Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 4.5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Realia polskich służb mundurowych
25-01-2016, 22:33
Post: #521
RE: Realia polskich służb mundurowych
A czym mają jeździć? Przecież to normalne, że politycy podlegający ochronie BOR-u muszą się prezentować.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-02-2016, 18:29
Post: #522
RE: Realia polskich służb mundurowych
Witam
Nie wiem czy w dobrym miejscu zadaję pytanie ale poniekąd związane z tematem rozmowy. Otóż, czy naszym rządzącym odwidziało się już włączenia SG do Policji? Bo z tego co pamiętam to poprzednia koalicja miała takie plany?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-02-2016, 20:11
Post: #523
RE: Realia polskich służb mundurowych
(02-02-2016 18:29 )zomolander07 napisał(a):  Witam
Nie wiem czy w dobrym miejscu zadaję pytanie ale poniekąd związane z tematem rozmowy. Otóż, czy naszym rządzącym odwidziało się już włączenia SG do Policji? Bo z tego co pamiętam to poprzednia koalicja miała takie plany?
Zapomnij o tym. Temat męczony od dobrych kilku lat .Coś tam peło przebąkiwało o tym . Po pierwsze wrogiem takiej opcji była sama policja - nie chciała mieć kolejnego wrzoda w postaci odpowiedzialności za ochronę granicy . To samo było w pomyśle wcielenia SOK-u w struktury policji. A dzisiaj - masz przykład formacja istniej - a Ty chcesz się do niej dostać . Dzisiaj na tapecie jest ITD - ale z doniesień prasowych i wypowiedzi samych polityków -są przepychanki - minister infrastruktury chce aby ITD pozostało w strukturach ministerstwa infrastruktury jako samodzielna formacja na dotychczasowych zasadach ,natomiast szef MSW chce wchłonąć ITD do Policji.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-02-2016, 23:06
Post: #524
RE: Realia polskich służb mundurowych
Pamiętam temat zrobienia z SG wydziału granicznego w KWP z mediów parę lat temu i nigdzie więcej o tym nie słyszałem - jak dla mnie to najgłupsze pomysł jaki mógłby być! Taka formacją jak SG jest bardziej potrzebna jak ITD. Z resztą poprzednie ugrupowanie likwidowało wszystko co się da i na szczęście nie udało im się tego zrealizować. Włączenie ITD do Policji to według mnie dobry pomysł bo by na tym zyskali jeśli chodzi o uprawnienia emerytalne.
quasimodo1 chcę zmienić kolor munduru i mam nadzieję, że mi się ida- czas pokaże ;-) aczkolwiek z własnych obserwacji widzę że z SG do Policji jest łatwiej się przenieść.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-02-2016, 17:12
Post: #525
RE: Realia polskich służb mundurowych
Cytat:To jest Paweł. Pawłowi w środku nocy przeszkadzał radiowóz na pustym parkingu. Więc Paweł zaczął zaczepiać radiowóz. Aż wreszcie radiowóz stracił cierpliwość i teraz Paweł ma zaklejone oko, nosi taki dziwny kołnierz i obwołał się Jezusem. Nie bądź jak Paweł i nie wk**wiaj otoczenia nagrywaniem swoich spe**lonych filmików.

Link - Nie bądź jak Paweł

MUNDUROWI DZIĘKUJĄ RZĄDOWI

LAWINA BIEG OD TEGO ZMIENIA
PO JAKICH TOCZY SIĘ KAMIENIACH
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-02-2016, 13:52
Post: #526
RE: Realia polskich służb mundurowych
To i musi być też wojskowy wydział lekarski UŁ - bo tam kształcą wojskowych lekarzy . Stajnia Augiasza http://www.tvn24.pl/zandarmeria-wojskowa...169,s.html
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-03-2016, 22:11
Post: #527
RE: Realia polskich służb mundurowych
(28-02-2016 13:52 )quasimodo1 napisał(a):  To i musi być też wojskowy wydział lekarski UŁ - bo tam kształcą wojskowych lekarzy . Stajnia Augiasza http://www.tvn24.pl/zandarmeria-wojskowa...169,s.html

Remedium Smile
http://www.edulandia.pl/studia/1,118573,...Czolka3Img
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-03-2016, 10:17
Post: #528
RE: Realia polskich służb mundurowych
Pączkożercy oraz piwożłopy http://www.rmf24.pl/news-dziennik-gazeta...Id,2158552
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-03-2016, 13:38
Post: #529
RE: Realia polskich służb mundurowych
http://serwisy.gazetaprawna.pl/praca-i-k...ierze.html

Dobre Smile
Proponuję wdrożyć ten program w ramach testów wśród naszej generalicji Wink
Testowali nowe samochody, mundury to i z tym dadzą sobie radę Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-03-2016, 12:07
Post: #530
RE: Realia polskich służb mundurowych
Policja przestaje być trendy. "Przestaliśmy być atrakcyjni finansowo''

http://katowice.wyborcza.pl/katowice/1,3...nsowo.html
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-03-2016, 12:12
Post: #531
RE: Realia polskich służb mundurowych
Podejrzewam, że na sali obrad podstępnie użyto broni elektromagnetycznej...





..ale z oceną poczekajmy do momentu aż zdarzenie zbada specjalna komisjaWink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-03-2016, 13:23
Post: #532
RE: Realia polskich służb mundurowych
(17-03-2016 12:12 )PlanetaX napisał(a):  Podejrzewam, że na sali obrad podstępnie użyto broni elektromagnetycznej...





..ale z oceną poczekajmy do momentu aż zdarzenie zbada specjalna komisjaWink

Ona naprawdę istnieje Big Grin
https://www.youtube.com/watch?v=xtkwi_ewlzk

Najlepsza emerytura - dać pod ziemię nura Angel
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-03-2016, 01:21
Post: #533
RE: Realia polskich służb mundurowych
Nieudana próba odwołania ministra Błaszczaka:

Cytat:Zbigniew Maj zaczął robić porządek w formacji, która w ostatnich dziesięciu latach zamieniła się w spróchniałą ruinę, gdzie grzyb zamalowywano złotą farbą. Wybryki Marka Działoszyńskiego określano jako bizantyjski rozmach. Ale to nie jest dobra metafora. To był raczej rozmach etiopski, a Działoszyński, niczym Hajle Selasje, ogołocił swe cesarstwo, by z przepychem urządzić własny pałac i otoczyć się legionem gwardzistów

Link - Macie prawo zachować milczenie

MUNDUROWI DZIĘKUJĄ RZĄDOWI

LAWINA BIEG OD TEGO ZMIENIA
PO JAKICH TOCZY SIĘ KAMIENIACH
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-03-2016, 20:10
Post: #534
RE: Realia polskich służb mundurowych
(18-03-2016 01:21 )Rebeliant Szmarowski napisał(a):  Nieudana próba odwołania ministra Błaszczaka:

Cytat:Zbigniew Maj zaczął robić porządek w formacji, która w ostatnich dziesięciu latach zamieniła się w spróchniałą ruinę, gdzie grzyb zamalowywano złotą farbą. Wybryki Marka Działoszyńskiego określano jako bizantyjski rozmach. Ale to nie jest dobra metafora. To był raczej rozmach etiopski, a Działoszyński, niczym Hajle Selasje, ogołocił swe cesarstwo, by z przepychem urządzić własny pałac i otoczyć się legionem gwardzistów

Link - Macie prawo zachować milczenie
Rebeliant w pełni Cię popieram. Dobrze napisane...lecz trochę za "grzecznie" ale rozumiem te ramy w których należy się poruszać jeżeli chodzi o kulturę słowa Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-03-2016, 20:58 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-03-2016 21:01 przez starypolicjant.)
Post: #535
RE: Realia polskich służb mundurowych
a to w SG jest inaczej tak samo było przez ostatnie lata, może teraz coś się zmieni, ale trzeba tym fachmanów od restrukturyzacji i "szycia formacji na miarę" powiedzieć dziękuje im szybciej tym lepiej, wszystkim po kolei. Kolosalne pieniądze trzeba teraz wykładać na odtworzenie tego co zostało zlikwidowane
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-03-2016, 21:01
Post: #536
RE: Realia polskich służb mundurowych
Robert policjanci, których znam mówią co innego na temat byłego Komendanta Maja. I piszą też co innego:
Bizancjum
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-03-2016, 19:18
Post: #537
RE: Realia polskich służb mundurowych
(18-03-2016 21:01 )lenek napisał(a):  Robert policjanci, których znam mówią co innego na temat byłego Komendanta Maja. I piszą też co innego:
Bizancjum

Ja tamtych też poznałem. Nie osobiście, ale miałem styczność, bo między innymi trollowali mi stronę na Fejsie. To są kolesie z którymi nie chciałbym ubić muchy w kiblu. To tak bardzo skrótowo i eufemistycznie o tym klubiku. Ale moja ich znajomość nie jest powierzchowna.

W Policji jest mafia i ta mafia na wszelkie sposoby walczy, żeby jej dano spokój i mogła dalej drenować skarbiec. W Straży Granicznej jest podobnie, tylko formacja mniejsza, więc bandziory z SG nie mają takiej determinacji, jak tamci.

A tamto całe IFP, to... no musiałbym użyć wulgaryzmów. I też nie piszę gołosłownie.

MUNDUROWI DZIĘKUJĄ RZĄDOWI

LAWINA BIEG OD TEGO ZMIENIA
PO JAKICH TOCZY SIĘ KAMIENIACH
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-03-2016, 15:46
Post: #538
RE: Realia polskich służb mundurowych
(19-03-2016 19:18 )Rebeliant Szmarowski napisał(a):  W Policji jest mafia i ta mafia na wszelkie sposoby walczy, żeby jej dano spokój i mogła dalej drenować skarbiec. W Straży Granicznej jest podobnie, tylko formacja mniejsza, więc bandziory z SG nie mają takiej determinacji, jak tamci.
Wczoraj minęło mi 14 lat w KG, w tym czasie miałem 6 Dyrektorów, za miesiąc będę miał siódmego. Najczęściej wymiana była na zasadzie teza/antyteza. Poprzednik najczęściej nie miał zbyt wielkiego wpływu na następcę. Więc gdzie masz tą mafię?
W analogicznym pionie w Policji było podobnie - tylko średnia kadra kierownicza się wymieniała. Pytam więc gdzie ta mafia?
(Andrzeja M. już skazali)
Robert chyba nie każdy, kto się z Tobą nie zgadza to bandzior i mafia ?
Skarbiec w służbach? Żartujesz, są dużo lepsze źródło.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-03-2016, 14:41
Post: #539
RE: Realia polskich służb mundurowych
(20-03-2016 15:46 )lenek napisał(a):  Robert chyba nie każdy, kto się z Tobą nie zgadza to bandzior i mafia ?

Nie każdy. W pozostałych kwestiach nie bardzo istnieje możliwość rozwinięcia tematu w trybie publicznym, więc pozostańmy przy swoich zdaniach.

MUNDUROWI DZIĘKUJĄ RZĄDOWI

LAWINA BIEG OD TEGO ZMIENIA
PO JAKICH TOCZY SIĘ KAMIENIACH
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-03-2016, 21:52
Post: #540
RE: Realia polskich służb mundurowych
No.. no.. półtora plutonu WP zatrzymane http://www.tvp.info/24560226/kradziez-pa...trzymanych
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 6 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS