże Ci zbytnio nad rzeką graniczną. Osobiście polecam produkt o nazwie "REPEL 100". 97% zawartości DEET- przeznaczony m.in. dla krajów tropikalnych. Jak dotąd lepszego chyba nie wyprodukowano.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-04-2016, 14:17 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-04-2016 14:33 przez quasimodo1.)
Post: #14
RE: Środek na komary i inne robale.
(23-04-2016 13:51 )LudzieLasu napisał(a):  30-40 % DEET-a to wystarczy...ale jak wychodzisz na papierosa na balkon w mieście Big GrinBig GrinBig Grin. Nie wiem w jakich lasach pracowałeś ale, powyższy wskaźnik tej substancji nie pomoże Ci zbytnio nad rzeką graniczną. Osobiście polecam produkt o nazwie "REPEL 100". 97% zawartości DEET- przeznaczony m.in. dla krajów tropikalnych. Jak dotąd lepszego chyba nie wyprodukowano.

Zgadza się - ale ja napisałem powyżej 30-40% Smile
Ten 97% to do lasów tropikalnych - swojego czasu chwalił się że takich tylko używa W.Cejrowski.
DEET-y używam już tylko sporadycznie - najlepszy partyzancki sposób to dawkowanie sobie witaminyB. Mi to pomaga Smile - i jeszcze jedno - nie dawkować przed samym wyjściem w komarze tereny - bo nie da to efektu ,tylko w sezonie komarzym codziennie dawkować po kilka tabletek.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-01-2017, 19:59
Post: #15
RE: Środek na komary i inne robale.
Nie słyszałem o tym, że witamina B jest przeciwko komarom Big Grin
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-01-2017, 07:16
Post: #16
RE: Środek na komary i inne robale.
Ale po niej czlowiek troche "dziwnie" pachnie jak sie spoci Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-03-2017, 21:58 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-03-2017 21:58 przez Grubcio.)
Post: #17
RE: Środek na komary i inne robale.
Jeden jedyny sposób na komary i kleszcze przy naszej granicy to NAPALM !!! Smile Szybki i skuteczny Big Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-03-2017, 13:14
Post: #18
RE: Środek na komary i inne robale.
Najlepiej jest siedzieć przy dobrze dymiącym ognisku Smile

witamina d
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-03-2017, 15:13
Post: #19
RE: Środek na komary i inne robale.
Jeszcze lepiej w klimatyzowanym biurze. Zadne paskudztwo nie wleci Tongue[/u]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-03-2017, 16:21
Post: #20
RE: Środek na komary i inne robale.
(19-03-2017 15:13 )wiedźma napisał(a):  Jeszcze lepiej w klimatyzowanym biurze. Zadne paskudztwo nie wleci Tongue[/u]

Jak firma ma kasę , bo jak nie to - nie czyszczą klimy co równa się infekcjom grzybicznym, czyli po kilku latach spijania kawy w klimie - pieczarka na głowie.
Do tego dorzuc sobie efekt suchego oka Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS