Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Skrócenie terminu odejścia na emeryturę celem "wyrolowania" funka
02-09-2022, 23:49
Post: #9
RE: Skrócenie terminu odejścia na emeryturę celem "wyrolowania" funka
(02-09-2022 16:22 )Pałacowy moniuch napisał(a):  
(02-09-2022 15:05 )Oni napisał(a):  A kto Ci podbije obiegówkę i Cię rozliczy?
Oni, Ty naprawdę uważasz, że zwolnią f-sza dopiero jak się z kwitów i sprzętu rozliczy oraz obiegówkę obskoczy? Nigdy u Was w fabryce nie było przypadku, że gość napisał raport o zwolnienie i powiedział "Rozliczcie mnie" i tyle go widziano. Albo raport z legitymacją przyszedł z zagranicy i koniec?
Wyobraźmy to sobie- koleś przestaje do roboty przychodzić, zero usprawiedliwienia, kontaktu brak. Co można zrobić? Nic, bo nie zwolnimy jak obiegówki nie przyjdzie rozliczyć. Tak interpretujesz?
I jeszcze jedno- oświadczenie majątkowe masz obowiązek złożyć, L4 nie zwalnia Cię z tego obowiązku. Możesz wysłać pocztą, epuapem czy gołębiem. Tylko ciężka choroba, pobyt w szpitalu w stanie który uniemożliwia świadome sporządzenia oświadczenia zwalnia.
Na koniec- L4 to nie panaceum, które rozwiązuje wszystkie problemy służbowe. Właściwą odpowiedzią na to jak się zwolnić w wygodnym dla nas terminie są trzy elementy- data złożenia wniosku, odbiór doręczeń i prawo do wniesienia odwołania.
Pozdrawiam
Ogólnie mnie to nie dotyczy ale ciekawy przypadek także zróbmy studium przypadku na podstawie obserwacji, własnych doświadczeń Smile
Składasz kwit o odejście i prosisz o 3 miesiące wypowiedzenia tj. Chcesz odejść 1 lutego czyli musisz złożyć raport z dniem 1 listopada ? W tym dniu także rzucasz L4, jeżeli idziemy w kierunku fikcji doręczenia to dostajemy dodatkowe 14 dni, następnie prawo do odwołania to kolejne 14 dni wysłane poczta, także czas od nadania leci. Oczywiście odwołanie zajmuje trochę czasu i znowu dostajesz korespondencje, której odbiór także możesz wydłużyć o 14 dni. Chciał, nie chciał jak się uprzesz to odejdziesz z nowym rokiem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Skrócenie terminu odejścia na emeryturę celem "wyrolowania" funka - Oni - 02-09-2022 23:49

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS