Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Uposażenie oraz dodatki po nowemu
07-11-2013, 11:39
Post: #141
RE: Uposażenie oraz dodatki po nowemu
Kto się nie ewakuuje na emke ( oczywiście jak ktoś może) to niestety ale emeryturka będzie słabiutka oj słabiutka .
Panie i Panowie "operacyjni " a ... i " śledczy " czas leci .. TIK - TAK -TIK -TAK
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-11-2013, 15:10
Post: #142
RE: Uposażenie oraz dodatki po nowemu
(07-11-2013 11:39 )ZEUS napisał(a):  Kto się nie ewakuuje na emke ( oczywiście jak ktoś może) to niestety ale emeryturka będzie słabiutka oj słabiutka .
Panie i Panowie "operacyjni " a ... i " śledczy " czas leci .. TIK - TAK -TIK -TAK
i graniczny - fakt najmniejszy bo coś koło 76 zlp brutto ,kontrolerski -sneakersi itp. Do tej pory jeśli zajmowałeś etat operacyjnego , śledczego itp to zazwyczaj mogłeś liczyć chociaż na minimum ze stawki dodatkowych dodatków . Teraz to niestety - kaprys przełożonego - chociaż mogą z automatu co niektórym wstrzelić w zapowiadane widełki - nie mniej niż 10% - nie więcej niż 80% płacy zasadniczej . Wazelina, dobry humor i co dzisiaj rzadkość - efekty w robocie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-11-2013, 15:52
Post: #143
RE: Uposażenie oraz dodatki po nowemu
to jak ma być w końcu?

świstak pokazał łeb
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-11-2013, 18:38
Post: #144
RE: Uposażenie oraz dodatki po nowemu
Ja myślałem ze w chwili wejścia nowego uposażenia to każdy będzie miał tyle samo nastanowisku na którym jest inaczej będzie natomiast zaliczenie do odejścia na emke czyli nie będzie zwiększania to stanowisko które masz i tyle a dodatek w służbie 10-80 to tylko zacheta do pozostania w służbie he he

świstak pokazał łeb
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-11-2013, 06:56
Post: #145
RE: Uposażenie oraz dodatki po nowemu
Witam, mógłby ktoś jaśniej napisać jak ma wyglądać ten nowy twór, który ma obowiązywać od kwietnia. Dla czego pytam - otóż odpowiedź jest prosta, zostać czy nie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-11-2013, 10:55 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-11-2013 10:56 przez quasimodo1.)
Post: #146
RE: Uposażenie oraz dodatki po nowemu
Likwidują wszystkie dodatkowe dodatki - graniczny, oper-śledczy ,kontrolerski itp . Pozostaje tylko morski ( do 0,30 kwoty bazowej - kwota bazowa to dzisiaj coś koło 1526 zlp brutto i lotniczy ( do 0,30 -0,60 kwoty bazowej ) . Po nowemu będzie tylko dodatek funkcyjny - minimum 10% max 80% płacy zasadniczej(podstawy naliczenia) oraz służbowy min 10% max 60% płacy zasadniczej( podstawy naliczenia) . Czyli np chorąży na 04 - płaca zasadnicza 2150 zlp brutto - dodatek służbowy : min - 215 zlp - max 1290 zlp brutto lub na 07 -kierownik zmiany -dodatek funkcyjny min 260 zlp brutto max 2080 zlp brutto. I nie jest powiedziane że przy takich reformach dostaniesz chociaż tyle co miałeś - graniczni , oper-śledczy,sneakersi itd mogą dostać mniej niż dotychczas mieli . Będzie to zależało od przełożonego - w normalnych pododdziałach w zależności od wyników w służbie , nienormalnych od humoru , wazeliny itp. Aha trafny post kolegi lenka na poprzedniej stronie tematu - zakresem obowiązków mogą co niektórych utopić w wysokości dodatku.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-11-2013, 11:39
Post: #147
RE: Uposażenie oraz dodatki po nowemu
Czyli reasumując chorąży 2150 i z tego na emkę natomiast minimum 10% max 80% płacy zasadniczej to zachęta aby nie odchodzić czarna d...pa

świstak pokazał łeb
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-11-2013, 11:45
Post: #148
RE: Uposażenie oraz dodatki po nowemu
(22-11-2013 11:39 )dragonsmok napisał(a):  Czyli reasumując chorąży 2150 i z tego na emkę
???Undecided Możesz jaśniej - bo Ciebie nie zrozumiałem
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-11-2013, 12:00
Post: #149
RE: Uposażenie oraz dodatki po nowemu
no moja interpretacja projektu rozporządzenia czyli w dniu wejścia np. chor ma 4 grupe i 5 dodatek z tego startuje jako podstawa do emki a to że potem dostanie minimum 10% max 80% dodatku to to niestety nie będzie wliczane do emki a nawiasem mówiąc to jeżeli będzie chciał odejść z wyższą emka to czekaja etaty np. 5grupa i 7 dodatek ale to już awans na asyst itd.

świstak pokazał łeb
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-11-2013, 12:16 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-11-2013 12:16 przez quasimodo1.)
Post: #150
RE: Uposażenie oraz dodatki po nowemu
(22-11-2013 12:00 )dragonsmok napisał(a):  no moja interpretacja projektu rozporządzenia czyli w dniu wejścia np. chor ma 4 grupe i 5 dodatek z tego startuje jako podstawa do emki a to że potem dostanie minimum 10% max 80% dodatku to to niestety nie będzie wliczane do emki a nawiasem mówiąc to jeżeli będzie chciał odejść z wyższą emka to czekaja etaty np. 5grupa i 7 dodatek ale to już awans na asyst itd.

Po mojemu mylisz się. Dodatek służbowy/funkcyjny dalej będzie wliczany do emki. Jesli taki chorąży po wejściu w życie i otrzymaniu rozkazu "w łapę " otrzyma procentowo więcej niż do tej pory -to jest to na korzyść jego emki ,jeśli mniej to już nie. Jeśli do tej pory twój przykład chorążego brał do tej pory z dodatku coś koło 532 zlp brutto + 76 zlp dodatku granicznego - to się łapie na nowe rozporządzenie aby nie stracić na jakieś 28 % po nowemu dodatku służbowego . Jeśli otrzyma więcej - większa emka , jeśli mniej to mniejsza emka.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-11-2013, 13:14 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-11-2013 13:21 przez chorazynowy.)
Post: #151
RE: Uposażenie oraz dodatki po nowemu
Ja czegoś tu nie rozumiem, zamiast pensja iść do góry , wszystko drożeje , to dodatek graniczny zabierają od kwietnia, mundurówkę zabiorą, jeszcze 13 pensję Panowie z głównej zabierzcie i będziemy dymać za samą pensje którą i tak zaczynacie od dodatków pomniejszać , żarty jakieś czy co. Oddziały Sudecki, Łużycki, Karpacki zlikwidowali,- dużo ludzi odeszło do cywila,- więc pytam gdzie są te pieniądze?? Co Tuskowi oddajecie te pieniądze!!! ( czekam tylko na tych którzy będą odchodzić do cywila i sprawy sądowe zakładać w związku rok za półtora że nie są od 2013 naliczane dla tych co na starych zasadach przyjętych zostali( list Tuska nie będą zabrane przywileje dla tych co przyjęli się przed 2013)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-11-2013, 14:52
Post: #152
RE: Uposażenie oraz dodatki po nowemu
czy to tak trudno przeczytać parę stron ze zrozumieniem.
podajecie cyfry za stanowisko, a gdzie za stopień etatowy???Huh
pozatym nowy dodatek nie może być mniejszy od obecnego
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-11-2013, 15:02 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-11-2013 15:25 przez quasimodo1.)
Post: #153
RE: Uposażenie oraz dodatki po nowemu
(22-11-2013 14:52 )nowyjan8 napisał(a):  podajecie cyfry za stanowisko, a gdzie za stopień etatowy???Huh

Dodatek za stopień pozostaje bez zmian - projekt rozporządzenia zmienia dodatki służbowe,funkcyjne, za wysługę lat , likwiduje poza morskim i lotniczym wszystkie inne zależne od specyfiki służby w SG.

(22-11-2013 14:52 )nowyjan8 napisał(a):  pozatym nowy dodatek nie może być mniejszy od obecnego

Czy jesteś taki pewien - że nowy dodatek służbowy zrekompensuje Tobie ewentualnie zabrany dodatek oper-śledczy, kontrolerski ,graniczny ? Dodatek służbowy będziesz miał zachowany w starej wysokości i procentowo przeliczony na nowo - a dodatkowe ewentualnie dodatki już może nie. Tak jak napisałem wcześniej - wszystko zależeć będzie od przełożonych. Ponadto jak tak dokładnie studiujesz rozporządzenie to zwróć uwagę ( na co zwrócił kolega lenek ) - art.7 ust 5 ppkt2 nowego rozporządzenia.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-11-2013, 17:39
Post: #154
RE: Uposażenie oraz dodatki po nowemu
podstawa naliczenia dodatku to suma upozażenia zasadniczego oraz dodatku za stopień etatowy przypisany do danego stanowiska
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-11-2013, 17:42 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-11-2013 17:43 przez Artek_SG.)
Post: #155
RE: Uposażenie oraz dodatki po nowemu
@quasimodo, nie ująłeś w swoich wyliczeniach "dodatku za stopień", tzn. par 7 ust. 3a podstawą naliczania dodatku funkcyjnego stanowi suma wysokości przysługującego funkcjonariuszowi uposażenia zasadniczego wg grupy i dodatku za stopień do którego zostało zaszeregowane stanowisko , to samo patrz dodatek służbowy, tzn., np mł chor. 4 gr. 2150 + 1031 (kwota za st. chor.szt.) co daje 3181, czyli na "czwórce" najniższy dodatek może być 318 PLN, max 1908.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-11-2013, 17:51 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-11-2013 17:55 przez nowyjan8.)
Post: #156
RE: Uposażenie oraz dodatki po nowemu
przestudiowałem i polecam paragraf 2 ust.4 pkt.1 i 2.
To chyba rozwiewa wątpliwości.
art.7 ust 5 ppkt2 nowego rozporządzenia dotyczy wysokości dodatku przyznanego już wg. nowego rozporządzenia.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-11-2013, 18:23 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-11-2013 18:28 przez quasimodo1.)
Post: #157
RE: Uposażenie oraz dodatki po nowemu
(22-11-2013 17:39 )nowyjan8 napisał(a):  podstawa naliczenia dodatku to suma upozażenia zasadniczego oraz dodatku za stopień etatowy przypisany do danego stanowiska

To mnie wyprostowales Blush

(22-11-2013 17:42 )Artek_SG napisał(a):  @quasimodo, nie ująłeś w swoich wyliczeniach "dodatku za stopień", tzn. par 7 ust. 3a podstawą naliczania dodatku funkcyjnego stanowi suma wysokości przysługującego funkcjonariuszowi uposażenia zasadniczego wg grupy i dodatku za stopień do którego zostało zaszeregowane stanowisko , to samo patrz dodatek służbowy, tzn., np mł chor. 4 gr. 2150 + 1031 (kwota za st. chor.szt.) co daje 3181, czyli na "czwórce" najniższy dodatek może być 318 PLN, max 1908.

Czyli minimum wzrasta o 100 zlp brutto - dobre i tyle Smile

(22-11-2013 17:51 )nowyjan8 napisał(a):  przestudiowałem i polecam paragraf 2 ust.4 pkt.1 i 2.

Nie daje to jednak gwarancji ze zrekompensuje zabrany np dodatek oper-rozp np w wys. 0,20 kwoty bazowej .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-11-2013, 20:05 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-11-2013 23:13 przez nowyjan8.)
Post: #158
RE: Uposażenie oraz dodatki po nowemu
Coby nie mówić zmiany robi się po to aby zyskali tylko ci co mają zyskać.
Wszystko będzie zależało od tego jakie środki trafią na te dodatki.
Część zyska na dodatku za wysługę, ale jestem gotów się założyć, że wtedy zmniejszą im dodatek służbowy.
W uzasadnieniu projektu czytamy, że wszystkie składniki uposażenia po nowemu nie mogą być niższe niż obecnie.Exclamation
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-11-2013, 08:43
Post: #159
RE: Uposażenie oraz dodatki po nowemu
Czyli reasumując robia to rozporządzenie aby dac wszystkim jeszcze wieksze dodatki wiecej kasy a co zatym idzie zadowolenia HUraaaaaa tylko Po Co rozporzadzenie w dobie kryzysku hmmmm

świstak pokazał łeb
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-11-2013, 20:53
Post: #160
RE: Uposażenie oraz dodatki po nowemu
W ubiegłym roku o tej porze przewodniczący związków urządził sobie objazd po kraju.
W trakcie zapytałem co z dodatkiem funkcyjnym dla KZ. Uważam że obdarzenie tym dodatkiem KZ, którzy de facto - nie mogą zamknąć swojego ,,biura" i po prostu pójść do domu, tylko muszą siedzieć do końca zmiany powoduje, że na koniec kwartału następuje zerowanie nadgodzin występujących w danym kwartale. Są miesiące wakacyjne gdy ciężko wyrobić się w godzinach, ale jak wypracujesz nadgodziny, to potem w możesz je odebrać - bo po prostu nie przepadają. Wielu KZ-tów nie raz tego doświadczyło, że posiadając po kilkadziesiąt nadgodzin, wraz z nowym kwartałem zostały one wyzerowane.
Usłyszałem odpowiedź, że Pan Przewodniczący zgadza się ze mną, ale nie chcą tylko z tego powodu ,,mieszać w kotle" czyli ruszać rozporządzenia.
Minął rok - na stronie związkowej dużo się pisze o projekcie nowego rozporządzenia płacowego, ale jakoś przy okazji takich wielkich zmian ani słowa o zmianie rodzaju dodatków dla KZ - z funkcyjnego na służbowy.
Jestem za tym, żeby ten dodatek był odpowiedni, bo chyba na niewielu stanowiskach w SG można tak łatwo za przede wszystkim czyjś błąd namoczyć.
Ale niech to będzie dodatek służbowy w odpowiedniej wysokości.
Myślę że czas jak najbardziej po temu, żeby to zmienić - przy okazji tak dużej przebudowy rozporządzenia.
Co na to brać graniczna - Panowie KZ?
Czy zgodzicie się ze mną?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS