Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 21 Głosów - 2.86 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
WARIOGRAF
05-02-2018, 21:49 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-02-2018 22:20 przez maciej_pk.)
Post: #421
RE: WARIOGRAF
(05-02-2018 15:56 )Basia1985_nowa_SG napisał(a):  Część Wszystkim,

Mam ogromne pytanie, mam zamiar złożyć dokumenty do MOSG, wypełniłam już kwestionariusz,tylko, że wystraszyły mnie pozycję gdzie należy przyznać się do swoich mniejszych i większych grzechów. Nie mam zamiaru wypisywać ich wszystkich, przecież każdy ich ma wiele, o których już dawno zapomniał i nie mam zamiaru tym bardziej ich wypisywać. Wiem, że niby wario je wszystkie zweryfikuję, do brzegu:
Jest szansa, że jeśli ich nie podam w kwestionariuszu, a wyjdą na wariografie, że i tak mogą mnie zakwalifikować na dalszy etap ???
Bo tylko tego wario się obawiam.
Dodam, że mam wysokie kwalifikacje morskie, pracuję jako 2off na statkach handlowych od ponad 7lat, angielski bardzo dobry, kocham sport.
Hej!
Abstrahując od wario to czy zdajesz sobie sprawę co z tymi "wysokimi kwalifikacjami" będziesz robić na jednostkach pływających?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-02-2018, 22:22
Post: #422
RE: WARIOGRAF
(05-02-2018 21:33 )Marynarz1986 napisał(a):  na służbie po szkole netto ''na rękę'' to chyba jest trochę więcej jak 2200zł? nie wiem, ale chyba dodatki za stopień, za służby,za mieszkaniowe, czy funkcje ( np. na pływających ) SĄ?

Za stopień oczywiście. Po roku jak awansujesz na plutonowego będziesz zarabiał 30 zł więcej. Dodatek mieszkaniowy dostaniesz w kwocie chyba 220 zł za osobę nie więcej niż za dwie dopiero w służbie stałej. Warunkiem jest oczywiście nie posiadanie lokalu mieszkalnego w miejscowości pełnienia służby lub pobliskiej (do 30km od granic miejscowości pełnienia służby). Jeżeli bierzesz na 2 osoby to około lipca wskakujesz na podatek i dostajesz już koło 340 zł. Do 3000 jeszcze daleeeeeeeeeka droga
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-02-2018, 23:40
Post: #423
RE: WARIOGRAF
@Basia1985_nowa_SG

Nie mnie to oceniać, ale jeżeli już z miejsca rozważasz próbę oszukiwania komisji i wario, to sobie odpuść kandydowanie.

Nie każdy jest święty. Sugeruje od początku być szczerym.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-02-2018, 11:43
Post: #424
RE: WARIOGRAF
(05-02-2018 21:33 )Marynarz1986 napisał(a):  
(05-02-2018 17:21 )stokrotka napisał(a):  Ciekawe, masz takie kwity i chcesz przyjść do pracy za 2200?

Pytanie trochę nie w temacie wario, ale jak już zauważyłem kwestie pieniędzy, to jak to wogóle z nimi jest, chodzi mi już na służbie po szkole netto ''na rękę'' to chyba jest trochę więcej jak 2200zł? nie wiem, ale chyba dodatki za stopień, za służby,za mieszkaniowe, czy funkcje ( np. na pływających ) SĄ? Z tego co pamiętam w MW 10lat temu st.mar z dodatkami dostawał na łapkę równo 3000zł a rekrutacja do MW na okręty była jak dawne SKS w szkole.

3000 zł dostałem po jakiś 12 latach, na 4 grupie, razem z brakiem kwatery.... więc kolego zanim coś napiszesz, to popytaj ludzi pracujących a nie tych co rekrutują. Zawsze obiecują złote góry, 15 lat temu miał być dodatek antykorupcyjny który miała współfinansować Unia przez pierwszy okres, i oczywiście na komisji rekrutacyjnej takie wizje były, ile to już będzie ta Straż zarabiała, lepiej niż generał w wojsku, wyszło jak zawsze, obecnie szeregowy w wojsku ma na start więcej niż podoficer z 10 letnim stażem w SG...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-02-2018, 13:23
Post: #425
RE: WARIOGRAF
Czy ktoś z was wybiera się na wariograf 08.02 ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-02-2018, 08:08 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-02-2018 08:09 przez Branik95.)
Post: #426
RE: WARIOGRAF
Witam wszystkich ! Czy jest tu ktoś kto w styczniu miał wariograf i dostał już odpowiedz? U mnie dwa tygodnie minęło i cisza ani telefonu ani listu. Jestem z NOSG
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-02-2018, 09:24
Post: #427
RE: WARIOGRAF
Kwestia jest tego typu ze przyjęcie ma być w czerwcu a z tego co mi wpadło w ucho podczas wariografu to sprawnosciowka będzie w kwietniu. Wiec liczyłem ze dadzą znać trochę wcześniej żeby człowiek mógł się dobrze przygotować. Poza tym chodzą mity ze jeśli w ciągu dwóch tygodni nie przyjdzie list odmowny to jest pozytywnie... może się ktoś do tego w jakiś sposób odnieść ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-02-2018, 11:21
Post: #428
RE: WARIOGRAF
Ogólnie niema takiej procedury jak "brak listu ~2 tyg." to jest. ok. Przyjeło się że jeżeli są na NIE to działają szybciej wiec list wysyłany jest 2-3 dni po danej procedurze np. rozmowa , wario etc. + doręczenie 2 dni. Jeżeli raczej jest na tak, to etapy lecą dalej.... czyli powolnie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-02-2018, 20:54
Post: #429
RE: WARIOGRAF
Hej, czy na wariografie sa pytania tylko z ankiety, która wypelnia się przed badaniem?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-02-2018, 22:40
Post: #430
RE: WARIOGRAF
Witam.Czy na wariografie jest możliwość wytłumaczenia sie z niektórych rzeczy?Chodzi mi o to że niektóre z moich grzeszków to rzeczy które musze wyjaśnić aby miały w ogóle sens.Brzmi to zagmatwanie ale nie zamierzam kłamać ani troche .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-02-2018, 07:45
Post: #431
RE: WARIOGRAF
Na wario wypełniasz ankietę z pytaniami. Pisz prawdę. Póżniej idziesz i przy lekarzu rozwijasz te odpowiedzi więc jak najbardziej masz szanse wytłumaczyć co i jak.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-02-2018, 11:40
Post: #432
RE: WARIOGRAF
(08-02-2018 09:24 )Branik95 napisał(a):  Kwestia jest tego typu ze przyjęcie ma być w czerwcu a z tego co mi wpadło w ucho podczas wariografu to sprawnosciowka będzie w kwietniu. Wiec liczyłem ze dadzą znać trochę wcześniej żeby człowiek mógł się dobrze przygotować. Poza tym chodzą mity ze jeśli w ciągu dwóch tygodni nie przyjdzie list odmowny to jest pozytywnie... może się ktoś do tego w jakiś sposób odnieść ?

Hej, Ja czekam od 21 Grudnia na wynik wariografu. Tak się zastanawiam jak by mieli dzwonić z info o II etapie to z jakimś wyprzedzeniem? Mam nadzieję, że to nie będzie z dnia na dzień, w stylu zapraszamy pana na II etap do Koszalina za 2 dni???
Skąd wiesz o testach w kwietniu?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-02-2018, 12:22
Post: #433
RE: WARIOGRAF
(12-02-2018 11:40 )nefalem napisał(a):  
(08-02-2018 09:24 )Branik95 napisał(a):  Kwestia jest tego typu ze przyjęcie ma być w czerwcu a z tego co mi wpadło w ucho podczas wariografu to sprawnosciowka będzie w kwietniu. Wiec liczyłem ze dadzą znać trochę wcześniej żeby człowiek mógł się dobrze przygotować. Poza tym chodzą mity ze jeśli w ciągu dwóch tygodni nie przyjdzie list odmowny to jest pozytywnie... może się ktoś do tego w jakiś sposób odnieść ?

Hej, Ja czekam od 21 Grudnia na wynik wariografu. Tak się zastanawiam jak by mieli dzwonić z info o II etapie to z jakimś wyprzedzeniem? Mam nadzieję, że to nie będzie z dnia na dzień, w stylu zapraszamy pana na II etap do Koszalina za 2 dni???
Skąd wiesz o testach w kwietniu?

Testy nie są w kwietniu tylko w maju:
Egzaminy w ramach II etapu postępowania kwalifikacyjnego prowadzonego w stosunku do kandydatów ubiegających się o przyjęcie do służby w Straży Granicznej odbędą się: w styczniu, maju i wrześniu 2018 r.
Potwierdzam, że w styczniu odbyły się owe testy.
Na stronie Komendy Głównej Straży Granicznej w zakładce >nabór do służby< znajdziesz informację odnośnie miejsc i terminów.
Odpowiedz cytując ten post
12-02-2018, 13:06
Post: #434
RE: WARIOGRAF
Rzeczywiście jest info, ja szukałem takiej informacji na stronie mojego oddziału

https://www.strazgraniczna.pl/pl/straz-g...luzby.html

To dobrze, jak nie przyjdzie list to wiem, do kiedy mniej więcej mam się przygotować;p
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-02-2018, 22:41
Post: #435
RE: WARIOGRAF
Ma ktoś może wario w tym tygodniu?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-02-2018, 22:57 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-02-2018 22:59 przez Smok.)
Post: #436
RE: WARIOGRAF
Pytanie do osób doświadczonych. Po niezdanym Wariografie, rok karencji w której nie mogę kandydować do SG jest liczony od dnia badania Wariografem czy od dnia rozpoczęcia procesu rekrutacyjnego w SG ? czy też od dnia kiedy SG podjęło pisemnie decyzję o przerwaniu mojego procesu rekrutacyjnego ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-02-2018, 23:16
Post: #437
RE: WARIOGRAF
(12-02-2018 22:57 )Smok napisał(a):  Pytanie do osób doświadczonych. Po niezdanym Wariografie, rok karencji w której nie mogę kandydować do SG jest liczony od dnia badania Wariografem czy od dnia rozpoczęcia procesu rekrutacyjnego w SG ? czy też od dnia kiedy SG podjęło pisemnie decyzję o przerwaniu mojego procesu rekrutacyjnego ?

Od daty dnia przerwania procesu rekrutacyjnego, powinieneś dostać to na piśmie na swój adres korespondencyjny
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-02-2018, 14:10 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-02-2018 15:39 przez Smok.)
Post: #438
RE: WARIOGRAF
(12-02-2018 23:16 )Diablo_94 napisał(a):  
(12-02-2018 22:57 )Smok napisał(a):  Pytanie do osób doświadczonych. Po niezdanym Wariografie, rok karencji w której nie mogę kandydować do SG jest liczony od dnia badania Wariografem czy od dnia rozpoczęcia procesu rekrutacyjnego w SG ? czy też od dnia kiedy SG podjęło pisemnie decyzję o przerwaniu mojego procesu rekrutacyjnego ?

Od daty dnia przerwania procesu rekrutacyjnego, powinieneś dostać to na piśmie na swój adres korespondencyjny

Szerze mówiąc przy otrzymaniu listu i lekkim rozczarowaniu, nie wczytywałem się w szczegóły a potem ten list zakopałem w swoich dokumentach.

Probowałem znaleźć odpowiedź w rozporządzeniach i ustawach SG ale się nie dokopałem.

Dzięki za odp.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-02-2018, 18:34
Post: #439
RE: WARIOGRAF
(05-02-2018 15:56 )Basia1985_nowa_SG napisał(a):  Część Wszystkim,

Mam ogromne pytanie, mam zamiar złożyć dokumenty do MOSG, wypełniłam już kwestionariusz,tylko, że wystraszyły mnie pozycję gdzie należy przyznać się do swoich mniejszych i większych grzechów. Nie mam zamiaru wypisywać ich wszystkich, przecież każdy ich ma wiele, o których już dawno zapomniał i nie mam zamiaru tym bardziej ich wypisywać. Wiem, że niby wario je wszystkie zweryfikuję, do brzegu:
Jest szansa, że jeśli ich nie podam w kwestionariuszu, a wyjdą na wariografie, że i tak mogą mnie zakwalifikować na dalszy etap ???
Bo tylko tego wario się obawiam.
Dodam, że mam wysokie kwalifikacje morskie, pracuję jako 2off na statkach handlowych od ponad 7lat, angielski bardzo dobry, kocham sport.

Nie wiem czy wiesz ale na to forum mogą wejść wszyscy. Także osoby odpowiedzialne za proces doboru czy za realizację wariografu. Podałaś o sobie bardzo szczegółowe dane - doświadczenie powyżej 7 lat na statkach. Wykształcenie morskie i że znasz angielski. Zastanów się wpierw nad tym co chcesz zrobić i oraz co wypisujesz publicznie (że zamierzasz oszukiwać przy rekrutacji) ....
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-02-2018, 16:28
Post: #440
RE: WARIOGRAF
Dostał ktoś informacje odnośnie pozytywnego wariografu lub odpowiedz odmowną z końca stycznia lub początku lutego?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS