Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 3 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ustawa dezubekizacyjna.
04-08-2017, 15:34
Post: #221
RE: Ustawa dezubekizacyjna.
(03-08-2017 13:40 )wiedźma napisał(a):  A kogo masz na mysli okreslajac mianem "hołota"?

Komunistow krzyczacych, ze wszystkie zoladki sa takie same.
Czyli wszystkich tych, ktorzy sa za glupi, zbyt leniwi, lub po prostu nie maja szczescia i w kapitalistycznym zyciu nic nie osiagneli, a teraz chca zabrac tym, ktorzy maja wiecej od nich.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-08-2017, 19:51 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-08-2017 19:55 przez wiedźma.)
Post: #222
RE: Ustawa dezubekizacyjna.
(04-08-2017 15:34 )keyser soze napisał(a):  
(03-08-2017 13:40 )wiedźma napisał(a):  A kogo masz na mysli okreslajac mianem "hołota"?

Komunistow krzyczacych, ze wszystkie zoladki sa takie same.
Czyli wszystkich tych, ktorzy sa za glupi, zbyt leniwi, lub po prostu nie maja szczescia i w kapitalistycznym zyciu nic nie osiagneli, a teraz chca zabrac tym, ktorzy maja wiecej od nich.

Ale to wlasnie komunistyczny pomiot dorabial sie przez ponad dwa dziesieciolecia kosztem zwyklych obywateli, wypedzal ich z rodzinnych domow, kradl publiczny majatek.
To ja juz nie wiem o co ci chodzi. Raz jestes przeciw komunistom a kolejny raz ich holubisz.
Zdecyduj sie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-08-2017, 22:56
Post: #223
RE: Ustawa dezubekizacyjna.
Ale to wlasnie komunistyczny pomiot dorabial sie przez ponad dwa dziesieciolecia kosztem zwyklych obywateli, wypedzal ich z rodzinnych domow, kradl publiczny majatek.
To ja juz nie wiem o co ci chodzi. Raz jestes przeciw komunistom a kolejny raz ich holubisz.
Zdecyduj sie.
[/quote]

Miarą wartości człowieka są sprawy którymi się zajmują. Jest jeszcze coś takiego jak "czyny", "świadomość", "wiedza" i "doświadczenie". Niestety tego u ciebie @wiedźmo/wiedźminie nie posiadasz poza encyklopedią.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-08-2017, 07:41
Post: #224
Exclamation RE: Ustawa dezubekizacyjna.
Wiedźma to niestety typowy przypadek "euro strażników" zafiksowana na jeden możliwy dla niej do przyjęcia sposób patrzenia na świat.
Wszystkich, którzy przyszli do służby przed nią próbuje porównywać do komuchów i oprawców. Gdyby żyła w latach 50-tych to krzyczała by o zaplutych karłach reakcji i kułakach, którzy dywersją, grabieżą i podstępem nie pozwalają zarobić klasie robotniczej bogacąc się na jej krwawicy.
Dajcie spokój, nie dyskutujcie z nią, nie karmcie Trolla.Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-08-2017, 07:51
Post: #225
RE: Ustawa dezubekizacyjna.
I mówi to troll, który pojawił się na forum w momencie wyrównywania emek do średniej krajowej. Pewnie nawet nie jesteś funkcjonariuszem tej formacji miszczu watku o dezubekizacji.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-08-2017, 07:56
Post: #226
RE: Ustawa dezubekizacyjna.
(04-08-2017 19:51 )wiedźma napisał(a):  Ale to wlasnie komunistyczny pomiot dorabial sie przez ponad dwa dziesieciolecia kosztem zwyklych obywateli, wypedzal ich z rodzinnych domow, kradl publiczny majatek.
To ja juz nie wiem o co ci chodzi. Raz jestes przeciw komunistom a kolejny raz ich holubisz.
Zdecyduj sie.

Ty jesteś naprawdę tak tępa czy tylko się zgrywasz?
Przez ostatnich dwadzieścia lat dorabiali się ludzie, którzy mieli pomysł na życie i Polska powoli ale jakoś się rozwijała, a teraz do władzy doszli komuniści z partii Prywata i Socjalizm i próbują wprowadzić nam znowu komunizm - pińcet plus, pseudodeubekizacja, ubezwłasnowolnienie sądów , za chwilę mediów, brakuje jeszcze żeby wprowadzili dodatkowe podatki dla najlepiej zarabiających - TO JEST WŁAŚNIE KOMUNIZM !!!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-08-2017, 08:01
Post: #227
RE: Ustawa dezubekizacyjna.
To, że tamten system zbudowany był na zbrodni i zdradzie Narodu Polskiego to sprawa oczywista. Tamten ustrój został nam narzucony siłą Armii Czerwonej przy udziale polskich komunistów i karierowiczów. Każdy kto wspierał ten system działał przeciwko Narodowi i jego oczywistym interesom, więc powinien poniesć karę. Natomiast inną kwestią jest to czy możemy porównać ze sobą milicjanta z lat 40tych, 50tych i 60tych z tymi, którzy służyli w służbach MO i WOP w latach 80tych. Czy Ci ostatni poszli do służby aby wspierać PRL i chronić system totalitarny? Raczej chyba nie. Dlatego mam mieszane uczucia do ustawy dezubekizacyjnej.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-08-2017, 11:15 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-08-2017 11:51 przez wiedźma.)
Post: #228
RE: Ustawa dezubekizacyjna.
(05-08-2017 07:56 )keyser soze napisał(a):  
(04-08-2017 19:51 )wiedźma napisał(a):  Ale to wlasnie komunistyczny pomiot dorabial sie przez ponad dwa dziesieciolecia kosztem zwyklych obywateli, wypedzal ich z rodzinnych domow, kradl publiczny majatek.
To ja juz nie wiem o co ci chodzi. Raz jestes przeciw komunistom a kolejny raz ich holubisz.
Zdecyduj sie.

Ty jesteś naprawdę tak tępa czy tylko się zgrywasz?
Przez ostatnich dwadzieścia lat dorabiali się ludzie, którzy mieli pomysł na życie i Polska powoli ale jakoś się rozwijała, a teraz do władzy doszli komuniści z partii Prywata i Socjalizm i próbują wprowadzić nam znowu komunizm - pińcet plus, pseudodeubekizacja, ubezwłasnowolnienie sądów , za chwilę mediów, brakuje jeszcze żeby wprowadzili dodatkowe podatki dla najlepiej zarabiających - TO JEST WŁAŚNIE KOMUNIZM !!!

Powiedz to dziesiatkom tysiecy osob ktore byly wyrzucane ze swych domow przez "osoby ktore mialy pomysl na zycie".

Naprawde masz jakas obsesje na punkcie 500+. Co chwile wypominasz ten dodatek na drugie i kolejne dziecko. Zauwaz, ze za nasza zachodnia granica niebawem bedzie przyznawany dodatek w wysokosci prawie 1 tysiaca zl juz na pierwsze dziecko. No chyba, ze Twoim idolem jest baćka Łukaszenka ale i on cos tam podsypuje socjalnie swoim obywatelom.
Gdybym byla zlosliwa, to Twa awersje do programu 500+ skwitowalabym niemoznoscia splodzenia dziecka i stad wyplywajace wszelkie flustracje.

I jeszcze jedno. Ty naprawde sie czegos obawiasz. Ci co najglosniej wrzeszcza, zawsze maja cos pod pazurami.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-08-2017, 11:19
Post: #229
RE: Ustawa dezubekizacyjna.
(05-08-2017 07:51 )wiedźma napisał(a):  I mówi to troll, który pojawił się na forum w momencie wyrównywania emek do średniej krajowej. Pewnie nawet nie jesteś funkcjonariuszem tej formacji miszczu watku o dezubekizacji.

Tak dla informacji. Od 3 lat jestem na emce. Do CSWOP przyszedłem z MON po skończeniu szkoły oficerskiej ( nie ZMECH) w 1988r. Potem w CSSG a następnie do końca w WMOSG. Na forum związkowym (jeszcze przed jego zmianą) byłem od jego powstania czyli pewnie wcześniej niż Ty trafiłaś do tej formacji. Potem tamto forum zrobiło się (jak to nazwano - reżimowe i większość z niego odeszła)
Akurat mnie ani ta ani poprzednia ustawa nie dotyka. Pracowałem z wieloma ludźmi i wiem, że czasem (choć oczywiście nie zawsze) Ci jak ich nazywasz -"komuchy i ubecy" byli ludźmi bardziej przyzwoitymi od osób takich jak Ty: niedowartościowanych i zrzucających winę za swoją nieudolność na innych ludzi. Takich sfrustrowanych nieudaczników próbujących wskazać jako przyczynę swych niepowodzeń "tych wrednych przełożonych z poprzedniej epoki"-nazywam Trollami.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-08-2017, 11:35
Post: #230
RE: Ustawa dezubekizacyjna.
(05-08-2017 11:19 )Marwop napisał(a):  
(05-08-2017 07:51 )wiedźma napisał(a):  I mówi to troll, który pojawił się na forum w momencie wyrównywania emek do średniej krajowej. Pewnie nawet nie jesteś funkcjonariuszem tej formacji miszczu watku o dezubekizacji.

Tak dla informacji. Od 3 lat jestem na emce. Do CSWOP przyszedłem z MON po skończeniu szkoły oficerskiej ( nie ZMECH) w 1988r. Potem w CSSG a następnie do końca w WMOSG. Na forum związkowym (jeszcze przed jego zmianą) byłem od jego powstania czyli pewnie wcześniej niż Ty trafiłaś do tej formacji. Potem tamto forum zrobiło się (jak to nazwano - reżimowe i większość z niego odeszła)
Akurat mnie ani ta ani poprzednia ustawa nie dotyka. Pracowałem z wieloma ludźmi i wiem, że czasem (choć oczywiście nie zawsze) Ci jak ich nazywasz -"komuchy i ubecy" byli ludźmi bardziej przyzwoitymi od osób takich jak Ty: niedowartościowanych i zrzucających winę za swoją nieudolność na innych ludzi. Takich sfrustrowanych nieudaczników próbujących wskazać jako przyczynę swych niepowodzeń "tych wrednych przełożonych z poprzedniej epoki"-nazywam Trollami.

Zapomniales dodac, ze jestes klamca bo nikogo nie nazwalam " komuchem i ubekiem". Na nikogo tez nie zrzucam winy za swoja nieudolnosc.

Zatem jak widac butą i arogancja dajesz swiadectwo swoja osoba i osobom Tobie podobnym.

Taki jeden niedawno mowil, ze "stan wojenny" to bylo kulturalne wydarzenie. To pewnie jeden z tych przyzwoitych wg. Ciebie Cool
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-08-2017, 12:19
Post: #231
RE: Ustawa dezubekizacyjna.
(05-08-2017 07:56 )keyser soze napisał(a):  
(04-08-2017 19:51 )wiedźma napisał(a):  Ale to wlasnie komunistyczny pomiot dorabial sie przez ponad dwa dziesieciolecia kosztem zwyklych obywateli, wypedzal ich z rodzinnych domow, kradl publiczny majatek.
To ja juz nie wiem o co ci chodzi. Raz jestes przeciw komunistom a kolejny raz ich holubisz.
Zdecyduj sie.

Ty jesteś naprawdę tak tępa czy tylko się zgrywasz?
Przez ostatnich dwadzieścia lat dorabiali się ludzie, którzy mieli pomysł na życie i Polska powoli ale jakoś się rozwijała, a teraz do władzy doszli komuniści z partii Prywata i Socjalizm i próbują wprowadzić nam znowu komunizm - pińcet plus, pseudodeubekizacja, ubezwłasnowolnienie sądów , za chwilę mediów, brakuje jeszcze żeby wprowadzili dodatkowe podatki dla najlepiej zarabiających - TO JEST WŁAŚNIE KOMUNIZM !!!

(05-08-2017 11:15 )wiedźma napisał(a):  
(05-08-2017 07:56 )keyser soze napisał(a):  
(04-08-2017 19:51 )wiedźma napisał(a):  Ale to wlasnie komunistyczny pomiot dorabial sie przez ponad dwa dziesieciolecia kosztem zwyklych obywateli, wypedzal ich z rodzinnych domow, kradl publiczny majatek.
To ja juz nie wiem o co ci chodzi. Raz jestes przeciw komunistom a kolejny raz ich holubisz.
Zdecyduj sie.

Ty jesteś naprawdę tak tępa czy tylko się zgrywasz?
Przez ostatnich dwadzieścia lat dorabiali się ludzie, którzy mieli pomysł na życie i Polska powoli ale jakoś się rozwijała, a teraz do władzy doszli komuniści z partii Prywata i Socjalizm i próbują wprowadzić nam znowu komunizm - pińcet plus, pseudodeubekizacja, ubezwłasnowolnienie sądów , za chwilę mediów, brakuje jeszcze żeby wprowadzili dodatkowe podatki dla najlepiej zarabiających - TO JEST WŁAŚNIE KOMUNIZM !!!

Powiedz to dziesiatkom tysiecy osob ktore byly wyrzucane ze swych domow przez "osoby ktore mialy pomysl na zycie".

Naprawde masz jakas obsesje na punkcie 500+. Co chwile wypominasz ten dodatek na drugie i kolejne dziecko. Zauwaz, ze za nasza zachodnia granica niebawem bedzie przyznawany dodatek w wysokosci prawie 1 tysiaca zl juz na pierwsze dziecko. No chyba, ze Twoim idolem jest baćka Łukaszenka ale i on cos tam podsypuje socjalnie swoim obywatelom.
Gdybym byla zlosliwa, to Twa awersje do programu 500+ skwitowalabym niemoznoscia splodzenia dziecka i stad wyplywajace wszelkie flustracje.

I jeszcze jedno. Ty naprawde sie czegos obawiasz. Ci co najglosniej wrzeszcza, zawsze maja cos pod pazurami.

Wiedżma ty sama siebie przeczytaj.Big Grin
Fakt nie napisałaś "komuniści i ubecy" tylko "komunistyczny pomiot".
Dla Ciebie okres pomiędzy 1945 a 1990 to są dwa dziesięciolecia? Nie wiedziałem też że WOP wyrzucał ludzi z domów i kradł publiczny majątek.
Rozumiem, że pijesz do akcji "Wisła" bo wyrzucono z domu Twoją rodzinę lub bliskich. Mojej rodziny Ukraińcy nie wysiedlili ale wyrznęli w Hucie Pieniackiej, więc wybacz że, nie będę lamentował nad ich tragedią spowodowaną przesiedleniem z drewnianych chat do murowanych budynków.
Mojemu dziadkowi w latach 50 odmówiono wypłaty emerytury bo przed wojną pracował na kolei. Powiedziano mu, że jak pracował dla sanacji to niech mu sanacja płaci. Dzisiejsza polityka to kopia tamtego podejścia komunistów. Niczym się nie różni i nic jej nie usprawiedliwia.
Karać należy winnych a winę udowodnić. Każde inne podejście to rewanżyzm i despotyzm. Żeby nie wiem jak usprawiedliwiać postawę rządzących w sprawie emerytur to cel nie uświęca środków a odwet nie ma nic wspólnego ze sprawiedliwością.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-08-2017, 12:32
Post: #232
RE: Ustawa dezubekizacyjna.
(05-08-2017 11:15 )wiedźma napisał(a):  Powiedz to dziesiatkom tysiecy osob ktore byly wyrzucane ze swych domow przez "osoby ktore mialy pomysl na zycie".

Nie ze swoich - z komunalnych. Nikt, kto miał mieszkanie/dom na własność, nie został z niego wyrzucony.

(05-08-2017 11:15 )wiedźma napisał(a):  Naprawde masz jakas obsesje na punkcie 500+. Co chwile wypominasz ten dodatek na drugie i kolejne dziecko. Zauwaz, ze za nasza zachodnia granica niebawem bedzie przyznawany dodatek w wysokosci prawie 1 tysiaca zl juz na pierwsze dziecko. No chyba, ze Twoim idolem jest baćka Łukaszenka ale i on cos tam podsypuje socjalnie swoim obywatelom.
Gdybym byla zlosliwa, to Twa awersje do programu 500+ skwitowalabym niemoznoscia splodzenia dziecka i stad wyplywajace wszelkie flustracje.

1. Tak, mam obsesję, bo dawanie komuś pieniędzy za nic uważam za debilizm. Daje się wędkę, a nie rybę.
2. To, że DE skręcają w lewą stronę to ja wiem od dawna - nigdy nie wzdychałem do lewackich europejskich krajów.
3. Moim idolem jest Adam Smith.
4. A dzieci już mam, ale doceniam twoją troskę o moje życie erotyczne.
5. Pisze się FRUSTRACJE, nie "flustracje".

(05-08-2017 11:15 )wiedźma napisał(a):  I jeszcze jedno. Ty naprawde sie czegos obawiasz. Ci co najglosniej wrzeszcza, zawsze maja cos pod pazurami.

Oczywiście, że się obawiam. Bo niedługo "trójki chłopsko-patologiczno-robotnicze" nazwą mnie burżujem i będą rozkułaczać tylko dlatego, że zbyt dobre pieniądze zarabiam poza formacją, a skoro mi się powiodło, to na pewno kradnę!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-08-2017, 13:03
Post: #233
RE: Ustawa dezubekizacyjna.
(05-08-2017 12:32 )keyser soze napisał(a):  
(05-08-2017 11:15 )wiedźma napisał(a):  Powiedz to dziesiatkom tysiecy osob ktore byly wyrzucane ze swych domow przez "osoby ktore mialy pomysl na zycie".

Nie ze swoich - z komunalnych. Nikt, kto miał mieszkanie/dom na własność, nie został z niego wyrzucony.

(05-08-2017 11:15 )wiedźma napisał(a):  Naprawde masz jakas obsesje na punkcie 500+. Co chwile wypominasz ten dodatek na drugie i kolejne dziecko. Zauwaz, ze za nasza zachodnia granica niebawem bedzie przyznawany dodatek w wysokosci prawie 1 tysiaca zl juz na pierwsze dziecko. No chyba, ze Twoim idolem jest baćka Łukaszenka ale i on cos tam podsypuje socjalnie swoim obywatelom.
Gdybym byla zlosliwa, to Twa awersje do programu 500+ skwitowalabym niemoznoscia splodzenia dziecka i stad wyplywajace wszelkie flustracje.

1. Tak, mam obsesję, bo dawanie komuś pieniędzy za nic uważam za debilizm. Daje się wędkę, a nie rybę.
2. To, że DE skręcają w lewą stronę to ja wiem od dawna - nigdy nie wzdychałem do lewackich europejskich krajów.
3. Moim idolem jest Adam Smith.
4. A dzieci już mam, ale doceniam twoją troskę o moje życie erotyczne.
5. Pisze się FRUSTRACJE, nie "flustracje".

(05-08-2017 11:15 )wiedźma napisał(a):  I jeszcze jedno. Ty naprawde sie czegos obawiasz. Ci co najglosniej wrzeszcza, zawsze maja cos pod pazurami.

Oczywiście, że się obawiam. Bo niedługo "trójki chłopsko-patologiczno-robotnicze" nazwą mnie burżujem i będą rozkułaczać tylko dlatego, że zbyt dobre pieniądze zarabiam poza formacją, a skoro mi się powiodło, to na pewno kradnę!

Dzieki za poprawienie "frustracji".
Wiec jednak wydusiles to z siebie. Ale czego sie obawiasz? Jezeli dzialalnosc prowadzisz zgodnie z prawem. W przeszlosci nie kombinowales to o co kaman?

Ty sie jednak nie boisz tych "trojek..." Skoro tak sie miotasz to pewnie nie bez powodu.

Keyser - kazdy jest kowalem swego losu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-08-2017, 13:06
Post: #234
RE: Ustawa dezubekizacyjna.
Czytam to i czytam już od paru dni i stwierdzam keyser poniżej krytyki twoje wypowiedzi dno i metr mułu obrażasz polskie społeczeństwo w wypowiedziach o patologii tak ci przypomnęSmileWink a co do Morwopa no tak najlepiej mówić bo ja pracowałem tyle, a ty mniej .... masakra kolejna wypowiedź na poziomie ameby. Nie zdajecie sobie sprawy, że to 500+ to inwestycja w gospodarkę w społeczeństwo, a nim więcej dzieci tym lepiej więcej rąk do pracy wskaźnik urodzeń rośnie jak szalony właśnie dzięki pierwszemu programowi prorodzinnemu od 1989 r.(taką granicę tu ustalę) Big GrinSmile Jak się rozrusza gospodarka za pomocą konsumpcjonizmu to wszystko będzie dynamiczniej się rozwijać Big Grin Keyser mam nadzieję, że nie bierzesz 500+ skoro masz dzieci i jesteś taki przeciwny temu programowi. Smile Nie zdajecie sobie sprawy czy starsi czy młodsi koledzy kto po drugiej stronie siedzi Big Grin może to być ktoś młody z olbrzymim bagażem wiedzy, potężnym intelektem i zajebistym doświadczeniem może to być ktoś starszy kto również posiada takie przymioty. Każdy ma swoje zdanie na różne tematy i grunt to ścierać się ale nie obrażać a tutaj widzę jedynie obrażanie bo wiedźma ma inne zdanie. Ja ją w bardzo wielu stwierdzeniach popieram. Trzeba rozliczyć przeszłość by móc budować przyszłość by zmory przeszłości nas nie nękały by wszystko było wyjaśnione i klarowne.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-08-2017, 13:08
Post: #235
RE: Ustawa dezubekizacyjna.
(05-08-2017 12:19 )Marwop napisał(a):  
(05-08-2017 07:56 )keyser soze napisał(a):  
(04-08-2017 19:51 )wiedźma napisał(a):  Ale to wlasnie komunistyczny pomiot dorabial sie przez ponad dwa dziesieciolecia kosztem zwyklych obywateli, wypedzal ich z rodzinnych domow, kradl publiczny majatek.
To ja juz nie wiem o co ci chodzi. Raz jestes przeciw komunistom a kolejny raz ich holubisz.
Zdecyduj sie.

Ty jesteś naprawdę tak tępa czy tylko się zgrywasz?
Przez ostatnich dwadzieścia lat dorabiali się ludzie, którzy mieli pomysł na życie i Polska powoli ale jakoś się rozwijała, a teraz do władzy doszli komuniści z partii Prywata i Socjalizm i próbują wprowadzić nam znowu komunizm - pińcet plus, pseudodeubekizacja, ubezwłasnowolnienie sądów , za chwilę mediów, brakuje jeszcze żeby wprowadzili dodatkowe podatki dla najlepiej zarabiających - TO JEST WŁAŚNIE KOMUNIZM !!!

(05-08-2017 11:15 )wiedźma napisał(a):  
(05-08-2017 07:56 )keyser soze napisał(a):  
(04-08-2017 19:51 )wiedźma napisał(a):  Ale to wlasnie komunistyczny pomiot dorabial sie przez ponad dwa dziesieciolecia kosztem zwyklych obywateli, wypedzal ich z rodzinnych domow, kradl publiczny majatek.
To ja juz nie wiem o co ci chodzi. Raz jestes przeciw komunistom a kolejny raz ich holubisz.
Zdecyduj sie.

Ty jesteś naprawdę tak tępa czy tylko się zgrywasz?
Przez ostatnich dwadzieścia lat dorabiali się ludzie, którzy mieli pomysł na życie i Polska powoli ale jakoś się rozwijała, a teraz do władzy doszli komuniści z partii Prywata i Socjalizm i próbują wprowadzić nam znowu komunizm - pińcet plus, pseudodeubekizacja, ubezwłasnowolnienie sądów , za chwilę mediów, brakuje jeszcze żeby wprowadzili dodatkowe podatki dla najlepiej zarabiających - TO JEST WŁAŚNIE KOMUNIZM !!!

Powiedz to dziesiatkom tysiecy osob ktore byly wyrzucane ze swych domow przez "osoby ktore mialy pomysl na zycie".

Naprawde masz jakas obsesje na punkcie 500+. Co chwile wypominasz ten dodatek na drugie i kolejne dziecko. Zauwaz, ze za nasza zachodnia granica niebawem bedzie przyznawany dodatek w wysokosci prawie 1 tysiaca zl juz na pierwsze dziecko. No chyba, ze Twoim idolem jest baćka Łukaszenka ale i on cos tam podsypuje socjalnie swoim obywatelom.
Gdybym byla zlosliwa, to Twa awersje do programu 500+ skwitowalabym niemoznoscia splodzenia dziecka i stad wyplywajace wszelkie flustracje.

I jeszcze jedno. Ty naprawde sie czegos obawiasz. Ci co najglosniej wrzeszcza, zawsze maja cos pod pazurami.

Wiedżma ty sama siebie przeczytaj.Big Grin
Fakt nie napisałaś "komuniści i ubecy" tylko "komunistyczny pomiot".
Dla Ciebie okres pomiędzy 1945 a 1990 to są dwa dziesięciolecia? Nie wiedziałem też że WOP wyrzucał ludzi z domów i kradł publiczny majątek.
Rozumiem, że pijesz do akcji "Wisła" bo wyrzucono z domu Twoją rodzinę lub bliskich. Mojej rodziny Ukraińcy nie wysiedlili ale wyrznęli w Hucie Pieniackiej, więc wybacz że, nie będę lamentował nad ich tragedią spowodowaną przesiedleniem z drewnianych chat do murowanych budynków.
Mojemu dziadkowi w latach 50 odmówiono wypłaty emerytury bo przed wojną pracował na kolei. Powiedziano mu, że jak pracował dla sanacji to niech mu sanacja płaci. Dzisiejsza polityka to kopia tamtego podejścia komunistów. Niczym się nie różni i nic jej nie usprawiedliwia.
Karać należy winnych a winę udowodnić. Każde inne podejście to rewanżyzm i despotyzm. Żeby nie wiem jak usprawiedliwiać postawę rządzących w sprawie emerytur to cel nie uświęca środków a odwet nie ma nic wspólnego ze sprawiedliwością.


Jezeli wg. Ciebie dzisiejsza polityka to kopia tej z PRL to nie warto wdawac sie w dalsza polemike.

Cyniczny jestes.

Juz zapomniales roty swojej przysiegi gdy przywdziales mundur?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-08-2017, 13:09
Post: #236
RE: Ustawa dezubekizacyjna.
wiedźma oni nie widzą nic poza czubkiem własnego nosa
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-08-2017, 13:17 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-08-2017 13:19 przez wiedźma.)
Post: #237
RE: Ustawa dezubekizacyjna.
Grubcio. Moze i tak. Ale o to chodzi. Nie wszyscy musza miec takie same zdanie. Marwop np. sluzyl dla PRL (czyli w sumie ZSRR) potem dla RP. Jego wybor. Jego decyzje. Podejrzewam, ze gdyby w latach jego sluzby nasz kraj zajelo np. ISIS czy podobny twor, to tez by zlozyl im przysiege. Uzasadniajac to tym, iz takie nadeszly czasy.
Tylko na litosc niech mnie nie strofuje za moje poglady. I mnie nie obraza.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-08-2017, 13:41
Post: #238
RE: Ustawa dezubekizacyjna.
(05-08-2017 13:09 )Grubcio napisał(a):  wiedźma oni nie widzą nic poza czubkiem własnego nosa

OK. powiedz mi gdzie jest ta sprawiedliwość w stosunku do waszych kolegów, którzy mieli pecha rozpocząć służbę w 1989 r. i rozkazem personalnym przydzielono ich na strażnicę podległą pod strukturę zwiadu WOP. Co za straszne czyny na nich ciążą i kogo prześladowali pełniąc służbę w strażnicy, że dziś w imię sprawiedliwości społecznej państwo, któremu służyli zabiera im część emerytury?
Wykonywali dokładnie te same czynności, które wykonują teraz ich następcy, nie służyli w SB, nie prowadzili pracy operacyjnej nastawionej na represjonowanie obywateli. Mieli pecha bo ich strażnica była podległa pod zwiad. Nie pchali się do tej struktury, przydzielono ich tam rozkazem.
O takich właśnie przypadkach tu jest mowa a nie o tych, którzy nosili 2 legitymacje i zajmowali się inwigilacją (również kolegów z pracy).
Żony funkcjonariuszy strażnic z reguły nie pracowały z powodu braku pracy w miejscowościach gdzie służyli mężowie. Dziś ci ludzie często mają zaciągnięte kredyty hipoteczne, które spłacają i utrzymują całą rodzinę z jednej emerytury (a od października np z jej połowy).
I wy mówicie, że to ja nie widzę niczego poza czubkiem własnego nosa?
Kto tu wrzuca do jednego wora wszystkie przypadki? Stawiacie znak równości pomiędzy służbą w SB i w WOPie?
Powiem tak, mam nadzieję, że was Grubcio i Wiedźma spotka taka sama sprawiedliwość jak waszych kolegów rozpoczynających w 1989 r. i np. zamiast obecnych zasad zaczną wam wypłacać emki jak skończycie 65 lat
Pozawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-08-2017, 13:50 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-08-2017 13:51 przez Grubcio.)
Post: #239
RE: Ustawa dezubekizacyjna.
Nie ma to jak Polak Polakowi życzy dobrego mmm ahh miód lejesz na me serce Big Grin Jedyne co mogę zrobić to pomodlić się za Ciebie i aby dary Ducha Świętego spłynęły na Ciebie Wink kredyty hipoteczne ma chyba z 80% polaków może więcej Wink a kolejny argument utrzymywanie całej rodziny z emki no nie znowu czuje amebę w tej wypowiedzi Wink Ujmę to w ten sposób to czas by dzieci wzięły się do pracy, a nie żyły z emki rodziców jak syn Kiszczaka Big Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-08-2017, 14:03 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-08-2017 14:06 przez Marwop.)
Post: #240
RE: Ustawa dezubekizacyjna.
(05-08-2017 13:17 )wiedźma napisał(a):  Grubcio. Moze i tak. Ale o to chodzi. Nie wszyscy musza miec takie same zdanie. Marwop np. sluzyl dla PRL (czyli w sumie ZSRR) potem dla RP. Jego wybor. Jego decyzje. Podejrzewam, ze gdyby w latach jego sluzby nasz kraj zajelo np. ISIS czy podobny twor, to tez by zlozyl im przysiege. Uzasadniajac to tym, iz takie nadeszly czasy.
Tylko na litosc niech mnie nie strofuje za moje poglady. I mnie nie obraza.

Brawo, to Prezes pracując na uczelni, uzyskując tytuł profesora z rąk komunistycznych władz, za przyzwoleniem politbiura CCCP i kształcąc kadry pracował dla ZSRR. A teraz czasy się zmieniły i próbuje swoich sił w Wolnej Polsce. A wasz idol pan prokurator P. prawa ręka prezesa od brudnej roboty, to dopiero patriota. A wasi rodzice pracując w PRL dobrowolnie i świadomie pracowali na rzecz ZSRR. Pewnie oddaliście ich za to do domu starców a niech mają za swoje?
Ja pierniczę....... przecież Powstańcy Warszawscy jeśli udało im się przeżyć w większości nie wyjechali za granicę a pracowali na rzecz PRL, czyli ZSRR.
Kończę dyskusję na ten temat. Gratuluję konstatacji. Pozdrawiam Cool

(05-08-2017 13:50 )Grubcio napisał(a):  Nie ma to jak Polak Polakowi życzy dobrego mmm ahh miód lejesz na me serce Big Grin Jedyne co mogę zrobić to pomodlić się za Ciebie i aby dary Ducha Świętego spłynęły na Ciebie Wink kredyty hipoteczne ma chyba z 80% polaków może więcej Wink a kolejny argument utrzymywanie całej rodziny z emki no nie znowu czuje amebę w tej wypowiedzi Wink Ujmę to w ten sposób to czas by dzieci wzięły się do pracy, a nie żyły z emki rodziców jak syn Kiszczaka Big Grin

Grubcio przecież to Ty życzysz kolegom miłego wdrażania ustawy. A dziękuję
za modlitwę (akurat wierzący jestem) Rolleyes
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS