Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przeniesienie z Policji do SG
17-03-2014, 22:48
Post: #41
RE: Przeniesienie z Policji do SG
(17-03-2014 18:12 )zomolander07 napisał(a):  Dzięki za wszystkie udzielone mi do tej pory odpowiedzi. Ponawiam pytanie: Czy wariograf przy przeniesieniu z Policji muszę przechodzić? Na czym on polega?

Cześć, zgodnie z rozporządzeniem w sprawie przeniesienia..... Komendant oddziału może, w ramach swoich kompetencji skierować F-sza Policji, w ramach procesu przenoszenia, na badania psychologiczne, badania psychofizjologiczne oraz na komisję lekarską.
Badanie na wariografie...jesteś podłączony do aparatury, badany jest odruch skórno-galwaniczny, w przypadku gdy świadomie skłamiesz odpowiadając na zadane pytanie następuje skok ciśnienia krwi....no chyba że masz silną osobowość i przeszedłeś "pranie mózgu" to możesz oszukać urządzenie. Ale te badanie prowadzą doświadczeni eksperci...tyle w skrócie, myślę, że trochę pojaśniłem...
Pozdrawiam
emeryt SG
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-03-2014, 23:52 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-03-2014 00:13 przez zomolander07.)
Post: #42
RE: Przeniesienie z Policji do SG
Dzięki za odpowiedź. Rozumiem, czyli mogę ale nie muszę być poddany takiemu badaniu. Szkoda było by nie przejść jakiegoś etapu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-03-2014, 06:48
Post: #43
RE: Przeniesienie z Policji do SG
jak się przeniesiesz do SG to stracisz mundurówkę
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-03-2014, 08:26
Post: #44
RE: Przeniesienie z Policji do SG
(18-03-2014 06:48 )Gekon napisał(a):  jak się przeniesiesz do SG to stracisz mundurówkę
" Mundurówkę " zachowasz - ale nie w takiej wysokości jak w policji - po nowemu w SG będzie to 600 ZLP.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-03-2014, 11:59
Post: #45
RE: Przeniesienie z Policji do SG
Właśnie wczoraj się dowiedziałem o mundurówce, przed waszymi wpisami. Niby ten sam resort a róznice zawsze jakieś muszą być.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-03-2014, 23:37
Post: #46
RE: Przeniesienie z Policji do SG
czyli Polocjanty mają lepiej o ok. 1300 zeta
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-06-2014, 22:26
Post: #47
RE: Przeniesienie z Policji do SG
Najpierw powinno się udać do 01 placówki do której chcemy się przenieść i zapytać o wolny wakat czy od razu pismo do głównej placówki SG?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-06-2014, 20:50 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-06-2014 21:03 przez Franz.)
Post: #48
RE: Przeniesienie z Policji do SG
(25-06-2014 22:26 )Karol91 napisał(a):  Najpierw powinno się udać do 01 placówki do której chcemy się przenieść i zapytać o wolny wakat czy od razu pismo do głównej placówki SG?

Zawsze lepiej zasięgnąć języka u źródłaSmile Bo co z tego, że Cię oddział przyklepie, jak placówka nie ma wolnych etatów. Skierują Cię wtedy na inny odcinek.

(17-03-2014 23:52 )zomolander07 napisał(a):  Dzięki za odpowiedź. Rozumiem, czyli mogę ale nie muszę być poddany takiemu badaniu. Szkoda było by nie przejść jakiegoś etapu.
Kolego, raczej nie będziesz badany na wario. Ponadto do grup operacyjno-śledczych, techników kryminalistyki, bądź grup ds. cudzoziemców chętnie przyjmują również w placówkach w tzw. centralnej Polsce. Czyli Bydgoszcz, Kielce , Łódź, Poznań... Trzeba podzwonić, pojeździć, pogadać....

P.S. 3 lata temu jak jeszcze służyłem w SG, to 3/4 operacyjno-śledczego w mojej placówce to była eks-policja.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-06-2014, 21:30
Post: #49
RE: Przeniesienie z Policji do SG
Obecnie jest prowadzony nabór do SG w moim województwie, niestety w kadrach dowiedziałem się, że 01 raczej nie przychyla się do przenosin i muszę podejść normalnie do rekrutacji, a szkoda, skoro rozporządzenie daje możliwość przeniesienia Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-08-2014, 12:09
Post: #50
RE: Przeniesienie z Policji do SG
A jak jest z przełożonymi w Policji, bez problemu powinni wyrazić zgodę na przeniesienie do SG? Jak to wygląda w praktyce?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-08-2014, 19:38
Post: #51
RE: Przeniesienie z Policji do SG
Jak to wyglada w praktyce? Ano zwyczajnie, jak jestes dobry w swoim fachu, to cie nie puszcza, jak jestes leser, to dostaniesz zgode na przeniesienieSmile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-08-2014, 21:01
Post: #52
RE: Przeniesienie z Policji do SG
W praktyce to żaden przełożony z uśmiech na ustach nie odda człowieka chyba, że jest to kula u nogi, której się chce pozbyć. W większości znanych Mi przypadków o sprawie decyduje Minister bo przy zgodzie np. Policji i odmowie SG to On ma decydujący głos.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-08-2014, 09:13
Post: #53
RE: Przeniesienie z Policji do SG
Czy ktoś to z forum już przerabiał? Mam nadzieję, że chyba problemów robić nie będą...skoro trochę policjantów już się przeniosło i to z bogatym doświadczeniem i wysługą.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-08-2014, 16:51
Post: #54
RE: Przeniesienie z Policji do SG
A ja trochę z innej beczki czy ktoś kto przeniósł się do policji z sg mógłby wrócić po kilku latach z powrotem czy ktoś słyszał o takim przypadku? Pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-08-2014, 18:36
Post: #55
RE: Przeniesienie z Policji do SG
@dziunio - mógłby. Znam takie przypadki.
@zomolander07 - przecież to zależy od Twoich przełożonych. My ich nie znamy.
@keyer soze, @krissg - chyba nigdy nie byliście przełożonymi. To nie jest decyzja podejmowana podstawie jednej przesłanki. Nawet największy leser może być wykorzystywany w formacji np. do opuszczania szlabanu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-08-2014, 20:24
Post: #56
RE: Przeniesienie z Policji do SG
(17-08-2014 18:36 )lenek napisał(a):  @dziunio - mógłby. Znam takie przypadki.
@zomolander07 - przecież to zależy od Twoich przełożonych. My ich nie znamy.
@keyer soze, @krissg - chyba nigdy nie byliście przełożonymi. To nie jest decyzja podejmowana podstawie jednej przesłanki. Nawet największy leser może być wykorzystywany w formacji np. do opuszczania szlabanu.

Tutaj się z Tobą nie zgodzę bo znam 2 przypadki f-szy, których przełożeni pozbyli się przy pierwszej nadarzającej się okazji i jeśli napisali by oni prośbę o przeniesienie to została by ona podpisana z uśmiechem na ustach. A tak na marginesie to nawet małpę można nauczyć otwierać szlaban.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-02-2015, 17:50
Post: #57
RE: Przeniesienie z Policji do SG
Witam,
@lenek zainteresowałeś mnie odpowiedzią,że są funkcjusze,którzy wrócili do służby w SG.Sam przeniosłem sie do policji i rozważam powrót do SG.Jednak czy jest to możliwe?Jak co to dawaj na prv.Pozdro...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-02-2015, 18:30
Post: #58
RE: Przeniesienie z Policji do SG
Żadnych tajemnic nie ma. Z bliźniaczego rozporządzenia jak w tamtą stronę. Trzeba znaleźć odpowiedni etat w SG i dogadać się z przełożonymi w Policji. Później raport i czekasz kilka miesięcy. Oczywiście musisz się liczyć z podejrzliwością, więc pewnie będą Cię prześwietlać na każdym etapie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-02-2015, 19:56
Post: #59
RE: Przeniesienie z Policji do SG
Trzeba też przejść wariograf. Przy przeniesieniu do Policji tego nie ma w drugą stronę już tak.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-02-2015, 10:27
Post: #60
RE: Przeniesienie z Policji do SG
@krissg Czyli według Ciebie będę poddawany ponownemu badaniu na wariografie ?
@lenek dzięki za odpowiedź. Na pewno można się liczyć z podejrzliwością i odpowiedziami na liczne pytanie "dlaczego?" Jeszcze raz dzięki, teraz już na poważnie będę rozważał przeniesienie. Pozdrawiam...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS