Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 3 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ustawa dezubekizacyjna.
14-08-2017, 08:43
Post: #301
RE: Ustawa dezubekizacyjna.
(13-08-2017 20:55 )quasimodo1 napisał(a):  
(13-08-2017 20:07 )Marwop napisał(a):  Wszyscy próbują zaklinać rzeczywistość i udawać, że nie wiedzą o obywatelskim projekcie ustawy mającym wejść w życie po 2020 r. zgodnie z którym, wszystkie emerytury mundurowe MSW mają zostać przesunięte do ZUS i ponownie przeliczone wskaźnikiem 1.3 za rok.

Aż się boję HuhSmile
Kolega to najpierw niech się zapozna z procesem legislacji .
To kolega mówi ,że ma wejść w życie w 2020 roku - a kto uchwalił tą ustawę ,że wejdzie w życie w 2020 roku ?
Trochę wysiłku
Wszystkie projekty ustaw znajdzie kolega tutaj
http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/page.xs...ad_projust
Są dwie ustawy obywatelskie
-jedna już weszła w życie -dotyczy emek celników
-druga na zawiłych ścieżkach legislacji - pchana przez PSL - mówiąca o 40 latach pracy bez względu na osiągnięty wiek życia

Uważa kolega, że 2 lata na zgłoszenie przygotowanego projektu ustawy do sejmu i przeprowadzenie pełnej drogi legislacyjnej to mało? (zwłaszcza w wykonaniu PIS)
Wiem, że projekt tej treści nie trafił jeszcze oficjalnie do publikacji. Po prostu podobno jest gotowy i czeka na właściwy moment aby go nagłośnić.
Ile czasu zajęło dokonanie zmiany w projekcie ustawy dezubekizacyjnej i zamiast 0.5 % zatwierdzenie 0.0% za rok służby w organach ?
Quasimodo, nie traktuj mojej wypowiedzi jako pewnik mający potwierdzenie w istniejących aktach prawnych. Słyszałem o próbie takiego rozwiązania od znajomego będącego w zarządzie ZEiRSG (ja do niego nie należę).
Ile w jego relacji jest prawdy a ile konfabulacji nie mam pojęcia.Człowiek do tej pory był dość wiarygodny. Ale trzymam kciuki za to aby był w błędzie i powielał info na zasadzie głuchego telefonu.HuhBig Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-08-2017, 11:43 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-08-2017 11:44 przez quasimodo1.)
Post: #302
RE: Ustawa dezubekizacyjna.
Na razie jest to wróżenie z fusów.
Temat wraca jak bumerang co jakiś czas.
Chodzi o emerytury obywatelskie - i będą one dotyczyć wszystkich obywateli niezależnie od wykonywanego zawodu.
Za tymi emkami są generalnie wszystkie partie ( i kawiorowa lewica z SLD i Partii Razem ,neoliberałowie z PO a także goście związani z PIS - czyli z Centrum im.Smitha ) - wszystko zależy od wykonania.
Rekomendacje ZUS w zeszłym roku także były.Morawiecki przebąkiwał o tym , że kwestia 15 lat.
Czyli normalka - generalnie od 1990 w RP zmiany ,nowele w ustawach o emeryturach (cywilnych i mundurowych ) są średnio co dekadę a po 2000 roku co kilka lat.
Stracą na tym wszyscy - emka obywatelska ma wynosić 1000 brutto - co przy średniej cywilnej ,która wynosi 2050 zlp - jest siekierą , nie mówiąc już o emeryturach mundurowych, prokuratorskich czy sędziowskich.
Wszystko zależy od przyszłych wybrańców narodu i samych nastrojów jego Big Grin
Póki nie ma projektów ,nie ma co siać strachu Wink
Ja też mam autorski obywatelski projekt ustawy pt - Je...ć biedę
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-08-2017, 20:31
Post: #303
RE: Ustawa dezubekizacyjna.
(05-08-2017 20:23 )wiedźma napisał(a):  Grubcio - piątunia. Wazne, ze klimat sie oczyszcza. Powiem szczerze, ze w moim otoczeniu, tj. w moim PSG ludzie sa naprawde zadowolenie z obecnego obrotu spraw zarowno w zyciu osobistym (niezle perspektywy, 500+ etc.) i sluzbowym (podwyzki, ktore byly i te zapowiadane).
I dla oponentow powiem. Mlodzi, niepowiazani z PRLem maja gdzies Wasze bolaczki. Taka prawda.

Bo jaka jest roznica miedzy tym ktory plaszczyl sie miesiac przed PRLem i 20 lat chwalebnie sluzyl dla RP a tym co 20 lat chwalebnie sluzyl dla PRL 1 miesiac plaszczyl sie dla RP?

W zyciu przysiega sie tylko RAZ.

Co do Twojej wypowiedzi powyżej to prawie tak, ja te panie co stoją przy drodze ... nie ważne kto, byle by kasa z tego była Tongue

albo dosadniej i w Twoim klimacie bo tamtego możesz nie zrozumieć : to tak jak Judasz z parę srebrników ...

jednym słowem to trochę żal mi Ciebie i Twojego otoczenia .. niestety to takie polskie zawistne podejście ... ( a tu sobie wpisz co chcesz)

jaki klimat się oczyszcza? chyba zalewa się nieudacznikami, bo niestety taka jest prawda, pracowałem z oficerami i teraz pracuję z tymi co dostali stopnie oficerskie to w większości wielka żenada niestety .... patrzą tylko na czubek swojego nosa, żadnych zasad i etyki, w większości po prostu karykatury oficerów dla których najwyższa wartością jest wierność ...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-08-2017, 17:19
Post: #304
RE: Ustawa dezubekizacyjna.
(16-08-2017 20:31 )Przemo napisał(a):  
(05-08-2017 20:23 )wiedźma napisał(a):  Grubcio - piątunia. Wazne, ze klimat sie oczyszcza. Powiem szczerze, ze w moim otoczeniu, tj. w moim PSG ludzie sa naprawde zadowolenie z obecnego obrotu spraw zarowno w zyciu osobistym (niezle perspektywy, 500+ etc.) i sluzbowym (podwyzki, ktore byly i te zapowiadane).
I dla oponentow powiem. Mlodzi, niepowiazani z PRLem maja gdzies Wasze bolaczki. Taka prawda.

Bo jaka jest roznica miedzy tym ktory plaszczyl sie miesiac przed PRLem i 20 lat chwalebnie sluzyl dla RP a tym co 20 lat chwalebnie sluzyl dla PRL 1 miesiac plaszczyl sie dla RP?

W zyciu przysiega sie tylko RAZ.

Co do Twojej wypowiedzi powyżej to prawie tak, ja te panie co stoją przy drodze ... nie ważne kto, byle by kasa z tego była Tongue

albo dosadniej i w Twoim klimacie bo tamtego możesz nie zrozumieć : to tak jak Judasz z parę srebrników ...

jednym słowem to trochę żal mi Ciebie i Twojego otoczenia .. niestety to takie polskie zawistne podejście ... ( a tu sobie wpisz co chcesz)

jaki klimat się oczyszcza? chyba zalewa się nieudacznikami, bo niestety taka jest prawda, pracowałem z oficerami i teraz pracuję z tymi co dostali stopnie oficerskie to w większości wielka żenada niestety .... patrzą tylko na czubek swojego nosa, żadnych zasad i etyki, w większości po prostu karykatury oficerów dla których najwyższa wartością jest wierność ...

Trafniejbym nie ująłBig Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-08-2017, 18:32
Post: #305
RE: Ustawa dezubekizacyjna.
Tak czytam i czytam..... ręce opadają. Zamiast meritum, ciągle jakieś przepychanki. Szkoda miejsca na serwerze. Najlepszym lekarstwem na posty, które nas wk...ją, jest ich ignorowanie. Lepiej się śpi i człowiek nie rozmyśla nad kolejnym komentarzem. Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-08-2017, 19:39
Post: #306
RE: Ustawa dezubekizacyjna.
(17-08-2017 18:32 )poly601 napisał(a):  Tak czytam i czytam..... ręce opadają. Zamiast meritum, ciągle jakieś przepychanki. Szkoda miejsca na serwerze. Najlepszym lekarstwem na posty, które nas wk...ją, jest ich ignorowanie. Lepiej się śpi i człowiek nie rozmyśla nad kolejnym komentarzem. Smile

Brawo, muszę przyznać rację Poly601. Dyskusja z merytorycznej zmieniła się w ideologiczną. A takie wrzutki o poparciu dla ustawy pisane przez "niby funkcjonariuszy" pozostawiajmy bez komentarza. To celowe prowokacyjne działanie nastawione na skłócenie środowiska.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-08-2017, 19:52
Post: #307
RE: Ustawa dezubekizacyjna.
A ja uważam, że nie powinno sie ignorować postów gloryfikujacych ustawy łamiące prawo (ignorowanie orzeczenia TK, stosowanie zasad odpowiedzialności zbiorowej oraz działanie prawa wstecz). Nie można dać się zakrzyczeć oszołomom.
Jeżeli są jakieś podejrzenia, że dany funkcjonariusz zrobił komuś krzywdę, to należy skierować sprawę do sądu.
Podobno żyjemy w państwie prawa...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-08-2017, 21:36
Post: #308
RE: Ustawa dezubekizacyjna.
Marwop - powiem tak : gówno prawda Smile nie można milczeć jak pismatołki pokroju wiedźmy wypisują tu swoje "mądrości" i "możne klimat się oczyści" jak będziemy reagować na takie wpisy...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-08-2017, 19:53
Post: #309
RE: Ustawa dezubekizacyjna.
Ustawa przyjęta przez Sejm, Senat i podpisana jako akt obowiązujący przez Prezydenta RP jest aktem nadrzędnym żadne TK, tego nie mogą zmienić,
i żadne żale tu nic nie zmienią... czy inne Trybunały,
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-08-2017, 20:14
Post: #310
RE: Ustawa dezubekizacyjna.
(20-08-2017 19:53 )starszy sierżant napisał(a):  Ustawa przyjęta przez Sejm, Senat i podpisana jako akt obowiązujący przez Prezydenta RP jest aktem nadrzędnym żadne TK, tego nie mogą zmienić,
i żadne żale tu nic nie zmienią... czy inne Trybunały,

Ty kolego masz choć podstawowe wykształcenie?
Po podstawówce wiedzą, że aktem nadrzędnym jest konstytucja, a do TK można skarżyć ustawy, które już weszły w życie. Na mocy wyroku TK zapisy ustaw niezgodne z konstytucją muszą zostać usunięte lub zmienione.
Czas panie "starszy szeregowy" dorosnąć i skończyć podstawówkę choć na kursach wieczorowychBig Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-08-2017, 20:34
Post: #311
RE: Ustawa dezubekizacyjna.
(20-08-2017 20:14 )Marwop napisał(a):  a do TK można skarżyć ustawy, które już weszły w życie. Na mocy wyroku TK zapisy ustaw niezgodne z konstytucją muszą zostać usunięte lub zmienione.

No i tutaj kłania się dobra wola polityków a raczej większości parlamentarnej .
Jak jest na rękę większości , to i w ekspresowym tempie. Jeśli nie -to zmiana trwa latami.
Najpierw zaskarżenie ustawy do TK - jaki czas ? - od 1 roku do 2 lat.
Zmiana ustawy - też wielka niewiadoma - na pewno nie tej kadencji . Przyszła - niewiadoma.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-08-2017, 20:34
Post: #312
RE: Ustawa dezubekizacyjna.
Panowie z rozmów z kolegami, którzy otrzymali decyzje wiem, oprócz odwołania od decyzji ZER, kilku wystąpiło do IPN z wnioskiem o udostępnienie im materialnych dowodów na podstawie których IPN zakwalifikował ich jako osoby objęte ustawą.
IPN odpowiedział, że klasyfikacja odbywała się min w oparciu o prace naukowe 2 panów i jako takich dowodów materialnych ich pracy w organach bezpieczeństwa nie posiada. Kolejny krok to skierowanie do sądu sprawy przeciwko IPN o zniesławienie i narażenie na szkodę materialną poprzez posługiwanie sie nieprawdziwymi danymi.
Następnie sprawa sądowa o niewłaściwe i niezgodne z prawem obniżenie emerytury ( mając w ręce kwit z IPN o braku dowodów materialnych).
Oczywiście dotyczy to tych, którzy faktycznie stali się ofiarą systemu pracując w strukturze zwiadu ale nie wykonywali "czynności określonych w ustawie"
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-08-2017, 20:37 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-08-2017 20:41 przez quasimodo1.)
Post: #313
RE: Ustawa dezubekizacyjna.
(20-08-2017 20:34 )Marwop napisał(a):  IPN odpowiedział, że klasyfikacja odbywała się min w oparciu o prace naukowe 2 panów i jako takich dowodów materialnych ich pracy w organach bezpieczeństwa nie posiada.

czyli jak było wcześniej napisane w temacie wystarczy trójka lub piątka w numerze specjalności wojskowej oraz czy wytyczne szefów poszczególnych II Wydziałów poszczególnych Brygad WOP znalazły się w TAP -ach zainteresowanych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-08-2017, 20:52
Post: #314
RE: Ustawa dezubekizacyjna.
(20-08-2017 20:37 )quasimodo1 napisał(a):  
(20-08-2017 20:34 )Marwop napisał(a):  IPN odpowiedział, że klasyfikacja odbywała się min w oparciu o prace naukowe 2 panów i jako takich dowodów materialnych ich pracy w organach bezpieczeństwa nie posiada.

czyli jak było wcześniej napisane w temacie wystarczy trójka lub piątka w numerze specjalności wojskowej.

Ze względu na tempo prac IPN walnął babola nie weryfikując akt pod kątem dowodów materialnych a jedynie opierając się o specjalność. Teraz na każde żądanie (a trochę ich dostał) muszą odpowiedzieć analizując TAP. A tam ZONK, w większości wypadków brak jakichkolwiek dowodów na pracę w "aparacie ucisku" poza przydziałem etatowym. Mało tego z analizy teczki i przebiegu służby jednoznacznie wynika, że funkcjonariusz nigdy nie pracował operacyjnie. No i wysyłają ludziom, że oni (IPN) biedni są niewinni, że to ZER jest ten niedobry a oni żadnymi dowodami na danego poszkodowanego nie dysponują.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-08-2017, 21:12 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-08-2017 21:17 przez quasimodo1.)
Post: #315
RE: Ustawa dezubekizacyjna.
(20-08-2017 20:52 )Marwop napisał(a):  Ze względu na tempo prac IPN walnął babola nie weryfikując akt pod kątem dowodów materialnych a jedynie opierając się o specjalność. Teraz na każde żądanie (a trochę ich dostał) muszą odpowiedzieć analizując TAP. A tam ZONK, w większości wypadków brak jakichkolwiek dowodów na pracę w "aparacie ucisku" poza przydziałem etatowym. Mało tego z analizy teczki i przebiegu służby jednoznacznie wynika, że funkcjonariusz nigdy nie pracował operacyjnie. No i wysyłają ludziom, że oni (IPN) biedni są niewinni, że to ZER jest ten niedobry a oni żadnymi dowodami na danego poszkodowanego nie dysponują.

ale to dla sądu wystarczy aby wydać niekorzystny dla skarżącego wyrok- wystarczy przydział etatowy - tak jak jest w ustawie.
Zresztą w RP nie ma znaczenia casus - do poprzedniej ustawy z 2009 roku odnośnie zarządu łączności kwalifikowanej przez IPN do SB zapadło na 19 przypadków skarżących tylko 7 łaskawych dla skarżących.
Ustawa z 2016 bardziej to doprecyzowała.

(20-08-2017 20:52 )Marwop napisał(a):  w większości wypadków brak jakichkolwiek dowodów na pracę w "aparacie ucisku" poza przydziałem etatowym.


sprzątaczki ,sekretarki na etacie SB też są trafione ustawą - pracy operacyjnej nie wykonywały.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-08-2017, 09:30
Post: #316
RE: Ustawa dezubekizacyjna.
Słyszałem o kilku wygranych sprawach przed sądami powszechnymi a osobiście znam jedną osobę, która otrzymała po pozytywnym wyroku sądu, kolejną decyzję ZER o przywróceniu poprzedniego świadczenia.
Człowiek służył w technice służbie MPS, dla zwiększenia grupy "U" zawiesili go etatowo w komórce zwiadu i zgodnie z przydziałem przepracował nam niby 2 lata. IPN wydał informację o braku dowodów materialnych a sąd powołał świadków. W wyniku postępowania ustalono, że gość nie miał nic wspólnego z pracą w organach zwiadu i sąd wydał wyrok korzystny dla funkcjonariusza. ZER się nie odwoływał.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-08-2017, 13:51
Post: #317
RE: Ustawa dezubekizacyjna.
(21-08-2017 09:30 )Marwop napisał(a):  Słyszałem o kilku wygranych sprawach przed sądami powszechnymi a osobiście znam jedną osobę, która otrzymała po pozytywnym wyroku sądu, kolejną decyzję ZER o przywróceniu poprzedniego świadczenia.

Ale to trzeba "chcieć". Na to potrzebne jest zdrowie , kasa oraz chęci.
Poprzednia ustawa 2009 - 28 tysięcy decyzji emerytalnych ZER obniżających emki - 16 tysięcy odwołań - z czego około 20% pozytywnych dla odwołujących się.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-08-2017, 08:44
Post: #318
RE: Ustawa dezubekizacyjna.
dla wszystkich gorących zwolenników bezmyślnej dezubekizacji

https://www.rpo.gov.pl/pl/content/list-p...ekizacyjna
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-08-2017, 09:45
Post: #319
RE: Ustawa dezubekizacyjna.
(22-08-2017 08:44 )ezech napisał(a):  dla wszystkich gorących zwolenników bezmyślnej dezubekizacji

https://www.rpo.gov.pl/pl/content/list-p...ekizacyjna

tak jak wyżej było napisane . Obok sprzątaczki czy sekretarki , lekarz na etacie SB.
Z tymi lekarzami z Poliklinik MSW to jest nieżle namieszane.
Służba w służbie zdrowia MBP do grudnia 1954 była traktowana jako służba funkcjonariusza UB ( wszyscy pracownicy szpitali resortowych od pielęgniarki do lekarza byli ubekami).
Po 1954 a raczej po 1956 szpitale resortowe przeszły pod MSW - Zarząd Zdrowia i Spraw Socjalnych.
Generalnie wszyscy pracownicy techniczni oraz średni personel służby zdrowia oraz lekarze byli na etacie pracownika cywilnego.Wyjątek stanowili niektórzy lekarze Poliklinik i Szpitali MSW ,którzy byli na etatach SB.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-08-2017, 22:40
Post: #320
RE: Ustawa dezubekizacyjna.
Wśród nich jeden były WOP-ista/funkcjonariusz SG

http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie...ia/km0r4ls
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS