Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przyjęci do służby po 1.01.1999
04-11-2016, 21:06
Post: #125
RE: Przyjęci do służby po 1.01.1999
(04-11-2016 20:58 )quasimodo1 napisał(a):  
(04-11-2016 19:13 )wiking napisał(a):  WITAM WSZYSTKICH
Jest tu wiele odpowiedzi, ale jeszcze więcej pytań???
Też mam takie nie do końca dla mnie jasne, mianowicie: rozmawiałem z kolegą ze służby więziennej który poinformował mnie że dwóch funkcjonariuszy służby więziennej ma doliczoną służbę nadterminową do emerytury.
Więc nie wiem czemu nasza firma nie chce tego doliczać?
Ja służbę zasadniczą pełniłem od 25.01.1996r, następnie służbę nadterminową do 31.12.1999r
Od 01.01.2000 do 31.10.2003 służbę kontraktową, a od 03.11.2003 rozpocząłem w straży granicznej, aż do dziś.
Może Wy wiecie jak to "ugryźć" bym miał wszystko zaliczone, bo przecież służbę pełnię bez przerwy od stycznia 1996r
Jubileuszówkę otrzymałem jakieś dwa lata temu więc nie wiem co jest grane czemu mi nie chcą zaliczyć całości???
Pozdrawiam.

Mają doliczaną służbę nadterminową do emki tak jak Ty.
Naliczaniem emki i lat wysługi zajmuje się ZER MSWiA a nie SG - ona tylko załącza do ZER MSWiA dokumentację dotyczącą twojej wysługi i wysokości Twojego ostatniego uposażenia
Na emke odchodzisz z art 15a ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy... czyli jako funkcjonariusz przyjęty do służby po 01.01.1999 - zasadnicza służba wojskowa oraz nadterminowa zasadnicza służba wojskowa nie jest traktowana jako służba zawodowa ( jako służba zawodowa traktowana jest tylko służba zawodowa w wojsku, policji itd oraz służba kandydacka w Policji i SG )
Do wysługi emerytalnej masz wszystko liczone włącznie z zasadniczą służbą wojskową oraz nadterminową zasadniczą służbą wojskową - ale jesteś traktowany jako funkcjonariusz z art 15a ( emerytura mundurowa naliczana tylko za lata w mundurze bez lat z cywila za które powinieneś otrzymać drugą emeryturę po ukończeniu 67 roku życia )a nie z art 15 ( tym funkcjonariuszom dolicza się do emki lata z cywila )
Jeśli otrzymałeś jubileuszówkę dwa lata temu to powinieneś mieć lata wysługi z cywila (2 lata )- pierwsza jubileuszówka jest wypłacana po przepracowaniu 20 lat (75% ostatniego uposażenia)
Wysługa za przepracowane lata to jedno a zasady naliczania wysługi emerytalnej to drugie
Jeszcze raz powtarzam
- do wysługi emerytalnej jako funk. z art15a masz liczone wszystkie lata w mundurze(zsw,nadt zsw,służba kontraktowa MON , służba w SG )
- do wysługi uprawniającej do jubileuszówki - to co zostało wyżej wymienione plus lata z cywila.

Dzięki za informację pozdrawiam.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Przyjęci do służby po 1.01.1999 - wiking - 04-11-2016 21:06

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS