Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Uposażenie oraz dodatki po nowemu
03-08-2013, 08:25
Post: #121
RE: Uposażenie oraz dodatki po nowemu
Ciekawy jest zapis o dodatku nie niższym kwotowo niż dotychczasowy - kilka pozycji dalej jest napisane, że dotyczy to tylko tych, którzy maja dodatek nadany na czas określony.
Czyli jak ktoś ma dodatek przyznany na czas nieoznaczony, to po wejściu nowych przepisów można mu dac niższy...
Komedia...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-08-2013, 09:44 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-08-2013 09:46 przez nettai.)
Post: #122
RE: Uposażenie oraz dodatki po nowemu
5.Ustalenie nowej wysokości dodatku za wysługę lat na podstawie wniosków w sprawie zaliczenia do niej niezaliczonych dotychczas okresów, złożonych i nierozpatrzonych przed dniem wejścia w życie rozporządzenia, następuje nie później niż 3 miesiące od dnia wejścia w życie rozporządzenia;

Jak odejdę na emkę do dnia np. 28 lutego to stracę 5 %. Czy jak będę jeszcze przez rok na świadczeniach to mogę składać wniosek? Z punktu tego wynika, że mogę to zrobić przed wejściem rozporządzenia w życie. Jak to interpretować?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-08-2013, 15:33
Post: #123
RE: Uposażenie oraz dodatki po nowemu
(03-08-2013 09:44 )nettai napisał(a):  Jak odejdę na emkę do dnia np. 28 lutego to stracę 5 %. Czy jak będę jeszcze przez rok na świadczeniach to mogę składać wniosek? Z punktu tego wynika, że mogę to zrobić przed wejściem rozporządzenia w życie. Jak to interpretować?
Procenty idą od U (grupy uposażenia bez dodatków) więc nie zyskasz/stracisz 5% tylko znacznie mniej. Jeżeli będziesz funkcjonariuszem w momencie wejścia rozporządzenia to dostaniesz wyrównanie, jak nie to nie. Świadczenie = emeryt.

@keyer nie mogą Ci obniżyć pensji bez podstawy prawnej, a jej tu nie ma. Więc możesz spać spokojnie - do czasu zmianu obowiązków Smile


Nie zwróciliście uwagę, na sprawę najbardziej istotną -
"2) może być przyznany w nowej, niższej niż uprzednio wysokości, albo obniżony na czas określony, w przypadku ustania przesłanek uzasadniających przyznanie go w dotychczasowej wysokości, w szczególności w związku z wystąpieniem istotnej zmiany warunków służby powodującej zmniejszenie zakresu obowiązków i uprawnień funkcjonariusza;"
Co to oznacza - przychodzi nowy dowódca, zmniejsza Ci zakres obowiązków o 1 punkt i dodatek obniża do minimum. Sad
Wariant hardcore - składasz raport o emkę, wrzucają Cię do rezerwy kadrowej (nie wykonujesz obowiązków) i dodatek wygolony do minimum. Sad
Związki do boju !!!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-09-2013, 12:09
Post: #124
RE: Uposażenie oraz dodatki po nowemu
Część - tak , część - nie http://www.nszzfsg.org/pisma-przychodzac...ariuszy-sg
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-09-2013, 14:50
Post: #125
RE: Uposażenie oraz dodatki po nowemu
Tu nasuwa się jeszcze jedno pytanie - czy to tzw. "utrzymanie uposażenia" będzie uwzględniało obecne dodatki jak choćby dodatek za służbę w bezpośredniej ochronie granicy czy też np. dodatek operacyjny???
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-09-2013, 19:09 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-09-2013 19:10 przez Abes.)
Post: #126
RE: Uposażenie oraz dodatki po nowemu
Pytanie dotyczy DODATKU GRANICZNEGO!

Jakie przepisy dokąłdnie regulują komu ten dodatek przysługuje?? Dokłądnie gdzie jest zapisane kto takowy dodatek otrzymuje. Interesuje mnie dokładny zapis prawny a nie interprzetacja funkcjonariuszySmile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-09-2013, 19:47
Post: #127
RE: Uposażenie oraz dodatki po nowemu
(20-09-2013 19:09 )Abes napisał(a):  Pytanie dotyczy DODATKU GRANICZNEGO!

Jakie przepisy dokąłdnie regulują komu ten dodatek przysługuje?? Dokłądnie gdzie jest zapisane kto takowy dodatek otrzymuje. Interesuje mnie dokładny zapis prawny a nie interprzetacja funkcjonariuszySmile

Proszę bardzo:

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI1)

z dnia 11 lutego 2009 r.

zmieniające rozporządzenie w sprawie uposażenia zasadniczego oraz dodatków do uposażenia funkcjonariuszy Straży Granicznej:

3) w § 9:

a) ust. 1 otrzymuje brzmienie:

"1. Dodatek funkcyjny albo służbowy podlega zwiększeniu o mnożnik 0,05 kwoty bazowej dla funkcjonariusza:

1) mianowanego na stanowisko: kierownika zespołu, kierownika zmiany, starszego specjalisty, specjalisty-kontrolera, starszego asystenta, starszego kontrolera, asystenta, młodszego asystenta albo kontrolera w placówce Straży Granicznej, na czas pełnienia, w wymiarze co najmniej 3/4 normy czasu służby, o której mowa w art. 37 ust. 2 ustawy, służby:

a) granicznej w bezpośredniej ochronie granicy państwowej lub kontroli ruchu granicznego w sposób określony przez Komendanta Głównego Straży Granicznej w przepisach w sprawie pełnienia służby granicznej i prowadzenia działań granicznych,

b) przy realizacji zadań Straży Granicznej z zakresu ochrony szlaków komunikacyjnych lub realizacji zadań z zakresu kontroli legalności pobytu cudzoziemców;

2) delegowanego do pełnienia służby w placówce Straży Granicznej na okres dłuższy niż miesiąc, spełniającego warunki, o których mowa w pkt 1;

3) pełniącego służbę w składzie etatowego pododdziału odwodowego lub sekcji patrolowo-interwencyjnej.",
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-09-2013, 19:58
Post: #128
RE: Uposażenie oraz dodatki po nowemu
Dzięki Planetax.

To teraz jeszcze pomóz wtym :

a)granicznej w bezpośredniej ochronie granicy państwowej lub kontroli ruchu granicznego w sposób określony przez Komendanta Głównego Straży Granicznej w przepisach w sprawie pełnienia służby granicznej i prowadzenia działań granicznych,

Gdzie te przepisy? ,,Z" tka?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-09-2013, 20:21
Post: #129
RE: Uposażenie oraz dodatki po nowemu
jak zwykle namieszane poplątane i czort wie jakie!! a coś takiego jak kontroler jeszcze funkcjonuje w tej firmie czy juz nie??
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-09-2013, 12:42 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-09-2013 12:43 przez marcell.)
Post: #130
RE: Uposażenie oraz dodatki po nowemu
Też usłyszałem o projekcie nowego rozporządzenia. Bawi mnie to ULEPSZANIE świadczeń pieniężnych. Jak czytam uzasadnienie projektu to mam nieodparte wrażenie, że będzie gorzej a nie lepiej. Na pewno gorzej będzie dla tych co są zaszeregowani najniżej.
Tusk z Kaczorem dali przynajmniej każdemu po równo. A tutaj są procenty od podstawy i stopnia. A projekt przedmiotowego rozporządzenia wyszedł od nas - STRAŻY GRANICZNEJ.
Mam takie wrażenie, nie wiem czy ktos je podziela, otóż zarżniemy naszą formację własnymi rękami. Niepotrzebna będzie interwencja z zewnątrz.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-09-2013, 21:45
Post: #131
RE: Uposażenie oraz dodatki po nowemu
spoko uwierz w system motywacyjny - ale jak nie robisz w OSG lub KGSG to zapomnij o takowym
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-10-2013, 20:45
Post: #132
RE: Uposażenie oraz dodatki po nowemu
(20-09-2013 19:58 )Abes napisał(a):  a)granicznej w bezpośredniej ochronie granicy państwowej lub kontroli ruchu granicznego w sposób określony przez Komendanta Głównego Straży Granicznej w przepisach w sprawie pełnienia służby granicznej i prowadzenia działań granicznych,
Gdzie te przepisy? ,,Z" tka?
Podbijam. Wie ktoś gdzie znajdę definicję "bezpośrednia ochrona granicy państwowej"?
Pytam bo w NwOSG nie płacą od dwóch miesięcy dodatku granicznego i zastanawiam się, czy to chwilowy brak siana czy uznali, że graniczny nam się nie należy. A jeżeli to drugie to chciałem sprawdzić czy słusznie ciachnęli nam graniczny.

Wszyscy funkcjonariusze SG są równi. ...ale stołeczni są równiejsi od innych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-10-2013, 20:52 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-10-2013 20:56 przez quasimodo1.)
Post: #133
RE: Uposażenie oraz dodatki po nowemu
(23-10-2013 20:45 )niepokorny napisał(a):  
(20-09-2013 19:58 )Abes napisał(a):  a)granicznej w bezpośredniej ochronie granicy państwowej lub kontroli ruchu granicznego w sposób określony przez Komendanta Głównego Straży Granicznej w przepisach w sprawie pełnienia służby granicznej i prowadzenia działań granicznych,
Gdzie te przepisy? ,,Z" tka?
Podbijam. Wie ktoś gdzie znajdę definicję "bezpośrednia ochrona granicy państwowej"?
Pytam bo w NwOSG nie płacą od dwóch miesięcy dodatku granicznego i zastanawiam się, czy to chwilowy brak siana czy uznali, że graniczny nam się nie należy. A jeżeli to drugie to chciałem sprawdzić czy słusznie ciachnęli nam graniczny.

Na razie obowiązuje to rozporządzenie - patrz par.9 http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&e...C7K_Fhshbg Gdyby Ciebie pozbawili tego dodatku - to poinformowali by Ciebie rozkazem - najprawdopodobniej "czkawka finansowa" - chociaż może jakiś kruczek prawny ? .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-10-2013, 19:10
Post: #134
RE: Uposażenie oraz dodatki po nowemu
Dodatek graniczny dają rozkazem na czas określony (np. 3 miesiące) i potem po prostu nie dają nowego rozkazu. Więc nie ma tu pozbawienia dodatku jest raczej nie przedłużenie.
Rozporządzenie znam. I nie ma tam definicji "bezpośrednia ochrona granicy państwowej". Dlatego szukam przepisów w sprawie pełnienia służby granicznej i prowadzenia działań granicznych o których mowa w tym rozporządzeniu.

Wszyscy funkcjonariusze SG są równi. ...ale stołeczni są równiejsi od innych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-10-2013, 20:49 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-10-2013 20:53 przez quasimodo1.)
Post: #135
RE: Uposażenie oraz dodatki po nowemu
(24-10-2013 19:10 )niepokorny napisał(a):  Dodatek graniczny dają rozkazem na czas określony (np. 3 miesiące) i potem po prostu nie dają nowego rozkazu. Więc nie ma tu pozbawienia dodatku jest raczej nie przedłużenie.

No masz rację - na czas określony - nie muszą przedłużać.

(24-10-2013 19:10 )niepokorny napisał(a):  Dlatego szukam przepisów w sprawie pełnienia służby granicznej i prowadzenia działań granicznych o których mowa w tym rozporządzeniu.

Z- 81 z póżniejszymi zmianami ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-10-2013, 19:01
Post: #136
RE: Uposażenie oraz dodatki po nowemu
brawo dla "niepokornego" i "quasimodo1" za brak znajomości "elementarza" służby granicznej. skoro nie znacie podstawowego dokumentu to nie dziwcie się, że ktoś wam czegoś nie płaci
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-10-2013, 21:54
Post: #137
RE: Uposażenie oraz dodatki po nowemu
(25-10-2013 19:01 )miro napisał(a):  brawo dla "niepokornego" i "quasimodo1" za brak znajomości "elementarza" służby granicznej. skoro nie znacie podstawowego dokumentu to nie dziwcie się, że ktoś wam czegoś nie płaci

Miro , to nas oświeć , a nie gadasz jak mój dawny belfer. Sad
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-11-2013, 22:16
Post: #138
RE: Uposażenie oraz dodatki po nowemu
No i góra urodziła http://nszzfsg.org/dokumenty/projekty/pr...a-2013.pdf
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-11-2013, 17:15
Post: #139
Tongue RE: Uposażenie oraz dodatki po nowemu
A co z dodatkiem operacyjnym, w nowym projekcie niestety ni ma !!! Trzeba będzie się przebranżowić.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-11-2013, 18:28
Post: #140
RE: Uposażenie oraz dodatki po nowemu
Znika zarówno OR jak i dla WZD.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS