Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wolne za ślub
03-06-2014, 20:50
Post: #1
Wolne za ślub
Witam,
moje pytanie dotyczy urlopu okolicznościowego wynikającego z zawarcia małżeństwa. Czy musi on być przyznany w bezpośrednim sąsiedztwie ślubu?

Odbył się on w trakcie urlopu wypoczynkowego, a wróciwszy dowiedziałem się od kierownictwa, że 2 dni mi przepadły i już nic się nie da zrobić!!!

Czuję się oszukany (najdelikatniej ujmując), ale nie chcę też iść na wojnę z przełożonymi, proszę więc o poradę.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-06-2014, 21:29
Post: #2
RE: Wolne za ślub
Zwolnienia nie udziela się jeżeli wskazany przez funkcjonariusza termin nie pozostaje w bezpośrednim związku ze zdarzeniem uzasadniającym jego udzielenie.
Podstawa: http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?i...0020970879
ze zmianami!

Te dwa dni niekoniecznie trzeba brać w dniach ślubu. Można było np. przed urlopem i umotywować to przygotowaniami do ślubu. Albo wziąć parę dni urlopu, potem te dwa dni okolicznościowe i znowu parę dni urlopu. Moim zdaniem próbuj przekonać przełożonych, że te dwa dni mają jakiś bezpośredni związek ze ślubem ale z tego co widzę to ciężko będzie. Trzeba było o tym wcześniej pomyśleć.
U mnie na placówce był przypadek, że funkcjonariusz rok po urodzeniu dziecka chciał wziąć urlop okolicznościowy z tego tytułu. I potem chodził obrażony, że mu odmówili.

Wszyscy funkcjonariusze SG są równi. ...ale stołeczni są równiejsi od innych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-06-2014, 08:26
Post: #3
RE: Wolne za ślub
Pisz kwit jak najszybciej, umotywuj go jakoś rozsądnie (urząd stanu cywilnego, zmiana dokumentów, ble, ble) złóż przez kancelarie i się okaże czy "nic się nie da zrobić!!!" Smile
Ale niestety bez wojny może się nie udać.
Pozdrawiam

(03-06-2014 20:50 )kszekosz napisał(a):  Witam,
moje pytanie dotyczy urlopu okolicznościowego wynikającego z zawarcia małżeństwa. Czy musi on być przyznany w bezpośrednim sąsiedztwie ślubu?

Odbył się on w trakcie urlopu wypoczynkowego, a wróciwszy dowiedziałem się od kierownictwa, że 2 dni mi przepadły i już nic się nie da zrobić!!!

Czuję się oszukany (najdelikatniej ujmując), ale nie chcę też iść na wojnę z przełożonymi, proszę więc o poradę.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-06-2014, 13:02
Post: #4
RE: Wolne za ślub
Dzięki za odpowiedź. Oczywiście to moja wina, że nie załatwiłem tego przed ślubem, ale przełożeni o nim wiedzieli miesìące przed i w całej sytuacji widać dużo złej woli, więc pewnie nawet jakbym wywalczył te dwa dni to by mi z powrotem "zabrali" na samodzielnych dojazdach i służbach w innej zmianie :-)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-06-2014, 17:35 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-06-2014 17:48 przez Pałacowy moniuch.)
Post: #5
RE: Wolne za ślub
(04-06-2014 13:02 )kszekosz napisał(a):  ... Oczywiście to moja wina, że nie załatwiłem tego przed ślubem, ale przełożeni o nim wiedzieli miesìące przed i w całej sytuacji widać dużo złej woli...

Nie rozumiem dlaczego masz pretensję do przełożonych, że wiedzieli o Twoim ślubie i nic nie zrobili w sprawie udzielenia Ci zwolnienia na tą uroczystość. Sporządzenie i złożenie wniosku w odpowiednim terminie jest Twoim prawem, nie obowiązkiem. Zawaliłeś termin co wyjaśnił Niepokorny.

Natomiast w nawiązaniu do tego co napisał Euro to odmowa udzielenia zwolnienia z zajęć służbowych nie jest wielką filozofią. Rozporządzenie określa tylko, że ma być w formie pisemnej z podaniem przyczyn odmowy. Odwołań nie przewidziano.
Ponadto do USC po ślubie? Chyba, że miał miejsce poza granicami Polski. W innym wypadku tylko odbierasz akt małżeństwa (konkordatowy), albo dostajesz do ręki (cywilny). Z wyrobieniem aktu urodzenia mylisz. A zmiana dokumentu? Kszekosz wydaje się być mężczyzną, to w 99% przypadkach nazwiska zmieniać nie będzie. Rozsądne umotywowanie...
Pozdro!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-06-2014, 21:58
Post: #6
RE: Wolne za ślub
(04-06-2014 17:35 )Pałacowy moniuch napisał(a):  
(04-06-2014 13:02 )kszekosz napisał(a):  ... Oczywiście to moja wina, że nie załatwiłem tego przed ślubem, ale przełożeni o nim wiedzieli miesìące przed i w całej sytuacji widać dużo złej woli...

Nie rozumiem dlaczego masz pretensję do przełożonych, że wiedzieli o Twoim ślubie i nic nie zrobili w sprawie udzielenia Ci zwolnienia na tą uroczystość. Sporządzenie i złożenie wniosku w odpowiednim terminie jest Twoim prawem, nie obowiązkiem. Zawaliłeś termin co wyjaśnił Niepokorny.

Natomiast w nawiązaniu do tego co napisał Euro to odmowa udzielenia zwolnienia z zajęć służbowych nie jest wielką filozofią. Rozporządzenie określa tylko, że ma być w formie pisemnej z podaniem przyczyn odmowy. Odwołań nie przewidziano.
Ponadto do USC po ślubie? Chyba, że miał miejsce poza granicami Polski. W innym wypadku tylko odbierasz akt małżeństwa (konkordatowy), albo dostajesz do ręki (cywilny). Z wyrobieniem aktu urodzenia mylisz. A zmiana dokumentu? Kszekosz wydaje się być mężczyzną, to w 99% przypadkach nazwiska zmieniać nie będzie. Rozsądne umotywowanie...
Pozdro!

A gdzie jest napisane, że wniosek należy złożyć PRZED!!!!!!!!!!! ślubem?
Może po prostu kolega chciał zabrać Ślubną Małżonkę na wycieczkę do dajmy na to Pragi?!?!?! jak już tak rozważasz...
W moim przekonaniu (ślub) to po prostu przełożony chce młodemu zabrać dwa dni i tyle. Po to dobrodziej ustawodawca taki zapis w prawie wytworzył, żeby można było z niego skorzystać.

Pisz kwit na zwolnienie z zajęć i się nie przejmuj Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-06-2014, 22:28
Post: #7
RE: Wolne za ślub
Wniosek niekoniecznie trzeba złożyć PRZED!!!!!!! ślubem. Można i po ślubie. Najważniejsze są argumenty, że te dwa dni okolicznościowe mają bezpośredni związek ze zdarzeniem. Im więcej dni minęło od ślubu tym trudniej będzie przekonać przełożonych.
Trzeba było wcześniej pomyśleć jak to rozegrać. Teraz to już jest po ptokach.

Wszyscy funkcjonariusze SG są równi. ...ale stołeczni są równiejsi od innych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-06-2014, 07:22
Post: #8
RE: Wolne za ślub
(04-06-2014 22:28 )niepokorny napisał(a):  Teraz to już jest po ptokach.

Tu się z kolegą nie zgodzę Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-06-2014, 08:46
Post: #9
RE: Wolne za ślub
A z drugiej strony, jak Ci się nie spodoba w małżeństwie, na sprawie rozwodowej zawsze będziesz mógł podnosić, iż to wina formacji, która nie zapewniła Ci tych dwóch dni urlopu "okolicznościowego" i dlatego nie układa Ci się w związku małżeńskim Wink

Oczywiście, życzę Ci wszystkiego najlepszego - na nowej drodze życia Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-10-2016, 12:52
Post: #10
RE: Wolne za ślub
witajcie. może ktoś się orientuje jak wygląda rozliczanie godzin za zzs okolicznościowy za ślub. czy jest to liczone do godzin jako 0 h czy 2 x 8 h czyli łącznie 16 czy jakoś inaczej

dodam że planuję wziąć zzsa w piątek i w sobotę a w sobotę mam slub


pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-10-2016, 20:38
Post: #11
RE: Wolne za ślub
Ja brałem piątek i poniedziałek. Weekend dostałem wolny. Dwa dni wolnego.

§ 8.1.Funkcjonariuszowi przysługuje zwolnienie od zajęć służbowych w wymiarze:
1)2 dni - w razie ślubu funkcjonariusza lub urodzenia się jego dziecka albo zgonu i pogrzebu małżonka, dziecka, ojca, matki, ojczyma lub macochy funkcjonariusza,
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-10-2016, 19:55
Post: #12
RE: Wolne za ślub
kierwa nie kumam takich przełożonych typu nie i ch..j bezpośredni związek łatwo umotywować - dobrze, że nie robię z takimi co na siłę pod górę robią.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS