Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 3 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zmiany w systemie emerytalnym
07-03-2012, 14:18
Post: #221
RE: Zmiany w systemie emerytalnym
Powinniśmy zrobić akcję i odesłać list Panu Premierowi, który odbieraliśmy za podpisem przed wyborami - gdzie zapewniał, że zmiany emerytalne nas nie dotkną.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-03-2012, 19:45 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-03-2012 19:52 przez Krzysztof_P.)
Post: #222
RE: Zmiany w systemie emerytalnym
Kolejna nagonka...


Pytać bankowca o sprawy emerytalne budżetówki... Boskie.
Patologią jest podnoszenie dodatku na odejście? Patologią jest to, że dodatek nie może być podniesiony na stałe - bo nie ma pieniędzy.
Dodatek powinien być przydzielany obligatoryjnie z połowy widełek - tak, żeby było z czego zabierać i co dać... a nie 1-2 grupy powyżej minimum, jak to jest praktykowane.


Pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-03-2012, 10:03
Post: #223
RE: Zmiany w systemie emerytalnym
http://serwisy.gazetaprawna.pl/emerytury...zycia.html
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-03-2012, 10:32
Post: #224
RE: Zmiany w systemie emerytalnym
(06-03-2012 18:23 )lenek napisał(a):  
(06-03-2012 12:47 )fresher napisał(a):  i skoro panowie w KG nie pracują na zielonej to im sie nie nalezy 1,5 za rok i proste jak budowa cepa- i nie mają prawa dochodzic tzw." sprawiedliwosci" kosztem innych proponując im odebranie tego co się SPRAWIEDLIWE należy!!!!
1. Gwoli ścisłości Planetax tez nie pracuje na zielonej, a śnieg i błoto są mu raczej obce na służbie.
2. Lepszy wróbel w garści niż gołąbek na dachu. Ci co mają 15-tkę to zdążyli by się zwolnić, ale reszcie wypracowane latka poszłyby się paść.
3. W Policji nie naliczają 1.5 za rok za służbę w SG.

Ad 1. Ustawa o SG nie mówi o pracy w błocie śniegu czy ciężkich warunkach stąd nie rozumiem toku rozumowania jakim kieruje się kolega??? Ktoś mi proponuję pracę w oparciu o konkretną umowę i ja nie wnikam kto ma lepiej kto ma gorzej? Myśli kolega, że notariusza obchodzi to, że kolega musi 3 miesiące pracować tylko po to aby otrzymać kilka kartek kopiuj wklej z jego notarialnym namaszczeniem i że to jest sprawiedliwe społecznie??? W sumie sam Premier nie postrzega nas jako "jedności" jednym dając podwyżki innych pomijając.
Ad 2. W myśl tej zasady koledzy z KGSG mogą zaproponować pro-społeczne przejście naszych f-szy do powszechnego systemu emerytalnego i pracę do 65/67 ..w końcu zawsze coś tam nam skapnie.
Ad. 3 W Policji nie naliczają półtora za rok za to bardzo dużo osób korzysta ze zwiększenia o 0,5 % za każdy rok służby pełnionej w warunkach szczególnie zagrażających życiu i zdrowiu (istnieją konkretne przepisy dokładnie precyzujące to zagadnienie). Z tego co mi wiadomo u nas takich przepisów brak.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-03-2012, 10:52
Post: #225
RE: Zmiany w systemie emerytalnym
(08-03-2012 10:32 )PlanetaX napisał(a):  
(06-03-2012 18:23 )lenek napisał(a):  
(06-03-2012 12:47 )fresher napisał(a):  i skoro panowie w KG nie pracują na zielonej to im sie nie nalezy 1,5 za rok i proste jak budowa cepa- i nie mają prawa dochodzic tzw." sprawiedliwosci" kosztem innych proponując im odebranie tego co się SPRAWIEDLIWE należy!!!!
1. Gwoli ścisłości Planetax tez nie pracuje na zielonej, a śnieg i błoto są mu raczej obce na służbie.
2. Lepszy wróbel w garści niż gołąbek na dachu. Ci co mają 15-tkę to zdążyli by się zwolnić, ale reszcie wypracowane latka poszłyby się paść.
3. W Policji nie naliczają 1.5 za rok za służbę w SG.


Ad. 3 W Policji nie naliczają półtora za rok za to bardzo dużo osób korzysta ze zwiększenia o 0,5 % za każdy rok służby pełnionej w warunkach szczególnie zagrażających życiu i zdrowiu (istnieją konkretne przepisy dokładnie precyzujące to zagadnienie). Z tego co mi wiadomo u nas takich przepisów brak.
Bo widzisz Planeta - możesz skorzystać tylko z jednego zapisu.Operacyjni z granicy korzystają z art.74- bo jest korzystniejszy ,natomiast operacyjni z OSG korzystają z zwiększenia o 0,5 % swojej emki z zapisu ustawy emerytalnej
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-03-2012, 16:11
Post: #226
RE: Zmiany w systemie emerytalnym
Dziś odbyło się spotkanie ZZ z szefem MSW..

http://www.nszzp.pl/index.php?option=com...&Itemid=30

Facet jest młody i kumaty ..sądzę, że związkowcom starej daty nie uda się go "urobić". Z cwaniakiem może wygrać tylko inny cwaniakWink Ale choć raz chciałbym się mylić...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-03-2012, 00:00
Post: #227
Zmiany w systemie emerytalnym
MSW o reformie emerytur mundurowych (komunikat)
http://gielda.wp.pl/kat,7511,title,MSW-o...caid=1e0e8
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-03-2012, 08:02
Post: #228
RE: Zmiany w systemie emerytalnym
(09-03-2012 00:00 )partyzant napisał(a):  MSW o reformie emerytur mundurowych (komunikat)
http://gielda.wp.pl/kat,7511,title,MSW-o...caid=1e0e8

Tak jak się spodziewałem - Jacek odprawił naszych związkowców "na miękko" choć zakładam, że oni zdecydowanie się z tym nie zgadzali tudzież stanowczo byli przeciwBig GrinBig GrinBig Grin

Ale tak to bywa, że zamiast skoncentrować się na tym co istotne i realne do wywalczenia ..walczy się o ideologiczne "zalesienie pustyni". Na otarcie łez dorzucę jeszcze komunikat FZZSM z dnia 8 marca 2012:

http://www.fzz-sm.pl/images/storiesfile/...3_2012.pdf
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-03-2012, 19:00
Post: #229
RE: Zmiany w systemie emerytalnym
Proponuję pismo z podziękowaniami od Panów Przewodniczących ( jak to mają w zwyczaju robić) dla Pana Ministra, że tak kulturalnie ich potraktował bo mógł pyski obić.....
http://www.nszzfsg.org/dokumenty/pisma_do_ministrow.pdf

http://www.zmieleni.pl/
https://www.youtube.com/watch?feature=pl...ckjYVki0-s
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-03-2012, 20:18
Post: #230
RE: Zmiany w systemie emerytalnym
http://nszzp.pl/index.php?option=com_con...&Itemid=30
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-03-2012, 20:40 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-03-2012 21:18 przez waldisg.)
Post: #231
Sad RE: Zmiany w systemie emerytalnym
Ale ich FZZSM postraszyło!! Zażądali pisemnej informacji od Ministra!!! No to Cichocki pewnie już szykuje P-83 ( jeśli je ma) aby jak pewien prorok z Poznania rozstać sie z tym ziemskim padołem.
Zastanawiam się czy nasi decydenci związkowi wiedzą gdzie ma ich strona przeciwna? Chodziło tylko o to, aby zgodnie z Ustawą o Komisji Trójstronnej odbyły sie konsultacje społeczne. Odbyły się? Odbyły. Propozycji drugiej strony nie przyjęto, ale wymóg ustawowy został spełniony.
Teraz nasi wybitni związkowi stratedzy zbiorą sie w trybie pilnym, powołają kolejny międzyzwiązkowy komitet protestacyjny, będą radzić, jaką formę protestu wybrać, potem zlecą przeprowadzenie ankiety ( takiej szybkiej, "na wczoraj") i wybiorą formę protestu która otrzymała najmniejszą liczbę głosów czyli oflagowanie budynków i pojazdów. Potem pisma będą słać do Panów Ministrów o pilne spotkanie.
Ale aby nie było tak lekko Panu Ministro ( jak to Mucha mówi) to nasi mężni przedstawiciele nie wykluczają dalszych działań, również w okresie Euro 2012 ( dobrze k...wa , że nie w Halloween ).
Jak myślicie co zrobią w Euro? Ja stawiam swój medal związkowy, że każą oflagować wejścia na Stadion Narodowy, okolice toalet i kilka postawi się za bramkami. Towarzysze przewodniczący będą w przerwach meczu, jak rasowe zwierzęta medialne ( takie nasze Cichopki, Mroczki bracia) kreować się w kanałach telewizyjnych i radiowych, będą mówić o stanowczym niezgadzaniu się i tym podobne pierdnięcia. Potem roześlą informację do innych kolegów związkowców, aby linki do stron z wywiadami umieścić na stronie związkowej. Po tak ciężkiej batalii nastanie czas zasłużonego odpoczynku, chyba, że po drodze wyskoczy jakiś spór zbiorowy.
I takim sposobem znajdziemy się w roku 2013 w którym to roku Przyroda przez duże P zdejmie nam gacie i nas wydyma w .......... .
Koledzy sekretarze będą się tłumaczyć, że chcieliśmy ale nie było woli a tak w ogóle to jest kryzys i powinniśmy zrozumieć, iść na pewne ustępstwa, bo to, bo sramto.
Pozwolę sobie wkleić link http://www.skpnszz.org/news_archive.php?readmore=55 do strony z protestem kolegów strażaków z Belgii ( taki kraj w Europie Panowie Przewodniczący) by zobaczyć jak wygląda przykładowy protest. Może zaprosić kilku, co by Was Panowie Przewodniczący czegoś nauczyli? Jeśli SG zaprasza Indian do nauki tropienia to dlaczego my, związkowcy nie moglibyśmy zaprosić kilku tamtejszych związkowców aby nauczyli czegoś tych naszych Big Grin "opozycjonistów". Ale zaznaczam - niech oni tu przyjadą, o. k.? (wiem chłopaki, że chętnie byście posiedzieli w Brukseli Blush).
Wkleję również pewien tekst gwoli przypomnienia Towarzyszom Przewodniczącym o tym jak związek, jako całość jest coraz częściej postrzegany:
"RE: NIE WIDZĘ ZWIĄZKU
Piekące miejsca smarować wazeliną jak to świetnie ujął Rebeliant

http://www.nszzfsg.org/dokumenty/pisma_do_ministrow.pdf

18 linijek wchodzenia w dupę i 5 linijek liczenia na pilne spotkanie.
A jak się nie będą chcieli spotkać to co im zrobicie ? Ja już Wam moge odpowiedzieć - możecie im skoczyć.
P.S.
Pewnie lista wiernopoddańczych pism jest nie ukończona bo nowych ministrów jest wielu. To teraz wiem czemu tak cicho o naszych związkach, trwa akcja " ZWIĄZKI LISTY PISZĄ".
To my was tak odbieramy a jak o was myśli organ centralny? Myślę, że podobnie".


I co się zmieniło Panowie Przewodniczący? Nic, dalej jesteśmy w dziurze u Afroamerykanina.

http://www.zmieleni.pl/
https://www.youtube.com/watch?feature=pl...ckjYVki0-s
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-03-2012, 20:48
Post: #232
RE: Zmiany w systemie emerytalnym
ha ha ha, a jak mówiłem że nas wydymają, to co poniektórzy "optymiści" twierdzili że jestem pesymistąBig Grin 25 lat służby, 55 wieku, brak 1x1,5, emka z trzech lat, normalnie wszystko tak jak przewidziałemBig Grin
I co, "optymiści" głupio wam teraz?Tongue

No cóż, od teraz należy zakończyć służyć, a zacząć pracować.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-03-2012, 21:53
Post: #233
RE: Zmiany w systemie emerytalnym
(09-03-2012 20:48 )keyser soze napisał(a):  ha ha ha, a jak mówiłem że nas wydymają, 25 lat służby, 55 wieku, brak 1x1,5, emka z trzech lat, normalnie wszystko tak jak przewidziałemBig Grin
Huh ooo coś nowego
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-03-2012, 08:46 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-03-2012 08:56 przez morski48.)
Post: #234
RE: Zmiany w systemie emerytalnym
(09-03-2012 20:48 )keyser soze napisał(a):  ha ha ha, a jak mówiłem że nas wydymają, to co poniektórzy "optymiści" twierdzili że jestem pesymistą:D 25 lat służby, 55 wieku, brak 1x1,5, emka z trzech lat, normalnie wszystko tak jak przewidziałem:D
I co, "optymiści" głupio wam teraz?:P

No cóż, od teraz należy zakończyć służyć, a zacząć pracować.

Podzielałem Twoje zdanie! U mnie w PSG też większość mówiła, że to niemożliwe, że za dużej liczby osób to dotyczy, że na bank te zmiany nie wejdą. Pocieszali się jak mogli a w oczach widać było strach i przerażenie.
Ja mam za mało służby żeby płakać - strata 1x1,5 będzie niewielka a i tak trzeba robić. Te zmiany spowodują, że "BETON" w postaci co niektórych f-szy zostanie rozbity i zmieciony na "zasłużoną i C I Ę Ż K O" wypracowaną emeryturę (po 20-30 latach siedzenia za biurkiem, popijaniu kawy i tzw. dowodzeniu, o którym nie mają i nigdy nie mieli zielonego pojęcia).

(09-03-2012 20:40 )waldisg napisał(a):  Ale ich FZZSM postraszyło!! Zażądali pisemnej informacji od Ministra!!! No to Cichocki pewnie już szykuje P-83 ( jeśli je ma) aby jak pewien prorok z Poznania rozstać sie z tym ziemskim padołem.
Zastanawiam się czy nasi decydenci związkowi wiedzą gdzie ma ich strona przeciwna? Chodziło tylko o to, aby zgodnie z Ustawą o Komisji Trójstronnej odbyły sie konsultacje społeczne. Odbyły się? Odbyły. Propozycji drugiej strony nie przyjęto, ale wymóg ustawowy został spełniony.
Teraz nasi wybitni związkowi stratedzy zbiorą sie w trybie pilnym, powołają kolejny międzyzwiązkowy komitet protestacyjny, będą radzić, jaką formę protestu wybrać, potem zlecą przeprowadzenie ankiety ( takiej szybkiej, "na wczoraj") i wybiorą formę protestu która otrzymała najmniejszą liczbę głosów czyli oflagowanie budynków i pojazdów. Potem pisma będą słać do Panów Ministrów o pilne spotkanie.
Ale aby nie było tak lekko Panu Ministro ( jak to Mucha mówi) to nasi mężni przedstawiciele nie wykluczają dalszych działań, również w okresie Euro 2012 ( dobrze k...wa , że nie w Halloween ).
Jak myślicie co zrobią w Euro? Ja stawiam swój medal związkowy, że każą oflagować wejścia na Stadion Narodowy, okolice toalet i kilka postawi się za bramkami. Towarzysze przewodniczący będą w przerwach meczu, jak rasowe zwierzęta medialne ( takie nasze Cichopki, Mroczki bracia) kreować się w kanałach telewizyjnych i radiowych, będą mówić o stanowczym niezgadzaniu się i tym podobne pierdnięcia. Potem roześlą informację do innych kolegów związkowców, aby linki do stron z wywiadami umieścić na stronie związkowej. Po tak ciężkiej batalii nastanie czas zasłużonego odpoczynku, chyba, że po drodze wyskoczy jakiś spór zbiorowy.
I takim sposobem znajdziemy się w roku 2013 w którym to roku Przyroda przez duże P zdejmie nam gacie i nas wydyma w .......... .
Koledzy sekretarze będą się tłumaczyć, że chcieliśmy ale nie było woli a tak w ogóle to jest kryzys i powinniśmy zrozumieć, iść na pewne ustępstwa, bo to, bo sramto.
Pozwolę sobie wkleić link http://www.skpnszz.org/news_archive.php?readmore=55 do strony z protestem kolegów strażaków z Belgii ( taki kraj w Europie Panowie Przewodniczący) by zobaczyć jak wygląda przykładowy protest. Może zaprosić kilku, co by Was Panowie Przewodniczący czegoś nauczyli? Jeśli SG zaprasza Indian do nauki tropienia to dlaczego my, związkowcy nie moglibyśmy zaprosić kilku tamtejszych związkowców aby nauczyli czegoś tych naszych :D "opozycjonistów". Ale zaznaczam - niech oni tu przyjadą, o. k.? (wiem chłopaki, że chętnie byście posiedzieli w Brukseli :blush:).
Wkleję również pewien tekst gwoli przypomnienia Towarzyszom Przewodniczącym o tym jak związek, jako całość jest coraz częściej postrzegany:
"RE: NIE WIDZĘ ZWIĄZKU
Piekące miejsca smarować wazeliną jak to świetnie ujął Rebeliant

http://www.nszzfsg.org/dokumenty/pisma_do_ministrow.pdf

18 linijek wchodzenia w dupę i 5 linijek liczenia na pilne spotkanie.
A jak się nie będą chcieli spotkać to co im zrobicie ? Ja już Wam moge odpowiedzieć - możecie im skoczyć.
P.S.
Pewnie lista wiernopoddańczych pism jest nie ukończona bo nowych ministrów jest wielu. To teraz wiem czemu tak cicho o naszych związkach, trwa akcja " ZWIĄZKI LISTY PISZĄ".
To my was tak odbieramy a jak o was myśli organ centralny? Myślę, że podobnie".


I co się zmieniło Panowie Przewodniczący? Nic, dalej jesteśmy w dziurze u Afroamerykanina.


Twoja wypowiedź pokazuje jak jest. Wazeliniarstwo z tego "pseudo listu gratulacyjnego" aż mnie przygniotło. Nawet u mnie w PSG "najlepsze asy-uchole" mogły by się czegoś z tego listu nauczyć :D
Trzeba zmykać do Policji...

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-03-2012, 10:21
Post: #235
RE: Zmiany w systemie emerytalnym
No i mamy projekt ustawy
http://legislacja.rcl.gov.pl/lista/2/pro...alog/21841
Pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-03-2012, 10:54
Post: #236
RE: Zmiany w systemie emerytalnym
no i propozycja mędrków z Kwatery Głównej przyjęta - teraz módlcie się ,żeby art 10 w projekcie nie wyparował bo zostaniemy bez niczego !!

od lutego 2013 szczęśliwy emeryt Smile i daję radę w cywilu Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-03-2012, 11:11
Post: #237
RE: Zmiany w systemie emerytalnym
(14-03-2012 10:54 )piotrek1504 napisał(a):  no i propozycja mędrków z Kwatery Głównej przyjęta - teraz módlcie się ,żeby art 10 w projekcie nie wyparował bo zostaniemy bez niczego !!
A ja dalej uważam że ich propozycja była najrozsądniejsza. Modły niczego nie zmienią. Obserwować tylko "ruchy" wybrańców narodu - i oby nie powtórzono manewru art.15a z 2003 roku.A poza tym majstrowaniem przy reformach emerytalnych wyszło coś nowego - demografia http://gospodarka.dziennik.pl/emerytury-...7-lat.html
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-03-2012, 11:22
Post: #238
RE: Zmiany w systemie emerytalnym
a ja jednak myslę , że było to niepotrzebne , bo poprzedni projekt był korzystniejszy , a nasi wylali wiadro wazeliny na siebie - oddając to co do nich nie należało . Te 1,5x1 rok i tak by było zaliczone

od lutego 2013 szczęśliwy emeryt Smile i daję radę w cywilu Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-03-2012, 13:53
Post: #239
RE: Zmiany w systemie emerytalnym
Według mnie ten zapis pozbawia nas półtora za rok za placówki (granicę), tamten zapis pozostawia inne podwyższenia jak nurkowie, latanie itp
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-03-2012, 14:05
Post: #240
RE: Zmiany w systemie emerytalnym
(14-03-2012 13:53 )mario321 napisał(a):  Według mnie ten zapis pozbawia nas półtora za rok za placówki (granicę), tamten zapis pozostawia inne podwyższenia jak nurkowie, latanie itp
Pozbawia od 01.01.2013 z zachowaniem wypracowania 1,5 x1 do 31.12.2012.Procenty za szczególne warunki służby pozostają bez zmian - za wyjątkiem osób które zostaną przyjęte do służby po 01.01.2013.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS