Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przeniesienie z SG do Policji
28-05-2012, 22:24 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-05-2012 22:25 przez morski48.)
Post: #95
RE: Przeniesienie z SG do Policji
(28-05-2012 21:36 )Che napisał(a):  Witam,

Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że opisuje tylko i wyłącznie sytuacje na własnej PSG. Z racji dużego dystansu do życia moje słowa nie są przejawem wypocin frustrata a jedynie mają na celu zilustrowania sytuacji na PSG w której służę.
Na decyzję o przeniesieniu do Policji czekam już parę miesięcy i jako, że świadom jestem szans w przekroju 50/50 pozostaje dobrej myśli.
SG jako formację mundurową stawiam w jednym szeregu z ŻW czy Strażą Miejską. Jako marny żart traktuje domagania się związków SG podwyżek, utrzymania przelicznika rok za półtora czy innych przywilejów. Absolutnie nie zasłużyliśmy na żadne gratyfikacje za zwyczajne cieciowanie przy drogach czy odprawy raptem jednej czy dwóch barek czy jachtów dziennie (co dla niektórych i tak jest wielkim powodem do dumy i potwierdzeniem ich domniemanej "zajebistości"... pomijając rownież fakt, że dla jakichś 30-40% funkcjonariuszy nawet najprostsza odprawa stanowi duże wyzwanie, a nierzadko wyzwanie poza ich możliwości intelektualne. Wszak ciężko nauczyć się na pamięć 2,3 regułek i tyleż samo zdań do opisania odprawy).
Przychodząc do SG liczyłem na ambitną pracę w której będę mógł się realizować i robić to co lubię i nierzadko kocham robić. Chciałem pracować. Tak po prostu pracować i realizować się w tej pracy... trafiłem tymczasem na zupełny brak profesjonalizmu, zupactwo, brak jakichkolwiek ambicji ze strony 90% funkcjonariuszy PSG dla których największą ambicją i życiowym zaszczytem jest pochwała z ust "Jedynki". Placówka w której mam niemiły obowiązek służyć to siedlisko przydupasów, którzy hołdują zasadzie strzelania z ucha jako najlepszemu środkowi ku ścieżce awansu jak również miernot, plecaków i zwykłych nieudaczników, którym SG uratowała życie. Żenujący obraz PSG dopełnia Komendant, który ludzi z dołu traktuje jak murzynów na plantacji bawełny, którym rzuca się z góry ochłapy z pańskiego stołu (czyt. dosłownie), jebie się za byle co i kontroluje szukając wyłącznie pretekstu do działy.
W porównaniu do chłopaków z Policji, z którymi często współdziałamy nasza praca to ILUZJA. Udajemy, że pracujemy a oni udają, że nam płacą jak zgrabnie określił to jeden z moich kolegów. Praca funkcjonariusza SG (oczywiście mam na myśli swoją PSG) opiera się na jednej wielkiej sztuce iluzji i cholernie przykro jest mi to pisać.
Żal, Irytacja i wstyd już mi patrzeć na tych przydupasów latających co drugą slużbę do "góry" z zamysłem strzelenia z ucha, żebrania o wyższą grupę czy etat, jakby sama praca polegała tylko na tych czynnościach... ludzie całkowicie pozbawieni kręgosłupa moralnego, niemający sumienia tresowane małpy "jedynki". Czy każdy funckjonariusz powinien choćby w najmniejszym stopniu podporządkowywać swoje sumienie "górze"? Po co w takim razie w ogóle mają sumienie? gdzie miejsce na czysto ludzkie odruchy? Funkcjonariusze z mentalnością dzieci błądzących we mgle przypominające ludzkie stworzenie, ludzie, których za życia ubrano (oczywiście regulaminowo) do trumny i pogrzebano z honorami. W większości przypadków nie kierują się ani rozsądkiem, ani pobudkami moralnymi. Sami siebie traktują jak nic nie znaczącą rzecz i tak samo są traktowani. Wzbudzają nie większy szacunek niż sterta śmieci bowiem nie służą w imię jakichś wyższch wartości jak honor czy przyjażn tylko w imię przypodobania się Wielkiemu Wodzowi.
Kto ma ambicję szuka nowych wyzwań w Policji czy innych służbach a miernoty bądż kobiety zostają, bowiem jest to idealna dla nich praca, ot zabawa w służby mundurowe rodem z harcerstwa. Ludzi, którzy pracują i chcą pracować, ale nie należą do układu, nie chcą donosić na kolegów, brakuje im pleców w postaci wujków, ciotek i kolegów w kadrach bądż nie są lizusami odstawia się na boczny tor i traktuje jak śmieci... mam jednak nadzieje, że ten tor doprowadzi mnie jak i również moich kolegów i koleżanki do stacji o nazwie Policja.
Na koniec pozwolę sobie na pewien cytat W. Shakespeare, który doskonale pasuję do mojej i moich kolegów sytuacji.

"Nadtom wysoko zrodzom, bym miał zostać
Cudzą własnością, podwładnym, w opiece
Lub posługaczem sprawnym i narzędziem"

Z pozdrowienia dla ambitnych, funkcjonariusz MOSG.


Amen. Sama prawda i to niestety można odnieść do całej przegniłej SG!!!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Przeniesienie z SG do Policji - Jordan - 17-11-2011, 17:34
RE: Przeniesienie z SG do Policji - Che - 28-05-2012, 21:36
RE: Przeniesienie z SG do Policji - morski48 - 28-05-2012 22:24
RE: Przeniesienie z SG do Policji - Che - 29-05-2012, 11:50
RE: Przeniesienie z SG do Policji - Che - 29-05-2012, 20:44
RE: Przeniesienie z SG do Policji - Che - 31-05-2012, 20:23
RE: Przeniesienie z SG do Policji - Che - 16-06-2012, 13:13
RE: Przeniesienie z SG do Policji - Che - 22-06-2012, 09:25
RE: Przeniesienie z SG do Policji - Che - 10-07-2012, 07:39
RE: Przeniesienie z SG do Policji - Che - 01-09-2012, 18:19
RE: Przeniesienie z SG do Policji - Sid - 13-01-2013, 15:55
RE: Przeniesienie z SG do Policji - Che - 10-05-2013, 16:43
RE: Przeniesienie z SG do Policji - Che - 16-05-2013, 20:49
RE: Przeniesienie z SG do Policji - Che - 10-12-2013, 12:06
RE: Przeniesienie z SG do Policji - Oni - 03-02-2015, 19:52
RE: Przeniesienie z SG do Policji - Oni - 07-02-2015, 13:31
RE: Przeniesienie z SG do Policji - Oni - 08-02-2015, 18:31
RE: Przeniesienie z SG do Policji - Oni - 12-02-2015, 20:52
RE: Przeniesienie z SG do Policji - Oni - 19-01-2018, 17:33
RE: Przeniesienie z SG do Policji - Oni - 29-04-2018, 19:51
RE: Przeniesienie z SG do Policji - Oni - 31-01-2022, 16:47

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS