Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przyjęci do służby po 1.01.1999
26-07-2014, 09:34
Post: #81
RE: Przyjęci do służby po 1.01.1999
Witam wszystkich w odpowiedzi na wasze pytania dotyczące TK Nie wszyscy wiedzą, ale art. 15a, do ustawy z dnia 18 lutego 1994 r. o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, Biura Ochrony Rządu, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Więziennej oraz ich rodzin, wprowadzono ustawą z dnia 23 lipca 2003 r. która weszła w życie 1 października 2003 r. a więc funkcjonariusze, którzy zostali przyjęci do służby po dniu 1 stycznia 1999 r. a przed dniem 23 lipca 2003 r. nie mieli świadomości zmian w zakresie uprawnień emerytalnych. Duża część moich kolegów nie jest w ogóle świadoma, istnienia tego artykułu i co on oznacza, dlatego dla niezorientowanych, krótko:

Nieszczęsny art. 15a pozbawia funkcjonariuszy, którzy wstąpili do służby po dniu 1 stycznia 1999 r. prawa do naliczania do emerytury okresów pracy sprzed służby i na emeryturze. To wbrew pozorom bardzo dużo ponieważ wcześniej nawet osoby, które nie pracowały przed policją, a pracując już na emeryturze, miały doliczane po 1,3% za każdy rok pracy po ukończeniu 55 roku życia. Przykładowo idąc na emeryturę w wieku 35 lat i pracując w cywilu do 55 roku życia, doliczano dodatkowo 26 % do emerytury. Osoby pracujące przed służbą zyskiwały jeszcze więcej, gdyż pierwsze trzy lata pracy przed służbą były liczone jak w służbie czyli 2,6%, a kolejne po 1,3%. Przykładowo pracując 5 lat przed policją doliczano do emerytury dodatkowo 10,4 %.
Według obowiązujących przepisów funkcjonariusze przyjęci po 1 stycznia 1999 r. po 15 latach służby otrzymają "emeryturę policyjną", natomiast poprzedzające służbę okresy składkowe i nieskładkowe będą stanowić podstawę ustalenia emerytury wypłacanej przez Fundusz Ubezpieczeń Społecznych.
Nie wygląda to różowo ponieważ, aby uzyskać przyzwoitą emeryturę z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych trzeba przepracować wiele lat i mieć wysokie dochody, a my na emeryturze nie możemy takich mieć.
Straż Graniczna już działa w tej sprawie, Ich Związki Zawodowe reprezentowane przez Kancelarie Adwokacką wystąpiły do Trybunału Konstytucyjnego z wnioskiem o zbadanie zgodności tych przepisów z Konstytucją. Ciekawa lektura, w załączeniu link.

nszzfsg.org/dokumenty/wnioseksg1.doc‎

Niestety odmówiono nadania wnioskowi dalszego biegu.

strona:www.naszawokanda.pl/orzeczenie/7pjzf/tk,Tw-35-11,z_u_b/

Myślałem, że prawo nie działa wstecz i będę miał emeryturę jak wszyscy funkcjonariusze przyjęci „na starych zasadach”. O tym, że art. 15a wszedł w życie gdy już byłem w służbie, dowiedziałem się stosunkowo niedawno. W każdym razie przyjęci w 1999 r, już w tym roku nabierają praw emerytalnych więc czas nas goni, a temat jest warty uwagi, bo chodzi o pieniądze . Pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Przyjęci do służby po 1.01.1999 - LORGO - 26-07-2014 09:34

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS